Bt tartozás, megszűntetés


zoliszalay65 # 2013.02.02. 17:07

Tisztelt Fórumozók!
Nagyon nagy szükségem van a tanácsotokra. Már végelszámolás alatt van a cégünk – kétszemélyes bt-nk (a feleségem a kültag, jómagam vagyok a beltag). Nem működünk már két éve, csak fizetjük nagy nehezen a járulékokat, így még tovább emelkedik a tagi kölcsön, hogy ne legyen tartozás az adóhatóságnak. Közben találtam magamnak munkát, alkalmazottként. Kb. mára már 8 millió ft-os tagi kölcsönünk lett a cégben, amivel nem tudunk mit kezdeni, mert a cég nem keres, nincs tevékenység. Két ügyvédnél jártam, az egyik azt javasolta, hogy kérjünk felszámolást, aminek kemény pénzvonzata lesz (jelenleg egyik adósságot próbáljuk megszüntetni a másik után – magán életünkben, vagyis pénzünk nincs), a másik ügyvéd pedig egyszerűen azt mondta, hogy emeljük meg a törzstőkét, aztán fejezzük be a végelszámolást. (Ezt említette az első ügyvéd is, de hozzátette, hogy sajnos ezt nem tehetjük, mert már belekezdtünk a végelszámolásba, és a 'v.a.' szerepel a cégnevünkben. ) Most mi az igazság? Mit tegyünk? Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.27. 15:19

Lépj ki. Fél év múlva megszűnik a cég. A tartozásokért így is felelsz, de legalább nem nő tovább.

Berava # 2013.01.27. 12:54

Üdvözletem a Szakértőknek!

Tanácsot kérnék hogyan szállhatok ki leghamarabb, legegyszerűbben az alábbi helyzetből:
Normál Bt. 1beltag/1kültaggal. Én vagyok a beltag. A cég több mint 10éve működik, de az utóbbi években áll, mert súlyosan megbetegedtem. Mivel szüneteltetni nem lehetett, a tartozások felhalmozódtak. 2011-ben úgy tűnt sikerül egyenesbe jönni, mert rokkantként kiegészítő tevékenységben nem kellett járulékozni -illetve csak minimálisat-, a tartozást pedig elkezdtem viszafizetni. Azonban, 2012-től ugye törölték a rokkantak részére a kiegészítő tevékenységet, így ismét évi 700eFt összegú járulékot kell fizetnem a semmiért. Végelszámolásra nincs lehetőség, mert van tartozás -nem csak a NAV felé, hanem tagi kölcsön is, mivel a betegség alatt nem volt bevétel így a saját pénzemből fizettem a terhek egy részét, hogy legalább ne emelkedjen az egekbe a tartozás-. Képes lennék kifizetni a tartozást magánvagyonomból de csak részletekben, de egyrészt az megint tagi kölcsönt eredményezne, másrészt hiába fizetem a tartozást, ha közben emellé havonta 60eFt-ot még járulékba is be kell fizetni. A kettő már sok. Tagi kölcsönnel viszont nem lehet végelszámolni. Ráadásul mint kiderült, nem elég, hogy a személyes vagyonom java rá megy a tartozásokra, a tagi köcsön miatt még egyfajta terroristának is néznek, pedig semmi misztika nincs mögötte (el tudok vele számolni természetesen). Teljes csapda az egész, már nagyon elegem van ebből. Szeretnék megsazbadulni a cégtől. Kifizetném a tartozást, de olyan megoldás kéne, ahol nem nő újabb járulékokkal ismét, mert így sose lesz vége. Hogyan lehet ebből kiszállni, van-e bármilyen ötlet, javaslat? Nagyon megköszönném. üdv.

A megbízott # 2013.01.19. 08:29

Köszönöm szépen a válaszokat!

ObudaFan # 2013.01.16. 21:02

Ha működő bt volt, a beltagot lehet perelni, ha nem, akkor azt, aki a nevében aláírt. Ez utóbbi esetben azért én csak tennék egy feljelentést is a helyedben.

A megbízott # 2013.01.16. 19:55

Köszönöm a választ!
Az sem biztos,hogy amikor vásárolt működő bt. volt.Mit tegyünk vele? Szólítsuk fel írásban is? Felejtsük el a pénzt? Mit tehetünk? Az üzlet nyitva van,hozzuk el az árut?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.16. 16:21

Biztos, hogy megszűnt? Úgy, hogy egy hónapja még vásárolt?

Egyébként a beltag a megszűnés után is felel. Kivétel lenne, ha felszámolással szűnt meg, és a hitelezői igényt nem jelentettétek be. (De én azt sem hiszem, hogy megszűnt, nem hogy azt, hogy felszámolással.)

Hogy valóban tartozik-e az a bt., az egy külön kérdés.

A megbízott # 2013.01.16. 15:55

Tisztelt Fórumozók!
Van egy kis kft-nk,egy bt vásárolt tőlünk és 8 napos átutalással fizetett volna,DE a bt megszűnt(nemtudom mikor).A 8 nap egy hónapja lejárt. Telefonon felszólítottuk őket,a válasz először az volt,hogy elfelejtették,később már elutalták.Persze a pénz sehol...A számlázáskor nem volt ott a bélyegző(szerintem szándékosan),ezért aláirattam egy alkalmazottal.
Mit tudunk tenni velük?

ObudaFan # 2013.01.07. 12:52

Szerintem: felemelni a jegyzett tőkét a tartozás összegével, befizetni, majd megszüntetni a céget.

ibituba # 2013.01.04. 15:44

Tisztelt Szakértő !

Beltag vagyok(2 beltag 1 kültagja van ) Bt-ben amit szeretnénk megszüntetni,végelszámolni.
2012-ben már semmilyen tevékenységet nem folytatott NAV felé tartozása nincs.30 ezer Ft.alaptőkével alapítottuk.
Van viszont 3 mill.Ft tagi kölcsön tatozásunk.
Mi lenne a legjobb megoldás ?

Köszönettel : Tamás

ObudaFan # 2012.11.21. 06:34

Még a legjobb megoldás valószínűleg a tartozások mihamarabbi rendezése és utána a végelszámolás lenne. Mert ebből így felszámolás lesz előbb-utóbb, és az valószínűleg költségesebb lesz.

Metrika # 2012.11.21. 06:12

Tisztelt Szakértők!

A volt férjemnek van egy bt-je amiben kb 3 éve semmi mozgás nincs, az autókat elvitte a bank. A volt férjem a beltag, ő felel mindenért. A házasságunk már ráment erre, de szeretnék neki segíteni. Hogyan lehetne ezt a céget megszüntetni? A bankok az összes hitelt ráterhelték, a kültag már természetesen lelépett. Így most magánszemélyként is van egy csomó tartozása, a bt-nek úgy tudom van némi kötelezettség elmaradása a NAV felé is. A volt férjem nem akar semmit tenni, nem érdekli mi lesz a sorsa, de van 3 gyermekünk, és nem szeretném ha később még ők is nyögnék az apjuk adóságát. Ráadásul a bt telephelye az én házamra van bejelentve, azt hogyan tudnám onnan kijelenteni?
Segítségüket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.31. 11:56

A végelszámoló is lehet szinte bárki más.

ObudaFan # 2012.10.31. 11:20

Adhat bárkinek meghatalmazást arra, hogy részt vegyen helyette a tagok gyűlésén.

drka # 2012.10.31. 10:38

Szóval akkor mi a teendő, hogy tudjon kint dolgozni és a céget is fel tudja (valamikor) számolni? Vagy van más megoldás? Tényleg nem tudjuk mi ilyenkor a JÓ eljárás, ezért kérek tanácsot. Köszönöm előre!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.31. 05:40

De a törlés azzal még nincs meg. Továbbá az az elhatározó gyűléstől számít (vagy egy még későbbi időponttól), én meg a megbízás elfogadásától értem. Az nyilván még korábbi, amikor a tagok informálisan elhatározzák a megszűnést.

ObudaFan # 2012.10.30. 21:31

Egyszerűsített végelszámolást például be is kell fejezni 150 nap alatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.30. 15:52

Szerintem is eléggé alsó határ a hat hónap. Ritka, hogy ennél gyorsabban menjen.

drka # 2012.10.30. 15:24

Sajna nem tudjuk befizetni, semmi bevétel, nekem sincs munkám. Én mint hozzá nem értő egy olyanra gondoltam, hogy csődöt jelenteni vagy ilyesmi. ?! Hülyeség?

ObudaFan # 2012.10.30. 15:08

Ha addig nem is feltétlenül, de ennyi idő alatt biztosan nem lesz meg. Az a NAV bírság be van fizetve egyáltalán?

drka # 2012.10.30. 14:59

Hogyan kell ezt elindítani és mivel jár? Azt hallottuk, nagyon sokba kerül megszüntetni a céget.. Pénz persze nincs, ezért kényszerülünk erre a lépésre.

Rexor # 2012.10.30. 14:42

Jövő hétre az bizony nem fog megszűnni. Egy végelszámolás minimum 6 hónapig eltart.

drka # 2012.10.30. 13:45

Kedves szakértők és fórumozók! Segítségeteket kérem. Párom bt-jét szeretné megszüntetni mert a jövő hét körül kezdene külföldön bejelentett állásban dolgozni. Éppenhogy fenntartja a boltot, amire a NAV a nyáron számlaadás elmulasztasa miatt 200.000Ft büntetést szabott ki. Remélem tudtok tanácsot adni. Előre is köszönöm!

SOrsi83 # 2012.10.18. 09:23

okés. akkor mondom nekik, hogy menjünk ügyvédhez.

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
további szép napot! :)

ObudaFan # 2012.10.18. 09:21

Fel kellene keresni egy ügyvédet.