Bt tartozás, megszűntetés


artur73 # 2011.09.19. 08:50

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó válaszod esetében szerintem mindenképp felszámolási eljárással kell befejeznem, mert illetéket nem szeretnék fizetni.

Még egyszer köszönöm!

ObudaFan # 2011.09.17. 08:25

Illetve probléma nélkül akkor tudna működni, ha neked tartozna a cég.

ObudaFan # 2011.09.17. 07:47

Szerintem meg lehet csinálni. Bár ideiglenesen egy másik beltagot lehet, hogy érdemes lenne beszerezni.

artur73 # 2011.09.16. 16:43

Köszönöm a gyors választ!

Utolsó kérdés: kivitelezhető ez akkor is ha smár a kényszer végelszámolás kezdő időpontjától eltelt a 3 év ( nagyon sürgősen küldeni kellene a Cégbíróságnak valami anyagot), én vagyok a beltag és a kényszer végelszámoló, a férjem pedig a kültag volt. (Ilyenkor társasági szerződés-módosításra van szükség? Ha igen ezt egyedül megtehetem?)

Köszi, köszi, köszi

ObudaFan # 2011.09.16. 15:21

Törzstőke-emeléssel és leszállítással.

artur73 # 2011.09.16. 14:11

Köszönöm a választ!

Az a gond, hogy a fiaim kiskorúak, ezért a gyámhivatal biztos belép az eljárásba.

"A legrosszabb, ami történhet, hogy beltagként a fiadnak, mint a tagi hitelező örökösének tartozni fogsz egy nagyobb összeggel." - Ezt ugye felszámolási eljárás keretében gondolod?
Végelszámolás keretében Ők nem mondhatnak le a tagi kölcsönről (mint örökségről), a törvényes képviselőjük meg én vagyok (habár ebben az esetben nem lép be a gyámhivatal?)

Egyébként amint írtad, hogy kerülhető el ez?
Köszi!!!

ObudaFan # 2011.09.16. 11:22

A legrosszabb, ami történhet, hogy beltagként a fiadnak, mint a tagi hitelező örökösének tartozni fogsz egy nagyobb összeggel. De valószínűleg még ez is elkerülhető.

artur73 # 2011.09.16. 10:16

Tisztelt Fórum!
Betéti társaságom kényszer végelszámolás alatt áll, mivel férjem elhunyt 2005-ben. A céget Ő vezette, a beltag viszont én vagyok. 2007-ben rendelték el a kényszer végelszámolást, a végelszámoló én vagyok. Nem tudtam lezárni 3 év alatt, mivel "fizetésből élek" és 2 kiskorú gyermekem is van. Mos próbálok gyorsan intézkedni, mivel a Cégbíróságnak nyilatkozatot kellett tennem, hogy miként áll az eljárás. A könyvelőknél most voltam (ők minden évben 0-ás bevallást küldtek, mivel tevékenység nem folyt) akik közölték, hogy több milliós tagi kölcsöne van a cégnek. Ez több mindenből tevődik össze, amiről tudok, hogy jelentős adótartozása volt a cégnek (még a férjem halála előtt), amit személyi hitelből fedeztünk. Mivel a halála előtti időkben nem éltünk túl jól, a cég egyéb ügyleteiről nincs tudomásom. Kérdésem:

  • milliós nagyságrendű lenne a tagi kölcsön illetéke, ezért érdemesebb lenne-e a felszámolási eljárás?
  • ha nyilatkozom, hogy a tagi kölcsönt nem én nyújtottam (nincs kölcsön-szerződés), akkor a gyerekeimnek kell az illetéket megfizetni?

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert gondolom rengeteg költséggel fog járni a cég megszüntetése. Előre is köszönöm a választ!!!

ObudaFan # 2011.08.11. 17:00

Indokolni kell.

vbetti5 # 2011.08.11. 05:11

Esetleg ha írok neki egy levelet ,hogy a felmondása alkalmatlan időre esik és szeretném 3 hónappal meghosszabitani kell indokolnom vagy valami jogszab ályra hivatkoznom?

ObudaFan # 2011.08.09. 20:18

Akkor is.

vbetti5 # 2011.08.09. 19:14

Köszönöm a választ.
Ügyvédem szabadságon 22.-éig,időközben a könyvelő mégis átadja nekem az anyagot pénteken.Legalább lesz időm átnézni és egy másik könyvelővel is átnézetni,hogy mi is van a céggel.
A férjem viszont sürget,hogy mondjak le a beltagságomról ne várjak 22.-éig.Azt mondja,hogy beleírja az ügyvédje azt,hogy a tartozások is őt terhelik nem engem.
Egy hozzászólásnál ezt olvastam:
" A beltag viszont a felmondástól függetlenül felel még 5 évig a bt olyan tartozásaiért, amelyek a tagsági jogviszonya alatt keletkeztek."
Ez azt jelenti hogyha a cégnek vannak beszállítói tartozásai de nincs felszámolás ellene és a beltag "holnap" "kiszáll" de pl 3 hónap múlva tönkremegy a cég akkor a beltagon kereshetik a beszállítok a tartozást, vagy az már nem a beltag gondja.
Eszerint ha holnaptól nem leszek beltag akkor is felelek a bt. tartozásaiért,hiába lesz leírva,hogy úgy lépek ki ,hogy a férjem átvállalja azokat?
Kérem szépen még erre a kérdésemre válaszoljon.

ObudaFan # 2011.08.09. 08:51

Ki tudja, mi lehet abban a könyvelésben. Ügyvéd segítségével el kell kérni az iratokat a könyvelőtől, majd ügyvéd és könyvelő közös erővel át kell nézze az iratokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.09. 07:41

Ügyvédhez sürgősen. Ez már messze nem az internetes elsősegély kategóriája.

vbetti5 # 2011.08.09. 07:35

Tisztelt Fórum!
Férjemmel 2003-tól van egy Bt.-nk.Én lettem a beltag mert neki előtte egyéni vállalkozóként apeh és egyéb tartozásai voltak.Ténylegesen nem közreműködtem benne bár vannak papírok amiket aláírtam,de a számlakat is 99% ban ő állította ki.A szerződés szerint csak én láthattam volna el társaság képviseletét.De sok papírom van amit ő írt alá sőt olyanok is amikor az én nevemet írta alá.A gond az,hogy októberben közölte,hogy válni akar ne kérjek a cégből semmit mert veszteséges.Találtam egy papírt miszerint iparűzési adóelőlegnél a nettó árbevétel 24 millió ft.Sajnos a könyvelésbe nem tudok betekinteni mert a könyvelő nem adja át nekem.Nekem nem kell a cég ha van benne pénz ha nincs mert nem értek a céghez sem és a tevékenységhez sem.Az igazi gondom az,hogy ő 06.01-el felmondott kültagként időközben a boltból elhozott több millió értékben anyagot és most a bolt rajtam követeli,pedig a szerződés sem velem kötötték.A férjem időközben alapított egy Kft.-t aminek a nevére szintén gépész anyagokat hoz a boltból.Azt mondja azonnal lépjek ki mert elviszik a házamat ,de úgy tudom ha ki is lépek akkor is felelek a tartozásokért még 5 évig.Igaz ez?Ha kilépek akkor is elvihetik a házamat?Vagyis a fele házat mert az az enyém.Van aki szerint be kell bizonyítanom,hogy nem én közreműködtem a cégben sok helyettem aláírt papírom van,de nem akarok cirkuszt azt sem tudok merre lépjek csak féltem az otthonomat nem tudom hová megyek ha kiraknak.Azt mondja ha visszamegyek dolgozni a fizetésem is tiltani fogják akkor viszont nem tudom felnevelni a gyermekeimet.Ön szerint van kiút számomra?

orban23 # 2011.05.28. 10:34

Tisztelt Tanácsadók!
Lenne egy olyan kérdésem,h mi a teendő ha a BT csődbe ment már 8éve. Nem működik, csak papíron van! Eljárást nem lehet megindítani adótartozása miatt, amit nem tudok kifizetni, így a Bt sem tud megszűnni. A kérdésem az lenne,hogy az üzletben felhalmozódott bizományi műszaki cikkeket(régi telefonok stb..)amik otthona pincében porosodnak meddig kell megőrizni ha a tulajdonos azóta nem jött érte?? Mikor lehet szabadon rendelkezni vele.(megsemmisíteni,interneten eladni)??
Előre is köszönöm!! A számlákat nem ellenőrzi a hatóság?

ObudaFan # 2011.05.24. 14:24

Bár bt. esetén lehet, hogy célszerűbb az fmh, de akkor rögtön a beltag ellen is érdemes megindítani.

ObudaFan # 2011.05.24. 14:23

Vagy a felszámolási eljárás.

pazs # 2011.05.24. 14:08

Közjegyző és igen, az lehet az első lépés a felszólítás után.

kati7813 # 2011.05.24. 14:02

Jó napot!

van egy másodállásban végzett munkám, egyéni vállalkozóként. számláztam egy bt felé, akik nem fizetnek. mit lehet ilyenkor tenni? ha fizetési meghagyást javasolnak, akkor azt ügyvéd v. közjegyző indítja el

üdv
Horvath M.

ObudaFan # 2011.05.11. 17:25

Ebben az esetben el kell indítani a végelszámolást.

bmárti # 2011.05.11. 16:59

Akkor ilyenkor mi a teendő? Mit kell tennie a könyvelőnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 09:35

No meg a tagságnak. Egyébként, ha a kültagot azóta nem pótolták, akkor a cég már meg is szűnt. Az csak a látszat, hogy még létezik.

Rexor # 2011.05.11. 08:38

Ügyvédnek és könyvelőnek.

bmárti # 2011.05.11. 08:29

Kérdés: 2010. júniusában meghalt a Bt kültagja, úgy volt, hogy a Bt eladásra kerül, de ez nem történt meg, mivel a gyámhivatal nem adta a beleegyezését. A bt tulajdonában van egy ingatlan, most ezt el tudják adni, nem marad más, tartozása nincs. Szeretné megszüntetni a bt-t, mi a pontos menete? Kinek kell végigcsinálni, ügyvédnek vagy a könyvelőnek?

A válaszokat előre is köszönöm!