Fórum cégügyek - társasági jog régebbi elöl     új hozzászólás

Kft. - s kérdések

monxla # e-mail 2009.11.06. 13:10

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

monxla # e-mail 2009.11.06. 12:57

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

monxla # e-mail 2009.11.06. 12:56

Köszönöm az információt.

ObudaFan # e-mail 2009.11.06. 11:22

Az ügyvezető nyilatkozik erről a cégbíróság felé.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

monxla # e-mail 2009.11.06. 10:20

Tisztelt Fórumozók,

Az lenne a kérdésem, hogy Kft. esetén mi a teendő akkor, ha be lett fizetve a teljes törzstőke?
Apránként fizettem be mindig "Törzstőke befizetés" került a befizetési árlap megjegyzésébe. Emlékeim szerint kell "valakitől" "valamilyen" igazolás róla "valahová".

Előre is köszönöm.

fredo # e-mail 2009.11.04. 21:12

"Ha nem egyszemélyes kft akkor nem felelsz a magán vagyonoddal.A pos­tai címnek semmi jelentősége nincs.

Bár furcsállom hogy a simkártya áráért aggodsz hogy veszélyben lesz a magán vagyonod ,amikor a kft tartozása miatt nem aggódsz…"

Köszönöm válaszod!

A kft - t sajna nem tudom megmenteni és most "zárásul" ez a mobilos téma került napirendre...

ObudaFan # e-mail 2009.11.04. 12:49

Kft-ből kiszállni akkor tud, ha talál valakit, aki hajlandó az üzletrészét átvenni, olyan feltételekkel, amilyenekben meg tudnak egyezni. Kft. társasági szerződését ugyanis nem lehet felmondani. Pert indítani legfeljebb a tagi kölcsön vonatkozásában lehetséges. A gép 40%-os hányada végrehajtás alá vonható.

tarczayaron@freemail.hu

ObudaFan # e-mail 2009.11.04. 12:49

Kft-ből kiszállni akkor tud, ha talál valakit, aki hajlandó az üzletrészét átvenni, olyan feltételekkel, amilyenekben meg tudnak egyezni. Kft. társasági szerződését ugyanis nem lehet felmondani. Pert indítani legfeljebb a tagi kölcsön vonatkozásában lehetséges. A gép 40%-os hányada végrehajtás alá vonható.

tarczayaron@freemail.hu

mamma26 # e-mail 2009.11.04. 09:25

Kedves Fórumozók!

Elég bonyolult kérdéssel fordulnék hozzátok. Legalábbis nekem az...
Nagybátyám beszállt egy franchise rendszerbe. Alapítottak egy kft.-t az üzlettársával, ő beletett jópár millió forintot (tagi hitelként van felvezetve) az üzlettárs semmit, mondván, hogy ő hozta a szellemi tőkét. Nagybátyám 51%, az üzlettárs 49%-al van a kft.-ben.
A cég tulajdonában 1 gép van, ami 40%-os cég tulajdon, 60%-ban a franchise gazdáé.
A nagybátyám ki akar a cégből szállni, de a társ nem akar fizetni.
Ha pereskedésre kerül a sor, akkor mit lehet csinálni? Mert gondolom a gépet eladni nem lehet.

végrehajtó1 # e-mail 2009.11.03. 16:53

A kérdésem, hogy felelek-e mint magánszemély a kötbér mefizetéséért, illetve mivel a kft. postázási címe ugyan az a családi házam címével, az veszélybe kerülhet-e valamilyen formában?

Ha nem egyszemélyes kft akkor nem felelsz a magán vagyonoddal.A postai címnek semmi jelentősége nincs.

Bár furcsállom hogy a simkártya áráért aggodsz hogy veszélyben lesz a magán vagyonod ,amikor a kft tartozása miatt nem aggódsz...

rpannyi # e-mail 2009.11.03. 16:47

Tud valaki segíteni abban, hogy ha eladom a kft-ben lévő részesedésem (a cég nem működik két éve, így forgalma sincs, illetve osztalékfizetés sem volt soha) mennyi a fizetendő adó a vételár után?

fredo # e-mail 2009.11.03. 15:40

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy mobiltelefon hűségszerződésével kapcsolatban. Egy kft. - nek vagyok az ügyvezetője, ami egyébként egy háromszemélyes családi vállalkozásként működik, illetve sajnos hamarosan felszámolás alá kerül. Telephelyünk címe a saját családi házam, de a ház tulajdonosa én vagyok, mint magánszemély(és nem a kft). Úgy öt évvel ezelőtt kötöttem egy mobilszolgáltatónál négy db előfizetést, amit időközönként szerződéshosszabbítással meghosszabítottam. Most, éppen úgy áll a dolog, hogy még egy év hűségidő hátravan, viszont cégünk napokon bellül felszámolás alá kerül és gyakorlatilag már fél éve nem is működünk, de rendszeresen fizetem a számlákat. Én kértem a mobélcégtől, hogy tulajdonjog átruházással írják át nevemre(mint magánszemély)a négy simkártyát, vállalva a hűségidő kitöltését, de ők csak kötbér megfizetése esetén hajlandóak átírni, ami simkártyánként kb:80000ft lenne.
Mivel cégünknek tőkéje nincsen, és a kötbér irreálisan magas, én hagynám elveszni a négy simkártyát.
A kérdésem, hogy felelek-e mint magánszemély a kötbér mefizetéséért, illetve mivel a kft. postázási címe ugyan az a családi házam címével, az veszélybe kerülhet-e valamilyen formában?
Válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # e-mail 2009.10.29. 19:13

Kérdésem a következő lenne.Ha csak ügyvezető vagyok a Kft-ben és nem vagyok tulajdonos,rés­zesülhetek-e a jutalékból?Vagy milyen formában kaphatok hivatalosan a bevételből?

Munkaviszony esetén munkabérként, megbízási jogviszony esetén megbízási díjként.

Ha úgy gondolom hogy nem szeretnék tovább ügyvezető lenni akkor egyszerűen csak lemondok és kész?

Igen, csak a cég meg dönthet úgy, hogy még 60 napig ügyvezető vagy.

tarczayaron@freemail.hu

pihenés #   2009.10.28. 21:46

Kérdésem a következő lenne.Ha csak ügyvezető vagyok a Kft-ben és nem vagyok tulajdonos,részesülhetek-e a jutalékból?Vagy milyen formában kaphatok hivatalosan a bevételből?
Ha úgy gondolom hogy nem szeretnék tovább ügyvezető lenni akkor egyszerűen csak lemondok és kész?

ZSZSZS #   2009.10.12. 14:14

jav: "...jegyzett tőkéjének pénzneme is változik,..."

ZSZSZS #   2009.10.12. 14:12

Üdvözlet,

egy Kft. deviza könyvvezetésre tér át és ezzel kapcsolatosan a jegyzett tőkéjét is pénzneme is változik, euróra.

kérdés: milyen, vagy inkább mikori MNB devizaárfolyam figyelembevételével váltsam át a 3millió forintot euróra?

szergejjj # e-mail 2009.10.12. 13:09

üdv

hozzászólásom nem a témához kapcsolódik, segítséget szeretnék kérni.

Szakdolgozatomat a kkv szektor finanszírozási lehetőségeiről írom, ehhez készítettem egy 10 kérdésből álló kérdőívet, ami név nélkül, kb 5 perc alatt kitölthető.

Amennyiben mikro, kis vagy középvállalat vezetője és van ideje, lehetősége, nagy segítség lenne nekem, ha megválaszolná a kérdéseket.

A kérdőív az alábbi linken elérhető:

http://www.kerdoivem.hu/…v/225823552/

Segítségét előre is köszönöm

Nagy Gergely

U.I. elnézést kérek, hogy ezen a fórumon kérek segítséget, de úgy látom, hogy elég sokan megfordulnak itt.

ObudaFan # e-mail 2009.10.11. 17:55
women_hun # e-mail 2009.10.11. 17:34

Ez év májusában alapítottunk egy céget és a társ miatt nem igazán működik a cég. Munka lenne, de nem tudjuk így elvállalni ezért szeretnék a családdal alapítani egy másik céget.A mostani cégben a társ háza a székhely és a miénk a telephely. Csinálnék egy új céget és lehet attól függetlenül a székhely ugyanúgy a mi házunk ha már telephely?

joyo # e-mail 2009.09.30. 23:07

Köszi kbs, végre felfogtam! Jó éjt és további jó munkát!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2009.09.30. 22:48

Akkor mit lehet, felszámolni?
Igen.

Már mondtam: a kft azért "korlátolt felelősségű", mert a tag csak a türzsbetétjével felel a cég tartozásáért. Másképpne: amit befizetett (pontosabban befizetni vállalt az alapításkor), azt elveszítheti, de ennél többet nem lehet tőle követelni.

A felszámolás során meghatározott rangsor szerint kiegyenlítik azokat a tartozásokat, amelyekre elegendő a vygaon, a többi hitelező meg úgy járt. Ha egyáltalán nincs vagyon, akkor minden hitelezőú úgy járt.
Ezzel neked már nemigen kell törődnöd, hacsak nem vagy felelős a fizetésképtelenség előidézéséért.

A munkavállalók járandóságait - legalábbis egy részüket - a Bérgarancia alapból kifizetik.

www.kbs-ugyved.hu

joyo # e-mail 2009.09.30. 22:42

Köszi! Akkor mit lehet, felszámolni? És akkor hogy alakulnak a már feltett kérdéseim? Másik tulaj helytállása, várható költség,visszamenőleges követelés? Bocs, bocs, mondtam már, hogy kicsit nehéz a felfogásom /a jog terén legalábbis :-( / .

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2009.09.30. 22:38

Tartozása van a cégnek, de semmi fedezet/vagyona nincs.

Akkor nem lehet végelszámolni.

www.kbs-ugyved.hu

joyo # e-mail 2009.09.30. 21:16

Köszi kbs!

Nem gúnyból írtam az emberkét, szavamjárása, amikor már nagyon teli van mindenem. Tartozása van a cégnek, de semmi fedezet/vagyona nincs.
1.)Tartozás minimum a társam szabijának a díja, a bérleti díj, a könyvelő munkadíja, számlavezetési díj stb (ez utóbbiakat én egyedül megelőlegeztem, ennek fele követelhető visszamenőleg?)úgy tudom, akkor ha van tartozás és nincs fedezet nem csinálhatom én a felszámolást, vagy igen? De nem is akarom csak vita lenne, hogy biztos sumákolok, tudom többe kerül, de legalább nem csesztetnek évek múlva is majd!

2.)A tartozás tekintetében indok lehet az amit már leírtam (hogy ő gyesen van, így ő nem tartozik helytállni?)?

3.)Ha a társaságtól kérem a tartozások megtérítését, akkor annak a fele elvileg őt terheli gyestől függetlenül, nem? Hülye voltam, mert nagyjából 350 ezer Forint körüli összeget kifizettem a költségekre saját zsebből, persze van róla számlám stb.

Bocs, "kicsit" nehéz a felfogásom! Köszi

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2009.09.30. 20:19
  1. A felszámoló lehet ember, nem kötelező 150 cm alatti magasságúnak lennie. Te is lehetsz, és akkor magad tudod, hogy mennyia díjad.
  2. Nem is kell beszállnia. Ha végelszámolás van, az az azt jelenti, hogy a társaság képes maga fizetni a költségeket, eserleg még marad is.
  3. A társaságtól kérheted - a korlátolt felelősségű tagtárstól nem.

www.kbs-ugyved.hu