Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.03.09. 19:21

A magánvagyonod akkor, ha a cégalapításnál csalárd módon jártál el (pl. apportot felülértékeltél), a hitel felvételénél a bankot megtévesztetted, vagy ha akkor, amikor látszott, hogy gond lesz, nem a hitelezői érdekek védelmében jártál/jársz el.

patern # 2010.03.09. 18:34

Tisztelt Forumozók.

Nyolc hónappal ezelőtt alapítottam egy egyszemélyes kft-ét. Időközben bankhitelért folyamodtam, amelynek fedezete a kft tulajdonában lévő ingatlan volt. Ezt a hitelt megkaptam, azonban mostanra elég szerencsétlenül alakultak a dolgaim, és felszámolási eljáráson gondolkozom. A kérdésem az volna, hogy a még vissza nem fizetett hitelem rendezése ebben az esetben a kft tulajdonában lévő gépek és a fedezetként adott ingatlan elegendő lesz-e (A Kft vagyonának értéke fedezné a hitelként felvett összeget) vagy a saját magánvagyonom is 'veszélybe' kerülhet-e?

ObudaFan # 2010.03.09. 17:21

A 2. jegyzőkönyvben a konkrét döntésnek a leszállításról. Kell még egységes szerkezetű tsz.

TóthAnnamária # 2010.03.09. 13:20

Szép napot.
Megerősítést kérnék, mert bizonytalan vagyok a következőkben.
Törzstőke leszállítás 1. jk. elment a bíróságra,benne a tőkeleszállításról szóló határozat(közlemény).
letelt a hitelezőknek járó idő.
A 2. jegyzőkönyben minek kell szerepelnie, és az ügyvezető nyilatkozata+ tagjegyzék mellett más irat kell még?
Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.09. 12:36

Jobb híján. De ha nem egyszemélyes az a kft., akkor a munkáltatói oldalon taggyűlési felhatalmazással aláírhatná egy másik tag azt a megállapodást.

Cogito # 2010.03.09. 12:31

Tisztelt Fórumozók!

A következő kérdésemre kérnék választ:
egy személyes kft-ben az alapító egyben ügyvezető, munkavállaló.
Korengedményes nyugdíjba menne, megállapodást kell aláírni a munkáltatónak és munkavállalónak, saját maga nem szerepelhet mindkét oldalon vagy mégis?

ObudaFan # 2010.03.09. 11:23

De mivel a jogi képviselet kötelező, így ezt is az okiratszerkesztő ügyvédre kell bízni. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.09. 08:58

Újat nem kell, de a meglévőt módosítani kell. (Egész pontosan hatályosítani.)

hg68 # 2010.03.09. 06:28

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, KFT üzletrész eladásakor szükséges e új társasági szerződést készíteni, vagy elegendő valamiféle adásvételi szerződés?

A KFT nevében névvel nem szerepelek, csak mint "és Társa". Az üzletrészemet harmadik fél venné meg.

Üdv!
Gábor

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.04. 17:52

Szerintem ahhoz nem kell hatósági engedély - nincs mit közzétenni sem.

szabo.peti00 # 2010.03.04. 15:22

T. Fórumozók!

A kérdésem az lenne, hogy a megalapított Kft.-t a cégközlönyben milyen módon lehet megjelentettni? (írtam nekik email-t, de sajnos választ nem kaptam tőlük)

Ezt azért kérdezem, mert a cégb. végzésben van egy bekezdés ami igy szól:

"a cég a gazdasági tevékenység folytatásához szükséges hatósági engedélyét cégközlönyben, vagy a cég honlapján köteles közzétenni"

Nekünk a fő tev.: internetes kisk., csomagküld. sz.,
ekkor is szükséges a cégközlönyben való megjelenítés?

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdv.: Peti

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.03. 09:56

Pardon?

tildi # 2010.03.03. 09:47

Kedves hozzáértők!
Egy kérdésem lenne. Létezik az, hogy az alapító tag nem tud arról, hogy nem "jelentették ki " a KFT-ből?Mi ennek a menete? Gondolom, nem csak annyi ,hogy kijelentem, léptessetek ki, és meg is történik. Jól gondolom? Csak meg akartak vezetni? Előre is köszi a választ.

ObudaFan # 2010.02.24. 10:36

5/1997. (III. 5.) IKIM rendelet
egyes ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről

BEL- ÉS KÜLKERESKEDELEM, VENDÉGLÁTÁS, IDEGENFORGALOM

Könyvértékesítés* Könyvesbolti eladó
Antikvárius tevékenység* Antikváriumi szakeladó
Húsbontás, tőkehús és hentesáru értékesítése* Hús- és hentesáru eladó
Gyógynövény értékesítése* Drogériakereskedő
Élelmiszer értékesítése* Élelmiszer- és vegyiáru-kereskedő
Vegyi áru értékesítése* Élelmiszer- és vegyiáru-kereskedő
Növényvédő szer értékesítése* Kertészeti-gazdabolti eladó
Fotó- és optikai cikk értékesítése* Látszerész és fotócikk-kereskedő
Ruházati cikk értékesítése* Ruházati kereskedő
Papír, írószer, sport- és játékszer, nem nemesfémből készült óra, ékszer, ajándék és lakberendezési cikk értékesítése* Kultúrcikk-kereskedő
Jármű és járműalkatrész, üveg-, kerámia és műanyag áru, elektronikai, híradástechnikai, vas- és műszaki cikk értékesítése* Vas-műszaki kereskedő
Dekoratőr tevékenység, kirakatrendezés Dekoratőr, kirakatrendező
Hulladékgyűjtés* Hulladékgyűjtő
Nemesfém ékszer- és díszműáru felvásárlása, valamint értékesítése* Becsüs (ékszer szakirány)
Műtárgy és régiség felvásárlása, valamint értékesítése* Becsüs (műtárgy szakirány)
Tüzelő- és építőanyag értékesítése* Tüzelő- és építőanyag-kereskedő
Használtcikk-kereskedés, képző- és iparművészeti cikkek, háziipari termékek, dohány- és bazáráru, virágok, díszállatok értékesítése* Kereskedő-boltvezető
Kőolajtermékek értékesítése* Töltőállomás-kezelő és eladó
PB-palack értékesítése PB-cseretelep-kezelő
Kül- és belkereskedelmi ügyletek bonyolítása* Külkereskedelmi ügyintéző
Külkereskedelmi üzletkötés* Külkereskedelmi üzletkötő
Külkereskedelmi idegen nyelvű levelezés* Külkereskedelmi idegen nyelvű levelező
Vámkezelés Vámkezelő
Vámügyintézés Vámügyintéző
Nemzetközi szállítmányozás Szállítmányozási ügyintéző
Cukrászati termékek készítése Cukrász
Meleg- és hidegkonyhai ételek készítése (kivétel: palacsinta, lángos, hamburger, hot-dog, melegszendvics, hurka, kolbász, pecsenye sütése, illetve készítése, valamint gyorséttermi- és ételeladás keretében való ételkészítés) Szakács
Vendéglátó értékesítő tevékenység (kivéve: palacsinta, lángos, hamburger, hot-dog, melegszendvics, hurka, kolbász, pecsenye sütése, illetve készítése, valamint a gyorséttermi- és ételeladás)* Pincér
Gyorséttermi ételkészítés és eladás, beleértve saláta, pizza, csirkedarabok sütése, illetve készítése Gyorséttermi- és ételeladó
Konyhamészárosi tevékenység
Hús- és hentesáru eladó
Szállodai üzemben portai és szobafőnöki tevékenység* Szállodai portás
Idegenvezetés Idegenvezető és hostess
Utazásszervezés és -közvetítés* Idegenforgalmi ügyintéző
Rendezvényszervezés* Idegenforgalmi ügyintéző
Utazási irodai ügyintézés (valutaváltás, szálláshely- és program közvetítés, menetjegyek, valamint egyéni és társasutak értékesítése)* Idegenforgalmi ügyintéző
Ügyfélszolgálat, információ* Idegenforgalmi ügyintéző
Szabadidő-szervezés* Idegenforgalmi ügyintéző

Gerzson the Cat # 2010.02.24. 08:41

Drága Kagome, megelőztél, mint mindíg.

Elnézéseteket kérem a duplikációért. Sicc :)

Gerzson the Cat # 2010.02.24. 08:40

Tiszteletem minden kedves olvasónak!

Egy kérdésem lenne.

Az a helyzet, hogy már megkérdeztem 1-2 embert, és eszméletlen, hogy mindenki mást mond. A könyvelőtől kezdve a tanáron át. Furcsállom, hogy ekkora lenne a tanácstalanság? Vagy ennyire változik mindíg minden? Minnél több embert kérdezek, annál ködösebb. Na mondjuk mire számírok mégis? ;-)))

Párommal egy Kft-t (mert ezt ajánlják..) szeretnénk alapítani. Tevékenység: egyszerű kereskedelem, egy jelenleg a tulajdonomban álló boltban, a nyáron. Ajándéktárgyak, pár használati tárgy, ilyesmi...

Namost. Mivel nekem vendéglátó ipari végzettségem van, ez nem igazán klappol össze ezzel. Párom járt kereskedelmi suliba, de 1 vizsga hiányzik. Remélhetőleg majd leteszi, de perpill még nics meg.

Kérdés: a cégalapításhoz nem kell végzettség, ez oké, ezt megtaláltam, és egyértelmű.
NAÉS a tevékenységhez? :-)) Egyszóval:

1., most kell valamilyen szakiskola EHHEZ a tevékenységhez, avagy nem?

2., elfogadható-e párom iskolája ebben az esetben, melynek értelmében még 1db vizsgája (ó te drága statisztika) hiányzik?

Nem akarunk semmilyen alkalmazottat felvenni. Képzelhetitek miért :-)

Köszönöm a válaszokat előre is :-)

Tiszteltettel

Kagome # 2010.02.24. 08:39

Kedves Fórumozók!

Párommal szeretnénk egy KFt-t. De nem tudjuk pontosan, hogy most kell hozzá szakképesítés vagy sem.
Nekem van egy Kereskedelmi Technikusi vizsgám, amivel csak az a probléma, hogy 1 tantágy nincs meg.
Papír van róla, hogy az iskolát befejeztem és a letett vizsga eredményekről is van egy külön kiállított "bizonyívány".
Ez egy rendes 2 éves iskola volt nem OKJ meg ilyen egyébb tanfolyam.
De a vizsga befejezése folyamatban van.
Szóval ennek ellenére nyithatunk egy ajándék vagy egy fehérnemű boltot?

Választ előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.19. 11:35

Igen.

goodman # 2010.02.19. 11:25

Tisztelt Fórumozók!

Nagyon köszönöm a szíves válaszokat. Ezek szerint a változásbejegyzési kérelem formanyomtatványán az első 5 oldal kivételével csak a "létesítő okirat módosításának dátuma" című rovatot kell kitölteni.

Üdvözlettel: goodmann

ObudaFan # 2010.02.19. 10:25

A cégjegyzéket nem érintő változás is változás.

Illetve egészen pontosan: az is érinti a cégjegyzéket, hiszen van rovata a létesítő okirat módosítása dátumának.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.19. 09:01

Logikus: akkor nincs ügyvezető.

Magypet # 2010.02.19. 07:13

És ha lemondok, akkor ki lesz az ügyvezető? Mert ugye senki sem vállalja?

anyegin # 2010.02.18. 20:20

goodman: A cégjegyzéket nem érintő változás is változás. Költségvonzatait az általános szabályok szerint kell megfizetni. A cégjegyzéken kérni kell bejegyezni a létesítő okirat módosításának a keltét a 8. rovatba.

ObudaFan # 2010.02.18. 19:00

Lemondhatsz, a legegyszerűbb, ha taggyűlést hívsz össze, és ott. Ha nem, akkor a két másik taghoz címezz levelet. A taggyűlés viszont határozhat úgy, hogy még 61 napig te maradj az ügyvezető.

ObudaFan # 2010.02.18. 18:11

goodman

A társasági szerződés módosítását kötelező a cégbírósághoz benyújtani.