Felszámolás,végelszámolás


Kovács_Béla_Sándor # 2022.11.03. 11:10

Mit értesz "felvásárlás" alatt? Bár végül is mindegy, egész biztos, hogy a szerződésedet nem érinti. Mi viszont nem ismerjük, honnan tudhatnánk, melyikteknek milyen jogai, kötelezettségei vannak?

P222 # 2022.11.03. 10:22

Tiszteletem!

Új témát nem tudtam nyitni úgyhogy ide írok be remélem tudnak segíteni...a következő lenne a kérdésem:
Egy pénzügyi céget (ahol szerződésem volt) felvásárolt egy nagyobb cég. Ez a nagyobb cég most automatikusan sokkal több díjat akar rám terhelni viszont én nem fogadtam még el az ő szerződésüket a transzfer után. A cég amit felvásároltak nem szabályozta a szerződésében, hogy mi történik felvásárlás esetén. A kérdésem, hogy köteles vagyok e elfogadni az új díjakat és van e mód jogilag arra, hogy a nagy cégtől díjmentesen ki tudjam hozni egy általam választott másikhoz az értékpapírjaimat? Illetve hol van szabályozva az, hogy felvásárlások esetén az ügyfelet milyen jog illeti meg?

Köszönöm előre is!

Majordomus # 2022.10.25. 19:24

Legegyszerűbb elkerülni mindkettőt.

kolejanisz # 2022.10.25. 06:54

ajánlom figyelmetekbe felszámolás/csőd témában: https://kolejanisz.hu/…ras-es-miert

Majordomus # 2022.07.27. 15:28

Majdnem biztos,mivel Eu tag.

Gianni.hu # 2022.07.27. 14:59

Tisztelt Szakértők,
Külföldi cég által alapított magyarországi fióktelep megszüntetése esetén a 1997. évi CXXXII. törvény 30.§ 2. bek lehetőséget biztosít az 1. bek a-c pontjaiban meghatározott fetételek alóli mentességre. Kérdésem, hogy Romániával van-e ilyen nemzetközi szerződésünk, vagy olyan EU-s szabályozás amelyre lehet hivatkozni a fióktelep megszüntetésekor ?

szanyiberenc # 2022.07.06. 10:00

Ez most nem annak az esetnek tűnik, ami átgondolt. Eleve benyújtotta az adásvételit a cégbíróságra az ellenjegyző ügyvéd, ami nem kötelező. Innen tudom a 200.000.000 Ft-os vételárat, az "előre" átírást.A halasztott fizetés elméletileg működhet, de jelen esetben semmilyen biztosítékot nem kötöttek ki a felek. Tipikus büntetős ügyvéd, akit üzletemberek soha nem bíznának meg pl. állandó megbízással: marad a jó kis családjogi, büntetőjogi vonulat.

osztap # 2022.07.06. 07:40

Osztap, te komolyan gondolod, hogy úgy átengedi az üzletrész tulajdonjogát a tulajdonos tényleges cégfelvásárlásnál, hogy még nincs kifizetve?

Van ilyen, magam is láttam egyet egész közelről. Ott nyilván nemcsak reménykedtek az eladók, hogy a vevő fizetni fog, hanem kötöttek ki biztosítékokat is keményen.

Az én megjegyzésem arra vonatkozott, hogy ügyvédek nagyon ritkán csinálnak a saját nevük alatt gázos dolgokat. Egyrészt, mert ismerik a jogot, másrészt, mert a kamara eltilthatja őket az ügyvédkedéstől egy életre. A legtöbbjüknek van magához való esze...

szanyiberenc # 2022.07.06. 06:22

szomorú úr/úrhölgy, én sem értem, hogy mi köze az üzletrész eladója és vevője közötti tranzakciónak az én követelésemhez a társasággal szemben. Elkezdtem természetesen érvényesíteni a követelésemet, de előbb-utóbb majd felszámolás alá kerül a cég és a költségeim soha nem térülnek.
Osztap, te komolyan gondolod, hogy úgy átengedi az üzletrész tulajdonjogát a tulajdonos tényleges cégfelvásárlásnál, hogy még nincs kifizetve?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.04. 05:31

ha valóban „200.000.000 millió forintot fizetett az ügyvéd a cégfelvásárlása során”, akkor abból miért is nem futotta kifizetni a te 4 milládat?

  1. Mert azt nem a cégnek fizeti, hanem a tagnak.
  2. Mert még nem is fizette meg.

+1 Miért kell mindenbe beleokoskodni?

osztap # 2022.07.04. 05:21

200.000.000 millió forintot fizetett az ügyvéd

Cégtemetésnél hajléktalanok vesznek céget egy forintért, nem ügyvédek százmilliókért...

Ha lejárt követelésed van, fizetési meghagyást adattál-e már ki a cég ellen?

drbjozsef # 2022.07.04. 04:14

mit lehet tenni, amivel kicsit a körmére lehet koppintani a "vevő" ügyvédnek, mert cégtemetés látszik megvalósulni.

Ha ilyen erős a gyanúd, akkor a "feljelentés" a szó, amit keresel.
Már ha nem konkrét a kérdés, mert egyébként a válasz akkor a nádpálca. De a fém vonalzó is jó.

Szomorú örökös # 2022.07.04. 03:57

szanyiberenc

nem akarom elhinni, hogy pénzmosásilag vagy egyéb módon nem támadható egy ügyvéd azért, hogy a nevére vesz egy milliárdos árbevételű céget és elkezdi elsülllyeszteni.

Pedig így van! Majd a cégbíróság úgyis megvizsgálja, hogy történt-e csődbűntett vagy nem. Félek, hogy utóbbi.
Igazából az a furcsa, hogy ha valóban „200.000.000 millió forintot fizetett az ügyvéd a cégfelvásárlása során”, akkor abból miért is nem futotta kifizetni a te 4 milládat? Ja, hogy az még vita tárgyát képezi egy perben? Bakker, szerintem így jártál, mást nem tudok mondani rá.

szanyiberenc # 2022.07.03. 20:05

Ok, az nem vitás. CSak nem akarom elhinni, hogy pénzmosásilag vagy egyéb módon nem támadható egy ügyvéd azért, hogy a nevére vesz egy milliárdos árbevételű céget és elkezdi elsülllyeszteni.

Majordomus # 2022.07.03. 19:51

Semmit.
A vevőnek semmi köze a céggel történő vitádhoz ha nem jogutód.

szanyiberenc # 2022.07.03. 19:36

tartozik nekem 4 millió forinttal egy építőipari cég, de mindent vitatnak. NEvezett, pénzügyileg stabilnak tűnő cég meglépte közben azt, hogy az üzletrészeket átíratták egy ügyvédre, és őt tették meg ügyvezetővé is. 200.000.000 millió forintot fizetett az ügyvéd a cégfelvásárlása során, fenn van ugyanis az üzletrész-adásvételi szerződés elérhető felületen. Az ügylet furcsasága az is, hogy a "vevő" ügyvéd még nem fizette ki a teljes vételárat, de ennek ellenére megszerezte az üzletrészt. Azóta a cég óriási veszteségről tett közzé mérleget. Kérdésem, hogy mit lehet tenni, amivel kicsit a körmére lehet koppintani a "vevő" ügyvédnek, mert cégtemetés látszik megvalósulni.

Kogeza # 2022.03.17. 18:38

Irodakukac.

Rám írsz privátban, segítek.

drbjozsef # 2022.03.17. 16:26

Fizetőset egy tonna cég szállít neked online is.

Irodakukac20 # 2022.03.17. 14:51

igen, már felszámolás alá került. Akár fizetősen is, de találok valami infót?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.03.17. 14:48

Ha még nem törölték, akkor az aktuális tagok, tevékenység a cégjegyzékben megvan. https://www.e-cegjegyzek.hu/

Ha korábbi, már nem aktuális adatokat szeretnél, vagy már törölték a céget, az már fizetős.

Irodakukac20 # 2022.03.17. 14:23

Felszámolás alá került cég korábbi adatait (tulajdonosok, tevékenységi kör) hol lehet megkeresni?

buszgyuri # 2022.01.04. 13:52

Köszönöm szépen a gyors választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.04. 11:56

Igen.

buszgyuri # 2022.01.04. 11:48

Az alábbi ügyben lenne kérdésem: egy cég fizetési meghagyásos eljárásban vitatta a vele szemben támasztott követelést, majd az eljárás megszünt, mert a jogosult nem adott be keresetlevelet, a felek ugyanis megállapodtak a részletfizetésben. A részletfizetési megállapodásban a kötelezett elismerte a követelést és vállalta annak részletekben történő teljesítését. Kötelezett azonban nem fizetett semmit. Kérdésem: lehetséges-e eredményesen felszámolási eljárást kezdeményezni a fizetési megállapodásra hivatkozva, amelyben a követelést elismerte a kötelezett (bár előtte vitatta)? Elismert követelésnek számít-e ebben az esetben a követelés?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Amonre # 2021.09.27. 17:48

"érdemben kétségbe vonja a fizetési kötelezettség jogcímét" ...akkor ezek a válaszok most érdemiek vagy nem? Tehát lehet rá alapozni egy felszámolási eljárást, vagy adjam be az FMHt?