Felszámolás,végelszámolás


KISZOL888 # 2012.10.25. 12:52

Szép Napot!
Azt szeretném kérdezni hogy a munkáltatonk eltünt, az irodahát ma kipakolta az irodákat (ahol dolgoztunk) így ma már nem is tudtunk elkezdeni dolgozni. A vezérigaztgató és a többi vezető telefonja azt mondja be ma reggeltől hogy nincs a szám előfizetőhöz rendelve.
23 alkalmazott nem kapott fizetést augusztus és szeptember hónapra gondolom októberre se. hogy lehet elindítani egy felszámolási eljárást? Beadhatjuk egegyütt vagy külön külön kell megtenni? Milyen papírokat kell kitöltenünk? Van esély arra hogy a a fizetésünket megkapjuk a felszámolják a céget? Köszönöm előre is a válaszokat. Üdvözlettel:
Kiss Zoltán

Alida # 2012.10.26. 08:11

Ha egy egyéni vállalkozónak adóhátralék miatt felfüggesztették az adószámát - értesítést nem is kapott erről, véletlenül tudta meg - az bocsáthat-e ki számlát, és jelenthet-e be alkalmazottat? (Én úgy tudom, hogy csak ÁFA-visszaigénylést nem érvényesíthet, de számlázhat, amíg nem törlik az adószámát.)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.26. 12:26

Kiszol, forduljatok ügyvédhez. 23-an csak ki tudtok fizetni egyet.

ObudaFan # 2012.10.27. 08:49

KISZOL888

Elég, ha egyvalaki elindítja.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.27. 08:55

De a díjat összedobhatják.

ObudaFan # 2012.11.04. 11:55

A szerződés érvényességét ez aztán abszolút nem érintheti, de egyébként a tulajdonos személyének változásával meg sem szűnik a bérleti szerződés.

xdri # 2012.11.06. 14:29

Kedves Bajsze!
A probléma világos. Annak fizessen bérleti díjat akivel bérleti szerződést kötött.
Az "fa" alatti cég nem szűnt meg jogutód nélkül, csak az ügyvezetője a felszámoló.
A megszűnést a cégközlönyben közzé teszik a felszámolás befejezése után.

www.drhalasz.eoldal.hu

Brazsik # 2013.01.04. 18:00

Sziasztok!

Egy fura problémával kerültem szembe - a kft-nket pár hónapja végelszámolással elkezdtünk megszüntetni, vállaltam a végelszámoló szerepét. Az ügyvéd, aki vállalta a folyamatot, a pénzt előre elkérte (első hiba...), majd azóta elérhetetlen. Telefonon kinyom, emailekre nem válaszol. Azaz nem tudom, hogy áll az ügy. Hogyan tovább? Bízzak meg másik ügyvédet? Tegyek panaszt az ügyvédi kamaránál? A békés megoldás híve vagyok, de sötétben vagyok teljesen...kérlek adjatok irányvonalat.

köszönöm!

ObudaFan # 2013.01.04. 18:38

Írásban hívd fel teljesítésre, ha nem teszi, állj el a szerződéstől, követeld vissza a kifizetett díjat és bízz meg valaki mást.

Maladár # 2013.05.01. 12:43

Kedves Forumozók!

Az alábbi dologban szeretném a segítségeteket kérni:

Végelszámolás alatt végrehajtás során lefoglalták az adós vagyontárgyait, zárgondnokként a vh-t kérő hitelező került kijelölésre. Ezt követően elrendelték a felszámolást, a hitelező ügyvédje meg mindenre való hivatkozással megtagadja a lefoglalt vagyontárgyak kiadását... még a felszámolás miatti vh-t megszüntető végzés ellen is fellebbezni akar, szóval ilyenek vannak.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor kinél kell kifogással élnem? Valamint attól, hogy az ügyvéd ennyire hmmm. tudálékos, érheti-e a megbízóját vmi hátrány az eljárás során?

köszönöm előre is

agota564 # 2013.09.04. 21:00

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi ügyben kérném a véleményüket:
A cég, melynél dolgoztam jelenleg végelszámolás alatt van. Cég tulaja külföldi lett... tehát nyomon követhetetlen, így kijelölt végelszámolócég van 2012. 08. hó-óta.Én akkor beküldtem az igényeimet(mindez alatt itthon voltam kismamaként) és kértem, hogy vigyék át felszámolásba az ügyet, mert igényem van a céggel szemben. Áprilisig semmi sem történt, ekkor ugyanezt kértem ügyvéd általi levélben, erre jött válasz, hogy elkeveredtek a beküldött papírjaim, küldjem újra, de kérvényezték a felszámolás megindítását április végével. Azóta semmi hír. Ma felhívtam a cégbíróságot, tényleg beért akkor még áprilisban a papír, de a bíró még nem csinált vele semmit, de okt. 20-ig van valamilyen határidő. Nem kellett volna már kihirdetniük az eljárás megkezdését, addigra 6hónap is eltelik a benyújtástól? Mit lehet még ebben az ügyben tenni? A bíróság visszautasíthatja a felszámolás megindítását? Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2013.09.04. 21:17

Felszámolási kérelmet nyilván jogi képviselővel nyújtottál be. Akkor pedig szerencsésebb lenne őt megkérdezni, hogy hogy áll az ügy, mert ezt innen megmondani senki nem fogja tudni.

agota564 # 2013.09.04. 21:25

Igen, az ügyvédi levélben kértük a végelszámoló céget. Azóta csak annyi válasz jött még akkor, hogy beküldték a felszámolás megindításához a kérelmet a cégbíróságra . Ma beszéltem a cégbírósággal is és ugyanezt megerősítette a bíró"szerkesztője", hogy még semmit sem küldtek vissza a végelszámolónak(valami miatt-ezt nem mondta, hogy miért, lehet, hogy csak ülnek rajta). Úgy olvastam, hogy kb. 1.5hónap alatt már ki kellett volna hirdetniük a közlönyben, hogy megindítják a felszámolást.(?)
Tehát senki(végelszámoló, ügyvéd) sem tud semmit.

csakegynick # 2013.09.05. 07:28

Tisztelt Szakértők!

ha egy bt-t felszámoltak és 2013.05.02-án töröltek (ez látszik a lekérhető cégadatokból), akkor a bt kültagja mennyi ideig felel még a bt dolgaiért?

Köszönöm a választ előre is!
Csakegynick

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 08:16

A kültag addig se felel, amíg létezik a bt.

ObudaFan # 2013.09.05. 10:27

agota564

Van jogi képviselőd, neki kell látnia, hogy pontosan mi történik. Esetleg megkérdezheted tőle, hogy nem lenne-e célszerű neked kezdeményezni a felszámolást a székhely szerint illetékes törvényszéken.

Tocek # 2013.09.14. 02:31

Tisztelt Forumozok !

Egy lezarult felszamolasi eljarasban szeretnem a segitseguket kerni .
Beteti tarsasagom ellen az adohivatal 2010 evben felszamolasi eljarast inditott 4,5 millio ft adotartozas + kesedelmi kamatai miatt .
2011-ben engem , mint beltagot a mogottes felelossegre hivatkozva megkerestek .
Ugyvedi segitseggel , es kisebb osszegu befizetesekkel sikerult elerni , hogy a teljes toketartozast , es az addig jovairt kesedelmi kamattartozasokat is elengedtek , ezek torlesre kerultek . A felszamolas egyszerusitett felszamolasi eljaras kereten belul 2013 Juniusaban lezarult.
A mult heten levelet kaptam az MKK ZRT.-tol amiben kozlik , hogy 2,5 millio ft “G” kategorias tartozasom van felejuk , amit a NAV engedmenyezett jaruk . ( 2011-12 ben jovairt kesedelmi kamatok , az eredeti befizetesi hataridotol az elengedes napjaig szamitva .)
Az elso kerdesem az lenne , hogy jogosan kovetelik e ezt rajtam , illetve lehet e kizarolagosan kesedelmi kamattartozas miatt ( toketartozas nelkul ) vegrehajtasi eljarast inditani ellenem .
A masodik kerdes is ugyanehez az eljarashoz vonatkozik , ugyanis kozben levelet kaptam a kijelolt felszamolocegtol is , amiben 150.000 ft + AFA felszamolasi koltsegterites megfizetesere koteleznek . Jogosan ? A felszamoloceg bevetele nem volt eleg a 300.000 ft felszamolasi dijminimum megfizetesere , de tudomasom szerint a kulonbozetetet az allamtol kell lehivniuk . Jol tudom ?
Koszonom segitseguket , es elnezest kerek az ekezetek elmaradasa miatt .

Tamas.

ObudaFan # 2013.09.17. 11:37

Hogy jogos-e éppen ennyi késedelmi pótlék tartozás, azt nyilván nem lehet ennyi adatból eldönteni, de ha jogos, akkor természetesen végre is lehet hajtani.
Ami a felszámoló költségét illeti, amennyiben azért volt egyszerűsített felszámolás, mert a mérlegeket nem adtad le, vagy az iratanyag nem állt rendelkezésre, akkor mindenképpen jogos. De szerintem bt-nél a beltaggal szemben egyébként is.

xedit # 2013.10.10. 11:59

Kedves Szakértők!

Van egy tartozásmentes, rendesen könyvelt, egyszemélyes Kft-m, de tavaly óta KATÁ-s egyéni vállalkozóként dolgoztam, a kft-ben azóta nem volt bevétel. Mivel már egyáltalán nincs megbízásom, az egyéni vállalkozást szüneteltetni szeretném. Sajnos ez esetben a kft-ben életbe lép a járulékfizetési kötelezettségem, tehát a kft-től meg kellene szabadulnom.
A könyvelőm szerint, ha végelszámolást indítok, akkor addig kell magam után a járulékokat fizetnem, amíg a cég meg nem szűnik. Tudtommal ez nagyon hosszú idő is lehet. Van valami kevésbé költséges megoldás a problémámra?

Köszönöm a segítséget,
Edit

ObudaFan # 2013.10.14. 10:29

Nincs , de nem olyan hosszú idő, ha a cégnek se követelése, se tartozása, akkor 4-5 hónap alatt meglehet. (Mondjuk akkor, ha normál cégbírósági ügyintézést feltételezünk, nem azt, ami januártól volt. De talán annak az átmeneti időnek már vége.)

vadász1971 # 2013.10.18. 07:59

Tiszteletem !

A KFT-met ez év január 13-án felszámolták és ingatlanjait eladták tartózás miatt.A felszámolásból befójt összeg fedezte a tartozásokat és még maradt is egy összeg amit a mai napig nem kaptam meg.A felszámoló még nyár végén leadott minden papírt a Budapest Környéki Törvényszéknek aki azóta ül az ügyön. Útólsó kérésük 1 hónapja lett teljesítve ami az ügyvezetőtől egy írásbeli nyilatkozat volt.Mai nap bent voltam személyesen és azt a felvilágosítást kaptam,hogy még nem került sorra a bírónál ,és a határidőben is benne vannak mivel 45 napjuk van az utolsó beérkezett papírtól számítva ,hogy lépjenek az ügyben. Kérdésem az lenne tisztelettel,hogy ez esetben tényleg 45 nap áll a rendelkezésükre??? Mert lassan 1 éve húzzák a kifizetést .

ObudaFan # 2013.10.18. 09:46

Egyezség lesz? Mert arra van 45 napos határidő.

vadász1971 # 2013.10.18. 11:54

A tartozások már ki vannak fizetve az ingatlan eladásokból amit a felszámoló eladott.Az egyezség sajnos nem tudom mit jelent ebben az esetben.

ObudaFan # 2013.10.18. 13:32

A cég fennmaradásával fog megszűnni a felszámolási eljárás?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.18. 15:10

Ahogy elnézem, nem. A vagyonfelosztási javaslat jóváhagyására várnak szerintem.