Bt beltag elhalálozása


Vadsuhanc # 2019.01.30. 13:22

oligaliga.

Milyen adótartozásról van szó? Mert tőlem a polgármesteri Hivatal követelte az iparűzési adót elhalt apám Bt-je után.

Barbanya # 2019.01.30. 13:15

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Ha valaki tudná esetleg a többire a választ azt is megköszönném.

oligaliga # 2019.01.30. 09:57

KBS

Erre figyelemmel revideálom korábbi álláspontomat: a beltag örökösei felelnek a bt. tartozásáért, kivéve az adótartozást.

oligaliga # 2019.01.30. 09:49

KBS

A beltag felel a bt. vagyona által nem fedezett tartozásaiért. Az örökös az örökhagyó általános jogutódja, s mint ilyen felel az örökhagyó tartozásaiért.
Ha tehát az örökhagyó egy bt. beltagja, aki tartozik a bt. miatt, akkor az örökösre átszáll ez a tartozás.

Nem, és ezért került bele a Gt.-be, utána az új Ptk.-ba külön nevesítve, hogy a meghalt tagnak a társaságba be nem lépett örököse a tag halálától számított ötéves jogvesztő határidőn belül a hagyatéki tartozásokért való felelősség szabályai szerint köteles helytállni a tag halála előtt keletkezett társasági tartozásokért.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.30. 08:59

A beltag felel a bt. vagyona által nem fedezett tartozásaiért. Az örökös az örökhagyó általános jogutódja, s mint ilyen felel az örökhagyó tartozásaiért.
Ha tehát az örökhagyó egy bt. beltagja, aki tartozik a bt. miatt, akkor az örökösre átszáll ez a tartozás.
Nyugodtan fordítsd meg a gondolatmenetedet: nem az a kérdés, miért tartozna a beltag örököse, hanem az, mikor nem tartozik mégse, illetve melyek a felelőssége korlátai.

oligaliga # 2019.01.30. 06:39

KBS

Nem tudok olyan esetről, amikor a beltag örökösei a bt. tartozásáért felelnének.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.30. 06:01

(Ez nem ilyen egyszerű. Mondjuk úgy, hogy bizonyos feltételekkel és korlátokkal a beltag örökösei is felelnek a bt.-nek a vagyona által nem fedezett tartozásaiért.)

Egyébként ez a bt. már megszűnt. Csak nem vette észre.

oligaliga # 2019.01.30. 04:57

Barbanya

Az örökösök az örökség összegéig felelnek a beltag tartozásaiert?

Ha a beltag tartozásán a bt. tartozásáért való feleősséget érted, akkor nem. A beltag örökösei nem felelnek a bt. tartozásáért.

A többi válaszra én is kíváncsi vagyok.

Barbanya # 2019.01.29. 21:12

Kedves Fórumozók!
A következőkhöz kérnék segítséget.
Édesanyám meghalt, volt egy bt-je ahol ő volt a beltag és a nagymamám a kültag. A nagymamám 2 éve meghalt és mint kiderült ez sem nem lett bejelentve sem másik kültag helyette. A beltag egyik örököse úgy gondolja hogy folytatja a beltag üzlei tevékenységét. A bt nek se beltagja, se kültagja, se alkalmazottja nincsen.
Érdeklődnék, hogy lehetséges e hogy valaki a bt nevében számlázzon?(aki a tevékenységet folytatja) A hagyatéki eljárás után megszüntetné a bt-t.
Milyen teendő vsn a beltag halála kapcsán?Kinek kell bejelenteni az elhalálozást? A hagyatéki nyilatkozatban elég vagy máshol is be kell?
Várható az örökösöknek büntetés mert a kültag halála nem lett bejelentve?
Az örökösök az örökség összegéig felelnek a beltag tartozásaiert?
Milyen lehetőségeink vannak a megszüntetésre és melyik mennyibe kerül?
A segítséget előre is megköszönve,

ObudaFan # 2016.04.24. 06:48

marokkó

A cégbíróságon lehet törvényességi felügyeleti eljárást indítani.

Dr.Attika # 2016.04.23. 16:49
marokkó # 2016.04.23. 13:39

Kültag vagyok egy 2 fős Bt-ben. 3 hónapja jelentettem be először a kilépési szándékomat, de a beltag nem volt hajlandó intézkedni. Másodszor is megtettem 1 héttel ezelőtt, de most is ugyanez a helyzet. Sem indoklásra sem válaszadásra nem hajlandó. Tulajdonképpen semmibe vesz és a személyiségi jogaimat sérti ezáltal. Hová fordulhatok, vagy mit tehetek ez ellen?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 10:02

De.

Gitta01 # 2016.04.20. 09:53

A végrehajtás felfüggesztését a bíróságtól kell kérni,nem a
NAV-tól aki elrendelte?
Köszöbettel

ObudaFan # 2016.04.20. 05:02

Nem köteles senki beltagkent belépni a cégbe, ha senki nem lép be, 6 hónap után a cég megszűnik, kényszertörlési eljárás indul. Mivel a cégnek ingatlanvagyona van, ez vélhetően felszámolásba fordul át, aminek az a hátránya, hogy igen drága lesz a cég vagyonának terhére. Az ingatlant, vagy ami az értékéből marad, még úgyis csak a hitelezők kielégítése után kaphatnak meg a tagok.
A másik lehetőség hogy belép valaki beltagnak és akkor végelszámolással lehet megszüntetni a céget, így nem kerül fel a felszámoló tetemes díja és ti irányítjátok a folyamatot. Persze, ennek is van költsége, de kisebb. Viszont hátránya, hogy a belépő beltag a saját vagyonával is felel.
Meg lehet próbálni a birosagtol a vegrehajtas felfüggesztését kerni, de ketesnek tartom, hogy sikerülhet-e.
Ha nincs beltag, a kültag képviseletre jogosult, ugyanakkor hogy szóba is álljanak veled, érdemes a változást a cég bíróságnak bejelenteni.

Gitta01 # 2016.04.20. 04:17

Bt beltag elhunyt,önállóan képviselte a céget ,én kültag vagyok,50-50%-kal alapítottuk.egy örökös van,a Bt.t nem kívánjuk fenntartani.előzőekben írtan,a Bt.-n végrehajtás van.
Kérdésem kültagként kérhetem.-e a végrehajtás felfüggesztését,szüneteltetését,esetleg a végrehajtási összeg megfizetését?A hagyatékátadó végzés időpontjában megszüntethető- e a bt,vagy köteles beltagnak lenni az örökös vagy milyen lehetőség van ebben a helyzetben ? A Bt ingatlanja és ingósága milyen módon kerülhet a kültag ill.az örökös nevére?A cégbíróság felé mi a teendőm?A postán nem adják át az ajánlott leveleket,visszaküldik,hogy elhunyt a Bt, beltag,nincs jogom a levél kézhezvételéhez?Nem tudom honnan érkeznek levelek.Mint kültag hivatalos levelet küldhetnek a hatóságoknak,pl,NAV,Cégbíróságnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 13:26

Jaj, bocsánat, átsiklottam rajta, hogy a navnak tartoznak.

ObudaFan # 2016.04.08. 12:13

Véleményem szerint ebben az esetben már nincs helye végelszámolásnak, hanem kényszertörlés lesz, ha nem lép be új beltag. Egyébként a cég elleni végrehajtás önmagában is akadálya a végelszámolás befejezésének legalábbis.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 05:26

Végelszámolás vagy felszámolás. (Ha fél évig nem lép be új beltag, akkor elvileg megszűnik a társaság; de gyakorlatilag akkor is végelszámolni kell, csak az akkor már több pénzbe lesz - mert nem csinálhatod te magad.
Minden cégeljárás ügyvédköteles - ha csak nincs elektronikus aláírásod.

Gitta01 # 2016.04.08. 04:17

Bt beltag elhunyt,önállóan járt el a Bt.-ben,Én kültag vagyok személyesen nem működök közre, a Bt-t nem óhajtom fenntartani,megszüntetem,ilyenkor mi a teendő cégbíróságnál,
ügyvéd nélkül megtehetem-e, a NAV.nál van incasszó a számlán
és végrehajtás a Bt-n a Bt számlája mikor szüntethető meg?
Végelszámolás kötelező a fenti esetben?