Cégalapítás Thaiföldön


kaisha # 2005.12.23. 15:23

Nagyon szivesen!
üdv,
Kaisha

Asparagus # 2005.12.22. 14:03

Szia Kaisha!

nagyon-nagyon hálás vagyok a segítségedért!!! Köszönöm!!
Üdv. Asparagus

kaisha # 2005.12.22. 11:23

Szia Aspargus,

Igaz a hír.
Ahhoz, hogy nyilvántartásba vegyék a céget legalább 7 részvényes kell. Ez alól nincs kivétel. 2001-ig a 7-ből 4-nek thai állampolgárnak kellett lennie. 2001-től lehet 6 külföldi részvényes de a részvények 51%-át thai államplogárnak kell birtokolni. Kivéve, ha:

  1. Amerikai állampolgár vagy nincs megkötés az amerikai részvényesek számán - mindaddig amíg van 7 részvényes van és amerikaiak birtokolják a részvények 51%-át (ami egész 100%-ig is mehet). Ennek a hátránya, hogy a további 42,000 bath regisztációs díjat kell fizetned a Department of Foreign Businessnél.
  2. Ha jelentkezel a Board Of Investment (BOI)-nál a vállalkozásod támogatására (promotion), akkor szintén lehet külföldi többségi tulajdonos - de akárcsak az előző esetben további 42,000 bath regisztációs díjat kell fizetned a Department of Foreign Business-nél. A BOI támogatása/engedélye szükséges ha olyan tevékenységet akarsz folytatni, amit csak thaiok űzhetenek (mint pl.: állattenyésztés)

    3. Külföldi tulajdonú vállalkozások képviseletei és leányvállalatai külön kategóriáb esnek, amelyet a Department of Foreign Businessnél kell regisztráltatni, és további eljárást igényel.

Hirtelen ennyit találtam neked. Nem tudom kielégítő-e a válasz vagy van további kérdésed.
üdv,
kaisha

Asparagus # 2005.12.22. 10:23

Üdvözlet Mindenkinek!
Segítéget kérnék: igaz-e, hogy Thaiföldön 51 % thai tulajdonos szükséges egy társaság alapításához?
Előre is köszönöm a segítséget!
Asparágus