Hitelezői besorolás


madár2 # 2006.03.30. 09:23

Köszönöm szépen

ObudaFan # 2006.03.28. 21:04

Jobbat nem tudok mondani, mithogy ezt a változtatási lehetőséget a Csődtv. egyszerűen nem ismeri.

madár2 # 2006.03.27. 21:00

Kedves ObudaFan!

Légyszives adjál már valami tippet, hogy milyen indokkal kifogásoljam meg?

Köszönöm szépen

madár2 # 2006.03.27. 20:24

Köszönöm szépen.

ObudaFan # 2006.03.27. 20:11

Véleményem szerint nem , kifogásold meg.

madár2 # 2006.03.27. 20:07

Kedves ObudaFan!
Köszönöm szépen a válaszod.
Ma volt egyezségi tárgyalás. A biróság elfogadta a D csoportba sorolásom 100 %-ban. Ezek után merült fel, hogy valójában nem a rendelkezésemre álló 40 napon belül adtam be a hitelezői igényt, mint ahogy a felszámoló részemre azt korábban visszaigazolta. Módosíthatja a felszámoló az ezelőtt 4 hónapja hozott döntését? A felszámolás kezdeményezője én voltam. Lehet hogy emiatt nem fogok a pénzemhez jutni?
Eddig 40 napon belüli, "F" volt, most 40 napon tuli, de egy éven belüli "D" lenne a besorolás.
Légyszives segitsél.

ObudaFan # 2006.03.27. 19:27

3. § (1) KKV-nak minôsül az a vállalkozás, amelynek

  1. összes foglalkoztatotti létszáma 250 fônél kevesebb, és
  2. éves nettó árbevétele legfeljebb 50 millió eurónak megfelelô forintösszeg, vagy mérlegfôösszege legfeljebb 43 millió eurónak megfelelô forintösszeg.

(2) A KKV kategórián belül kisvállalkozásnak minôsül az a vállalkozás, amelynek

  1. összes foglalkoztatotti létszáma 50 fônél kevesebb, és
  2. éves nettó árbevétele vagy mérlegfôösszege legfeljebb 10 millió eurónak megfelelô forintösszeg.

(3) A KKV kategórián belül mikrovállalkozásnak minôsül az a vállalkozás, amelynek

  1. összes foglalkoztatotti létszáma 10 fônél kevesebb, és
  2. éves nettó árbevétele vagy mérlegfôösszege legfeljebb 2 millió eurónak megfelelô forintösszeg.

(4) Nem minôsül KKV-nak az a vállalkozás, amelyben az állam vagy az önkormányzat közvetlen vagy közvetett tulajdoni részesedése - tôke vagy szavazati joga alapján - külön-külön vagy együttesen meghaladja a 25%-ot.

madár2 # 2006.03.27. 15:22

Segitséget szeretnék kérni.

A felszámolási eljárást az ügyvédem kezdeményezte egy kft ellen.

Megkeresett engem a felszámolóbiztos, hogy adjam be a hitelezői igényemet. Tudomásom szerint az ügyvédem beadta, de nem tudta átadni részemre a másolatot. Ekkor én ismét beadtam, természetesen ekkor már kicsusztam a határidőből. Megkaptam a hitelezői besorolást, miszerint elfogadták hitelezői igénybejelentésem "40 napon belüli határidőben történő beérkezettnek".
Most ezen mégiscsak módositani akarnak és határidőn tuli beérkezett igénynek akarják tekinteni.
Módosithatják- e a saját besorolásukat utólag, 4 hónap elteltével. Én továbbra sem tudom bizonyitani, hogy az ügyvédem beadta.
Köszönöm a segitséget.

madár2 # 2006.03.27. 13:42

Kedves ObudaFan!

Próbáltam a Törvénytárba kikeresni a kis- és középvállalkozások meghatározását, a 2004.XXXIV. TV-t, de nem sikerült.
Légyszives másold már át ide nekem - csak a kkv-k meghatározását. Köszönettel.

ObudaFan # 2006.03.25. 09:12

Nincs mit.

madár2 # 2006.03.24. 14:51

Köszönöm szépen.

ObudaFan # 2006.03.23. 19:03

A 2001. szept. 1. után indult felszámolási eljárásokban kell alkalmazni.

madár2 # 2006.03.23. 11:49

Kedves ObudaFan!

Lentebb kiidézted nekem a csődtv. 57.§-át.
Az eredeti Törvényszövegben az alábbi mondat nincs benne: d).......
"), a kis- és mikrovállalkozás, valamint a mezôgazdasági ôstermelô követelése,
"

Szeretnélek megkérni, légyszives segitsél már abba, hogy ez a mondat mikor került a Törvénybe a "D" csoport kiegészitéseként..

Köszönettel:

ObudaFan # 2006.03.16. 19:06

Nincs mit.

madár2 # 2006.03.16. 18:59

Oké, igy fogok tenni. Ezek szerint kellett volna hogy közöljék velem, hogy kifogással élhetek. Csak egyszerüen bejelentették hogy az F-be sorolták a követelésem mint időben beérkezett követelést. Csak az a gynus nekem, hogy van vagy 40 hitelező, és mind F-be van sorolva, pedig konkrétan ismerek jó pár hitelezőt a listáról akik kkvállalkozók.

Nagyon köszönöm.

ObudaFan # 2006.03.16. 18:27

Még holnap közöld ezeket a tényeket a bírósággal is, mert ez az igazolási kérelem alapja lehet. Csatold a tértivevény és az ajánlott sz. másolatát.

madár2 # 2006.03.16. 15:46

ObudaFan!

Akkor lehet hogy a felsz. Biztos is hibázott? Nem közölte hogy kifogással élhetek a besorolás ellen, csak egyszerüen besorolt F-be.A felsz.Biztossal viszont postafordultával közöltem, hogy kkv-ről van szó, és kértem, soroljon át D-be. Egy nyilatkozatot is irtam, melyben arról nyilatkoztam, hogy kkv. vagyok. Semmi reakció nem volt rá. Tértisen adtam fel.
Köszönöm

ObudaFan # 2006.03.15. 20:01

Az sem, mert a felszámoló levelében a határidőnek is szerepelnie kellett.

madár2 # 2006.03.14. 09:42

Köszönöm szépen. Sajnos nincs mentségem csak a tudatlanságom.

ObudaFan # 2006.03.13. 16:54

Sőt, 8 nap a határidő, elírtam. Akkor is kapsz levelet, csak ez egy elutasító végzés lesz. Hát megpróbálhatod igazolni a mulsztást, ha van valami mentséged.

madár2 # 2006.03.13. 16:43

Sajnos akkor elszurtam, mert nem 15 napon belül irtam a bíróságnak.
Akkor marad az "F" ezek szerint.

köszi.

ObudaFan # 2006.03.13. 15:47

Ha 15 napon belül írtál a bíróságnak, akkor fogsz választ kapni.

madár2 # 2006.03.12. 12:02

Kedves ObudaFan!

"F" csoport számlatartozás /fuvarszámlákat
nem fizette ki/.
"G" csoport késedelmi kamat

Igy lett besorolva. Megjegyzem, nagyon sok hitelezői igény van bejelentve, és a "D" csoportba senki nincs besorolva. Már irtam a Biróságnak, de semmi választ nem kaptam.

Az a gondom, hogy a Biróság egyezségi tárgyalást irt ki, ahol az "F" csoportba sorolt hitelezőknek 1 % ajánlatot tesznek.

Emiatt szeretnék a "D" csoportba tartozni, feltehetőleg az oda tartozóknak magasabb %-ot kellene hogy kapjanak.

Köszönettel

ObudaFan # 2006.03.12. 10:13

Valószínűleg igen, bár nem írtad, milyen követelésről van szó. Élj kifogással a felszámolást elrendelő bíróságon.

madár2 # 2006.03.12. 10:05

Kedves ObudaFam!

Nagyon szépen köszönöm a segitségedet.
Kérlek szépen erősitsél meg abban, jól értem- e azt, hogy a
d/ pont szerinti kis- és mikrovállalkozás kategóriába tartozó egyéni vállalkozó számlakövetelését ide a "D" csoportba kellett volna besorolni a felszámolóbiztosnak.

/A felszámolóbiztos az "F" csoportba sorolta/

Köszönöm