fizetési meghagyás


alsovonal # 2020.12.27. 15:44

Közben egyeztettem a kötelezettel, hogy mi volt a konkrét tájékoztatás. Nos valahogy így volt:

Ha nem rendelkezik elektronikus aláírással, és ezért nem tud regisztrálni a MOKK rendszerébe, akkor az ellentmondás benyújtásáért ügyvédhez kell fordulni.

alsovonal # 2020.12.27. 15:12

elektronikus aláírást kellene beszerezniük

Igen.

Nekem is logikusnak tűnt volna a cégkapuról küldés, de a MOKK informatikai csoportja arról tájékoztatta, hogy a Microsec és a már említett Netlock nevű programok valamelyikével hítelesített e-dokumentumot fogadnak el. Köszi a tippet KBS.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.27. 14:59

Úgy érted, hogy elektronikus aláírást kellene beszerezniük?
Nem kell. Használhatják a cégkaput.

alsovonal # 2020.12.24. 20:52
  • sosem volt gond
  • jogosult -> kapcsolattartásra kötelezett

Ezt nagyon gyatrán sikerült megfogalmaznom. Sorry.

alsovonal # 2020.12.24. 20:39

az halasztott határidővel sem lesz rá képes

Az ellentmondás tartalmi részével sosem volt (nekem legalábbis), általános iskola 8. osztályos szint a megírása.

A kötelezett cég, így elektronikus kapcsolattartásra jogosult. A beadáshoz szükséges program (NETLOCK /?/) nem áll rendelkezésére, ezért javasoltam neki, hogy meghatalmazott jogi képviselőn keresztül mondjon ellent.
Szerintem olcsóbb, mint a programot megvenni 1 évre ~ 23 ezerért szemben az ügyvéd 10-15 k - s munkadíjával.

gerbera317 # 2020.12.24. 19:21

Tisztelt közjegyző! A xxxxxx. számú fizetési meghagyással szemben ellentmondással kívánok élni. Dátum, aláírás” - Aki egy ilyet nem tud 15 naptári nap alatt összerittyenteni, az halasztott határidővel sem lesz rá képes.

alsovonal # 2020.12.24. 14:32

Feltéve, ha lenne hozzáférése. Ennek híján ügyvéd adja majd be. Hetedikéig bizonyára talál majd.
__
Boldog ünnepeket! ????

oligaliga # 2020.12.24. 12:05

Be tudja nyújtani, az ítélkezési szünet erre nincs hatással.

alsovonal # 2020.12.23. 20:52

Köszi!

Kivételesen nem én vagyok a kötelezett, de szerintem addig nem tudja majd elektronikus úton benyújtani.

drbjozsef # 2020.12.23. 20:36

A MOKK oldalán ez van :

Tisztelt Felhasználóink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy a fizetési meghagyásos eljárásban a napokban és munkanapokban megállapított határidőbe nem számít bele minden évnek a július 15-től augusztus 20-ig, valamint december 24-től január 1-ig terjedő időszaka (ítélkezési szünet). Ez a szabály nem vonatkozik a jogerős fizetési meghagyás alapján indult végrehajtási eljárásokra.

Eszerint a 18-a a jó.

De nem egyszerűbb 2-6- között csak beadni azt?

alsovonal # 2020.12.23. 19:05

Sziasztok.

Mai napon átvett FMH ellen meddig van idő ellentmondani? 01. 07. vagy 01. 18.?

A hetedike nekem jött ki, itt meg a 18.

https://www.hatarido-szamitas.hu/

drbjozsef # 2020.12.16. 08:53

Értem.

Így is határesetnek érzem, de meglátod, minek értékelik az ellentmondásodat, és mi fog történni. Simán lehet, hogy teljesen jó ez így.

László1960 # 2020.12.16. 08:23

Illetve még közölte persze a többi részletet is

László1960 # 2020.12.16. 08:22

drbjozsef!
Onnan ismerem a tartalmát - de ezt már leírtam - hogy megkaptam simán - nem tértis - formában a fmh-t, ahol közölte a kzj., hogy mikor állt be a kézbesítési vélelem...

drbjozsef # 2020.12.16. 04:30

Én még mindig tamáskodok kicsit ezzel az ellentmondással.

Azt pontosan tudom, hogy a fizetési meghagyás mit jelent, mint ahogy azt is, hogy amennyiben a tartalmával nem értek egyet, ebben az esetben ellentmondhatok!

Ugyanakkor kézbesítési fikcióval állt be a "kézbesítés". Akkor honnan ismerheti a kérdező a tartalmát?
Egy nem kézbesített levélre is ellen lehet mondani? Nem ismeri a tartalmát, azt se tudja milyen ügyben jött volna, így semmilyen logikus érv nincs az ellentmondásra, még az elévülés sem.

Ha a kézbesítési fikció beállása után átveszi a levelet, és még attól számítva 15 napon belül ellentmond, még megértem. De ha nem veszi át, akkor a fikciót kell 15 napon belüli kérelemmel előbb megdöntenie, újra megkapni a meghagyást (ha az megdől), és annak átvétele után 15 nappal lehetne ellentmondani. Nekem ez lenne a logikus...

Kogeza # 2020.12.15. 19:01

Illetéket egyébként is majd a jogosultnak kell fizetnie perré alakulás esetén.

Kogeza # 2020.12.15. 19:00

Mindkét kérdésedre igen a válasz.

László1960 # 2020.12.15. 17:14

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget, még két kérdésem lenne:

Ugye jól tudom, hogy még ilyenkor nem kell illetéket fizetni a kézbesitési fikciót követő 15 napon belül?
A másik kérdésem, hogy ezek után ugyanúgy perré alakul, mint ha megkaptam volna a tértis fizetési meghagyást?

rigoz # 2020.12.15. 16:16

@alsovonal: Ezt a sznobság elég magas fokának mondanám konkrétan... De lapozzunk.. Elég baj az, hogy ennek követői is akadnak...

alsovonal # 2020.12.15. 16:14

Ez rajtad kívül senkit nem érdekel...

Ebben ne legyél olyan biztos. A családban rendre kijavítok mindenkit, aki nem akkor felézik amikor kell. S tudod mióta? Mikor egy ízben engem is kijavított gerbera.
Egyébként nemrég egy másik topikban kifejtettem mikor kell használni a felé szót.

A kérelem benyújtására szolgáló FAG01 adatlap szerint adózónak helyi önkormányzat felé fennálló kötelezettsége

Idézet egy fizetési könyitési határozatból, az adóhatóság is indokolatlanul felézik, nem csodálom, hogy nehezen érted meg mi ezzel a gond...

rigoz # 2020.12.15. 16:06

Tisztában vagyok az eljárás nyelvével, de amit Te feszegetsz, egyrészt nem anyanyelv használati kérdés - nem tudom, megvan-e, de a hatósági-bírósági eljárásban mindenki az anyanyelvét használhatja -, amit a hivatkozott joghely rendez, hanem stilisztikai kérdés. Bírósági ítéleteket is kérsz kijavítani felézés miatt? ???? ???? Mert, ha igen, tuti, hogy nem adnak helyt neki. Én most kaptam egy kijavítási kérelmet részben elutasító végzést az FT 54.Pf. tanácstól a múlt héten, akik pedig nagyon pedánsak és azt mondták, hogy helyesírási hiba miatt nincs helye kijavításnak (rPp. 224. § (1) bek.), amivel határozottan nem értek egyet.

Igen, mindig ott az érdemi infó is, ez nem vitás, a bírósági fogalmazók vagy mások szakmai munkájának kritikája alapvetően nem a jogkereső állampolgárok, vagy az Én feladatom. Van egy munkáltatói jogkört gyakorlójuk, még pedig a szolgálati hely szerint illetékes törvényszék elnöke ugye bár, a kinevezés és felmentés kivételével..

A dagályos, részletekbe vesző és inadekvát kérdezői fogalmazásmód megint egy másik kérdés, mely még messzebbre visz.

OFF vége

gerbera317 # 2020.12.15. 15:50

OFF
hogy ez legyen a legfontosabb dolga
Mindig ott van a kért információ, sosem hiányzik, és a felézés csak mellékesen van említve. Sokan sajnos nem tudják helyükön kezelni a dolgokat, és inkább bukják a bajukat, mert a 8-10 sornyi érdemi információban csak a fél sornyi ejnye-bejnyét látják.
Azt tudtad egyébként, hogy a Pp. szerint a bírósági eljárás nyelve a magyar, és hogy ez milyen kötelezettséget ró (kellene, hogy rójon) a kocka fogalmazókra?
ON

rigoz # 2020.12.15. 15:36

@Gerbera: "De egy feléző, akinek beszólók, nem, vagy csak nagysokára tudja helyén kezelni az új információt. Ne feledjük, hogy visszatekintve, éppen te vagy erre az egyik legszörnyűbb példa."

Ez rajtad kívül senkit nem érdekel... Senki sem hordja fenn ennyire az orrát, hogy ez legyen a legfontosabb dolga és petituma az itteni jelenlétének, hogy egy szófordulaton toporzékoljon! Több energiát kellene fecsérelni érdemi tanácsadása és 0-t a felére, ez az Én meggyőződésem! :) Nem fogod megfogadni úgyse, tudom Én azt.

Sokkal nagyobb probléma, hogy szemeteli a topikot a nyelvészkedésed... De ez az Én álláspontom.

"A kérdező ellentmondott. Helyes. Reméljük, többet fog tudni majd mondani, mint hogy "fényóc"."

Rendben, túltárgyaltuk. :) Lelke rajta, hogy az ellentmondás folytán induló per során az alperesi védekezés mennyiben lesz eredményes. :)

gerbera317 # 2020.12.15. 15:05

OFF
Ez egy kicsit fontosabb eltérés, mint a felé-nem felé
LOL. Én rögtön helyén kezeltem a tévedésemet. De egy feléző, akinek beszólók, nem, vagy csak nagysokára tudja helyén kezelni az új információt. Ne feledjük, hogy visszatekintve, éppen te vagy erre az egyik legszörnyűbb példa.
ON
A kérdező ellentmondott. Helyes. Reméljük, többet fog tudni majd mondani, mint hogy "fényóc".

rigoz # 2020.12.15. 14:40

@Gerbera: "Ja, csak benéztem. Tehát nem jogerőre emelkedett, hanem a kézbesítési fikció állt be. Akkor rendben van."

Így van, nem jogerőt emlegetett a kérdező. :) Ez egy kicsit fontosabb eltérés, mint a felé-nem felé.. :) Ennek érdemi jelentősége van!

"Az értesítő újabban alig különbözik egy teszkós pénztári blokktól."

Valóban, ugyanúgy hőpapírra nyomtatják, de kicsit nagyobb, ahogy a kérdező is említi.

"Ezért kell megtiltani a szórólapok levélszekrénybe történő bedobálását."

Én nem látom az összefüggést. Hozzánk jön ez is, az is. Én a szórólapot mindig kivágom a francba a végén és először az értesítőre megyek, madj a könyveletlen levelekre... Úgy szorítorozom.. Postahelyen meg bizonyos időközönként név alapján is megnézetem, van-e valami...

Így viszonylag csekély az aránya, a nem értesített leveleknek, de akadt rá példa bőven... Illetve amelyeknek nem volt a ládában értesítője, de a postahelyen "felbukkant"...

Főleg ennek az új rendszernek a bevezetése óta jóval csekélyebb a szabálytalanságok aránya felénk is... Bár eddig sem hiszem, hogy a postásunknak a szándékossága, max. a figyelmetlensége volt a hunyó, de elég jól "idomítva van". :) ;)

VISZONT: A fizetési meghagyás elleni ellentmondás folytán nem emelkedik az jogerőre, így nem hatályosul a "felszólítás", s ahhoz közvetlenül jogkövetkezmény sem fűződik. Amúgy annál több, ugyanis jogereje esetén közvetlenül végrehajtás alá vonható döntésnek minősül, ítélethatályú határozat.

@wers: Nagyon nem ugyanaz a kettő.

@drbjozsef: Ahogy Gerbera is elismerte, szükségtelen volt kifogással élni. Amúgy tartalma alapján nem is az. Jól járt el a kérdező, határidőben volt az ellentmondással