Ingatlan átvétel árverés után


drbjozsef # 2019.11.04. 12:35

zaminka,

Ott vannak a hozzászólásában.

zaminka # 2019.11.04. 12:16

AGA77
KÉRDÉSÉRE ÉN IS KIVÁNCSI LENNEÉK.
VÁLASZT KÖSZI....

drbjozsef # 2019.10.07. 11:25

Néhaaa?????

wers # 2019.10.07. 11:18

Akit "kiraknak" az nem költözött ki.

:))))) tényleg. Tényleg? Olyan bölcs vagy néha.

Mennyi mindenre lenne köteles mennyi ember, oszt mégis kell a rendőrség meg a bíróság...” ez mégjobb. És még csak hétfő van.

drbjozsef # 2019.10.07. 11:04

wers,
Dehogynem rakják ki. Előbb-utóbb ki fog költözni. Mert köteles rá.
Ugyanmár. Akit "kiraknak" az nem költözött ki. Hiszen akkor nem kellene kirakni. Mennyi mindenre lenne köteles mennyi ember, oszt mégis kell a rendőrség meg a bíróság...

gerbera,
Ugyanazt mondjuk, csak én feltételeztem, hogy a kérdező a laikus nyelvet használja, és a "ki fog ugye költözni hiszen köteles rá" alatt őt csak az érdekli, hogy ha nem menne, ki tudják-e rakni. Persze, hogy ki fogják, de ha becsúszik a moratóriumba, akkor csak utána.

gerbera317 # 2019.10.07. 08:46

Elviekben nem mindegy. Mást jelent, hogy 1) köteles, de (átmenetileg) nem kényszeríthető ki, és megint más, hogy 2) nem köteles. Annak nincs jelentősége, hogy az adós hogyan gondolkozik erről. És a 154/B. § szerinti lelépési pénz kiutalhatósága egyértelműen ahhoz igazodik, hogy a 30 naphoz tartotta-e magát az adós, és kicsit sem számít, hogy a moratórium milyen haladékot biztosított a számára.

wers # 2019.10.07. 08:25

Hát ja, na de ha önként nem megy, akkor nem rakják ki.

Dehogynem rakják ki. Előbb-utóbb ki fog költözni. Mert köteles rá.

drbjozsef # 2019.10.07. 07:59

Igen. A moratórium nem a kiköltözési kötelezettségre ad haladékot, hanem a kiköltözés kikényszerítésére. Aki mást állít, az hazudik, de legalább is téved.

Hát ja, na de ha önként nem megy, akkor nem rakják ki.

Vagyis a "köteles távozni" kérdésre olyan értelemben, hogy a határidő után 100%, hogy nem lesz ott a lakó, a válasz az, hogy nem köteles, ott lesz.

gerbera317 # 2019.10.07. 06:44

köteles távozni az ingatlanból a kilakoltatási moratórium ellenére?
Igen. A moratórium nem a kiköltözési kötelezettségre ad haladékot, hanem a kiköltözés kikényszerítésére. Aki mást állít, az hazudik, de legalább is téved.
kérhetek tőle bérleti díjat?
Azt nem. De használati díjat igen.

aga77 # 2019.10.07. 05:58

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget kérek az alábbi témakörben. Árverésen vásároltam egy ingatlant beköltözhetően.Az adós jelenleg is az ingatlanban lakik.A kiköltözés dátuma 2019.novemberére esik.Adós köteles távozni az ingatlanból a kilakoltatási moratórium ellenére?
Illetve ha engednem kell, hogy használja az ingatlant a moratórium végéig, kérhetek tőle bérleti díjat az ingatlan használatáért a kiköltözésig?

Előre is köszönöm a válaszokat.