Végrehajtási jogi fórum


Tinuviel # 2009.12.08. 09:14

Kedves Fórumozók!

A munkahelyemnek volt egy adósa, akivel szemben a végrehajtási eljárás eredményes volt, a nyugdíjából levonták a tartozást.

Kérdésem: kell-e adnunk neki nyilatkozatot arról, hogy hozzájárulunk a bejegyzett végrehajtási jog törléséhez?

Köszönöm a választ.

Csipikeeee # 2009.12.08. 08:55

Azt hittem ez egy ilyen fórum ahol segítenek!A válasz pedig amit kaptam 1×,kb 3 szavas volt,abból sajnos nemtudtam sokat leszűrni,h mi lenne a legjobb amit tehetnénk!Min­denesetre kössz! :S

végrehajtó1 # 2009.12.07. 15:15

Inkább anyukád kérdezzen mert ő jobban meg fogja érteni..:)

Csipikeeee # 2009.12.07. 15:13

Szép jó napot!
A következő történt!Apukám és anyukám jogerősen elváltak,az ítélet megszületett,illetve az összeg is.Ámde apám azt mondta nekünk,h nem fogja kifizetni.Ilyenkor mi a teendő?Be kéne szólnunk a bíróságra?Vagy eggyáltalán mit tehetünk?

ObudaFan # 2009.12.07. 11:25

Nyilván van valamilyen általános szerződési feltétele ennek az aukciós cégnek, ahol le van írva, hogy ilyen esetben ilyesmiért a teljesítési segédjük mit kérhet.

Tuco78 # 2009.12.04. 20:02

Jó Estét!

Tanácsot szeretnék kérni!
Egy internetes aukciós portálnak tartoztam pár ezer forinttal.Sajnos pár hónapig nem volt internetem és nem léptem be.Ekkor kaptam egy levelet egy behajtócégtől,hogy fizessem ki nekik a tartozást plusz adminisztrációs költséget(ami több mint a tartozás maga)
A tartozásomat amint tudomást szereztem róla azonnal átutaltam az aukciós cégnek!Viszont a Behajtócégnek nem szeretné fizetni!Nem sok pénzről van szó(kb:5ezer Ft)
Nem is a pénzről van szó hanem én személy szerint gyűlölöm az ilyen cégeket és szeretnék egy kicsit borsot törni az orruk alá ha lehet!:))
Most bírósági eljárással fenyegetőznek amit viszont nem szeretnék!Fizessek nekik és adjam fel az elveimet?
Egyáltalán milyen behajtási jogai vannak egy ilyen cégnek?Köszönöm a segítséget!!!

végrehajtó1 # 2009.12.01. 10:08

Ha jogerős ítélet van róla akkor fizetnie kell.Ha nem kérj bírói letíltást.Vagy végrehajtást.

Csipikeeee # 2009.12.01. 09:00

Szép jó napot !
Én egy 19 nő vagyok,akinek a szülei éppen válnak.Pontosítok,elváltak.
A problémám a következő lenne,a válóperen apukám amit mondott,és amit most be akar tartani az 2 külön dolog.Tudni kell,hogy vagyoni rendezéssel történt a válás.Mi anyukámmal kiköltöztünk a lakásból másfél éve,és kaptunk 3 millió forintot tőle.A bíróság megítélte,hogy apukámnak ki kell fizetnie 750.000 Ft-ot, májusig!Ámde most a fejébe vette,hogy az nem úgy működik,és ő ugyan nem fogja kifizetni.Mondta,hogy eladja a lakást,amelyben él ( amit mi anyukámmal elhagytunk) És ő úgy gondolja hogy majd ő amennyiért eladja a lakást,annak a fele anyué lehet,és persze mínusz a 3 millió!Ő úgy gondolja,hogy amit a bíró kijelentett,hogy ki kell fizetnie,az neki nem kötelessége,és nem akarja,és állítólag nem is tudja.Az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor mi a teendő? Amikor nem akarja kifizetni,márpedig a tárgyalás már megtörtént? Sajnos nem tudtam neki megmagyarázni,hogy különben akkor minek mondta volna a bíró,hogy 750.000 Ft-ot kikell fizetnie májusig,ha amúgy nem is! Számomra ez emberi butaság,de tanácstalanok vagyunk anyukámmal,hogy ilyenkor mi fog történni? mi a legjobb lépés,és mik a lehetőségeink?
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Klaudia

végrehajtó1 # 2009.11.27. 07:08

igen.A vállalkozótól leinkassozzák a ha van a számlán pénzecske

nandy # 2009.11.14. 13:24

Kedves Fecso!

A végrehajtási eljárás megindítása előtt fel kellene mérni, hogy az adósnak van-e egyáltalán végrehajtás alá vonható vagyona/jövedelme.
Ez nem egyszerű feladat, és igazából szinte semmilyen adathoz nem férsz hozzá te magad.:(( Hivatalos úton nem szerezhetsz meg információkat, akkor talán van esély, ha ismered az adóst, és annak baráti/rokoni körét is.

Ahogy te is mondod, a végrehajtási eljárás megindításához be kell fizetni a vh. költségek egy részét. Ha kiderül, hogy az adósnak nincs semmije, akkor akár évekig is várhatsz, mire eredményes lesz a behajtás (az adós örököl, nyugdíjas lesz stb.). És még akkor is tudomásul kell venni, hogy a végrehajtó a behajtott összegből le fogja vonni - részletekben - a saját költségét is, tehát kevesebbet kapsz eleinte...

A saját pénztárcádhoz mérten kell a döntést meghozni.

*SiCC* # 2009.11.13. 21:13

Hm.Üdv a klubban.Az én exem szegény.. amint feltűnt a végrehajtó,odalett a jól fizető állása,segélyen van,abból röhejes amit kapok..közben meg csak az elmúlt 3 hónap alatt szupi tévét és autót vett,ami persze a barátjáé..Ha egy adós nem akar fizetni,nem is fog,mert meg tudja oldani.70 ezret kifizetni a bizonytalanra,azért hogy esetleg éveket várj a pénzedre..megértelek,de sajnos más lehetőség nincs.
Én bizony nem bánnám,ha néhány szekrényméretű verőember intézkedhetne végső esetben,akiket nem köt meg a jog :)

Fecso # 2009.11.13. 20:56

Nagy a valószínűsége hogy nincs sem autója sem ingatlana sem bankbetétje. Viszont valamiből csak éldegél. Jó esély van rá hogy dolgozik. Viszont a legrosszabb adós kiskönyvel csinálja ezt vagy feketén. Nem szivesen tennék bele, még 70 ezret egy 400as tartozásba hogy álljon benne a pénzem. Gondolom az ok érthető. De ha nem létezik olyan lehetőség amiről érdeklődtem akkor valószínűleg be kell fizessem a végrehajtónak, mert különben meg sem tudom próbálni megtalálni a munkahelytét.

*SiCC* # 2009.11.13. 20:46
"De el tudom képzelni hogy a végrehajtókat védik ezzel hogy csak ők nyomozhatnak. Nehogy elvegyem a kenyerüket…
  • ez nem így van :)
Olyan egetverően nagy összeg amit ki kéne fizetned?Azzal meg talán már nem kéne törődnöd,hogy adósodnak még többet kell majd fizetni..végülis miatta jutott a dolog ide.
Fecso # 2009.11.13. 20:35

Na igen... Nem gondolnám hogy elárulja. Ezért gondoltam arra hátha van valami hivatalos út is... Arra van lehetőségem hogy még a végrehajtó intézkedése előtt bírósági letiltót kérjek a munkabérére, de arra nincs hogy megtudjam hol dolgozik. Így nem tűnik logikusnak. De el tudom képzelni hogy a végrehajtókat védik ezzel hogy csak ők nyomozhatnak. Nehogy elvegyem a kenyerüket... Azért köszönöm a választ.

*SiCC* # 2009.11.13. 20:27

A vh-i és egyéb költséget mind követelheted rajta,de sajnos neked kell megelőlegezni.Nem hinném,hogy neked mint magánszemély,a papírt lobogtatva bármilyen infót kiadnának.Magánnyomozni van kedved?Szomszédja,ismerőse tudhatja munkahelyét..Esetleg tőle magától megkérdezni?

Fecso # 2009.11.13. 20:16

A fizetési meghagyás jogerős. Nem volt kifogás. A végrehajtónak meg kellene előlegezzem a munkadíját, meg még egy két tételt. Ennél lényegesen olcsóbb a bírósági letiltó végzés ilettéke amit szintén kérhetek az adós bérére ha ismerném a munkahelyét. A bírósági letiltó végzés illetéke valami 1 % +... A végrehajtóé pedig 10% +... Szóval sokkal drágább. A kérdésem olyasmire irányulna, hogy meg tudom - e szerzeni valami hivatalos úton a munkáltatója címét. Úgy gondolom hogy a végrehajtónak is azért adják ki APEHék vagy TB a munkahelyének nevét címét, mert a végrehajtó birtokában van az okiratnak. Én is birtokában vagyok :) Vajon nem tudnám olcsóbban megúszni? Erre gondoltam.

*SiCC* # 2009.11.13. 20:14

Drága noway!
Tartozom,rokonoknak,barátoknak,még a sarki boltba is..
nem műkörömre kellett,hanem 3 gyereket etetni,ruházni.3 gyerek,akik miatt munkát nem kapok-nem hinném,ecsetelnem kéne hogy állnak a munkáltatók a hozzám hasonló helyzetben lévőkhöz-csak gazdagék wc-jét pucolhatom fillérekért..Teszem is.
Hm.Bocsi,mégsem vagy marslakó,te is csak egy ember vagy,akivel kicseszett az élet.

*SiCC* # 2009.11.13. 20:03

azért még folytatom..
ha nem élt ellentmondással határidőn belül,azzal elismerte tartozását.Ez esetben irány végrehajtási lap kiállítását kérni,innen már megy szinte magától a dolog,végrehajtó dolga felkutatni,honnét,miből tudják behajtani.

Na?

*SiCC* # 2009.11.13. 19:58

Fecsó
A fizetési meghagyás ellen adós ellentmondással élhet,amit ha megtesz,az eljárást polgári perré alakítja.Amennyiben ez történik a bíróság felhív arra, hogy az illetéket 8 napon belül a peres eljárás illetékére egészítsd ki, ennek elmulasztása esetén a pert megszünteti.Remélem,adósod elismeri tartozását,különben hónapok múlva lesz ítélet,amit ha nem teljesít,akkor jöhet a végrehajtó,természetesen azt is neked kell kezdeményezni.

Hülyeséget írtam?

Fecso # 2009.11.13. 17:09

Hű így visszaolvasva nem vagyok benne biztos hogy jó helyen teszem fel a kérdésem, de bízok benne. Kérdésem a következő: Amennyiben kezemben van egy jogerős végrehajtható okirat ( fizetési meghagyás) kérhetek bírói letiltást az adósom munkabérére. Mit tudok tenni, ha a munkahelyét nem ismerem? Azt tudom ha már végrehajtóhoz kerül az ügyem, akkor a végrehajtónak van joga egy csomó helyen (APEH TB) kinyomozni a munkaviszonyát. De a végrehajtó előlege lényegesen többe kerül, mint a bírói letiltás illetéke, és nem is biztos hogy van jövedelme az adósomnak. Ennek a jogerős fizetési meghagyásnak a birtokában kiadja- e esetleg nekem APEH vagy TB ha van az adósomnak bejelentett munkaviszonya és melyik munkáltatónál? Az lenne a célom, hogy lényegesen ne növeljem az adósom tartozását, és az általam megelőlegezett költségeket sem. Nem vagyok benne biztos hogy van- e munkahelye, vagy bármi vagyona az adósomnak. Remélem érthetően fogalmaztam és a felvilágosítást előre is köszönöm.

*SiCC* # 2009.11.13. 14:34

"HÜLYESÉGEKET KÉRDEZÜNK ÉS HASZNÁLHATATLANT VÁLASZOLUNK"
Tévedsz :)
Ide bajbajutott,segítséget kereső emberek jönnek,akik,biztosíthatlak,kapnak értelmes,használható választ,megoldást problémájukra.Ráadásul olyanoktól,akiktől ez el sem várható,ők mégis megteszik,emberségből.
Nagy a világ,keress a te agyi kapacitásodhoz hasonló szintű értelmi és tartalmú helyet szórakozni,ott talán még elismerést is kaphatsz.

*SiCC* # 2009.11.13. 08:08

Kezdesz tecceni :))
"szeretnék egy szektát dilinyóokból"-már fel is írhatsz,mint első jelentkező,aki mélységes alázattal,vakon fog követni bárhová,na persze csak ha bebizonyítod,hogy hülyébb vagy nálam

*SiCC* # 2009.11.12. 19:36

Nemvan itt semmi gond,csak idetévedt egy űrlény noway személyében,akinek lenne egy javaslatom:nekem van adósságom,bőven..ha gondolod,egy részét átengedem számodra,neked is legyen :))

*SiCC* # 2009.11.12. 19:36

Nemvan itt semmi gond,csak idetévedt egy űrlény noway személyében,akinek lenne egy javaslatom:nekem van adósságom,bőven..ha gondolod,egy részét átengedem számodra,neked is legyen :))

végrehajtó1 # 2009.11.12. 18:29

HÚÚÚ itt most mi a probléma mert már nem vagyok képbe...:)