végrehajtás alá vonható jövedelem


Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 08:14

Ha nem adóstársad, nem kezesed, akkor szólni sem fognak hozzá. (Elvileg lehetne ingóságot foglalni a lakóhelyeden, de ha van letiltható béred, akkor nem hiszem, hogy megtegyék.)

monalisa1 # 2009.11.17. 08:27

Pénztartozás elévülési ideje 5 év (nem naptári évben kell gondolkodni hanem tól-ig 365 napokban + 1 nap).

Te vitatod a követelést az elévülésre hívatkozva, nekik meg papírral kell bizonyítaniuk, hogy ezen 5 év alatt akár csak egyszer is küldtek felszólítást a tartozás rendezésére - ebben az esetben az elévülési idő megszakadt, újra kezdődött. (Szóval egyenlőre a bizonyítási teher őnáluk van.)

Ha egyértelmű hogy nincs szó elévülésről akkor mielőbb személyesen vedd fel a kapcsolatot a végrehajtóval és a részletetfizetésben próbálj megállapodni - vinni kell jövedelemigazolást. (Ha a havi részleteket rendben fizeted anyukádhoz több levél nem fog érkezni.)

A fizetés 33%-ig történhet levonás.

"Mona"
laikus hozzászóló

nandy # 2009.11.17. 09:44

kbs: nem mondta, de ez is egy lehetőség... Ismerve a "behajtó cégek" taktikáját...

nandy # 2009.11.17. 09:45

Hmmm... most már mondta.
Vajon tértisen jöttek a levelek? Ki küldte és mikor?

Patrika # 2009.12.29. 13:25

Kérdésem a következő.
30.000ft-tal kevesebb munkabért kaptam ebben a hónapban.Betelefonáltam a munkaügyre és így tudtam meg,hogy x bank beadott 59.000ft tiltást.
Ezt így szokták,hogy az ügyfélnek és a munkaadónak sem kötelessége a dolgozót tájékoztatni?


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2009.12.29. 13:34

A munkáltatónak legkésőbb a letíltás átvételét követő munkanap értesíteni kellett volna téged.

Valamint a végrehajtónak is ki kellett volna postázni a letíltást neked .

Így lett volna jogszerű...

Patrika # 2009.12.29. 14:17

Igen én is úgy tudtam.
A párom elveszette a munkahelyét 3 het a gazdasági válság miatt leált a húsüzem.Próbál munkát keresni de eddig még sikertelenül sajnos.
Attól félek,hogy a többi bank is beadja a tiltást a Raiffeisen bank mellett.
Szolgálati lakásban lakunk.Ilyenkor mi történik ha a lakást nem vihetik el,mivel nem a miénk?
Sorban állnak a bankok a munkáltatói letiltásnál?
Köszönöm a sűrgős választ.


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2009.12.29. 14:29

Megpróbálnak ingóságot foglalni és vagy letíltani.

Sorban állnak a bankok a munkáltatói letiltásnál?

Igen 50% letíltása után sorba állnak.

Charlie28 # 2010.01.10. 14:43

Régebben többször is rátaláltam egy olyan lehetőségre a végrehajtási folyamatban, hogy a munkabérből való letiltás felfüggesztését kérheti az adós, ha az elvonás megélhetési szempontból méltányosságra ad okot. A tartozás egyébként is akkora (kezesség), hogy annak a kamatát sem fedezné a munkabérből levonható rész, sem az egyébként végrehajtható vagyontárgyak. Most sehogy sem találom ezt a cikket. Nem tud segíteni valaki? Úgy emlékszem, a bírósághoz kell ezzel a kéréssel fordulni.

Szerafin # 2010.01.15. 09:52

130 000-ft-al tartozom.Most kaptam sms-t a bankomtól,hogy megterhelték vele a számlám.Pénzt levenni nem tudtak.Az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor az összes számlára érkező pénzt levonják?Gyesen vagyok,a legkisebb fiam tartósan beteg(autista) és a számlámra nem érkezik más pénz csak a családi pótlék és a gyes.Ezt elvehetik?Semmi más jövedelmem nincs,mehetünk a vonat alá:(((.

Szerafin # 2010.01.15. 09:52

130 000-ft-al tartozom.Most kaptam sms-t a bankomtól,hogy megterhelték vele a számlám.Pénzt levenni nem tudtak.Az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor az összes számlára érkező pénzt levonják?Gyesen vagyok,a legkisebb fiam tartósan beteg(autista) és a számlámra nem érkezik más pénz csak a családi pótlék és a gyes.Ezt elvehetik?Semmi más jövedelmem nincs,mehetünk a vonat alá:(((.

Charlie28 # 2010.01.15. 10:12

A bankszámla elvileg letiltható a mindenkori öregségi nyugdíj minimumig (28500 Ft volt tavaly talán), azaz annyit muszáj lenne rajta hagyni. Amennyiben mégis elvennék a gyes-t vagy családi pótlékot, én azonnal visszaigényelném, igazolva, hogy az összeg nem végrehajtható.
Egy cikkben egyszer azt olvastam, hogy a bankok, mivel nem nézegetik, honnan kerül pénz a számlára, és hogy az letiltható-e vagy sem, biztonság kedvéért a nyugdíj kétszeresét (akkor a cikkben ez 67000 Ft volt) nem veszik le. Persze mikor az egyik bankot kérdeztem erről, nem adtak egyenes választ.

kadaj01 # 2010.01.15. 10:49

"nem adtak egyenes válasz"

Persze, hogy nem, mivel ilyen nincs.

Szerafin # 2010.01.15. 12:29

Most voltam a bankban,elmondták,hogy valóban leinkasszózták a számlámat és ha bárhonnan pénz érkezik rá (gyes,családipótlék) azt azonnal levonják.Időközben felhívtam a bírósági végrehajtót aki megerősítette az inkasszót és azt javasolta írjak végrehajtási kifogást és majd a bíróség elbírálja.Kérdeztem tőle,hogy az mennyi idő,mert hó elején érkeznek az ellátások és addigra ez biztosan nem intézhető el.Erre azt mondta,hogy menjek be hozzá fogadóórára és megbeszéljük.Megteheti ezt a bank és a végrehajtó,hogy az összes pénzem leveszi a számlámról?Megtehetem,hogy postai úton kerjem az ellátások kifizetését?Nem követek el ezzel bűncselekményt?

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.15. 12:41

Tudomásom szerint a szociális juttatások nem is tartoznak a végrehajtható anyagiak körébe. ezeket sorolja fel a Vht. 74. §. Csak a példa okáért: az átmeneti segély, ideértve a meghatározott célra kapott segélyt is, a rendszeres szociális segély, a rendelkezésre állási támogatás, az időskorúak járadéka, a munkanélküliek jövedelempótló támogatása, az ápolási díj,az anyasági segély, és stb.

Nem végrehajtási kifogás kell, hanem egy panasz, mert a végrehajtási okiraton ott kellene lennie, hogy pénzösszegre milyen határig lehet megvalósítani az inkasszót, csak ezt a számlavezető pénzintézetek nem tartják be.

Én kérném a postai átvételt, többek között azért mert egyes szociális juttatások, amelyeknek összege esetleg a te számládra érkezik igazából a gyermekeidet illeti meg...

Szerafin # 2010.01.15. 12:57

Hát az egész összeget ráinkasszóztak épp ez a baj,attól félek,hogy bűncselekményt követek el ha a számlámról elvonom a pénzt,mert nekem csak ez a jövedelmem van,csp. és gyes.Nem mellékesen ha postán kérem a juttatásokat akkor mi a fene lesz a folyószámlahitemmel,mert ha nem megy pénz a számlára akkor az is bedől.Tanácstalan vagyok.Lehet 130 000 Ft-ért megyek dutyiba vagy mittudomén hová?Nem engedhetem meg magamnak,hogy ne jussak hó elején a pénzhez.

végrehajtó1 # 2010.01.15. 18:07

félek,hogy bűncselekményt követek el

nem büncselekmény.

Kérd a z utalást valaki más számlájára vagy postai uton.

Szerafin # 2010.01.19. 08:13

Összezavarodottségomban elfelejtettem köszönetet mondani a tanácsokért.Köszönöm!

Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 09:38

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy ügyben.
A párom munkabéréből 33%-ot letiltott a végrehajtó (Ez ellen nem tudok mit tenni gondolom). Ez december 26.-án meg is valósult. Viszont Tegnap (jan 18) kaptunk egy levelet hogy a bankszámlát le inkasszózták 130000 e -FT al.
- Ha már vonják a 33%-ot a munkahelyről akkor a bankszámláról is levonhatják azt az összeget ami arra megy? Nincs más jövedelmünk. 1 keresetből élünk. A számlára 50 e Ft megy a levonás után.
Teljesen tanácstalanok vagyunk. ALbérlet -et sem fogom tudni kifizetni így.
Köszönöm előre is a választ

tisztelettel Kovács József

végrehajtó1 # 2010.01.19. 09:43

Ne utaltassa saját bankszámlára a fizetést.Utaltassa máséra.

Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 10:00

De ezt meg lehet tenni? Egyszerre két helyről is vonni? Mi értelme van a maximum 33%-nak ha így az egészet le tudja venni? Tulajdonképpen azt sem tudom mi az a 130e Ft terhelés rajta. A munkabérböl 80E f Fognak le mert annyi a tartozás.

végrehajtó1 # 2010.01.19. 10:09

A munkabérböl 80E f Fognak le mert annyi a tartozás.

Biztos hogy nem annyi hanem több mert akkor a bankszámlát nem vonták volna vh alá.

A bankszámlán nem csak a fizetés lehet hanem lehet rajta jelentősebb megtakarítás is.Ez vh alá vonható.
A végrehajtónak gőze sincs arról hogy milyen jogcímen érkeznek a bankszámlára pénzek.A bank tudja de neki meg nincs mérlegelési lehetősége.Így lekapják a pénzt.

De azért egy vh kifogást nyújtson be , akkor ha arra a számlára csak a fizetése ment-megy.Valamint ezzel egy időben kérje vissza a levont összeget is .

Erről a bíróság dönt .

végrehajtó1 # 2010.01.19. 10:13

Bár a számok alapján kicsit zavaros a dolog:

Ezt írta:
33%-ot tíltanak.A munkabérböl 80E f Fognak le mert annyi a tartozás.A számlára 50 e Ft megy a levonás után.a bankszámlát le inkasszózták 130000 e -FT al

Amiket leírt az így nem lehetséges.

Kitalálta?

Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 10:14

80 E Ft tartozást ír a papír amiért leterhelték a munkabért (ebben benne van minden, tartozás, költség stb) Ezért nem értem mi az a 130 E ft.
Köszönöm az eddigi válaszokat

Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 10:52

Lehet rosszul fogalmaztam! Elnézést.
Az összes tartozás a költségekkel mindennel együtt 80 E Ft. Ez tételesen fel van sorolva a határozaton.
A munkabér ami 90E Ft lefognak 33% -ot. A bankszámlára megy a maradék amit ugye leinkasszóztak (persze nem oda fogom kérni). És a Tegnapi papíron meg 130 E Ft van mint inkasszó. De ezt a papírt a bank küldte nem a végrehajtó.