végrehajtás alá vonható jövedelem


Rilibá # 2009.09.24. 19:22

Tudna nekem abban segíteni, hogy most a gyes és a családi pótlék végrehajtható jövedelemnek számít-e? Ha igen, mekkora rész vonható végrehajtás alá abban az esetben, ha a családban tartós beteg gyermeket is nevelnek.
Előre is köszönöm.

Saint82 # 2009.09.24. 21:00

Én ezt találtam:

A bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII . törvény a következőkről rendelkezik.

Levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból (69. §)

A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.

A családi pótlékból és az iskoláztatási támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék, iskoláztatási támogatás és anyasági támogatás fejében.

Mentes juttatások (74. §)

Mentes a végrehajtás alól:

* a nemzeti gondozási díj és a hadigondozottak pénzbeli ellátása, az életüktől és szabadságuktól politikai okból jogtalanul megfosztottak kárpótlásáról szóló törvény szerint járó életjáradék,
* az átmeneti segély, ideértve a meghatározott célra kapott segélyt is, a rendszeres szociális segély, a rendelkezésre állási támogatás, az időskorúak járadéka, a munkanélküliek jövedelempótló támogatása, az ápolási díj,
* az anyasági segély,
* a rokkantsági járadék és a vakok személyi járadéka,
* a megváltozott munkaképességű, illetve egészségkárosodást szenvedett személyt erre tekintettel megillető juttatás (keresetkiegészítés, átmeneti keresetkiegészítés, jövedelemkiegészítés, átmeneti jövedelemkiegészítés, rendszeres szociális járadék, átmeneti járadék, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka),
* a törvényen alapuló tartásdíj, ideértve a bíróság által előlegezett gyermektartásdíjat is, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényen alapuló gyermekvédelmi pénzbeli ellátások,
* a nevelőszülő részére az államilag gondozott gyermek tartásáért fizetett gondozási díj,
* az ösztöndíj, a tudományos továbbképzési ösztöndíjas munkabér jellegű ösztöndíjának kivételével [66. § d) pont],
* a kiküldetéssel, külszolgálattal és munkába járással összefüggő költségtérítés,
* a meghatározott kiadás fedezésére szolgáló összeg,
* a fogyatékossági támogatás.

Remélem segít!

végrehajtó1 # 2009.09.25. 07:22

Érthetőbben:

Családi pótlékból csak jogalap nélkül felvett családi pótlékot lehet levonni.

A GYES üösszege pedig olyan kevés hogy nem tud levonni(mentes a végrehajtás alóla mindenkori nyugdíj minimum KB:28000Ft ha jól tudom.) a Gyes se sokkal több ha jól emlékszem.

Az ügy szempontjából nincs jelentősége hogy a gyerek tartósan beteg-e.

pestszentlorinc # 2009.10.01. 08:48

Ha jogerős bírósági ítélet van, honnan értesül az adós, hogy megindult a végrehajtási eljárás? Vagy "majd észreveszi" alapon megy az egész?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.01. 09:08

Nagyjából igen. De hát ha nem teljesít a jogerős ítéletre, akkor erre számítania kell.

nandy # 2009.10.01. 09:50

Majd a végreható értesíti.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.01. 10:33

Még az se feltétlen. Azt látja, hogy kevesebb az átutalt munkabére, határozatot kap a földhivataltól a végrehajtási jognak a lakására bejegyzéséről; a cégbíróságtól az üzletrésze végrehajtás alá vonásáról. Etc.

nandy # 2009.10.01. 11:02

De előbb-utóbb csak megkapja a foglalási jegyzőkönyvet :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.01. 12:17

Utóbb. :)

pestszentlorinc # 2009.10.01. 13:48

Jogerős ítéletben köteleztek bizonyos összeg megfizetésére. Azt nem értem, hogy az ítélet szövege szerint 15 napon belül fizessek meg 150.000 Ft perköltséget a felperesnek (én költségmentes voltam), viszont az ítélet szövegében semmi olyan nincs, hogy akkor a felperesnek megítélt összeget is X napon belül fizessem meg. Most akkor jelentkezni fog a felperes vagy a végrehajtó és az ismét felszólít vagy felszólítás nélkül elkezdik a végrehajtást?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.01. 14:20

A marasztaló ítéletnek - ha pénzfizetésre kötelez - úgy kell szólnia, hogy "15 napon belül fizessen meg X forintot és X foint perköltséget".

palota15 # 2009.10.01. 14:42

Már írtam több hozzászólást-kérést.
Szeretném megkérdezni, hogy a vállalkozói díjam letílthatja-e a végrehajtó? Ezt megtette 2005-ben akkor keletkezett adóhátralékom- hisz nem volt miből fizetnem.Sőt a megélehétesem igen szerény volt. A cég ahol dolgozom persze átutalta neki az összes keresetem.
Még mindig ott dolgozo, A számlámra inkasszót helyezett október 21-ig. Addigra végrehajtás korlátozási pert fogok indítani.
Köszönöm a választ.

nandy # 2009.10.01. 15:31

Nem teljesen értem a kérdést. Most akkor vállalkozó vagy, vagy pedig munkavállaló?

Ha vállalkozó vagy, és a vállalkozási díj a számládra érkezik, akkor azt sajna teljes egészében elviheti a végrehajtó. Az nem a vállalkozó jövedelme, hanem a vállalkozó vagyona (bevétel).

palota15 # 2009.10.01. 16:18

kényszervállalkozó vagyok. A céget ahol dolgozom szólították fel követelés letiltására. A cég nekem nem fizetett ki semmit 5 hónapig. Vagyis számlát nem állíthattam ki. A vállalkozói díj számlára érkezik, ha rendben megy minden. Csak az az érdekes ezután semmi értesítés nem jött. Kb 1 évig csend. Ezután 2007-ben jött egy értesítés, hogy van még tartozás. Nagyon sok. 4MFt körül letíltottak pénzt. Most 5,5 millió inkasszó a számlán. Az eredeti hitel 2M 80eFt. A Bank nem titok a Budapest Bank nem állt szóba velem. A jogi képviselője meg emailben válaszolt szűkszavóan. A részletes kimutatásért is harcot vívtam, a Banki Hitel Károsultjainak egyesülete írt levelet.
A végrehajtó tanácsolta indítsak egy vh korlátozása iránti pert. Az ügy amúgy 2000-es akkor volt a hitel. A körülményei is érdekesek, de ezt a békát már lenyeltem. A balhé sz enyém. Csak egy megegyezést szeretnék és nyugalmat. Azóta gyógyszert szedek és az agyturkásznál tültük sok időt.

kitekat # 2009.10.29. 17:13

A végrehajtható jövedelmekhez visszatérve: az életjáradék végrehajtható? És ha valakinek ugyan nincs munkabére, de az alább említett nem végrehajtható jövedelme elég magas? Akkor sem kell fizetnie?

Patrika # 2009.11.04. 09:12

Jövedelemből mennyit tilthat a bank ha felmondják a hitelt.Mondjuk ha 5 bank beadja.
Azt hallottam,hogy sorban álnak és amelyik hamarabb beadta annak utalják?


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2009.11.04. 16:42

Jövedelemből mennyit tilthat a bank ha felmondják a hitelt.Mondjuk ha 5 bank beadja.

A bank nem tilt le semmit azt a végrehajtó teszi.Alapeseteben 33% de ez lehet több letíltás esetén 50%.Ill.-ve ha jó magas a fizetésed akkor a nyugdíjminimum 4x felett mindet.

Csillag111 # 2009.11.15. 08:40

Üdvözlöm!

2000. évben felvettem egy árúvásárlási hitelt, s most kaptam egy fizetési meghagyást a Bíróságtól. Az összeg mindenestől 360.000 Ft.
Nem tudom egyben kifizetni, 15 napon belül jogerőre emelkedik.
A kiértesités a 71 éves édesanyám címére érkezett (az állandó lakcímem szerint, de én egy másik városban élek - albérletben.
A nevemen nincs lefoglalható ingatlan, sem autó, semmilyen vagyontárgy. Van viszont munkahelyem.

A kérdésem az, hogyan hajthatja végre a behajtást végző cég a tartozást? Tudok valamit tenni azért, hogy a 71 éves édesanyámat ne zaklassák? Esetleg mindenképpek a fizetésem x %-a lesz a megoldás?

Patrika # 2009.11.16. 07:00

Azt szeretném megkérdezni,hogy tulajdonképpen mikor szokott kijönni a végrehajtó foglalni?
Nekem még friss az ügyem,mert most mondott fel a pénzintézet 2 hónapja egy 2000000ft-os hitelt.
Úgy hallottam,hogy ez évek mire esetleg végrehajtó kopogtatna.
Jövedelmem van de ingatlanom nincs.
Esetleg még a bíróságtól is kapok részletfizetést a foglalás előtt majd?
Akik már benne vannak azoktól így hallottam legalábbis.
Nem beszélve arról,hogy 5-6 év elteltével mentek ki hozzájuk foglalni.
Tulajdonképpen ez,hogy is történik?
Köszönöm a választ.


Hol kérdezhetek?

nandy # 2009.11.16. 08:20

Mikor jöhet a végrehajtó?
Bármikor... 5-6 évig biztosan nem fogja elhúzni.

nandy # 2009.11.16. 08:22

Csillag:

Azonnal adj be kifogást a fiz. meghagyás ellen!
A bíróság nem vizsgálja automatikusan az elévülés tényét, arra külön hivatkoznod kell.
/tehát megeshet, hogy rég elévült tartozást is behajtanak bírósági úton.../

BIldikó64 # 2009.11.16. 14:50

Szeretném megkérdezni, ha vállalkozó vagyok és vállalkozói bankszámlával rendelkezem, van egy bírósági ítélet pénzfizetésre, letilthatják-e a vállalkozói számláról?
Köszönettel:
B.I.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.16. 14:55

Te nandy! Mondta csillag, hogy 2000 óta most kapott először felszólítást? Én nem látom.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.16. 14:55

Ildikó: igen.

Csillag111 # 2009.11.17. 08:09

Köszönöm szépen a tanácsot!

Valóban nem írtam, de nem most kaptam felszólítást először - sajnos.

Mennyi az "elévülési idő"?

Ha nincs semmi nagyobb érték a nevemen, (ingatlan, autó stb.) akkor a munkabéremet fogják vajon letiltani?

Ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.

Csak azt szeretném, ha édesanyám (ahová állandó cimre vagyok bejelentkezve) ebből kimaradhatna.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Köszönöm ha megosztja velem.