jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


bandusenko # 2010.10.06. 11:06

Üdvözlet!
Kérem aki tud SOS válaszoljon a kérdésemre! Előre is nagyon köszönöm!
Férjemmel ketten vásároltunk egy építési telekket, melyre szerettünk volna építkezni. Egyéb ügylet miatt BAR listára kerültünk, így a beépítésnek nem tudunk eleget tenni. A volt tulajdonos családja viszont (mint utóbb kiderült) szívesen építene rá. Visszavásárlás nem jöhet szóba, mivel az mindkét részről illeték köteles lenne (nekünk még nem kellett fizetni, mivel 4 éves beépítést vállaltunk). Első kérésem az lenne, hogy van-e lehetőség az eredeti állapot visszaállításával (vissza)rendezni a tulajdoni viszonyokat?Ma kértem le egy friss tullapot és látom, hogy egy tartozás miatt VH került erre az ingatlanra? Másik kérdésem az lenne, hogy amennyiben az eredeti állapot visszaállítása működőképes, az ebben az esetben is funkcionál? Nagyon várom válaszukat!

batyuné # 2010.10.19. 06:42

Üdvözlet!

Érdekelne, hogy egy jelenleg felszámolás alatt lévő cég tulajdonában lévő ingatlant egy hitelezői cég a felszámolás megindulása előtt jelzálogjoggal terhelt a cég tartozása fejében. Eladhatja e a felszámoló az ingatlant a jelzálogtulaj beleegyezése nélkül is? Ugyanezen tartozás miatt engem végrehajtás alá vontak és rajtam is követelik a tartozás kiegyenlítését. Ez lehetséges, ha már egyszer elfogadott egy ingatlant a tartozásért? Hogyan érvényesíthetem a kifogásomat?

anccsa # 2010.10.22. 13:36

Sziasztok!
A férjemnek tavaly egy t-mobilos tartozás miatt ami 40 ezer ft volt, végrehatást tettek a lakására, amiben én az 1/2-ed részt birtoklom.
kérdem hogy 40 ezer ft-ért is lehet árvereztetni egy lakást?a bank ahol lakáshitelünk van, megneszelte, és igen morcos, hiába fizetjük rendesen.én úgy tudom 500 ezer alatt nem lehet ingatlant árvereztetni, pláne hogy a férjem munkaviszonyban van hosszú évek óta ugyanott dolgozik.
akkor miért nem a fizetésből tiltatta le?kaptam egy tanácsot, hogy lehet panaszt tenni a bíróságon.érdemes?
köszönöm

anccsa # 2010.10.22. 13:38

ami lemaradt, hogy ez kb 4 éve volt,és azóta a tartozás 120 ezer ft.egyéb bírósági költséggel együtt.
a végrehajtó nem szünetltei az eljárást, hiába fizetgetjük a részleteket.

végrehajtó1 # 2010.10.23. 15:26

egy másik bank/bankok elárverezhetnek-e?

igen

mert a jelzálog alatt lévő ingatlan igazából a bank tulajdona, igaz?

nem igaz

így más (amely hitelt nem törlesztette), jöhet-e és behajtás/egyéb címen elárvereztetheti-e az ingatlant?…

igen

végrehajtó1 # 2010.10.23. 15:31

Hova lett a kérdező?amire a választ írtam..:(

végrehajtó1 # 2010.10.23. 15:35

kérdem hogy 40 ezer ft-ért is lehet árvereztetni egy lakást?

elvileg igen de azért ezt az összeget valahogy csak ki tudod fizetni,nem?

akkor miért nem a fizetésből tiltatta le?
Én inen azt nem tudhatom,de vidd be a munkáltatód adatait és jelezd neki hogy tiltsa le.

kaptam egy tanácsot, hogy lehet panaszt tenni a bíróságon.érdemes?

a jogsérelem ért persze hogy érdemes

Azura # 2010.11.25. 15:55

Üdvözletem! Hasonló problémám van, mint a
„a huzamosabb ideig nem fizet, anyósom házát elárverezik?” felhasználónak. Csak ebben az esetben az anyósom házára a sógorom tetetett jelzálogot. Abból a pénzből vett magának egy házat, és azóta sem fizet egy fillért sem. Anyósom a férjemmel fizetgeti a tartozást, hogy ne árverezzék el a házat. Ilyen esetben nincs semmi megoldás? Nem lehet az ő házára ráterhelni? Annyit már megtettünk, hogy anyósommal eltartási szerződést kötöttünk, 3/4 része a jelzálogos háznak a miénk lesz, de akkor is rosszul járunk, mert még 20 évig fizethetjük a jelzáloghitelt.... A másik dolog pedig az, hogy a sógorom lecserélte a telefonját, és a bank meg sem próbálja vele felvenni a kapcsolatot, ha már 2 hetes elmaradás van CSAK minket zaklatnak, hogy fizessünk, mikor meg felvilágosítást szeretnénk kérni a banktól, akkor meg nem adhatnak információt, mert a sógorom az ügyfelük!!!! Ilyen van?

hontalan000 # 2010.11.26. 09:48

Tisztelt Jogász urak, hölgyek!
Kérédem az alábbi lenne.
Szabad felhasználású jelzáloghitelt vettünk fel egy 54M es lakásra.
Bedőlt a hitelünk.
Mi fog történni velünk?
Bank által követelt összeg nem felel meg a tartozásunknak. szeretnénk ha bíróság döntene abban a kérdésben pontosan mennyi is a bank követelése.
Viszont az eredeti szerződésünk az közjegyzői okirattal történ.
kérdésem! Ez esetben az esetleges végrehajtás során ki lehet kapcsolni a bíróságot? A bank tetszés szerinti összeget követelhet?
További kérdésem.
Mit jelent a kilakoltatási moratórium?
ez egyben árverezési tilalmat is jelent?
Ugyanis ha árverezni szabad, de kilakoltani nem, akkor előállhat az a helyzet, hogy valaki árverésen megvett egy lakást így tulajdobjogot szerzett.
Ekkor viszont a Majdani eszközkezelö hivatalhoz a régi tulajdonos már nem is fordulhat, hiszen tulajdonát elvesztette, csupán még nem lakoltatták ki. Jól értelmezem? vagy hogy is van ez?
várom szíves válaszukat

danonino # 2010.12.24. 19:23

Jó estét!
A következő lenne a kérdésem.Saját tulajdonú ingatlanomat jelzálog terhel ennek törlesztése rendben zajlik de egy másik pénzintézetnél egy bedőlt személyi kölcsönöm már behajtócégnél van akitől kértem ugyan részletfizetést ( 250.000) ft tartozásról van szó)
de ezt elutasitották és bírósági perrel fenyegetőznek.

a 250.000 ft behajtásáért elárverezhetik e az ingatlanomat ?
(kb 15.000.000 a forgalmi értéke amin 6000000 a jelzálog)

végrehajtó1 # 2010.12.24. 19:49

igen

Nature # 2010.12.30. 10:14

Üdvözletem!

A szituáció a következő:

A testvérem személyi kölcsönt vett fel egy takarékszövetkezettől, apukám ment el kezesnek. A testvérem nem fizette a részleteket, apám felszólítást sem kapott és a fizetéséből sem vonták a részleteket.

Most az a helyzet, hogy ahhoz, hogy ne árverezzék a házat, a tesómnak kellett kötni egy olyan megállapodást, melyben holnapig be kell fizetni egy összegben 200 ezer forintot, és havonta 60 ezrével törleszteni a személyi hitelt, ha ezt elmulasztja, akkor egy összegben esedékessé válik a tartozás és felszólítás nélkül kérik a végrehjatás megkezdését.

A kérdés mostkövetkezik: a ház fele apám nevén, a fele az én nevemen van, anyukámnak haszonélvezeti joga van az én részemre. Ebben az esetben vajon hogyan árverezik a házat? Ugyanis a fele tulajdon az én nevemen van, és nekem semmilyen tartozásom nincsen...
ez lenne a nagyon SOS kérdésem.

Köszönöm előre is.

pazs # 2010.12.30. 10:42

A fél házat árverezik, de kérheted, hogy az egészet.
Mondjuk nemigen vesz senki fél házat, úgyhogy csak a kamat és a tartozás fog egyre nőni.

Nature # 2010.12.30. 13:02

Gondolhatod, hogy nem szeretném kérni, hogy az egész házat árverezzék...

monalisa1 # 2010.12.30. 16:37

Ha nem törleszt az adós a kezest veszik elő, és ha ő sem fizet akkor jövedelmének 33%-ig letiltást eszközölhetnek.

Az ilyen "bonyorult" tulajdoni helyzetben egy árverezés elrendelésével valóban nem mennek semmire, csak a tartozás növekszik.

Ha van pénzed (?), mind egyedüli árverezési vevő bagóért megvásárolhatnád apukád tulajdoni részét és onnantól az egész ház a tiéd. (Az apukád majdani halálakor az apai rész felét öröklöd csak meg, azaz közösködni leszel kénytelen a házon a testvéreddel.)

monaLius
laikus hozzászóló

Nature # 2010.12.30. 18:13

Kedves monaLius, köszi a hozzászólásodat. Ez az, hogy nem vonták apám fizetéséből a részleteket, ami elég fura. Majd meglátjuk, hogy mi lesz...
B.U.É.K.!

ildusz1013 # 2011.01.04. 09:29

Szép Napot!

Szeretnék választ kapni a kérdésemre, ha valaki segitene megköszönném:)
Házunkat svájci frank jelzálog + fele részben szocpol terheli.
Nagyon úgy néz ki a dolog,hogy nem tudjuk fizetni a részleteket .2006 óta rendesen törlesztettünk ,most a harmadik hónapja a törlesztő részletet nem tudjuk befizetni.Milyen megoldást kérhetünk a banktól?A második felszólító levelet kaptuk meg most mi következik,nem szeretnénk az utcára kerülni.
Mennyi idő múlva kerül elárverezés alá és ez hogyan mükődik?
Már gondolkodunk azon, hogy keresünk albérletet és kiköltözünk a házból.Ez igy müködhet?

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…41/22259.3.0#…

hanna70 # 2011.01.05. 11:14

Üdvözlöm!

Apeh tartozásom miatt a közeljövőben árvereznék ingatlanomat.Lakott állapotú,érdeklődöm hogy a 2011.01.03-án közzétett végrehajtási moratorium vonatkozik-e az én ingatlanomra ? Csak ápr15 után lehet kitűzni árverést , vagy ha már ki van tűzve akkor árverezhető?
Nagyon jó lenne,ha áprilisig nem lehetne végrehajtani, mert addig tudnám rendezni a tartozásomat.
Köszönettel!

zseri # 2011.01.05. 13:40

végrehajtó 1

Nekem sem mondta fel a hiteleket a bank annak ellenére , hogy az ön.b.vhtó vh jogot jegyeztetett be mindkét lakásra. Mi lehet ennek az oka ? Különösen annak fényében , hogy a lakások törlesztő részleteivel is el vagyok maradva úgy kb. 6 havival.

Kaptam a végrehajtótól egy „Ingatlanvégrehajtás esetén ingatlan becsértékének közlése felekkel és érdekeltekkel ”című levelet amelyben az egyik lakás megállapított becsértéke lakottan kb. harmada a bank felé fennálló 2 db lakáscélú hitelből adódó tartozásomnak, mivel a később vásárolt másik lakás hitele is rajta van a korábban vásárolt lakáson is.

Kérdésem az , hogy ha messziről látszik , hogy nem jut belőle nekik akkor is megtarthatja-e az árverezést? Azt szerintem jól tudom, hogy a kielégítési sorrendben első a bank.

Köszönöm előre is a választ.

monalisa1 # 2011.01.05. 16:04

ildusz1013

Haladéktalanul kérjetek átütemezést, azaz új szerződésre lehetőséget hosszabb lejárati idővel, alacsonyabb havi törlesztővel.

Ezt már a második havi fizetési nehézségnél meg kellett volna lépni mert egy bank nem vár "időtlen időkig", nem, hanem a harmadik hónap után szinte automatikusan felmondja a szerződést.

Azt hogy mikor lesz az árverezés azt itt senki sem tudja megmondani.

Országosan ca. 150 ezer "problémás" ingatlan van, ezzel szemben a bírósági végrehajtók száma vélhetően nem oly sok, így mire egy-egy árverezésre sor kerül bizony eltelik egy kis idő...

Aztán a kérdés: az árverezés eredményes lesz-e?
Ki tudja azt?!

monaLius
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.01.05. 16:08

hanna70

Apeh tartozás nem lakáshitel tartozás, ergo a moratórium nem vonatkozik rá.

Ha számításod szerint három hónapon belül rendezni tudod a tartozásodat akkor fizess egy nagyobb összeget előlegként most, a többit meg áprilisig.

Szerintem ezt meg lehet beszélni az adóhivatallal.

monalisa1 # 2011.01.05. 16:18

zseri

A 6 havi nemfizetés miatt a bank egész biztosan felmondta a szerződést, sőt, lehet hogy időközben már eladta egy behajtócégnek.

Ha az árverezésből nem jön be elég pénz -márpedig a legtöbb esetben ez így szokott lenni-, akkor a tartozás különbözete továbbra is fent áll.

"Aki" árvereztet azé a befolyó összeg, a másodhitelező letiltat 33%-ot a fizetésből - egálig.

monaLuis
laikus hozzászóló

pusimk # 2011.01.21. 20:40

Üdvözlet Mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, mi van olyankor, ha a testvérem az adós az anyukánk adta a saját ingatlanát jelzálognak?
Az történt, hogy anyukánk meghalt, és az örökösök örökölték a hagyatéki teherben az 5M Ft-os jelzálogot, közte a testvérem is.
Most azzal fenyegetőzik, hogy nem fizeti a részleteket, csak akkor ha a többiek fizetik a felét.
Azt mondja, hogy őt nem érdekli ha a bank elárverezi a házat.
A bank felé ő az adós. Anyukánk halálával ő is örökölt 1/3-ad részt.
Mi van most ilyenkor? Felvette a pénzt mi meg kifizetjük?
A házat a hagyatéki leltárban 16.500.000 Ft-ra értékelték.
A segítséget előre is köszönöm. :))

monalisa1 # 2011.01.23. 15:24

OK, árverezze el a házat a bank - ha ez a testvéred "óhaja"., mondjuk 12 M Ft-ért valószínüleg lesz is rá árverezési vevő.

Neked és a másik örököstársnak a 16.500.000 Ft vagyoni értékből jár egy-egy rész 5.500.000 Ft, míg a vételárból visszamaradó 1.000.000 Ft-ot "viszi" a bank, valamint a tesó 4.000.000 Ft-tal továbbra is tartozik a banknak.

Mindenki boldog...

pusimk # 2011.01.23. 17:59

monalisa1

Köszönöm, hogy válaszoltál, nagy kő esett le a szivemről. :))