jogerőre emelkedett fizetési meghagyás


kisg79 # 2010.08.27. 14:43

Jó napot kívánok!

Segítséget szeretnék kérni, bár nincs még sajnos minden adat a kezemben. Következő eset történt:

Párom tegnap a folyószámlájáról pénzt szerett volna felvenni ATM-ből, ami nem sikerült.Gondolta lekérdezi az egyenlegét, mely -640.000.- Ft körüli összeget jelzett.Egyből bement a bankba,ahol közölték vele,hogy x városi bíróság inkasszót jegyzett be a számlájára.
Mondtam neki, hogy azonnal hívja a bíróságot,hogy ez miért is van.Megtette,de sajnos érdemben nem tudtak neki segíteni,mert a behajtási osztályról a Tisztelt kolléga szabadságon van,csak annyit sikerült kiderítenie,hogy az OTP által eladott követelésről van szó. Hozzáteszem,hogy az OTP-nél vezetett számláját már több évvel ezelőtt megszűntette, amiről természetesen megvannak a papírok is. Mai nap folyamán meglátogatott egy OTP fiókot,ahol közölték vele,hogy nem is szerepel a rendszerükben.
Felszólítás eddig sem az OTP,sem a behajtó cég (melyet egyenlőre nem tudunk,hogy melyik,az ügyintéző szabadsága miatt) sem az x városi bíróság nem küldött. (valószínűleg észrevettük volna ha igen, mert nem vagyunk értelmi fogyatékosok)
Kérdéseim:

  1. Minden felszólítás nélkül tehet-e ilyent akár egy behajtócég, akár x város bírósága egy magánszeméllyel tartozás behajtás címén, még ha jogos is,hogy a fizetés 6-szorosával megterhel egy folyószámlát? Nem csak a fizetés 50%-ig lehet a követelést havi szinten behajtani?
  2. Mivel párom számláján lévő pénz fedezett volna még pár fizetési kötelezettségünket,továbbá következő fizetésig történő megélhetőségünket (félreértés ne essék, én is dolgozom,csak az én fizetésem már elment az e havi többi kiadásunkra)természetesen lesz késedelmes fizetésünk szolgáltatóknál. Ha kiderül,hogy a követelés jogtalan,akkor a többi szzolgáltató felé felmerülő késedelmi kamatainkat kin hajthatom be?

Egyenlőre ennyi, ha több információm lesz, azt is közzé teszem.

Előre is köszönöm az esetleges segítséget, illetve a kérdéseimre a választ.

Tisztelettel: kisg79

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 15:12
  1. Igen, nem.
  2. Ha jogosulatlan volt az inkasszó, akkor késedelmi kamattal fogod visszakapni az összeget.

Nemigen szokott az ilyen inkasszó alaptalan lenni, van ott egy végrehajtható okirat. A bíróságot pedig nem telefonon kell hívni - emiatt lett is egy kis fakeszaga a történetnek - hanem be kell menni hozzájuk, és bele kell tekinteni az iratokba.

(A -640 ezres egyenleg se semmi. Szép kis hitelkeretek lehet.)

Egyjogász # 2010.08.27. 16:16

Valamelyikőtöknek már emelkedett jogerőre közjegyzői e-fmh? Csak azért kérdezem, mert mi június elején beadtunk jónéhányat, a MOKK honlapján megnéztük, nem érkezett ellenük ellentmondás, de a jogerős e-fmh-kat nem küldik ki a közjegyzők.

"Pletykák" szerint a MOKK-nak még mindíg nem sikerült éles rendszerbe állítani az e-végrehajtási lapot, ezért jegelik az ügyeket...erről esetleg hallottatok valamit?

A másik: Tegnap reggel héttől délután négyig cca. 50 próbálkozás ellenére semm sikerül belépni a MOKK honlapon az éles fmh rendszerbe, folyamatosan rendszerhibát írt ki. Mi van, ha ez pl. a határidő lejártának napján történik meg? Megkérdeztem, postai úton ekkos sem fogadnak el semmit, de arra nem kaptam egyértelmű választ, hogy ezt adott közjegyző a mulasztás igazolásául elfogadja-e.

Úgy látom, minden kezdet nehéz......

kisg79 # 2010.08.27. 16:26

Tisztelt Kovács Béla Sándor

Tudom,hogy személyesen kell bemenni,de ez egyenlőre sajnos értelmetlen,mert mint írtam,az ügyintéző szabadságon van(majd csak jövő hét pénteken áll ismét munkába),továbbá elég nehézkes is,mert párom volt lakhelyén van,ami tőlünk kb 400km-re van.
Azért írtam,hogy ha több infóm lesz,és esetleg nem is lesz kérdésem,azért közzé teszem.
Azért természetesen köszönöm a választ.

ui.: nem a folyószámla hitelkeretet terhelték,hanem simán a lakossági folyószámlát.hitelkeret nincs.

Tisztelettel: kisg79

kisg79 # 2010.08.27. 16:31

Elfelejtettem még hozzátenni, hogy minden esetlegeen arra a címre érkező levelet megkapunk,mert a szülei továbbítják nekünk!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 20:08

nem a folyószámla hitelkeretet terhelték,hanem simán a lakossági folyószámlát.hi telkeret nincs.
Akkor hogyan inkasszüózhattak mínuszba, pláne 640 ezerig?

ragyasdezso # 2010.08.27. 20:18

Egyjogász

Az Fmhtv. 58. §-ának (3) bekezdése alapján a MOKK FMH rendszere útján végzendő eljárási cselekmények szempontjából az alábbi napok a munkanapokban megállapított határidőkbe nem számítanak bele.

2010. július 1.
2010. július 2.
2010. július 6.
2010. július 7.
2010. július 8.
2010. július 9.
2010. augusztus 23.
2010. augusztus 24.
2010. augusztus 25.
2010. augusztus 26.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 23:55

És az eljárás megindításának, az elévülésnek vagy az ellentmondásnak a határidejét mióta számítják munkanapokban?

fatima # 2010.09.02. 12:15

Sziasztok!

Tudtok már olyan személyről aki a fizetési meghagyást is megkapta az ingatlandepotól?,

Üdv: Fatima

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:25

ha nem hajtanak végre vagy ha nem szólítanak fel öt évig.
Nincs vagy. Végrehajtható határozatba foglalt kvetlés elévülését már csak végrehajtási cselekmény szakítja meg.

(Mellesleg ezt a kérdésed előtti utolsó hozzászólásban már írtam. Gyorsabb lett volna, ha gépelés helyett olvasol.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:26

Hülye fórummotor!

Egyjogász # 2010.09.03. 08:16

Na ma magkaptam az első jogerőre emelkedett e-fmh-t.

Viszont ha a MOKK honlapon az adott ügynél rákattintok a jogerős fmh-ra, az e-vh lapot kijelzi ugyan, de nem nyitható meg (azaz még nem került az e végrehajtási rendszer élesítésre).

Na és akkor most mi van?

A MOKK-nak nem az e-fmh-ra vonatkozó törvény hatályba lépésének napjától kellene biztosítania a rendszer teljes körű működését?

batyuné # 2010.09.06. 18:52

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, ha kaptam fizetési meghagyást, de a jogerőre emelkedésről a bíróság nem hozott ellenem, mint magánszemély ellen végzést, akkor jogos a végrehajtási eljárás megindítása? Ugyanis kikértem a bíróságról a peranyagot, és nincs benne a végzés a jogerőre emelkedésről.

C a s a b l a n c a # 2010.09.09. 09:56

Az rajta van a fizetési meghagyáson. Egyébként ha nem terjeszt elő egyik fél sem kifogást, akkor jogerőre emelkedik 15 nap múlva.

willis77 # 2010.09.09. 14:24

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni,hogy végrehajtási értékbecslés után,(önkormányzati emberke megy ki az ingatlanra),el lehet-e adni az ingatlant,vagy csak árvereztetni lehet,és ha az eladás müködik mi a módja?Egyeztetni kell a végrehajtó irodával is az eladási szándékról?Illetve mennyi idő áll rendelkezésre eladni,vagy esetleg lizing szerződést kötni stb…,?
Nagyon szépen köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.09.09. 14:46

El lehet adni, de ehhez kell a végrehajtó is.Rajta keresztül.Az adós hozhat vevőt és kérheti az ingatlan eladását árverési vétel hatályával de árverésen kívül becsértéken,Ez a kérelmet a vh-nál terjeszthető elő.De eladható a fent leírtak alapján az eladó és a vevő által megegyezett értéken is (ami lehet kevesebb mint az értékbecslés összege) ha az ebből befolyt pénzösszeg fedezi a teljes tartozást és a vh-tó költségeit is.

végrehajtó1 # 2010.09.09. 14:47

Ja ést ezt célszerü az árverés kitűzése elött lebonyolitani

manó2004 # 2010.09.09. 14:56

Kedves Jogászok!

Ma megkaptam én is az első MOKK által kiadott fizetési meghagyást. Most mi történhet? 15 nap a jogerőre emelkedésig. Munkanap vagy naptári nap? Ha sikerül minden tervem és nem jön közbe még rosszabb, ezt még ki fogom tudni fizetni. (150.000). Elkezdtem fizetni, havi részletekben, de ekkor jött a letiltás, és azóta nem kapok gyerektartást sem, így nem tudtam tovább fizetni a részleteket. Nagyon összejöttek a dolgok a legrosszabbkor. Ezek alapján holnap, vagy bármelyik napon újra fogok kapni ilyen tartalmú levelet. Ez már 1.200.000,.Ft. Hát erre esélyem sincs egy összegben kifizetni. Mi fog velem történni? Mire számítsak? Végrehajtós ügyem már volt, velük még meglehetett állapodni, hogy x idő alatt megfizetem a perelt összeget, olyan is volt, hogy a fizetésemet tiltották le 33 %-ban, 6 hónapig. Most is fog jelentkezni végrehajtó? Munkabért tiltják le, vagy a folyószámlámat teszik nekem is mínuszba? Nincs semmim. Ez teljesen új, mire készüljek fel?
Annyi, de annyi bajom van. Szívesen dolgoznék másod, mellékállásban is csak, hogy ebből minél hamarabb kikerüljek, de valahogy nem jön össze még ez se!

Várom mielőbbi megnyugtató válaszukat!

végrehajtó1 # 2010.09.09. 15:26

Azért te már rutinos vagy.Letíltják ezt te is tudod.Ill. még ott a bankszámlád ha van.

manó2004 # 2010.09.09. 15:57

T. Végrehajtó 1!

Akkor most ismét fogok kapni a Végrehajtótól majd egy levelet? A közjegyző Békéscsabai. Én Pesti. Ennek van valami jelentősége?
Itt is meg lehet egyezni x részletekben? Ha nem, akkor
először a munkabérből tiltják le, és ha nem lehet utána mennek a folyószámlámra és -1.200.000,-Ft-tal terhelik meg? Akkor a jelenlegi bank is felmondja a hitelemet!
Mi itt az első lépés. Ingatlanom nincs, autóm nincs. Nincs semmim, csak munkahelyem még. Én szeretném valóban rendezni, és mielőbb kikerülni ebből a helyzetből!
Másik kérdésem lenne még: Gyermektartásdíj behajtása címen a végrehajtó juliús 17.-én küldött a munkáltatónak egy levelet, (gondolom fizetési letiltást). A munkáltatója azóta sem válaszolt. Tudok valamit tenni? Innen is már 100e Ft-om lenne. Szóval elvileg innen is lenne pénzem, de még sincs!

Köszönöm a válaszát!

manó2004 # 2010.09.09. 16:24

Most jut eszembe! A végrehajtás miatt a nevemet bejegyezték exem tulajdoni lapjára! Ebben az ügyben ennek van szerepe?

willis77 # 2010.09.10. 07:24

Tisztelt végrehajtó1!
Nagyon köszönöm a válaszát!

Tyson925 # 2010.10.08. 14:02

Tiszteletem!

Az volna a kérdésem, hogy a közös képviseletet "ellátó" társaság fizetési meghagyás keretében szerette volna rajtam behajtani... A probléma csupán az, hogy én a közös költséget befizettem, ezt csekkekkel igazolni is tudtam. Mint kiderült, egyszerűen NEM frissítették az adatbázisukat és amikor a tartozásom elért egy összeget figyelmeztetés, levél vagy bármi nélkül küldték is a meghagyást a bíróságra. Mivel tudtam bizonyítani, h kb az aktuális havi közös költséggel tartozom, a meghagyást visszavonták, ugyanakkor az minden járolékos költséget (illeték a meghagyás végett, és megszüntetése miatt is, ügyvédi díj, ezek egy részét felírták a közös költséges számlámra) rám terheltek. Tehát, ott állok, hogy befizettem a csekkeimet a közös képviselő pedig ezért cserébe még egy 15-20 forintos költséget még rámterhelt. Eléggé aggályosnak tartom a dolgot, hiszen ha ezt így meg lehet tenni, akkor akár üzletszerűen is lehet nagyban ezt művelni, hiszen az ügyvédi költséget simán lenyelheti a cég, hiszen saját ügyvédet alkalmaz. Kérdésem az lenne, hogyan tudom rendezni az ügyemet, hogy juthatok a pénzemhez?

pazs # 2010.10.08. 14:04

mi az, hogy "rád terhelte"? Nem adtál okot az eljárásra, nem kell kifizetned, hacsak a bíróság így nem rendelkezik vagy így állapodtok meg.

Tyson925 # 2010.10.08. 17:20

10 ezer minusz van a közösköltséges számlámon. Ügyvédi költség és illeték címén, mivel ők azt már kifizették. Ezen kívül az eljárás megszüntetésért is kell valami 5 ezret fizetni, az most jött ki a bíróságtól.