végrehajtó feljelentése


Lakat1 # 2023.09.11. 13:19

Elnézést, a lenti írásomban rosszul fogalmaztam és az árverési kiírásban szerepelt beköltözhetőként az ingatlan.

Lakat1 # 2023.09.11. 12:56

Tisztelt Fórumozók!
2020-ban árverésen vettem egy ingatlant, ami beköltözhetőként szerepelt az árverési jegyzőkönyvben. A volt tulaj kifogásolta a jegyzőkönyvet utána sorra nyújtotta be a különböző kifogásokat időhúzás céljából, amiket a másodfokú bíróság rendre elutasított. Majd indított egy pert az egyik bank és a követeléskezelő ellen. Ennek lefolyásáig a bíróság felfüggesztette a végrehajtási eljárást, amiből már csak a birtokba adás van hátra. Most nyáron lezárult az ügy és a bíróság elrendelte a végrehajtás folytatását. Hozzá kell tennem, hogy a másodfokú bíróság, kérésemre minden alkalommal elrendelte az ügy (-ek) soron kívüli kezelését.
Közben új végrehajtó vette át az irodát szeptember 1-től, aki vel ma tudtam beszélni személyesen, a moratórium előtti birtokba adás érdekében. Egyértelműen közölte, hogy a helyettes végrehajtó mulasztása miatt, nem tudja birtokba adni az ingatlant. Mint kiderült, a jogorvoslat lezárása után, kapnom kellett volna a végrehajtótól egy értesítést a végrehajtás folytathatóságáról és arról, hogy 15 - 30 napon belül újra kérnem kell a birtokba adást. A helyettes végrehajtó ezt elfelejtette, nem küldött semmiféle értesítést és ez végett már csak a moratórium lejárta után vehetem birtokba a házat. Hozzá kell tennem, hogy korábban sem hagytam békén a végrehajtókat és többször kértem írásban soron kívüli ügyintézést a birtokba vételre. Jelenleg 270.000 Ft (januártól 300.000 Ft lesz) albérletet fizetek és 55.000 Ft raktárbérleti díjat. Mivel az albérlet fele akkora mint a korábbi lakhelyünk és itt se garázs, se padlástér nincs a holmijainknak, muszáj volt raktárat bérelni az árverésen vett ház birtokba vételéig. Kérdésem a következő: Mivel a végrehajtó mulasztása miatt kénytelen vagyok még sok hónapig fizetni az albérletet és a raktár bérleti díját, tudok kártérítést követelni a mulasztást elkövető végrehajtó irodán? Ha igen, melyik fórumon induljak el?
Előre is köszönöm a segítő jellegű válaszokat!

Majordomus # 2023.09.02. 20:31

Azt majd az ügyészség rendezi.

Vadsuhanc # 2023.09.02. 16:09

Köszönöm gerbera317!

És azok a cselekmények, amelyekről a kifogásnak helyt adó végzésben nincs szó, de a kifogásban szerepelnek? ( Sikkasztás, okirat-hamisítás ) ? Majd lesz valami?

:-)

gerbera317 # 2023.09.02. 14:02

Ja, hogy a bíróság megállapította a jogsértést, de nem szankcionálta? Az nem az ő dolga. Viszont akkor te tedd meg a feljelentést, a bizonyíték pedig maga a bírósági végzés lesz.

Vadsuhanc # 2023.09.02. 12:59

Tisztelt gerbera317!

Nagyon szépen köszönöm!

Az első kifogásomnak a Járásbíróság helyt adott ( jogerős ) Törvénytelennek tartotta a végrehajtó intézkedését ( hatósági átutalási megbízás ) mivel az ügyiratban semmilyen irat nem támasztotta alá a követelés összegét.... Utasította, hogy állapítsa meg helyesen a követelés összegét...

Amiről írtam a második kifogás ez a jövedelembő történő letiltáson szereplő összegek miatt lett előterjesztve. A bíróság itt elfogadta a már közel 1/5-ére csökkent követelés összegét.

Mindkét kifogásban szerepelt a közokirat-hamisítás, sikkasztás gyanúja, tényszerűen előadva....

Mindkét esetben átlépett rajta Járásbíróság... Még nem is említette elutasítás szintjén sem.....mintha a kifogásokban nem is szerepelt volna...

Meg i is érteném de itt bűncselekményről van szó.. Nem hivatali kötelesség ennek kivizsgálása?

gerbera317 # 2023.09.02. 10:44

A bíróság már döntött. A rendőrség ezt nem fogja felülvizsgálni. V.ö.: Amit kitaláltál, az olyan, mintha a bíróság által felmentett vádlottat újra feljelentenéd ugyanazért. A rendőrség mihelyst tudomást szerez arról, hogy már ítélt dolog, megszünteti a nyomozást, illetve meg sem indul a nyomozás.
A bírósági szakban kellett volna megfelelően aktívnak lenni. Most már minden hiába.

Majordomus # 2023.09.01. 19:55

Elvileg éppen erre szolgálna a végrehajtási kifogás.
A bíróságnak ezt figyelembe kell vennie.

Vadsuhanc # 2023.09.01. 11:56

Tisztelt Fórumozók!

A lenti hozzászólásokat olvasva felmerült bennem az a kérdés, hogy mi történik akkor, ha a végrehajtó intézkedését a végrehajtó által utólag kiállított okirat alapján a bíróság jogszerűnek tartja, de az adós be tudja bizonyítani, hogy az okirat valótlan adatokat tartalmaz?

pld.. Az adós végrehajtási kifogással élt mert szerinte a végrehajtó túlterjeszkedett a végrehajtási lapon szereplő tartozáson. A végrehajtó a kifogás beterjesztések után kiállít egy iratot, amelyben valótlan adatokat tartalmaz. Erre az iratra hivatkozva a bíróság jogszerűnek minősíti az intézkedést. ( Egyébként az adós a mai napig nem kapta meg ezt az iratot, csak a bírósági iratok áttanulmányozása során derült ki, hogy van ilyen.

Az adós a végrehajtó ezen iratát ( bíróságnak írt levél és igazolás befizetésekről ) hamis tartalmú iratnak tartja. Ilyenkor sem tehet feljelentést közokira-hamisítás miatt az adós?

A másik kérdés, hogy z adós kifogásában szerepel, hogy a végrehajtó a neki befizetett de a végrehajtás kérőnek járó összegeket nem küldte meg a végrehajtást kérőnek. /sikkasztás) Ezt iratokkal igazolja a bíróság nemes egyszerűséggel ezen a tényen átlép és nem is említi meg a kifogás elbírálásában az adós ezen állítását... A bíróságnak nem lenne kötelessége ezt vizsgálni vagy intézkedni ennek kivizsgálására?.....

Köszönöm az esetleges válaszokat és véleményeket...

alsovonal # 2020.01.30. 08:31

Így már világos.

gerbera317 # 2020.01.30. 08:14

Etikai, fegyelmi ügyekben a Kar rendelkezik hatáskörrel. Ha a végrehajtó hatáskörébe tartozó intézkedést vagy annak elmulasztását panaszolja valaki, akkor végrehajtási kifogásként a foganatosító bíróság vizsgálja azt (persze csakis időben előterjesztett kérelemre). Ha utóbbival kapcsolatosan a panaszos büntetőfeljelentést tesz, azt a nyomozóhatóság csak akkor vizsgálhatja érdemben, ha a bíróság előzőleg végrehajtási kifogásként elbírálta (t.i.: a nyomozóhatóság nem állapíthat meg bűncselekményt egy olyan végrehajtási cselekménnyel kapcsolatosan, amiről a bíróság előzőleg nem állapította meg, hogy a végrehajtó azzal megsértette a végrehajtási eljárás szabályait).

alsovonal # 2020.01.30. 08:05

Ha konkrét nyűge van, de olyan, amiben nem a bíróság, vagy a yard rendelkezik hatáskörrel, akkor szerintem az OFT vizsgálja a panaszt a Karon keresztül. (?)

gerbera317 # 2020.01.30. 07:48

Az OFT meg nem rendelkezik hatáskörrel. Igaz, a rendőrség és az ügyészség sem nagyon.

alsovonal # 2020.01.30. 07:08

A sóhivatal bizonytalan ideig zárva tart.

gerbera317 # 2020.01.29. 19:01

Miért nem mindjárt a sóhivatalt ajánlgatod?

alsovonal # 2020.01.29. 16:12

Rendőrségen vagy az ügyészségen?

Rögtön belecsapna a lecsóba. Azta.

Szerintem az Országos Felügyeleti Tanács elsőre bőven megteszi.

drbjozsef # 2020.01.28. 17:01

Üdv.Hol lehet egy retkes korrupt végrehajtót feljelenteni?Rendőrségen vagy az ügyészségen?

Ezzel a felütésre én azt mondanám : mindegy. Neked mindegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.28. 16:47

Ahol bárki mást.
De a stílust nem ártana tárgyszerűbbre venni. Ezt a pattogósat nem igen szeretik sehol.

villingen # 2020.01.28. 15:46

Üdv.Hol lehet egy retkes korrupt végrehajtót feljelenteni?Rendőrségen vagy az ügyészségen?
Kérem:bukott,és korrupt volt bírók és ügyvédek ne írjanak!
Szépnapot!

gerbera317 # 2018.01.02. 14:53

Jól van, Tudatlan! Meg vagy dicsérve. :-)

naj1942 # 2018.01.02. 14:40

Tisztelt "tudatlan 3"
Köszönöm hozzáértő és kielégítő válaszát.
Szerintem ilyen emberekkel legyen tele a világ és ne azokkal akik szurkapiszka módon kezeli embertársát.
BUÉK naj1

Üdvözlettel naj1942


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

tudatlan3 # 2018.01.01. 10:37

Gondolom magyarul szemétszállításidíjról van szó ezért erre a következők vonatkoznak:
Ez közszolgáltatás , ez azt jelenti hogy neked kötelezően igénybe kell venned még akkor is ah a éppen nincs szemeted.valamint a szolgáltató köteles elvinni még akkor is ha te nem fizetsz.
Ennek fejében a jogalkotó adott egy könnyítést a szolgáltatónak.azaza nem kell birósági(közjegyzöi) utat végigjárnia ha nem fizetsz hanem ha eléri a tartozásod az 5000ft átadhatja a navnak illetve az önkormányzatiadóhatóságnak valamint a bíróságivh-nak behajtásra.

Felszólítás nélkül lehet-e végrehajtás, mi a helyzet a fizetési felszólítással, Fizetési meghagyással. nem kell.számlákat kaptál azon fel van tüntetve a hátralékod
Hol van a Járásbíróság okirata?nem kell

Nem kell tisztázni, hogy miért nem fizettem
Durva, hogy 15000.- huf a végrehajtási kifogás.

neked kellett volna bemenni a szolgáltatóhoz tisztázni befizetni.

5.Hogyan lehet ellenőrizni, hogy a végrehajtó díjjegyzéke
megfelel a törvénynek?
van egy jogszabály ami pontosan előirja a költségeket(lásd MBVK oldal)
6. 6085.-HUF- ból törvényes-e 0 64.776.-HUF követelés?

számold ki de sajnos nagyon megugrik a tartozás összege vh során

gerbera317 # 2017.12.31. 14:06

Ja, a link: azt megnézésre szántam, és nem oktatóanyag, hanem a köszöntés része. :-)

gerbera317 # 2017.12.31. 14:03

Kedves Fórumtársak! Kellemes évzáró bulit és boldog új évet kívánok mindnyájatoknak.
Gerbera

https://m.facebook.com/story.php?…

drbjozsef # 2017.12.31. 13:39

Ez már nekem is erős volt, _nonolet_ ILLEMRE oktat valakit a jogi fórumon. Huhh.