Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2022.09.14. 17:14

atom,

Az átvételre viszel két tanút. Ha a végrehajtó átadja, birtokbaadásit ír, de nem akarja a pakolászást megvárni, meg pecsételni, akkor szépen felleltározol mindent ami a lakásban van, két tanúval aláíratod, és elpakolod ahova akarod. Ha biztosra akarsz menni, lehetőleg a belépéstől kezdve mindent videóra veszel (a végrehajtót meg a többi embert persze nem).

Aztán ha vita van, fel tudod mutatni a jegyzőkönyvedet, a két tanú pedig tanúsíthatja.

bcs0505 # 2022.09.14. 19:20

Sziasztok,

Korábban már kérdeztem a "szomszédos" topicokban, hogy amennyiben per van folyamatban egy árverés alatt álló ingatlanon, akkor az , hogy befolyásolja az ügymenetet.

konkéran ...

  1. az árverés lezárult...
  2. jegyzőkönyv aláírva (csak előleg, a teljes vételárra halasztás kérve)....
  3. bírósági végzés az árverés felfüggesztéséről , az adós és a bankja között lévő per miatt.

itt csak az a kérdés , hogy amennyiben mondjuk 5 évig eltart a per és nincs jogerős dontés a végrehajtás folytatásáról, addig az árverési előleget nem lehet visszakérni ?, vagy ha lezárul a per 5 év múlva akkor csak közlik , hogy minden megy tovább és tessék fizetni a többit ?
nincs egy "időkeret" , ami után törlik az AKTUÁLIS árverési procedúrát ?

Köszönöm

Ági2013 # 2022.09.17. 16:27

Vélhetően árverésben vesztes fél lakatot rakott az ingatlanra de az ingatlan üres, életvitelszerűen nem lakik ott, de ezt állítja és lelépési pénzt kér.
Nem adós, nem albérlő.

Ilyenkor is a kiürítési per marad ( kivett beépítetlen terület?

gerbera317 # 2022.09.17. 16:50

Ha beépítetlen terület, akkor lakat lever, és kész.

Ági2013 # 2022.09.17. 18:59

Az árverés szerint, de lakóház van rajta.

Csuklósbusz # 2022.09.18. 11:39

Bocsi de most ihletet kaptam, ha valaki túllicitál akkor beköltözök az ingatlanba ha üres, mire az árverés jogerőre emelkedik addigra én már birtokos leszek.
Természetesen kiköltözési pénzért elmegyek. :-) xd

gerbera317 # 2022.09.18. 14:47

Azt azért ne felejtsük el, hogy az adós és az adós jogán a lakásban tartózkodó személy jogcím szerint van a birtokon belül, míg az önkényes lakásfoglaló jogcím nélkül! Utóbbit akár két nagytestű kutyával is ki lehet kergetni az ingatlanból, amit ha elég okosan csinálnak, soha nem tudódik ki.

Licitalgato # 2022.09.27. 21:51

Árveréses ingatlant szerettem volna veásárolni. Folyamatos árverések kőzt találtam egy megfelelőt. Kód aktiválási kérelem, előleg utalás, végrehajtó felrakta az árverezendők közé a megtett licitemmel, másnap a végrehajtó törölte az árverést, előleget visszautalta. Kinéztem egy másikat amit 2-3 nappal azelőtt raktak fel. Újra kód aktiválási kérelem, előleg elutalva, aktiválási kérelem elutasítása, előleg vissza utalás. Mindkét ingatlan azóta is a befejezett árverések közt van és nagy piros betűkkel ráírva hogy TÖRÖLVE. Nem értem hogy miért van ez. Tudnátok segiteni?

Licitalgato # 2022.09.27. 22:25

Azt még hozzáteszem hogy az első esetben 1 napra került fel az árverések közé az ingatlan, a második esetben az ingatlan arverés másnapra törölve lett ahogy licitáltam.

Szomorú örökös # 2022.09.28. 05:13

Licitalgato

végrehajtó felrakta az árverezendők közé a megtett licitemmel, másnap a végrehajtó törölte az árverést, előleget visszautalta. Kinéztem egy másikat amit 2-3 nappal azelőtt raktak fel. Újra kód aktiválási kérelem, előleg elutalva, aktiválási kérelem elutasítása, előleg vissza utalás. Mindkét ingatlan azóta is a befejezett árverések közt van és nagy piros betűkkel ráírva hogy TÖRÖLVE. Nem értem hogy miért van ez.

Feltehetően egyik árverésnél sem te voltál a nyerő licit. Miért olyan furcsa ez?
Az, hogy licitálsz egy ingatlanra, még nem jelenti azt, hogy az tuti a tiéd lesz.

osztap # 2022.09.28. 08:45

Licitalgato,

Nézd meg az MBVK portálján az üzenetet, amit a törlésről kaptál. Abban benne van az ok, legalább annyi, hogy "az árverés feltételei nem állnak fenn". Az egyik ilyen, hogy az adós megfizette a tartozást. Vagy hívd fel a vh-t, ha az ügyintéző jó fej, telefonon megmondja. Majd írd meg, mi történt!

Csuklósbusz # 2022.09.28. 09:34

Ha valakinek megveszik a házát akkor név szerint megküldik ki volt a vevő a volt tulajdonosnak?

Más: árveréstől számítva meddig jogszerű mondjuk leszerelni a kerítést az ingatlanról vagy a villanyelosztót kintről?

Addig szabad a vásár amíg be nem jegyzik az új tulajt a földhivatalban?

gerbera317 # 2022.09.28. 09:36

Majd írd meg, mi történt!
Szerintem nem kell megírni. Az árverési hirdetmény visszavonásának kőt fő oka lehet: 1) Nem jó a hirdetmény, és kijavítani sem lehet, ezért vissza kell vonni, és újat készíteni. Ilyenkor pár napon belül újra megjelenik az árverés, csak magasabb sorszámon. A másik, ha 2) az árverés megtartása eleve okafogyottá válik, vagy a végrehajtást kérő kérte valami (többnyire az adós teljesítési kedvének a feléledése) miatt az árverés elhalasztását. Ami ok ezeken kívül felmerül, az már az összeesküvés-elméletek kategóriájába tartozik, tehát nem tartozik erre a fórumra.

gerbera317 # 2022.09.28. 09:41

@Csuklósbusz
Láttál te már árverési jegyzőkönyvet? Az még a vevő dns-kódját is tartalmazza! És azt az adós ugyanúgy látja, mint Micike a földhivatal érkeztető irodájában.
A kerítés és a villanydoboz az ingatlan része.

Csuklósbusz # 2022.09.28. 09:48

Tényleg a jegyzőkönyv, azt megkapja mindenki. Az adós azt mondta az csak azt kapta meg mennyiért vették meg. Akkor abba benne kellene lennie a tulajnak is?

Más: aki vevő panaszkodik hogy kiszerelnek mindent mindig az a tanács hogy így járt.

Vagy árverés előtt szabad kiszerelni hisz még az adós a tulaj, árverés után már nem?

drbjozsef # 2022.09.28. 10:48

Előtte sem szabad, utána sem szabad azt, ami az ingatlan tartozéka.

Licitalgato # 2022.09.28. 10:59

Szomorú örökös. Az én licitem volt az egyrtlen licit.

Licitalgato # 2022.09.28. 11:05

@Osztap Ok nem volt megirva. Egyéb ok miatt törlésre került ennyi volt közzétéve mindkét esetben.

osztap # 2022.09.28. 15:10

Licitalgato, gerbera317,

Hát akkor ma sem lepleztük le a világméretű összeesküvést... :P

Szomorú örökös # 2022.09.28. 16:04

Licitalgato

Az én licitem volt az egyrtlen licit.....Egyéb ok miatt törlésre került ennyi volt közzétéve mindkét esetben

Akkor fogadd meg gerbera317 által leírtakat. Az árverés nem „lezárt”, hanem „törölt” árverés,
tehát tök mindegy, nem számít, hogy licitáltál rá, visszakaptad az előleget, mert egyéb ok miatt törölték.
Hogy miért is törölték, az a végrehajtóra és az adósra tartozik, rád nem - szerintem.

Licitalgato # 2022.09.28. 16:22

Szomorú örökös@. A második esetben a tulajdonos adós külföldön él, a ház üresen áll úgyhogy nem hiszem hogy egy nap alatt bármit tudott volna intézni a végrehajtónál.

Majordomus # 2022.09.28. 19:30

Lehet megvette a végrehajtó....

Szomorú örökös # 2022.09.28. 21:19

Licitalgato

A lényegen nem változtat semmi, amit leírtál.
Az árverést egyéb ok miatt törölték, neked mindegy, hogy miért.
Lényeg, hogy te visszakaptad a pénzed és nem a tiéd az ingatlan. Ennyi!

tarapara # 2022.09.29. 18:26

Sziasztok!

A végrehajtó a Vht 149. § (2) bek. alapján adott 60 nap halasztást a teljes vételár megfizetésére. Viszont az árverési jegyzőkönyv aláírásától számított 15. naptól a befizetés napjáig a vételár hátralékra késedelmi kamatot szándékozik felszámítani a Vht 149. § (3) alapján.
A törvény az esedékesség napjától számítja a késedelmi kamatot. A kérdésem, hogy halasztás esetén melyik az esedékesség napja, a Vht 149. § (1) szerinti jegyzőkönyv aláírásától számított 15. nap, vagy a halasztás utolsó napja?
Illetve másik kérdésem, hogy a befizetésre adható 60 napos halasztás honnan indul, a jegyzőkönyv aláírásától, vagy a törvény szerinti 15 napos határidőhöz adódik hozzá? Tapasztalatom szerint a vh-k többsége az előbbi szerint számol, mely esetben a 60 nap valójában csak +45 nap haladékot jelent.

A választ előre köszönöm.

Majordomus # 2022.09.29. 19:32

Amit a végrehajtó leírt.