INKASSZÓ


drbjozsef # 2021.02.16. 05:12

Sőt, ha a 10-ét és a 12-ét úgy érted, hogy egy hónapon belül, két nappal később volt, akkor számíthatsz arra is, hogy a jövő hónapi fizetése(i)d is ugrani fog(nak), ha benne lesznek a 35 napban (mert mondjuk 9-én adta ki a végrehajtó a hatósági átutalási megbízást, és jövő hónapban is 14-e előtt átutalják neked a fizukat).

drbjozsef # 2021.02.16. 05:09

Viriandris,

Igen, szabályos. A hatósági átutalást ugyanis 35 napra adják ki. Ha az első "forintos" fizetésed, és a második "eurós" utalása között nem telik el 35 nap - és nálad ez a helyzet -, akkor helyesen vonták le a másodikat teljes egészében. Ugyanis erre a 35 napra számít a mentes rész, nem egy hónapra. Nem tudsz semmit tenni.

Viriandris # 2021.02.15. 20:46

Üdv.Bankszámla inkasszóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Adott egy 10 milliós követelés.Ennek kapcsán a végrehajtó zárolta a számlámat.Minden esetben csak az öregségi nyugdíjat köteles rajta hagyni ami 28500 forint?Jelenleg külföldön dolgozom.Tizedikén meg kaptam a forintos fizetésemet ami most jelenleg 86000 forint.Ebből hagyott nekem rajta 28500 at.Majd 12 én meg kaptam az úgymond eurós jövedelmemet ami kiküldetési díjként érkezik a számlámra.Ez 736000 ezer forint volt.Úgy ahogy van ezt egy az egyben le is kapta róla.Ez így ebben a formában törvényes?Mit lehet ilyenkor tenni?Mire kifizetem így a követelt összeget megint végrehajtás alatt fogok állni mert 28500 kajára nem elég nem hogy ki fizessem belőle a villanyt,vizet,távhőt,közköltséget meg a kommunális adót.

gerbera317 # 2020.12.18. 08:12

azt mondta hogy nem tud semmit
Ilyet nemigen mondhatott, legfeljebb azt, hogy még nem volt (rész)térülés (sem). De telefonban még ennyit sem közölhet(ne).
az otp nem köteles tájékoztatni a végrehajtót hogy van e fedezet a számlán?
Nem, de nem is szükséges. Ha van fedezet, akkor teljesítés is van, ami többet ér minden tájékoztatásnál.
OFF Ezt a "mikor jutok már a pénzemhez?" kérdést állatian utálják a végrehajtók, különösen, ha a hozzáteszik, "mert az eljárás díját (még véletlenül sem: az előleget) megfizettem, és jó lenne, ha megdolgoznának érte" - Azanydpcsjtazt. Próbáltad volna nem megfizetni, már rég' letettem volna a telefont. ON

papinianus88 # 2020.12.17. 12:33

javítás:

Ha a munkáltató cég, akkor pedig nem is láthatta a végrehajtó, hiszen ha van érvényes bankszámlaszáma - akár a vh okiraton, akár a cégkivonaton -előleg nélkül megindította az eljárást, kiadta az inkasszót. Akkor pedig főleg nem tudta, hogy mennyi van a számlán. De jelentősége nincs, nem fogja megkeresni naponta a bankot, hogy "naugyanmárhogyállunk" nincs ilyen kötelezettsége. Az eljárási cselekményt foganatosította, most már a banknál pattog a labda (na meg az adóson, hogy lesz-e rajta pénz)

papinianus88 # 2020.12.17. 12:30

érdeklödnék.
munkabér tartozás miatt végrehajtást rendelt el a biroság a volt munkáltato ellen. a végrehajto kiadta az inkasszot az otp hez egy hete. érdeklödtem nála de azt mondta hogy nem tud semmit. az otp nem köteles tájékoztatni a végrehajtot hogy van e fedezet a számlán? és mennyi az átfutási idö ha van. és legjobb esetben mikor juthatok a pénzemhez.

Amennyiben a beszedést nem eszközölte még a bank, egy kanyi vasat sem lát a végrehajtó a letéti számláján. Amennyiben sikeres megfogod tudni. Egy végrehajtói irodának több 10ezer ügye van, a jogszabályi határidőkkel dolgozik, amennyiben lejár a 35 nap: tisztábban látsz. Addig is várj türelemmel. A végrehajtó a banki válasz alapján informálódott arról, hogy van-e a tulajdonában számla. Amúgy csak az akkori egyenleget látja, aminek nagy jelentősége amúgy nincs (simán lehet, hogy másnap kap egymilliós jutalmat a számlatulajdonos, pedig mínuszban volt a számlája)

u.i. Ha végrehajtásig elmentél, akkor már ezt a 35 napot kibírod. A végrehajtó még mindig nem ingatlanközvetítő, nyomozó, vagy pszichiáter, a tévhittel ellentétben.

vinkli # 2020.12.17. 10:28

érdeklödnék.
munkabér tartozás miatt végrehajtást rendelt el a biroság a volt munkáltato ellen. a végrehajto kiadta az inkasszot az otp hez egy hete. érdeklödtem nála de azt mondta hogy nem tud semmit. az otp nem köteles tájékoztatni a végrehajtot hogy van e fedezet a számlán? és mennyi az átfutási idö ha van. és legjobb esetben mikor juthatok a pénzemhez.

mammamia30 # 2020.10.24. 17:00

Tiszteletem! Utaltatható -e munkabér kiskorú 11 éves gyermek Junior bankszámlaszámára, vagy minden banknál megjelenik a szülő is mint alszámlás? Működik az hogy Szerbiában nyitott pl. OTP bankszámlaszám esetén nem látja a VH az utalásokat, pénzmozgásokat? - Unión kívüli országokra gondolok. Ha férjem nevet változtatna Anyakönyvi Hivatalnál az megvédené a VH-tól esetlegesen, pláne svájci munkahely esetén ha nincs bejelentve? Annak idején nagyon fiatalon ex élettársával, adóstársával vettek fel devizahitelt ami bedőlt. OTP Faktoring egyenlőre levelet küldött neki hogy 11 millióra beterhelték. Munkáltatója is bármikor vonhat, de munkahelyi főkönyvelőnél még nem értesítették foglakoztatóját az incassóról. Tőlem, mint nem adóstárs feleségtől is incassálhatna, ha a bankszámla nem közös vele hanem saját bankszámlámra kéretnénk a fizetését vagy közös, kiskorú gyermekünk Junior bankszámlaszáma nagyobb védelmet adna, arról nem tilthatnak elviekben? Megtisztelő válaszukat előre köszönöm.

krisztina900218 # 2016.05.01. 17:08

Köszönöm a válaszod!Nem lett újabb, csak a NAV januárban inkasszózott, de az internetbankomon a nav inkasszót nem látom.(Kb. nem értettem azt sem, hogy miért inkasszozott, amikor beadtam kérelmet adó(TB) hátralékra, és csak egy levelet írtam a Nav végrehajtónak, milyen díjakat kell még esetleg megfizetnem, erre benyújtotta az inkasszót, de szerencsére nav-nál nullán vagyok most már)Azelőtt kérelmezte az inkasszót, mielőtt én kértem volna a másik ügyben.Igazad, van azt kis összeget is kifizethettem volna, csak nem úgy alakultak a dolgok, volt még máshol részlet fizetés, betegségek stb. A másikat nem tudtam volna egyben, ezért kértem támogatást rá, és megszerettem volna várni, amig az utolsó hálozat alapítványos részlet is beérkezik, hogy utána egy lényegesen kevesebb összegre köthessünk részletfizetést. Köszönöm a segítséged. :)

gerbera317 # 2016.05.01. 10:14

Már rég megfizethetted volna a tartozásodat, és akkor most nem ezen kellene agyalnod.

Ha az egyik inkasszót fel is oldja a végrehajtó, a másik még mindig hatályos marad, ami miatt, ha nincs rá fedezet, 35 napig foglalás alatt áll a bankszámla.
A bankok sokmindent nem jól csinálnak az inkasszóval kapcsolatosan, de egyet következetesen betartanak: A végrehajtó eredeti, hiteles intézkedése nélkül nem oldják fel az inkasszót. Tehát mindenképpen meg kell várni, míg végrehajtó intézkedése postai úton megérkezik a bankhoz.

januàrban amikor én kértem az inkasszó benyújtàsàra a vh-t, akkor az màr màsnap megtörtént

Igen, mert az inkasszó benyújtása online történik, míg a feloldása postai úton. Így jártál.
Nade a januári inkasszó már régen lejárt. Miből lett az újabb?

krisztina900218 # 2016.04.30. 07:02

Jó reggelt mindenkinek!
Inkasszóval kapcsolatban szeretnék tanàcsot kérni.
14.-én a végrehajtó inkasszót nyújtott be a bankszàmlàm ellen 2 ügyben is.Az egyikkel nincs gondom, mert kis összegü, a probléma a màsikkal van.Az egy DHK(tàvhő )tartozàs.Ezt az ügyet tavaly nyàrtól függőben hagytàk, tavaly július végétől, amikor beadtam a hàlozat alapítvànyhoz kérelmet amit meg is itéltek szàmomra.Az önrészre részletfizetést kötöttünk a DHK-val, amiből van még 3 részlet.A DHK nem kérte az végrehajtàs folytatàsàt.Voltam benn a DHK-nàl , ők küldtek levelet a vh-nak a felfüggesztésről màjus 31-ig és hogy mennyit utalnak a vh-nak még a tàmogatàsból a költségeikre. Voltam kedden a végrehajtónàl is, ahol azonnal felfüggesztették ezt az ügyet, kaptam is hatârozatot erről is.Végrehajtó az inkasszó feloldàs irànt is intézkedett, arról is kaptam papírt, mert féltem,;hogy a posta hanyagsàga miatt későn kapja meg a bank központja a levelet(ugyan annàl a banknàl vagyunk, nem tudom szâmit ez valamit)
Amit én elvittem a bankba.Ott majdnem hogy leszidtak, mert így nem lehet feloldani az inkasszót.Végül a hölgy, azt mondta felterjeszti a központba.Màsnap voltam benn a bankban, ràkérdeztem , hogy levették-e a DHK-s inkasszót.Elvileg lelett szedve.Àm amikor internetbankom oldalàra beléptem még mindig ott volt.Hivtam a bankot, ök nem tudnak semmit tenni, amig a hatàrozat benem érkezik.A vh azt mondta, e hét szerdàn elment a levél az aznapi postàval, de küldhet faxot is.Tegnap még mindig rajta volt az az inkasszó.Ennyire lassú folyamat a feloldàs?Vh szerint hamarabb màr màsnap felkell oldatni a szàmlàt.Vagy hazudott a vh?Mi oka lenne rà?Mit tegyek ,most? Vàrjak még?Sürgös lenne az ügy megoldàsa, mert 6-àn màr utalnak délelött és a 24 ezer ft levonàsa utàn szeretnék a pénzemhez jutni.Azt szeretném még hozzà tenni,hogy januàrban amikor én kértem az inkasszó benyújtàsàra a vh-t, akkor az màr màsnap megtörtént, a bejelentési dàtummal.Előre is köszönöm a vàlaszokat, segítséget.

pisti0101 # 2016.04.08. 14:49

Nem tudom hogyan de már ma működött a számlám. :)

gerbera317 # 2016.04.08. 07:24

A posztod első része nem végrehajtási kérdés.

Az inkasszós kérdésre az a válasz, hogy nem tudsz tenni ellene semmit. Ha webáruházat akarsz nyitni, másik számla kell, de ha azt is megtalálja a végrehajtó, akkor azzal is így fogsz járni mindaddig, amíg a tartozásodat meg nem fizetted.

Ha megfizetted a tartozásodat, akkor a károdat és költségedet fizetési meghagyás útján érvényesítheted a hitelkeretedet használó cég ellen.

pisti0101 # 2016.04.07. 21:26

Üdvözletem!
Olyan kérdéssel fordulok önöhöz , hogy ebben az esetben mit tudok tenni?
Volt munkahelyem miatt van egy nagyobb összegű tartozásom. Avagy felvett mint egyéni vállalkozót a volt főnököm, elintézte a nagykernél, hogy legyen hitelkeretem. És szépen bevásárolt a nevemre. Ezt többször is megtette, eleinte szépen ki is fizette őket. A cégből kiléptem, de előtte ismét bevásároltatott a nevemre, amit már akkor nem volt hajlandó kifizetni, 441 ezer Ft összegről van szó. Én megmaradtam mint egyéni vállalkozó, csak saját részre. 2 hónapja jött a végrehajtótól egy levél , hogy felkereste a bankot, hogy utaljon a számlámról 664 ezer Ft körüli összeget a végrehajtónak, ami nem volt a számlámon. Kb 3 hete észrevettem , hogy a számlámon semmilyen banki tranzakciót nem tudok csinálni, gondolom inkasszót kaptam.
Milyen megoldás létezik? Egybe a tartozást sajnos nem tudom sehogy se kifizetni, de szeretnék egy webáruházat nyitni, amihez meg nélkülözhetetlen lenne a bankszámla.
Köszönöm.

Edina51 # 2013.03.21. 16:02

Kérdezni szeretnék. A fiam jelzáloghitelt vett fel az én lakásomra,és így adóstárs is vagyok. Félelmem,hogy más dolog miatt inkasszó kerülhet a számlájára,ami megakadályozza a hitel törlesztését. A kérdésem az lenne,hogy ha egy adott ideig van rajta az inkasszó,akkor gyorsan be lehet fizetni a jelzáloghitelre,amíg megint nem rakják rá? Köszönöm a választ.

Vh-ügyes # 2013.03.18. 10:54

nem

wers # 2013.03.18. 10:23

nem függ attól, ki az a családtag?

Vh-ügyes # 2013.03.18. 10:19

Ha a fizetését az én számlámra küldi a munkáltatója, az Ön ellen indult eljárásban ez a pénz - amely hozzám érkezett - már nem foglalható!
(mondjuk az én végrehajtóm viszont örülni fog...)

Nenikő # 2013.03.18. 09:44

Vh-ügyes!
Ugyanez lenne a kérdésem, mint Bubunak, de a válaszát nem értem? most akkor igen vagy nem?

Vh-ügyes # 2013.03.18. 09:38

igen, nem!

Bubu1991 # 2013.03.17. 15:12

Kedves válaszadó!
Családtagomnak van tetemes tartozása, és a cég inkasszóval fenyegetőzik, családtagomnak vonják a fizetése 50%-át két másik adósság miatt, 40-50ezer ft fizetést kap, viszont az én számla számomra lett kérve a fizetése kifizetése.Nem voltam kezes, nincs közöm az adósságához és a számla is csak az én nevemen van.Az én számlámra is tehetnek inkasszót, mivel az ő fizetése oda érkezik?Ugye nem?!

Válaszát, előre is Köszönöm.

Dina012 # 2012.01.05. 12:25

A fietésem és a két gyerek utáni családi pótlék megy a folyószámlára. A MÁK leinkasszózta a számlám. Egy forintot sem hagyott rajt sőt még mindig mínuszban van a számlám. Ahonnan most még a hitel törlesztést sem tudják levonni. A családi pótlékot is le lehet inkasszózni? Nem kellet volna hagyni rajt valamit, hogy élni is tujak?

manikoka # 2011.12.08. 20:29

Kedves Fórumozók!

Mai napon a bankom közölte velem, hogy inkasszó van a számlámon. Nem adtak ki semmilyen információt, hogy miért, vagy ki kérte. Nem tudok semmilyen tartozásról, eljárásról. Merre induljak, hogy tudok utána járni, hogy miért zárolták a pénzem?
Köszönöm a segítséget!

csuli # 2011.12.02. 16:44

Köszönöm a kiegészítést !
Nagyon precizek a válaszaid és érthetőek. Viszont pontosan idéztem amit olvastam igaz hogy az lemaradt, hogy a végrehajtás alól mentes az öregségi nyugdíj legkisebb összege. Az viszont kimaradt belőle amivel ezt a két mondatot kiegészítetted ezért számomra nem volt értelmezhető.

gerbera317 # 2011.12.01. 22:03

Valamit csúnyán félreolvastál.
Természetes személy bankszámláján lévő 28500 forint vagy ennél kevesebb pénz mentes a végrehajtás alól. A 28500-114000 forintnyi összegnek a fele vonható végrehajtás alá, a 114000 forintot meghaladó összeg pedig korlátlanul. Innentől már csak matek a dolog: Ha tehát valakinek 100 ezer forint van a számláján, abból 35750 forint vonható le. Egy százezres követelés pedig akkor vonható le egy összegben, ha a számlán legalább 171250 forint leledzik.

Ha több bankszámlája van akkor ez összevonható?

Igen. A fenti szabályt a több számlán kezelt együttes összegre kell alkalmazni.

Tényleg: Hová lettek a tegnapi hozzászólások?