Apeh tartozás ördögi köre


Sanya74 # 2012.01.19. 14:02

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy nekem 3 gyermekem után havonta jár a családi adókedvezmény.
Amit a fizetésemmel együtt megkapok a munkáltatómtól havonta.Ez eddig rendben is van de az APEH-tól van
a fűzetésemen 33%letiltásom.A letiltás a családi adókedvezményre is vonatkozik vagy csak arra
az összegre amit az elvégzett munkám után kapok a munkáltatómtól?A segítséget előre is köszönöm.

Misi85 # 2012.01.13. 05:01

Köszönöm az infót! Az illeték az mennyi? Az hogy kell rendezni? Hogy tudom kifizetni?

lajcsó # 2012.01.12. 07:59

Szerintem a kettőt (adótartozás+gyermektartás) együtt kell letiltatni a munkabéredből és így csak a béredből max. 50%-ot lehet levonni, a többi nálad marad. Ez kb. ugyanaz mintha az adóhatóságtól fizetési kedvezményt kapnál.

végrehajtó1 # 2012.01.11. 21:37

Írásban.Nincs minta.
Írod:

Alulírott "kovács pistike"(adószám stb..) azzal kéréssel fordulok a T. Címhez hogy az adótartozásomat elengedni szíveskedjenek, az alábbi indokok alapján:

Itt leírod az indokaidat.Kifizeted az illetéket.Valamint a levélben kéred a letiltás felfüggesztését.Erre kapsz egy adatlapot.Ezt kitöltve visszaküldöd.És vársz a döntésre.

Misi85 # 2012.01.10. 15:04

Változó! De átlag 180eft ebből lemegy 130-140eFt! Nem marad szinte semmi! Hogy tudnék mérséklést kérni? Van valami formanyomtatvány is esetleg amit netről le tudnék húzni?Vagy lehet elengedést is? Az hogy működik? Később kezdik majd levonni, tehát ilyen halasztás szerű? Köszönöm a segítséget!

végrehajtó1 # 2012.01.10. 14:00

50%

wers # 2012.01.10. 13:57

Nem volt ill. van felső %-os határa, mennyi lehet az összes levonás a munkabérből? Nekem 50% rémlik, de vannak itt nálam jártasabbak is.

végrehajtó1 # 2012.01.10. 13:51

Mennyi a nettó béred?Elengedést vagy mérséklést kértél már?

Misi85 # 2012.01.10. 13:38

Tiltanak minden hónapban 33%-ot! Ez olyan 60eft szokott lenni + kifizetek 70eft gyerektartást! Marad 20eft a hónapra!

végrehajtó1 # 2012.01.10. 13:21

Fizeted vagy tiltják?

Misi85 # 2012.01.10. 13:03

Üdvözlök mindenkit!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha van tartozásom az apeh felé de fizetek gyerektartást is és összesen mire mindent kifizetek alig marad pénzem akkor lehet e kérni hogy kevesebbet vonjonak le havonta, mert a megélhetésem múlik rajta! Ha lehet akkor mi kell hozzá vagy mi a teendő?
Válaszukat előre is köszönöm!

holdleány # 2010.10.15. 06:42

Szia. ezek után már csak így lehet hozzáállnni. Nem értem ebből milyen baj lehet? Az adósnak nem kell rendeznie a tartozást (eddig sem fizette, és eztuán nem fogják cseszegetni) az Apehnek mi kifizetjük, letörlik a tartozást, és mi is megnyugszunk mert rendben lesz végre a tulajdoni lap..
Ezzel a megoldással aztán mindenki jól jár, szólj ha nem jól látom? Csak nagyon össze kell majd magunkat húzni mert ez így sem lesz kevés ha a kamatokat elengedik.
Ezt a lenti infót "hogy beérkezik a pénz és törlik a tartozást"- az Apehes végrehajtó mondta..hát neki már csak lehet hinni.

végrehajtó1 # 2010.10.14. 16:25

Ha beérkezik hozzájuk a pénz, 2–3 nap alatt törlik a tartozást és megy a Földhivatalhoz a törlő határozat hogy a tulajdoni lap is rendben legyen. Mégiscsak haladunk úgy érzem!

optimista ügyfél:)

Dr.Attika # 2010.10.14. 15:21

nandy ezaz. Mondjuk itt az a lényeg, hogy törölje a végrehajtási jogot és tiszta legyen a tullap. Hogy később kibukik a dolog jogellenessége az már az adós problémája.

nandy # 2010.10.14. 14:59

Dr. Attika, tapasztalatból tudom, hogy elfogadja az APEH. Később viszont gond lehet, pl. ha túlfizetést visszakér, vagy átvezettet.

holdleány # 2010.10.14. 13:29

Sziasztok szakértők, köszi a sok segítséget mostmár sínen van az ügy.
Tegnap a férjem bevitte a meghatalmazást, aminek eredményeképpen belenézhetett az adatbázisukba, sőt ki is írhatta mennyivel tartozik az adós és pontosan ez miből áll össze.
Érdekes nem? Megyünk hétfőn ügyvédhez, aki megírja a sajnálkozó levelet, mert az Apeh neki jobban elhiszi hogy szeretnénk fizetni, és állítólag a kamatokat el fogják engedni (ezt az Apehes mondta). Ha beérkezik hozzájuk a pénz, 2-3 nap alatt törlik a tartozást és megy a Földhivatalhoz a törlő határozat hogy a tulajdoni lap is rendben legyen. Mégiscsak haladunk úgy érzem!

Dr.Attika # 2010.10.13. 19:01

nandy!
Az APEH egyből visszadobja, mint tartozatlan fizetést.Kevés az adós adóazonosítója. Ha nem adós bankszámlájáról megy a pénz az tartozatlan fizetés.

nandy # 2010.10.13. 18:42

Nézd, nem olyan egyszerű más tartozását kifizetni. Még ha az általam javasolt módon egyenlíted ki más személy tartozását, akkor is lehet némi esélye annak, hogy később kötözködni fognak. tehát az átutalás csak átmeneti megoldás, mellyel a végrehajtást megakadályozhatjátok.

A tuti megoldás valóban a tartozásátvállalás lenne, lepapírozva, APEh által jóváhagyva.

holdleány # 2010.10.13. 17:57

Szia nandy, ma volt tárgyalni a végrehajtóval a férjem, vitte a meghatalmazást. Még nem ért haza, na nem emiatt:) de majd megkérdezem mit intézett és beszámolok. Különben tudom h. novemberben kerül rá kamat ezért hajtjuk, ha hajlandóak segíteni..Remélem jó hírekkel szolgál majd. Mindenesetre várom már nagyon, mert azt nem tudom elhinni h. fizetni akarsz és az Apeh- egy ilyen nagyhatalom- ezt megtiltaná:))Remélem az Apeh a fizetési hajlandóságot is értékeli..

nandy # 2010.10.12. 20:40

A legegyszerűbb egyébként az lenne, hogy ha van szabályos meghatalmazásotok, azzal szépen elmentek az APEH valamelyik ügyfélszolgálatára, kértek egy részletes folyószámlakimutatást (az adósét!), és annak alapján akár saját számláról is, de az adós adóazonosítójelét vagy adószámát feltüntetve elutaljátok a kérdéses összeget.

Ennek csak annyi a hátulütője, hogy a késedelmi pótlékot mindig a tárgyévet követő év novemberében írják elő (most novemberben majd a 2009. évit), így valószínűleg nem tudjátok egyben lerendezni az összes tartozást. Pl. a novemberben előírandó késedelmi pótlékot a mostani folyószámla még nem is tartalmazza, így ha októberben fizettek, novemberben még érhet meglepetés. Jüvőre pedig ismét...

nandy # 2010.10.12. 20:35

holdleány: hibás, hiányos információk hiányában nem lehet korrekt választ adni.
Ahhoz pedig már hozzászoktunk, hogy a kérdezők meglehetősen pontatlanul, hiányosan, tévesen teszik fel a kérdéseiket, ezért vissza kell kérdezni, pontosítani.

Dr.Attika # 2010.10.12. 20:30

Annyit korrigálok, hogy van lehetőség adótartozás átvállalásárais , de ehhez szükséges a régi tulaj, aki készfizető kezességet vállal és az átvállaláshoz az APEH hozájárul. Most látom, hogy nem felszívódott, hanem csak külföldön van. Mivel neki is érdeke a kezesi szerződés megkötése ezért nem hiszem, hogy megtagadná. Bár azt látni kell, hogy az adós most van a legjobb helyzetben.

Dr.Attika # 2010.10.12. 19:50

Nem a rossz hír hozójára kell haraguni. A végrehajtási jog nem elidegenítési és terhelési tilalom, tehát a tulajdonjog átruházható. Ezért is szerepelhetsz jogszerűen az ingatlan-nyilvántartásban. A gond csak az amit írtam, hogy az új tulajdonos tűrni köteles a végrehajtási jog jogosultjának kielégítését. Más helyett adót fizetni csak meghatározott esetekben az APEH határozatára lehet. Ebben az esetben az APEH ilyen határozatot nem hozhat. Igy nem marad más hátra, mint hogy az ingatlant elárverezteti.
Na most ez az újdonság konstrukció annyira újdonság, hogy még a Polgári Törvénykönyv sem ismeri. Persze van megoldás, ha a korábbi adós nevén fizettek, de ez sajnos köz-és magánokirat hamisítás.
De azis lehet, hogy én nem értek hozzá.
Sok sikert az ügy lerendezéséhez és egészséges babát kívánok.

holdleány # 2010.10.12. 19:25

Ez nem így van, és ha nem értesz hozzá miért ilyen stílusban írsz? Különben ügyvéd is látta a szerződést, és nem mondott semmit arról h. átverés lenne, csak manapság ez még elég újdonságnak számít, mert nem sima adásvételi szerződés. De erről korábban már írtam.
A tulajdoni lapon is be vagyok jegyezve mint tulajdonos akkor innen is lemaradt volna ha baj lett volna..nem?? A férjem holnap megy az Apehez viszi a meghatalmazást mert ehhez ragaszkodnak és intézzük. Remélem mostmár végre a haladás útjára lépünk...én csak segítséget kértem és nem idegeskedést. Abból van éppen elég, ami pont nem hiányzik tekintve hogy első babánkat várom és 8 hónapos terhes vagyok (bár ez nem a témához tartozik csak megjegyz.)

nandy # 2010.10.12. 19:21

Nem értem az egészet. Jó lenne tudni, hogy árverés során vették az ingatlant, vagy sem.
a "követelés átruházása" biztosan nem fedi a valóságot.