végrehajtás kérdések


alsovonal # 2020.03.30. 08:35

Sziasztok!

03. 13-án a vh-irodában kaptam tartozásomról kimutatást, erről jegyzőkönyv készült. A tartozást aznap megfizettem.

Ma kaptam levelet, Vüsz. 33. § b, pontja alapján az eljárást befejezték. Ezzel együtt kaptam díjjegyzéket is. A 13-án kapott kimutatás és a díjjegyzék közt ~125.000 Ft eltérés mutatkozik, mintha túlfizetésem lenne. Előfordulhat ilyen, vagy az általános iskolai matektudásomat kellene frissítsem?
A díjjegyzéken felsorolt “összesen” részeket adtam össze, ami kevesebb a kimutatáshoz képest.

Köszönöm a választ!

alsovonal # 2020.03.30. 09:28

Frissítés:

Idő közben nagy nehezen elértem az Irodát. Az ügyintéző is észrevette az anomáliát, de tanácstalan volt hogy történt ez s azt javasolta kérjek tájékoztatást írásos formában, egyelőre vh-kifogás mellőzésével. Levelemet meg is írtam, mert személyes ügyfélfogadás szünetel.

A jogvesztő határidő aggaszt, mert nem jellemző, hogy 15 napon belül válaszolna, főleg jelen helyzetben nem hiszem.

gerbera317 # 2020.03.30. 09:34
A díjjegyzékben a végrehajtó a végrehajtási költségekkel számol el, nem mással. Így az tartalmazza
az érkezési ügyértéket, és az az alapján felszámított díjakat, illetve a nem az ügyértékhez igazodó díjakat (pl. készkiadást).
a behajtott ügyértéket, és az az alapján felszámított jutalékot.

Nem tartalmazza az általános költségátalányt, mivel az nem része az ügyértéknek, így semmi keresnivalója a végrehajtó saját díjelszámolásán. Cserébe viszont jutalékot sem kell fizetni a behajtásáért. Ha az ügyérték 12,5 M Ft volt, akkor meg is van a különbség oka.

alsovonal # 2020.03.30. 09:44

Értem gerbera. Azt hiszem. Vagyis nem.

A tőke ebben az ügyben ~850E Ft volt.

Nem tartalmazza az általános költségátalányt

A bírósági végrehajtót megillető vh-költség részen költségátalányként ~15 E Ft szerepel, míg behajtási jutalékként ~ 90 E Ft.

gerbera317 # 2020.03.30. 09:58

Nem.
Az ügyérték =/= tőke. Hanem tőke + járulékai + perköltség + végrehajtást elrendelésével felmerült költség.
Költségátalány =/= általános költségátalány.

alsovonal # 2020.03.30. 10:10

Akkor pontosítok.

Végrehajtási ügyérték rész:

  • főkövetelés ~850 E Ft
  • kamat ~87 E Ft
  • költség (nem végrehajtót megillető) ~34 E Ft

Általános költségátalány nem szerepel a díjjegyzékemen, csak kb. 10 E Ft értékben az MBVK általános költségátalánya.

Nem tudom gerbera tényleg. Váá.

Az általad írt általános költségátalány összegét honnan tudhatom meg? (a telefont kezelő végrehajtójelöltnek erről sincs fogalma.)

gerbera317 # 2020.03.30. 10:29

Az ügyérték a végrehajtható okiratban feltüntetett főkövetelést, járulékot és költséget magában foglaló, a végrehajtható okirat végrehajtóhoz történő érkezésének napján fennálló forintban meghatározott együttes összege. Nálad ez kb. 971e Ft. Az általános költségátalány ennek 1 százaléka, kb. 9710 Ft. Hogy ez mit keres a díjjegyzéken, meg ne kérdezd tőlem, mert semmi keresnivalója ott!
Összességében kb. 1.120.000 Ft-ot kellett (volna) megfizetned.
Ha ennél lényegesen többet fizettél, akkor annak 1) vagy nincs oka, megfejteni pedig az előadásod alapján nem lehet, 2) vagy pedig valamit csúnyán figyelmen kívül hagysz.

alsovonal # 2020.03.30. 10:47

Összességében kb. 1.120.000 Ft-ot kellett (volna) megfizetned.

És valóban. :) Majdnem, ~50 E Ft az eltérés.

  1. Megpróbáltam a tőlem telhetően a legkorrektebben fogalmazni, harmadjára sikerült.
  2. Ezen rugózom mióta átvettem... A vh-jelölt is csúnyán benéz valamit, mert ahogy írtam tanácstalan volt a kérdésemet illetően.

~ 1,3 M -t fizettem a kapott kimutatás alapján. (hogy ez a differencia jelentős-e vagy nem, azt nem tudom, relatív)

Még egy kérdéssel zargatlak, köszi a megértést. Szerinted megfogadjam
a kissé fogalmatlannak tűnő jelölt tanácsát vagy dobjak be egyből egy kifogást?

gerbera317 # 2020.03.30. 11:10

1.120e-t számoltam ki 1.170e helyett? Ez még belefér, hiszen felmerülhettek ott olyan tételek, amikről az előadásod alapján nem tudhatok. De ehelyett 1.300e-t fizetni, az már húzós. De akármi is lehet az oka.
Vedd elő a vh-okiratot, és kezdj el számolni. Kell majd hozzá a 35/2015 IMr. is.
Először számold ki a vh-kérő követelését. Ebből a kamat lesz a legbonyolultabb, hiszen az már hatodikos matek, és adott esetben szükség lehet hozzá a jegybanki alapkamat változásainak az ismerete is. Kétszer kell kiszámolnod az ügyértéket, mert a végrehajtóhoz érkezés napjára is ki kell számolnod, meg a mostani egyösszegű teljesítésre is.
Az érkezés napjára kiszámítod a munkadíjat, a költségátalányt, megsaccolod a készkiadást (kb. 500 Ft / levél (nem csak neked!)), hozzáadod a helyszíni eljárás(ok) költségét (8500 vagy 9500 vagy 16000 vagy 17000 Ft, ha nem tarott 1 óránál tovább - neked kell tudnod, melyik meg hogyan), hozzáadod az érkezési ügyérték 1 százalékát, mint álatlános költségátalányt. Végül megnézed a teljesítéskori ügyértéket, és hozzáadod annak 8 százalékát is.
És ha még mindig túl nagy a különbözet, beadsz egy vh-kifogást a díjfelszámítás ellen. A végrehajtó még ekkor sem fogja neked elmagyarázni, mi miért annyi, hanem csak a bíróságnak, aki vagy elfogadja a magyarázatot (= elbukod a kifogást), vagy nem.

alsovonal # 2020.03.30. 12:14

120e-t számoltam ki 1.170e helyett

Ha egészen pontosak akarunk lenni 1.178 helyett. :)

Vedd elő a vh-okiratot

A kiszámolósdi itt el is bukott. Valahol biztos megvan, de 2013 nem most volt, fogalmam sincs hol van.

legbonyolultabb, hiszen az már hatodikos matek

Az még menne. Talán! :))

A készkiadás piti összeg, helyszíni eljárás nem volt.

Köszi a részletes választ gerbera, hálás vagyok, viszont úgy döntöttem, hogy levelet írok, tájékoztatást kértem és ha 15 napon belül lesz válasz, annak tudatában fogok dönteni, hogy kifogásolok-e vagy sem.
Tényleg egy utolsó kérdés: érdemes e-papíron is elküldenem a nyűgömet vagy az se gyorsabb? (apám e-papíros beadványára pl. több, mint egy hete nem küldött kézbesítési igazolást a NISZ.)

gerbera317 # 2020.03.30. 12:27

Valahol biztos megvan
A végrehajtónál egész' biztosan.
úgy döntöttem, hogy levelet írok, tájékoztatást kértem és ha 15 napon belül lesz válasz
Addigra már lekésel minden határidőt. Ha most magyarázatot követelsz, a végrehajtó azt a megkérdezésed nélkül (jobb esetben talán megkérdezi) végrehajtási kifogásként fogja beterjeszteni. És ha a bíróság felhívására megfizetsz 15 ezer forintot, akkor még mindig elbukhatod a látatlanban vitatott számtatant, ellenkező esetben pedig meg sem vizsgálják a felszólalásodat.

alsovonal # 2020.03.30. 12:46

A végrehajtónál egész' biztosan

Egyértelmű, de egy betörést azért nem vállalok be.

végrehajtási kifogásként fogja beterjeszteni

Még akkor is, ha kihangsúlyoztam, hogy ez a beadvány nem végrehajtási kifogás?!

gerbera317 # 2020.03.30. 13:00

Mindenféle számonkérés vh-kifogásnak számít. Nem határozhatsz be úgy, hogy "elfogadom, ha elmagyarázod". Erre a természetes reakció az, hogy "ez egy befejezett ügy, baxi, magyarázza el neked a bíróság, mert én nem fogom".

Grave7 # 2020.03.30. 13:57

alsovonal írta 2020.03.30. 10:35-kor:
03. 13-án a vh-irodában kaptam tartozásomról kimutatást, erről jegyzőkönyv készült

Ebben a kimutatásban véletlenül nem tőke, kamat, ilyen költség, olyan költség szerint, részletezve szerepel a tartozásod?

alsovonal # 2020.03.30. 14:20

Értem gerbera, minden esetre várok mától számítva 14 napot.

Grave7

A kimutatásban az alábbi tételek szerepelnek:

  • tőke
  • tőke kamata
  • végrehajtást kérőnek felmerült költség
  • végrehajtást kérőnek költségrész
  • készkiadás
  • MBVK általános költségátalány
  • jutalék

A kimutatáson a tőke kamata ~ 3-szor annyi, mint a díjjegyzéken. (250k vs. 87k)
Korábban teljesítés nem volt ebben az ügyben.

Miért kérdezted Grave?

gerbera317 # 2020.03.31. 06:24

Két irat kell ide: a felhívás és a díjjegyzék. Ezeket kell összehasonlítani, hátha nincs is közöttük semmi különbség. Ha pedig találtatik ilyen, akkor kell harmadikként a vh-okirat, mert az alapján lehet megállapítani, hogy az előző kettőből melyik az igaz.

popcorn0001 # 2020.03.31. 08:41

Jó napot!Az lenne a kérdésem hogy most vonják a fizetésem 50%át!Kormányrendelet alapján amit most hoztak azt is felfüggesztik e?Vagy ez hogy működik?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.31. 09:02

Nem.

alsovonal # 2020.03.31. 11:03

KBS

Ha popcorn0001 igazolhatóan a veszélyhelyzet miatt került nehéz helyzetbe, akkor sem?

Kr. 7 § (2)

A végrehajtást foganatosító bíróság az adós kérelmére kivételesen akkor is felfüggesztheti a végrehajtást, ha az adós a járványügyi intézkedésekkel összefüggésben került olyan élethelyzetbe, amely méltányolható körülmény.

gerbera317 # 2020.03.31. 11:40

Nem ez volt a kérdező kérdése. Ő arra volt kíváncsi, hogy a végrehajtó köteles-e automatikusan felfüggeszteni a folyamatban lévő letiltásokat. Erre csak egy korrekt válasz létezik: nem. Részletesebben kifejtve: még mit nem.
Amit te feszegetsz, az a méltányolható körülményre hivatkozó egyedi kérelem. Arra a korrekt válasz: akár. De hozzá kell tenni, hogy a bíróságokon most plafonig érnek az ilyen kérelmekből álló irathegyek. Úgyhogy a válasz kicsit bővebben: akár, de csakis érkezési sorrendben.

Gergo1981 # 2020.03.31. 13:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Amennyiben én végrehajtást kérő vagyok mely esetekben éri meg (általánosságban) elfogadni a végrhejató által felkínált ügygondnok lehetőségét?

(például: adósnak tiltható jövedelme van, ám címét nem tudom, elfogadjam az ügygondnok lehetőségét?)

Előre is köszönöm válaszukat.

gerbera317 # 2020.03.31. 14:21

Ne példálózz, hanem add elő a konkrét tényállást!
Egyébként nem a végrehajtást kérő dönti el, hogy szükség van-e ügygondnokra, hanem a törvény írja elő, mely esetekben köteles a végrehajtó ügyngondnokot kirendelni. Ha az adósnak letiltható belföldi munkabére van, akkor éppen nem kell ügygondnok. Ugyanis, ha az a problémája a végrehajtónak, hogy az adós ismeretlen helyen tartózkodik, az adós címét kérje ki a munkáltatótól, aki köteles azt közölni, és máris nem lesz ismeretlen az adós tartózkodási helye, és máris nem lesz szükség ügygondnokra sem.

Blading # 2020.03.31. 15:32

Üdvözlök minden hozzáértőt!

Következő miatt kérnék segítséget:
2010-ben felhalmoztam egy Telenor tartozást(pannon Gsm)
amire megmondom őszintén nem igazán emlékszem.Egyszer v kétszer jött egy bedobott levél ,de nem ajánlott,ezért ki is vágtam vagy is nem emlékszem. Éltem az életem és külföldre költöztem, lassan már 5 éve. Pénteken kapott a könyvelőm egy végrehajtási levelet (mert tulajdonos vagyok egy Kft-ben, nem ügyvez, mert az 2019-ben meghalt, és nem lett kinevezve másik, én nem akartam,mert szívességből vállaltam)mi szerint a tulajdon részemre az XY végrehajtó jogot jegyeztet be. Kérdem én, hogy ha van is tartozásom,arra kérhetek méltányosságból kamatmentességet?,mert a kamat eléggé pofátlan (nyilván az is ha van tartozás és nem fizetem ki) Illetve egy ilyen régi ügy nem évült el?

Köszönöm szépen.
Jó egészséget kívánok

gerbera317 # 2020.04.01. 06:33

Ennyi fölösleges dolgot leírni. Bezzeg, az egyetlen lényeges információt a kérdésed megválaszolásához, t.i. hogy mikor emelkedet jogerőre a fizetési meghagyás, a világ kincséért ide nem írnád...

wers # 2020.04.01. 10:02

Sziasztok!

Az árverés eredményesen lezárult március 16-án. Erről most kiértesített a végrehajtó. Azt olvasom, hogy adott 60 nap fizetési haladékot május 15-ig.

Ami érdekel, hogy a végrehajtás kérő mikor lát ebből végre valamit? (pénzt természetesen, nem papírt)