végrehajtás kérdések


gerbera317 # 2016.06.08. 13:23

Igazából tényleg nincs szükség a felfüggesztés megszüntetésére. A végrehajtó erre csak mint mondvacsinált okra hivatkozva tartja letéten az összeget, várva, hogy elbukd a pert, majd az újonnan elrendelt végrehajtásban a saját letéti számlájáról lefoglalja ezt az összeget. Ugyanezt pedzegeti KBS is.

Bogacska # 2016.06.08. 13:08

gerbera 317
mert a közjegyző szerint nem kell visszavonnia a felfüggesztést az ügyvéd szerint sem.
mivel az már kiderült hog nem tudok fogalmazni ebből kifolyólag törvényeket sem tudok értelmezni.
úgy gondoltam egyszerűbb ha itt rákérdezek van e erre vonatkozó jogszabály (ja mert az ügyvéd pont nem rá máról holnapra)
de mindenkitől elnézést

gerbera317 # 2016.06.08. 12:51

Ja, tehát visszavonták a vh-lapot. Előtte pedig felfüggesztették a végrehajtást, és ezt a felfüggesztést azóta sem szüntették meg. Hallatlan.
OFF Nekem szűk másfél sorba belefért ugyanaz a tényállás. ON
De hát miért nem kéred a közjegyzőt, tegyen valamit ez ellen?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.08. 12:19

Van ebben egy kis tévedés. Valójában nem adják neked vissza az inkasszózott összeget, legfeljebb nem fizetik ki a végrehajtást kérőnek.
Majd ha megnyered a pert, akkor visszakaphatod a pénzt.

Bogacska # 2016.06.08. 12:02

"tekintettel arra, hogy a a kötelezett (Adós) a fizetési meghagyás kézbesítésére vonatkozó kézbesítési vélelmet megdöntötte, és a közjegyző erre tekintettel a fizetési meghagyás jogerőre emelkedését megállapító határozatát hatályon kivül helyezte, így a végrehajtásnak nincs jogerős végrehajtható határozat alapja."

Bogacska # 2016.06.08. 11:54

húha..
elnézést hirtelen felindulásból irhattam azért tűnhet úgy, hogy nem tudok fogalmazni tényállást érthetően.

volt egy végrehajtás amiről nem értesültem
korábban nem bejelentett címre küldtek számomra felszólítást, megkeresését.
mikor a számlámról eltűnt a pénzem egy része, kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelmet nyújtottam be.
ennek végeredményeképpen a közjegyző először felfüggesztette az ügyem, majd visszavonta a végrehajtást ami jogerőre emelkedett.
azt a tájékoztatást kaptam hogy ha ez megvan a végrehajtási lapot visszavonják, visszakapom a jogtalanul inkasszózott összeget (ezt ők - végrehajtó- mondták nem én találtam ki)
de a mai napon arra hivatkoztak, hogy még várják a felfüggesztés visszavonásáról a határozatot, addig nem tudtak mit tenni.
Kérdésem..van e olyan jogszabály törvény bármi ami kőbe vési, hogy a felfüggesztés visszavonásához ragaszkodhatnak bár már a joerős végzés náluk

köszönöm továbbra is

gerbera317 # 2016.06.08. 11:42

@valovilag

Perújítás? És mit adnál elő, amit az előzmény során nem volt lehetőséged előadni?

gerbera317 # 2016.06.08. 11:40

Bogacska,

Azt már tudjuk, hogy tényállást érthetően megfogalmazni nem tudsz. Ha szeretnél érdemben választ kapni, akkor javaslom, írd le ide a megszüntető végzés érdemi részét, esetleg még az indoklásnak azokat a mondatait, amiből kiderülhet, miért szüntették meg az "eljárást".
A felfüggesztés visszavonását én sem értem, és ha létezik ilyen, akkor sem látom be, mi köze lehet az inkasszóhoz, meg a visszafizetéshez.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.08. 11:25

Bocs, én nem értem.

Bogacska # 2016.06.08. 11:15

Kedves Címzett!

November hónapban inkasszózták a bankszámlámat, sikeresen teljesült a követelés.

Mivel semmiféle értesítést nem kaptam, ezért megfellebeztem, aminek a vége az lett, hogy megszünteték az eljárást és vissza kell fizetni a tőlem jogtalanul levont összeget .
A végrehajtó birtokában van a jogerős végzés. A következőre hivatkozva nem kaptam még meg a pénzemet. - a felfüggesztés visszavonásáról nem kaptak határozatot.
Hol találok erre vonatkozó jogszabályt, hogy a jogerős végzést megelőző felfüggesztést vissza kell vonni??

köszönöm a segítséget!

walowilag # 2016.06.08. 09:48

most az a kérdésem, hogy lehet perújítást kérni abban az ügyben, ami megjárt minden fokot, a Legfelsőbb Bíróságot is, és újra kezdeni?
valamint nemvagyoni kártérítésre lehet-e a Köztársasági Elnöknél kegyelmet kérni, vagyis eltörlését ennek.
kösz, ha idefigyeltek


Letiltások

walowilag # 2016.06.07. 18:16

Kedves érdekes Nevű Tanácsadóim!

Köszönöm!
Akkor jól van, ha úgy van, ahogy mondjátok!

Bigbrother, vagy WW förtelem?
Mármint a tv műsor az én kérdéseim szűziek


Letiltások

végrehajtó1 # 2016.06.07. 18:16

nem.

gerbera317 # 2016.06.07. 15:07

Veled semmit.

runningman # 2016.06.07. 13:55

Remélem a vh-kérő mondjuk engedményezi a követelését az anyósa másodunokatestvérére (aki végrehajtásilag szűz) és úgy hajtatja be walowilag-tol...

gerbera317 # 2016.06.07. 07:29

Én most feladtam. Szép napot.

walowilag # 2016.06.07. 07:27

Lécci, lécci dehogy szórakozom
Kösz a figyelmeteket

Tegnap jártam a vhajtómnál, ők mondták, ha nincs letéti számlája, akkor kérheti rózsaszín csekken a pénzt. Vagy úgy értitek az ő vh-jának kell hogy legyen letéti számlája?
Ha van is, megkérheti az ő vh-ját hogy csekken küldje ki a pénzt a lakására.Na. Ezt nem akarom. Köszönöm.


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.07. 06:54

Walówilág, lécci, ne szórakozzá' má'!

Ha a végrehajtást kérőd ellen eljáró végrehajtó lefoglalja az ellened eljáró végrehajtótól azt, ami a végrehajtást kérődnek jár, és úgy rendelkezik, hogy az ellened eljáró végrehajtó utalja át a a végrehajtást kérőd ellen eljáró végrehajtó letéti számlájára a pénzt (mert a törvény szerint így kell rendelkeznie), akkor miből gondolod, hogy ebbe az ügyletbe még bármiféle beleszólása is lehet a végrehajtást kérődnek?

Grave7 # 2016.06.07. 06:14

@walowilag: Ez volt az eredeti kérdésed is és erre kaptál már választ - vagy szerinted mégis mit jelent az amit korábbi válaszadók írtak?

walowilag # 2016.06.07. 06:07

kösz elolvastam,értem is, de van új kérdésem ott.
Az, hogy ha letiltja a vh az én jövedelmem, az engem végrehajtást kérő számára, akkor én azt szeretném, hogy ne a vh-át kérő "zsebébe" menjen a pénz, hanem az ő végrehajtási számlájára, mintegy törlesztésként.
De, akinek adósa vagyok, per/sikerdíj, időközben megtudtam, az kérheti én vh-tól, hogy "rózsaszín csekken" adja fel a pénzt. Mondván, hogy neki nincs folyószámlája, és a lakására csekken kéri a pénzt, vagyis a saját zsebébe.
Ezt szeretném, ha nem így lenne, hogy ne tegye zsebre, hanem az ő adósságai törlesztésére menjen!
Ez a kérdésem, hogy hogyan lehet megoldani!


Letiltások

Grave7 # 2016.06.06. 19:28

@walowilag: Megkaptad a választ, mit nem értesz még? Olvasd el megint amit gerbera317 és KBS írt, próbáld értelmezni is.

walowilag # 2016.06.06. 17:26

Köszönöm Gerbera és Béla!

Az a kérdésem, hogy mit lehet tenni, ha az én követelőm, aki végrehajtat 33%-ban a jövedelmemet, a végrehajtó cégtől azt kéri, hogy a 33%-ot ne bankszámlájára küldje, ahonnan az ő vh-ja elvinné, hanem rózsaszín csekken adja fel az én végrehajtóm neki a lakására a lovét.

Az én letiltott jövedelmemet, szeretném, ha az ő , v h-át kérő tetemes adósságainak tengerébe lenne ömlesztve.
Mert ez egy sikerdíj, mert beszóltam és engem elkaszáltak! A kérdés: a "rózsaszín csekkezést" hogy lehet nekem kikerülni?
Kösz az érdemleges választ!


Letiltások

walowilag # 2016.06.05. 13:44

Kósz gerbera
miert van a hozzaszolasaim alatt egy vonal alatt az, hogy Letiltasok ?


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.05. 13:08

Akkor majd felveszem a végrehajtójával a kapcsolatot. Az mit tud tenni?

Követelés-lefoglalásnak hívják az intézkedést. A végrehajtást kérőd ellen eljáró végrehajtó lefoglalja az ellened eljáró végrehajtótól azt a tőled behajtott összeget, ami egyébként a végrehajtást kérődet illeti meg. A többi már csak logisztika. Neked annyi a dolgod, hogy közlöd a vh-kérőd ellen eljáró végrehajtóval a tényállást meg a saját ügyszámodat, és javaslod, hogy foglalja le ezt a követelést.

walowilag # 2016.06.05. 12:35

Jogerős ítélet után mennyi idővel tiltják le a jövedelem 1/3 át?
Mennyit kell a végrehajtást kérőnek megelőlegezni a vh-költséget másfél millió után?
Küld a munkáltató értesítést, hogy letiltotta a jövedelem egyharmadát?
Kösz


Letiltások