Eos Faktor?


kovi8484 # 2014.06.05. 07:10

T.olorsi

Mielőtt részletfizetést kérsz, érdemes ajánlatot tenni egyösszegű megfizetésre. Természetesen a felajánlott összeg a tartozás fele legyen!


Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

olorsi # 2014.06.07. 19:29

Nem fogok részletfizetést kérni. Sem részletben, sem egyben nem tudom kifizetni a tartozást.Az Eos a tartozást olyan szinten megnövelte, ami többszöröse a valódi összegnek.Azért, hogy nekik bevételük legyen, nem fizetek.
És hivatkoztam az új jogszabályra, ez az ügy elévült. Kivéve, ha belemegyek a részletfizetésbe, mert akkor újra kezdődik.Nyilván most már szép szóval felajánlották a részletfizetést, hisz ők is ismerik az új törvényt.
Eddig úgy beszéltek velem, mint akit meg akarnak ölni.
Ja és ha nem ajánlott, tértivevényes a felszólítás, akkor mitől hiteles???

T.kovi8484!
Nyilván ön is valamilyen behajtó (nem végrehajtó!!) céghez tartozik, hogy ennyire kedvesen rávenne a fizetésre. Újra leírom: ha az eredeti összeget, amivel tartozom, azt kérnék, jogosnak tartanám. De nem fogok azok közé tartozni, akik behajtó cégeket tartanak el.

Sherlock # 2014.06.08. 05:27

Milyen új törvényt?

gerbera317 # 2014.06.08. 08:05

Talán a moratóriumra gondol. :-)

olorsi # 2014.06.08. 16:54

Ez azért érdekes.
Hülyének nézni, aki nem járatos a jogi ügyekben,
Pár órámba tellett, és a neten megtudtam a választ.

Kedves "hozzáértők", ne csináljanak a kérdést feltevőkből hülyét. Mi csak kérdeznénk olyan emberektől, akik nem veszik elmebetegnek azt, akinek valami baja van és ide fordul. A sorozatos nevetségessé tevés önöknek örömet okoz?

És igen, kedves " Shelock és Gerbera" Maguk mitől ilyen jól tájékozottak? Lehet hülyén fogalmaztam, nem új törvény, hanem új jogszabály. Azért írok ide, hogy a hozzáértők válaszoljanak és ne röhögjenek rajtam. Ha maguknak mások nevetségessé tétele a napi program, tudok más oldalakat ajánlani.

olorsi # 2014.06.08. 16:58

Kedves Gerbera és Shelock

"Golyót mindegyikbe, Isten majd kiválogatja..."

Idézve magukat.

Sherlock # 2014.06.08. 17:14

Hát, nem lettünk okosabbak.

olorsi # 2014.06.08. 18:14

Hát én sem lettem okosabb.

Pedig maga "elvileg" egy szakértő.

Elvileg.
Gyakorlatilag talán én többet tudok....
Vagy utánanézek dolgoknak, ha már nem kapok segítséget
Ha nem képzett, ne legyen képzettnek tűnő...Ennyi erővel én is adhatnék tanácsokat. Vagy cikizhetnék másokat.

Biztos vagyok benne, az igazi nevét meg sem merné adni....
Maga egy senki,maga által kiképzelt hozzáért,talán ügyvéd?. De legalább nézegesse a 2014-ben kiadott Magyar Közlönyt! Aztán legyen kirájyfi!

olorsi # 2014.06.08. 18:17

Minden év januárjában kiadják az ügyvédeknek.
Olvasgatni kéne!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.08. 18:18

Gyakorlatilag talán én többet tudok....
Igen, ezt fényesen bizonyítottad is.

olorsi # 2014.06.08. 18:42

Az a bajom, hogy ezek az emberek nemhogy nem segítenek, kifiguráznak. Erre nincs jobb szó. Ha nem tud vagy nem akar segíteni, ne válaszoljon.
Ennyi.
Mindenkinek megvan a megszerzett tudásának a vége. Ha valamire nem tudja a választ, akkor inkább hallgasson.
Nincs igazam?

Amúgy sok olyan választ kaptam a fórumon, amivel tudtam mit kezdeni. Okos, megírja úgy is, hogy én is értsem. Nem vagyok se rendőr, se jogász. Nyilván a fórum azért van, hogy a hozzá nem értő és segítséget kérő embereknek választ adjanak.
Ha azt szeretném, engem cikizzenek, más honlapra megyek.
Aúgy szerintem az ilyen emberek rontják a fórumot. Nem cikizni kell, érdemben hozzászólni dolgokhoz. Ha valakit hülyének tartunk, inkább hallgassunk, de ne bántsuk meg őt.

Egyjogász # 2014.06.08. 21:22

"Ha azt szeretném, engem cikizzenek, más honlapra megyek."

Emiatt fölösleges, ezt a Jogi Fórumon is megkaphatod..:)

kovi8484 # 2014.06.09. 13:57

T.olorsi!

Újra leírom: ha az eredeti összeget, amivel tartozom, azt kérnék, jogosnak tartanám.

Pontosan erre írtam, hogy tegyél ajánlatot vagy kérj részletfizetést!


Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

eos_üldözött # 2014.06.10. 11:53

Olorsi!
Engem évekig üldöztek más tartozása miatt ami - nem - mellesleg közben el is évült. (Figyu! a közben azt jelenti, hogy még mielőtt rám szálltak volna évült el!)
Úgy tűnik, hogy mára leszálltak.

Ha tuti biztos vagy benne, hogy elévült akkor csak legyél türelmes, pár év és békén hagynak.

De ha nem évült el akkor rosszul teszed, ha nem próbálsz meg velük kiegyezni mert fizetni kell.
Erre adtak a többiek tanácsot pl azt hogy az eredeti tartozás felére tegyél ajánlatot. Ez elég jó tanács, ennél csak rosszabbul jöhetsz ki a dologból.

Kérd el tőlük a papírjaik másolatát, hogy lásd, hogy mit tudnak, lásd, hogy az elévülés megtörtént, vagy sem.
Ne indulatból dönts, mert rosszul jársz!

ártatlan1 # 2014.06.10. 12:12

Egy új szolgáltató lépett e népes tábor körébe!!!

http://econoservemanagement.hu/

Ez a csodálatos cég is ugyanazt csinálja mint az EOS vagy a többiek csak éppen kulturáltabban,most üzentek,hogy 2010-ben meg vásárolták a tartozásom,én meg fel tettem a kérdést nekik eddig hol voltak?...és ráadásul szándékosan 4 évig kamatoztatták a tartozást úgy,hogy bármit is tudtam volna,de sajna azt is közöltem velük,hogy elévült,most minden követ mozgatnak még azt is ami már le van betonozva,felajánlottam nekik a bíróságot is egyenlőre nem kaptam választ,pedig szívesen mennék velük is perre.

olorsi # 2014.06.13. 21:04

Kedves eos-üldözött!

Azóta beszéltem ügyvéddel. Azt mondta, szóba ne álljak velük. Egy ügyvéd!
Ne velük egyezkedjek, ha esetleg jön közgyegyzői fizetési meghagyás,éljek ellentmondással. Akkor rögtön jön a bíróság, a bíró eldönti és nem lesz plusz behajtási költség. Tehát ha a bíróság jóváhagyja a tartozást,az nem több,mint amit a végrehajtó rápakol.

Vagy elfogadja az elévülést.

Kovi8484!
Az ügyvéd azt is mondta,ha részletfizetést kérek,újraaindul a dolog.
Persze pár napja kaptam tőlük ajánlatot a részletfizetésre, eddig egy összegben kérték ( 3 nap alatt).

kovi8484 # 2014.06.15. 08:41

T.olorsi!

Mivel kaptál részletfizetére lehetőséget, így már adott amit írtam, hogy tegyél ajánlatot az alap tartozás megfizezésére! Ha logikusan végig gondolod nincs veszteni valód, ha elfogadják nem kell bírósághoz fordulni!

Az EOS jogutód, tehát megvásárolta a tartozásodat egy csomagban. Ami azt jelenti, hogy a tartozás értékének töredékéért vette meg az ügyedet. Így nagy esélye van arra, hogy egyezsség szülessen akár a követelt összeg felére is, mert az EOS még így is haszonnal fog zár.

Persze ennek feltétele, hogy megalapozott legyen az ajánlatod, és igazolni tudd az árajánlatban szereplő összeg meglétét.


Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

olorsi # 2014.06.15. 22:22

Keves kovi!
Az lehet, hogy az Eos töredékével vette meg az ügyet, de mindjárt dupláját kreálta.
A részletfizetés felajánlása már egyértelmű. Ha belemegyek, újra indul az ügy, ha nem, elévül.
Elévült, tehát Eos-nak annyi. És légyszi ne adj ilyen "jó" tanácsokat másoknak. Ha csak nem Eos behajtós vagy.
Ha ellentmondással élek és bíróság elé kerül, akkor a valós tartozást fizetem. Ennyi. Vagy a bíró elismeri, elévült az ügy

kovi8484 # 2014.06.16. 07:48

T.olorsi
Ezt írtad
Ha ellentmondással élek és bíróság elé kerül, akkor a valós tartozást fizetem.
Pont ezt írtam le neked, hogy tudod elintézni azt, hogy a valós tartozásnál jóval kevesebbet fizess !


Mérlegképes könyvelés
Pénzügyi és számviteli ügyintézés
www.kerelmek-beadvanyok.hu

csizka # 2014.06.16. 08:00

olorsi
Neked nem lehet segíteni, csak fújod a magadét! Gondolod az ellentmondás díjmentes, minek kérsz tanácsot, ha kritizálod a válaszokat és a válaszadót sértegeted?
NEM IS ÉRTED MIT ÍRNAK NEKED

olorsi # 2014.06.17. 01:35

csizka
Az ellentmondás díjmentes. Nem értem, honnan veszed, fizetni kéne érte. Toppon vagy, látom.

És vajon kit kritizáltam? Senkit sem sértegettem...
Kaptam választ, elfogadtam...

De most sértegetek: vagy be vagy rúgva vagy narkós vagy....nézz már utána kit sértegettem volna???
Kérdeztem, válaszoltak. Senki nem írta, hogy sértő dolgokat írtam volna...
Vagy idézd!
Anúgy, amit írtál, az is is kimeríti a rágalmazás fogalmát. Emmyit már én is tudok. Meg azt is, hogy részegnek vagy narkósnak neveztelek. Csak bizonyítsd, hogy bárkit kritizáltam vagy sértegetttem. Rajta!

(nagy az Isten állatkertje, csak alacsony a kerítés)

olorsi # 2014.06.17. 01:57

Kedves Kovi!
Igazad van, amúgy azóta más ügyvédet is kédeztem.
A lényeg az ellentmondással való élés ( ami kedves barátunk szerint pénzbe kerül, ám de nem) esetén rögtön a bírőság elé kerül az ügy, a bíró majd dönt.Az ügyvéd is azt mondta, ne kérjek részletfizetést, mert akkor újra kezdődik az egész. A bíró majd eldönti..Még az is lehet, fizetnem sem kell.
megint leírom: igen, 20.000 ft-al tartoztam, most kb 300.000 ft-nél tartok. Na nekem csak ez a bajom. Ha ennyi pénzt életemben egyszer látnék egyben, boldog lennék.
Amúgy úgy hallottam, a kormány fel akar lépni a behajtó cégek uzsorakamata miatt. Persze, hiszem, ha látom.

Vh-ügyes # 2014.06.17. 06:05

Olorsi

Kedves tőled, hogy az ügyvédedtől beszerzett információkat itt - kioktatólag - megosztod velünk...

Az az érzésem, hogy az ovi kiscsoportjából átténferegtél a nagyok közé... Sztem ballagj vissza és hagyatkozz az ügyvédedre:)

szuppermen # 2014.06.18. 14:08

olorsi! Tartozásod van, nem fizetted meg. Felszólítottak párszor, nem érdekelt. Most, hogy már egy behajtó cég fenyeget, már fizetnél, mert muszáj, csakhogy már az eredeti összeget nem elég megfizetni, az a hajó már elment. Szerinted ingyen dolgoznak az emberek az EOS-nál? Gondolom te is örülnél, ha a főnököd nem adna fizetést, mert az adósa nem akar fizetni.

ártatlan1 # 2014.06.19. 10:54

Szuppermen!!

Nem azzal van a gond hogy valaki tartozik!!!..persze az összeg is kismértékben vitatható,ha nem azzal hogy a nem megfelelően vagy általuk valahol meglelt nem létező címre küldözgetnek leveleket ugye sosem ajánlottan és sosem hívatalos aláírással hogy ennyit és ennyit fizessenek,de márt csak akkor küldözgetnek levelet mikor már érzik vagy épp rájöttek hogy hamarosan elévül,addig meg szándékosan kamatoztatják és nem próbálnak a behajtás ellen semmit se tenni,pedig van rá megfelelő törvény,jogszabály és lehetőség,ezzel pedig elkerülnék a sok felesleges zaklatásokat.A másik pedig az,hogy az eredeti hitelező elfelejti az adóst tájékoztatni,hogy eladta vagy átadta a felmondott hitelét X-Y behajtó cégnek akiknek nagyon sok esetben behajtási jogkörük sincs hívatalosan mint pl a jelenlegi EOS bagázsnak.
Ha valami folytán pedig a főnököm nem adna fizetést elöbb megütné a bokáját mint itt bármelyik adós!!!Ezt a Magyar törvény és jog nem honorálja!!