a végrehajtó válasza helyes vagy helytelen?


foltoska # 2011.11.05. 04:51

Ingó valószinű nincs,az ingatlant eladta gyermekének aki egyetemleges adós lett.Banki hitelt vett fel rá ami több mint az ingatlan értéke./árverezés előtt van/
Az OEP 5hónap múlva válaszolta meg a gyermekének nincs jogviszonya.

  • lehet a munkáltató tudja,csak én is szeretném tudni a jogaimat/de kitől/?
  • nincs hivatkozási lehetőség amit a végrehajtómnak mondhatnék?
  • a harmadik felvetés nem érdekelt,csak az összeg.

Köszönöm a biztatást.

végrehajtó1 # 2011.11.04. 19:03

A munkáltatónak tudnia kell hogy hogyan kell letíltani.
A végrehajtó elelnőrizheti a letiltás jogszerűségét a munkáltatónál.
De ahhoz semmi közöd nincs és nem adható ki hogy másnak mennyit utalnak és miért.
Elöbb utóbb a te letiltatásod is sorra kerül.
Ingó, ingatlan vagyona nincs?Arra nem tudsz rámozdulni?

foltoska # 2011.11.04. 18:43

A felvetés igaz,lehet csak én értem.
Végrehajtást kérő vagyok,/elkeseritő számomra a birósági végrehajtó hozzáállása ezért próbálok én tájékozódni./

  • van-e paragrafus amire hivatkozhatok a végrehajtónál ha megakarom tudatni vele összegszerüen még hány Ft tartozás terheli az adós munkabérét?

/Évek óta azt a választ kapom a fenti felvetésemre az adós munkáltatója azt irja levonások terhelik munkabérét,ő nem tud mit tenni./

  • Ha megtudhatja miért is mondja ezt,nincs kedve ezzel foglalkozni,igy is lehet?
  • kértem jelezze az adós munkáltatójánál a felém lévő tartozást,hogy besorolják,vagy elkezdjék vonni.A válasz ugyanaz,levonások terhelik a munkabérét.

Nem kicsit érzem kiszolgáltatottnak magam,hiszen nemértek hozzá.
Talán most érthetőbb voltam.
Köszönöm válaszát.

végrehajtó1 # 2011.11.04. 10:53

Nem elutasító csak nem értem a kérdést.

szeretném ha segitségemre lenne,hol lehet utána nézni,mit lehet kell tenni a végrehajtónak pl: a felvetett helyzetben,illetve még más szituációban.

Mondat első felére írtam.
A másik fele pedig a (...még más szituációban...)kérdés értelmezhetetlen.

Azért írtam hoigy konkrétan írd meg a problémádat, azaz(te ki vagy a végrehajtási ügyben(vh kérő?adós? ) és mit akarsz pontosan..)stb

foltoska # 2011.11.04. 05:22

Meglepő az elutasitó válasza,szó sincs ködösitésről,sajnálom ha a leirtakból erre következtet,de a felvetettek igy igazak.
Köszönöm,hogy elolvasott.

végrehajtó1 # 2011.11.03. 18:34

Ha nem ködösítenél hanem a valódi problémát írnád le ?

Talán előrébb lennénk...

foltoska # 2011.11.03. 17:31

Köszönöm a hozzászólását,kérdésére a válaszom rokoni kapcsolat megszakadása előtti időszakig.autó,gáz szla,feltételezhetően egyebek.

  • szeretném ha segitségemre lenne,hol lehet utána nézni,mit lehet kell tenni a végrehajtónak pl: a felvetett helyzetben,illetve még más szituációban.

Hiszen simán mondhatja honnan veszem,ő nem tudja a munkáltatót ellenőrizni,azt meg végképp,melyik tartozás mikor jár le.
Köszönettel várom válaszát.

végrehajtó1 # 2011.11.03. 12:09
  • igen.Arra is van lehetősége hogy a munkáltatónál ellenőrizze a levonások helyességét.
  • Ha az előző levonás lejárt akkor az új lép a helyébe.Persze ehhez kell tudni milyen letiltásai vannak.Mert van amelyik megelőzi a másikat.

Nos,Milyen letíltásai vannak?

foltoska # 2011.11.03. 10:50

Évek óta húzódó ügy.

  • A végrehajtónak a munkáltató köteles-e kiadni,hogy az adós munkabérét összegszerűen hány Ft tartozás terheli?/az nem kérdés kiknek tartozik,a végrehajtó válasza csak az tudható meg terheli e levonás.Ha ez igy igaz akkor a belátható időbe vetett hit is elvész./
  • Hogyan lehet az adós munkabéréből a tartozását/elkezdetni/levonatni ha feltételezhetően már élő levonások folyamatban vannak?/Ebben az esetben az ujabb belépő és a már bentlévők között osztják meg a levonható összeget./

Köszönettel várom segitő válaszukat:foltoska