végrehajtás - vht 34.§ (5)


Ildi- # 2011.12.21. 18:08

Szeretnék tanácsot kérni. Néhány ember megrövidített 40 millióval.még 2006-ban itt kértem tanácsot, a tanács az volt, hogy sétáljak el a rendőrségre. (Sztori röviden: Házat vennénk, de volt rajta banki hitel. A bank már végrehajtóra bízta a hitel behajtását. A végrehajtónak kifizettünk 26 milliót és még további 14, 5 milliót az eladónak egy előszerződésre. Végrehajtó azt írta, intézkedik a bejegyzés törléséről. A bank azonban nem törölte a jelzálogjogot, arra hivatkozott, hogy adminisztrációs hibát követett el, ezért még 1,3 millió a tartozás... Pár nap múlva ugyanez a végrehajtó bejegyeztetett az ingatlanra 20.000.000,-magánkölcsönön alapuló vh. jogot ( csalás volt az egész) és néhány nap múlva még 10.000.000,-t. Kihirdették gyorsan az árverést, hogy ezt megakadályozzuk, igénypert indítottunk. A házat közben elárverezték, a per ment tovább.. A vége az lett, hogy megírtam a bíróságnak, már elárverezték a házat, miről beszélünk? Válasz: megszüntették a pert és engem perköltség viselésére köteleztek. Nem fizettem, mert közben büntetőeljárást kezdeményeztem. Annak is vége, 40 milliós csalásért 1.5 év 3 évre felfüggesztve csalásért az eladónak.A 2 vh-t kérő közül most az egyik végrehajtóhoz fordult, a 20.833,-Ft-os perköltségből most 59.000,-lett. Soha senki nem jelentkezett, hogy fizessek, az első intézkedése az volt, hogy vh-hoz fordult. Gondolom nem esett neki jól a sok rendőrségre járás. A kérdésem: A vht 34.§ (5) szakasza szerint, ha közvetlenül a vh-t kérőnek fizetem a követelés összegét, a többi járulékos költséget egyetemlegesen kell fizessük... Jól értelmezem? Sürgős lenne, kérem aki tud és biztos a válaszában, segítsen! Köszönöm szépen!