Fizetés letiltás!


drbjozsef # 2020.01.16. 05:46

Ötszörösére? Olyat még nem. Hogy történt ilyen?

eljenmajusegy # 2020.01.16. 14:13

drbjozsef , ugy , hogy 10E egynehany Ft-rol 55-56 E Ft-ra emelkedett a havi torleszto. Na ezt mar persze nem tudtak fizetni.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 14:15

Szomoru orokos , az illeto akirol szo van( a testverem) az ongyilkossag hataran van es mely depresszioban mar evek ota , szoval nem igazan van jo kedvem...

Szomorú örökös # 2020.01.16. 14:27

eljenmajusegy

az illeto akirol szo van( a testverem) az ongyilkossag hataran van es mely depresszioban mar evek ota

Ezt a problémát nem hinném, hogy a jogi fórum fogja megoldani. Annak, hogy ennyit levonnak, nyilván volt előzménye. Nagy valószínűséggel felelőtlenül mentek bele egy rakás tartozásba. Nem magyarázat rá, hogy kellett a pénz!

eljenmajusegy # 2020.01.16. 15:32

Szomoruorokos , nyilvan volt , es nyilvan az volt az eredendo ok , hogy a felemelkedett torlesztot nem birtak fizetni , betegseg , aztan halaleset...stb , igen , sajnos vettek fel valami gyorskolcsont is , amit mar visszafizettek , es jottek a dilemmak hogy ennivalo vagy futes vagy kolcson visszafizetes , elmaradt ez-az , mindenre megy az eszmeletlen kamat , kozben megszunik a munkahely ( egy kis falurol beszelunk)....stb...stb...a lenyeg hogy mikor a feleseg vegre munkat talalt es az o fizetesenek az 50%-a is levonasra kerult , akkor a kozjegyzo( vagy vegrehajto) ezt valami hatezer Ft-ert jegyezte be.Szoval a szokasos sztori...
Valoban nem ennek a forumnak kell megoldani ezeket a gondokat , de talan annyiban erdekelheti a T. Nagyerdemut hogy a valo eletben milyen anomaliak vannak , amire figyelni kell( pl. a faktoringos ugyintezo a szemembe hazudja hogy havonta kuldtek elszamolast , holott egy db-ot sem kaptam, holott szemelyesen neki adtam meg azt a cimet ahova barmit kuldhetnek , mindig tartozkodik otthon valaki( en vagyok az adostars es kulfoldon elek), ujabb tartozas , amit senki nem tud megmondani hogy mi, ....stb....stb....
De nem is ezert jottem ide , csak erdeklodtem hogy van-e valami modja
az 50%-os csokkentesnek
Kerdesemre megkaptam a valaszt , ugyhogy aszerint fogok lepni.

drbjozsef # 2020.01.16. 17:21

eljenmajusegy,

Komolyan azt hitted, hogy nem ismerem az ötös szorzótáblát? Nem fogod elhinni, de a hatost meg a hetest is ismerem, nagyjából.

Azt nem értem, hogy HOGYAN. Mert a 150-ről 220-ig emelkedő CHF árfolyammal is másfél, kétszeresre emelkedtek legfeljebb a részletek... ami persze szintén katasztrófális is lehetett, de az mégse ötszörös.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 17:40

drbjozsef , azt Csanyitol kell megkerdezni. Majd delutan elokaparom a papirokat , megegyszer atnezem.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 17:47

Erre irtam egyebkent az elozoekben hogy az itt tanacsot adok igy meg ugy gondoljak , hogy mindenki szabalyszeruen jar el , aztan egy csudat!
Tavaly aprilisban kertem a faktoringtol szemelyesen hogy minden levelezest egy bizonyos cimre kuldjenek , es egy elszamolast is kernek , mert az illeto adostarsamtol mar ot evig vontak a fele fizeteset. Jo , kitoltjuk a nyomtatvanyt , az ugyintezo kezdi elpakolni.Mondom , egy peldanyt en is kapok , ugye? Á , nem szukseges , maris intezkedik. Mondom akkor hadd fenykepezzem le. Az tilos. Miert! Erre odajon hatulrol a biztonsagi or , hogy valami gond van?( csak harman voltunk a teremben)
Na , azota egy deka elszamolast sem kaptam , bar en vagyok a hulye , ajanlott levelben kellett volna kerni .

Szomorú örökös # 2020.01.16. 17:49

eljenmajusegy

Nekem is anno a 20 ezerből lett 40 ezer, mire lejárt a három év futamidejű hitelem egy autóra.
De az ötszörösére tuti nem emelkedett, igaz utána gyorsan el is adtam.

drbjozsef # 2020.01.16. 18:25

eljenmajusegy,

Azt azért érdemes tudni, hogy a faktoring cégek nem hivatalok, semmilyen közlési kötelessége nincs feléd. Kérni bármit lehet, de konkrétan le fogják szarni.

Igazolás kötelességük csak a bíróság felé van, ha az szólítja fel őket.

drbjozsef # 2020.01.16. 18:26

(a "feléd"-ért bocs gerberától) :)

eljenmajusegy # 2020.01.16. 18:54

Kozben annyi valtozas tortent hogy az egyik tartozast sikerult kifizetni , mostmar "csak" az devizahiteles maradt , igy remelhetoleg visszaugrik a letiltas merteke 33%-ra , csak nagyon kell figyelni hogy minden illetekes ertesuljon errol.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 18:56

drbjozsef , erre kell( ene) nektek , ÜGYvedeknek ÜGYelni , hogy az emberekkel ne lehessen csak ugy packazni.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 19:00

Szomoruorokos , most ha vulgaris akarnek lenni akkor azt mondanam hogy vakuljak meg , de a ket szememmel lattam hogy a kezdo reszlet 10E valamennyi volt , 11E alatt , es par ev mulva az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.
Tehat valoban nem otszorose , kicsit tobb.

Grave7 # 2020.01.16. 19:14

@eljenmajusegy:az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.

Most előkerested a régi leveleket és az abban leírt konkrétumot mondod, vagy emlékezetből "vakulsz meg"?
Nem lehet esetleg, hogy az első felszólító levélben az addig elmaradt (mondjuk 3 havi) részlet összeadott összegét közölte a bank, amit ha nem fizetsz be X napon belül, akkor felmondják a szerződést?
Csak mert általában így szokták és ezzel a számok is reálisabban lesznek: 55.000 Ft / 3 = 18.300 Ft havi részlet.

.
OFF
@drbjozsef: Ráadásul egymás után kétszer is "feléztél"... :D
/OFF

eljenmajusegy # 2020.01.16. 19:25

Nem , Grawe7, nem szedtem elo , ( de meg ma este megkeresem, ill. A szamitogepen van az egesz dokumentumcsomag elmentve , keresni sem kell , de most nagyon sok egyeb dolgom van) de ennyi lett a reszlet , es nem tobb honapi osszevonva.
Egyebkent is millioszor attargyaltuk mar az ugyet , hogy a tizezer havi reszletet nyugisan tudtak volna fizetni , meg harmincat is nagy nehezen , de az otvenet mar nem.
Es az a legbosszantobb hogy a hosszu evek alatt egy db elszamolast sem kaptak( kaptunk)a faktoringtol. Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio. Mennyi befizetes volt? Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?

Szomorú örökös # 2020.01.17. 03:58

eljenmajusegy

most ha vulgaris akarnek lenni akkor azt mondanam hogy vakuljak meg

Tedd még azt hozzá, hogy „az anyám életére esküszöm” és máris tudjuk, kivel is állunk szemben. ;-)

Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?

Igen, bizony mindenki így járt, aki nem csinált semmit a devizahitelével.
De még a sima tartozás is folyamatosan kamatozik - és egyre nagyobb lesz - ha nem fizetik rendesen.

wers # 2020.01.17. 05:07

a ket szememmel lattam hogy a kezdo reszlet 10E valamennyi volt , 11E alatt , es par ev mulva az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.

Én is a két szememmel láttam olyan szerződéseket, na meg hirdetéseket, ahol a beetetés a "kezdőrészlet csak 15.000 Ft (-tól)", csak azt felejtették el, hogy az apóbetűs résznél olvasható, hogy az első fél vagy egy évben. Utána meg a csillagos ég.

drbjozsef # 2020.01.17. 08:13

Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio. Mennyi befizetes volt? Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?

Devizahitel... kell bővebb magyarázat...?

drbjozsef # 2020.01.17. 08:54

Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio.

Miért ne lenne az? Őszerinte ennyivel tartozol.
A befizetéseit az adósnak érdemes nyilvántartani. Te fizeted be, neked kell bizonyítani amúgy is, hogy megtörténtek, ha vita van.

Mégharmadszor : nincs feléd elszámolási kötelezettsége. Követel tőled, annyit, amennyit számol (kb: amennyit akar), ha ezt vitatod, majd eldönti a bíróság. Ha igaza lesz, még többe fog fájni. Ha nem, jól jársz.

eljenmajusegy # 2020.01.17. 11:29

Mindenkinek koszonet a segitsegert.

Evelin023 # 2020.01.17. 15:26

Üdv!
Kérdésem lenne, ha a párom az én számlámra kapja a fizetését, akkor ugyanúgy vonhatnak belőle? (Nem vagyunk házasok)

Szomorú örökös # 2020.01.18. 05:46

Evelin023

Én csak laikus vagyok, nem jogász, de szerintem ha fizetésről beszélünk, akkor abból eleve a munkáltató fogja levonni azt, amit a végrehajtó követel, és csak utána fogja a számládra utalni. Jó esetben magához a számlához már nem nyúlhatnak, de ezt majd az okosok megerősítik vagy cáfolják.

gerbera317 # 2020.01.18. 08:07

Igen, vonhatnak, és vonnak is belőle.

drbjozsef # 2020.01.18. 11:21

Evelin023,

A törvény mindenhol úgy fogalmaz : „az adóst megillető pénzösszeg

Nem úgy, hogy az „adós tulajdonolta bankszámla” vagy ilyesmi.

Az adós pénze bárhonnan végrehajtás alá vonható (kivételekkel, persze).