Fizetés letiltás!


gerbera317 # 2018.06.21. 06:33

Ehhez nem árt, ha csatolod az eddig befizetett összegekről szóló igazolást
Ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy a tartozását megfizette, a követelés csökkenésének/megszűnésének az elismerése nem a 40., hanem a 41. § szerint történik! És nem "nem árt", hanem igeinis vigye magával a kérdező az iratokat, időrendi sorba szedve, a lényeges információt (dátum, összeg, rendeltetés) színessel kiemelve, és az egészről egy összesítőt is írva. Különben a végrehajtó el fogja hajtani (én elhajtanám).

HanKata # 2018.06.21. 13:48

Megszeretném tudni, hogy jogos-e? Most szembesültem hogy az EOs behajtó 513e Ft tiltatott le a nyugdiüüjamból 2004-ben a telenornál családicsomag aminek 4-en voltunk az előgizetője hárman rendeztük vagyis elmaradás nem volt sajnos a negyedik de csomagon belül mindenki külön kapta az elszámolást telenor fel is vette s kapcsolatot a lányommal hosszú évek során senkitől nem kaptam értesitést a tartozásról úgy a végrehajtótól a nyugdijtól hogy havilevonás lesz az összeget nem kaptam védekezni nem volt lehetődégem mert nincs semmi papirom a kővetelédről és nem is ketestek. Kérdezni szetetném jogy fordulhatók Birósághoz elévülés és a követelés megszüntetéséről. Köszönettel HanKata

nonolet # 2018.06.21. 14:04

Jogosnak jogos, hisz a tartozás fennáll.
(és kamatai+költségei)
Mivel azóta se fizettétek meg.

Pedig úgy 10 ezer éve ismert a szabály: "Adós fizess!"

- -

Ha a letiltásig jutott akkor volt közben felszólítás és
"Fizetési meghagyás" is és még más papírok is.

Azokra nem reagáltál, így lett belőle letiltás mostanra.

Most a végrehajtónál tudod megnézni,
hogy milyen papírokra nem reagáltál.

Ha azok között találsz olyat,
amit szerinted nem kézbesítettek szabályszerűen!
Akkor talán van esélyed reklamálni...

De valószínű, hogy minden OKÉ és nem úszod meg fizetést.

Jobb lett volna önként és korábban megfizetni a tartozást.

Ati770 # 2018.06.23. 15:19

Tisztelt fórumtársak.
Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék véleményt, tanácsot kérni. Egy korábbi munkahelyemen a végrehajtó a fizetésem 50 százalékát letiltotta és a munkáltatón azt annak rendje és módja szerint el is utalta a végrehajtónak. Nos a kérdésem a következő. Az adott cégnél felmondtam, de az utolsó hónapban volt négy napom amit ledolgoztam. Hivatalosan bejelentve nagyjából a napi fizetésem nettó 10.550 forintra jött ki. A négy napot össze adva ez kb. 42.000 forint kellene lennie. A kérdésem a következő. Ebből az összegből mennyit vonhat le a végrehajtó úgy, hogy ugye mivel nem egy tartozásról van szó, a fizetésem 50 százalékáig tilthatja le a fizetésem. Válaszotokat elöre is köszönöm

Grave7 # 2018.06.23. 16:09

@Ati770: A levonást a munkáltató végzi, a végrehajtó letiltásának a jogszabályi rendelkezések szerint eleget téve.
1994. évi LIII. törvény 62. § (1) bek.:
"A 61. § szerinti levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj [27. § a) pont] legalacsonyabb összegének. Ez a mentesség nem áll fenn a gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség (a továbbiakban: gyermektartásdíj) végrehajtása esetén."
Az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege 28.500 Ft (jelenleg és már pár éve).
Mivel a 42.000 Ft 33%-át levonva kevesebbet kaptál volna, mint 28.500 Ft, ezért csak a kettő különbözetét vonhatta le a munkáltatód és azt első letiltás alapján kellett utalnia.

A végrehajtó nem tudja, hogy abban a töredékhónapban mennyi volt a jövedelmed, a munkáltatónak (könyvelőjének) kellett (volna) a mentességi szabályt alkalmazni. Szóval ha szerint többet vontak le, mint lehetett volna, a volt munkáltatóddal beszéld meg, a végrehajtónak ehhez semmi köze.

Ati770 # 2018.06.23. 17:22

Kedves Grave7.
Köszönöm hozzászólásod. Bevallom, a jogi részét, azt amiben a paragrafusokra hivatkozol, kevésbé tudtam értelmezni, de ha jól értelmezem azt amit írtál, akkor az általam számított béremből csak annyit és olyan mértékben vonhat, hogy a részemre utalandó összeg nem lehet 28.500 forint alatt?

SaireyVMK # 2018.06.23. 17:45

A 28500ft a havi berre vonatkozik szerintem. Nem 4 napi melora. Azt le kellene osztani napi bérre és az alapján lehetne maximum eldonteni. De 42ezer forint 4 napra boven több. Tehát siman vonhatták az 50% ot

SaireyVMK # 2018.06.23. 17:52

Több tartozas esetén pedig egészen addig vonhatnak le, amig azt a minimalis 28, 5ezer /hó ra nem csokken a fizud.tartozasonkent 33 illetve roszabb esetben maximum 50% ot Annál tobbet nem. A lenyeg hogy a teljesen ledolgozott honap után minimum 28, 5 ezer forintot kell kapjál legalább

Ati770 # 2018.06.23. 18:02

SaireyVMK, akkor ha jól értelmezem, maximum 50 százalékot vonhatnak le, de annál semmiképpen sem többet. Az én esetemben ha a négy napi nettó bérem 42.000 forint, akkor legrosszabb esetben is maximum 21.000 forint vonható le, vagyis 21.000 forintot mindenképpen kellene kapjak?

SaireyVMK # 2018.06.23. 18:06

Nem vagyok biztos benne de ha több vegrehajtas (levonas) is folyamatban van ellened, akkor ennél tobbet is levonhatnak osszessegeben. De egyetlen vegrehajtasi ugynel maximum 50%, igen. Ha több van akkor már kevesebb marad.

SaireyVMK # 2018.06.23. 18:09

Most csak saccolok. De a 4napra a minimalis osszeg amit kapnod kellene az olyan 6ezer forint korul van. Addig levonhatnak legroszabb esetben.

Grave7 # 2018.06.23. 18:26

@Ati770: Igen, jól érted amit írtam: a letiltás(ok) miatt sem kaphatsz meg kevesebbet a fizetésedből mint 28.500 Ft (kivéve ha alapból alacsonyabb a fizetésed, vagy a letiltás gyermektartásdíj miatt van).

.
@SaireyVMK: Nem. Nagyon nem. Nem, nem, nem. Nem.
Ha nem értesz hozzá, kérlek ne írj olyat, amivel csak félrevezeted a kérdezőt.
(Persze megértem, hogy ilyeneket írsz, ha te vagy a munkáltató vagy a könyvelő aki rosszul számolt. ;) )

Ati770 # 2018.06.23. 18:38

Grave7, tegnap megkaptam az általuk kiszámított munkabérem. Ez valamivel 8.000 forint felett volt. Természetesen nem vettem át és nem írtam alá az erre vonatkozó dokumentumokat sem. Igaz, tisztában vagyok a tározásaimmal és azzal is, hogy bizony azokat vonják, de nem igazán értettem, hogy 42.000 forintból hogyan lehet 34.000 forintot levonni úgy, hogy tudomásom szerint (mivel kettő követelése van a végrehajtónak) maximum 50 százalékot vonhat le a béremből. Viszont most kicsit össze kavarodtam. Grave7, akkor most az a helyzet, hogy függetlenül a ledolgozott napok számától a munkabérem nem lehet kevesebb 28.500 forintnál?

turbo71 # 2018.06.23. 19:09

33% vonhato egy letiltás esetén ,max 50% több követelésnél a munkabérböl . a végrehajto is adja ki a munkáltato felé. ettöl eltérni csak pl tartásdij esetén lehet. ne keverjük a bankszámla inkasszoval a dolgokat!

Grave7 # 2018.06.23. 19:41

@Ati770: Korábban sem véletlenül írtam a jogszabályt, hiszen vita esetén a bíróság is az alapján dönt.

Tehát igen, ilyen alacsony összegű nettó munkabér esetén nem lehet 50%-nál többet levonni (kivétel ha a normál 33/50% levonás után 142.000 Ft feletti összeg marad az adós munkabéréből, de az már speciális eset).

Továbbá igen, ha nettó 28.500 Ft feletti az adós jövedelme, akkor a letiltás(ok) után sem csökkenhet 28.500 Ft alá (kivéve gyermektartásdíj). A korábban idézett 1994. évi LIII. törvény (a továbbiakban: Vht.) 62. § (1) bek. nem ír arról, hogy a mentes összeget arányosítani kellene/lehetne.

Amikor a munkáltatóddal beszélsz erről, legyen nálad kinyomtatva Vht. 61-66. §-ok, ugyanis ez szabályozza a vitás kérdést. A munkáltató meg írásban indokolja meg neked, hogy miért vont le többet.

.
@turbo71: A mai hozzászólásokban eddig senki nem keverte a letiltást a bankszámla "inkasszóval" (hatósági átutalási megbízással).

Ati770 # 2018.06.23. 21:16

Mindenkinek, kiváltképp Grave7-nek nagyon szépen köszönöm a segítséget. Grave7, kinyomtatom a jogszabály ide vonatkozó részét és azzal a kezemben ülök le kedden a korábbi munkáltatómmal megbeszélni ezt a "problémát. Remélem célravezető lesz. Még egyszer köszönöm

talizman70 # 2018.06.25. 12:32

Szia szeretném meg kérdezni hogy 2005-ős és 2007-es tartozásokat be hajthatnak e mert most a végrehajtó vonassa a férjem fizetésének 50%-át már 4-ik hónapja és minden hónapba 90 ezer ft-ot és csak azon bérlapon van fel tüntetve mennyit vonnak tőle amit a kezébe kap a naiv oldalon a teljes fizetése van feltüntetve..Szóval jogos az intrikum és a baltás ügyvédi vonások...Mitykó Pál szarvasi végrehajtó aki mindenkinek inkasszó alá teszi a számláját és családi árvaságiból is le vonja a pénzeket!


Udvozlom.Meg volt a hagyatek es az ozvegy el titkolta a bankszamlat ahol a ferje volt a fo szamlatulajdonos de az ozvegy a hagyateknal nem jellentette! Most meg

SaireyVMK # 2018.06.25. 13:08

Mindent behajthatnak. Régebben elég volt egy fizetési felszólítás és máris megújult a követelés. Csak nemrég változott a jogszabály az elévülésről,miszerint (többnyire) 5 év alatt be kell hajtani a tartozást,különben elévül. (Az elévülés annyit tesz,hogy bíróság előtt nem érvényesíthető,de ettől függetlenül továbbra is igényt tarthat rá,a követelés nem szűnik meg.)

A tartozásokról alapvetően pedig annyit,hogy az alapszabály az,hogy adós fizess! Nem csak dőzsölni kell a felvett pénzből és azt várni,hogy majd "lejár", azt vissza is kell fizetni.

drbjozsef # 2018.06.25. 13:33

talizman,

ha mar levonás és végrehajtás van, akkor van jogerős végrehajtható okirat, ami alapján megy, ez esetben már rég nem lehet szó elévülésről (vagy csak nagyon kivételes helyzetekben, ha kézbesítési fikcióval vált jogerőssé, és ezt meg tudod dönteni).

Az inkasszó megint jogos, mert a bankszámlán lévő pénz már csak számlapénz, nem számít, honnan érkezett oda. Ha van levonásmentes jövedelmed/támogatásod, azt ne utaltasd, hanem kérd postán.

adus915 # 2018.06.26. 15:19

Kedves Segítők!

A végrehajtó 2008-ban kiadott egy letiltasat 967.956 Ft tőkére + 1.310.398 ft kamatra, + 200.000 Ft (per ktg, vh.ktg). Ennek teljes összeget a munkáltatóm igazolása alapján 2018. Január 30-an kifizettem.
Ma voltam a vegrehajtónal,a munkaltatom újra megkapta ugyanazon letiltast ugyan azokkal a fent említett összegekkel, ugyanazokkal a hivatkozási számokkal, fizetés letiltasra,2018 májusi dátummal.
A végrehajtó többször megpróbálta elmagyarázni, hogy azért kell még fizetnem közel 2.200.000 forintot mert eddig csak a kamatot fizettem, - nem értem továbbra sem. ( a munkaltatom igazolása szerint a tőkét és a felszámított kamatot is kifizettem.
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy ezt meg meddig csinalhatjak, hányszor kell ugyanazt tartozást kifizetnem?

Vadsuhanc # 2018.06.26. 15:49

Kedves adus915!

És megfogadtad-e gerbera3172018.06.21. 08:33 órakor írt válaszát? Bemásolom ne fáradj...:

.." Ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy a tartozását megfizette, a követelés csökkenésének/megszűnésének az elismerése nem a 40., hanem a 41. § szerint történik! És nem "nem árt", hanem igeinis vigye magával a kérdező az iratokat, időrendi sorba szedve, a lényeges információt (dátum, összeg, rendeltetés) színessel kiemelve, és az egészről egy összesítőt is írva. Különben a végrehajtó el fogja hajtani (én elhajtanám)..."

Szóval ezen kívül nem hiszem, hogy jelen állás szerint jobb választ tudsz kapni és nem ismerjük a végrehajtást kérő oldalát.

drbjozsef # 2018.06.26. 19:15

adus,

ha valójában az a kérdésed, hogy a fizetés 10 éve alatt kamatozott még közben továbbra is a tartozásod, akkor a válasz igen, persze.
Ha esetleg az is, hogy ezen 10 év alatt lehetséges, hogy ennyi hátralék még hátra van, akkor igen, elképzelhető, ez a tartozás típusától és a törlesztésid összegétől függ, de előfordul, hogy rendszeres levonás mellett is növekszik a tartozás.

Úgyhogy, az egyetlen út erre a gerbera által javasolt.

adus915 # 2018.06.26. 20:09

Megfogadtam a tanácsot, a végrehajtót nem érdekelte, nem foglalkozott azzal amit mondtam neki csak az hajtogatta, hogy a munkáltatómnak nem úgy kellett volna eljárnia. Nem erdekelte, hogy ott volt a papír a tételes letiltasrol. Holnap megyek ügyvédhez, azt mondta a kikért papírokból nem derült ki, hogy az autó el van adva, és vitatható az az álláspont, hogy kétszer ugyanazon összeget kell kifizetni.

drbjozsef # 2018.06.27. 06:22

Kétszer ugyanazon összeget biztosan nem kell megfizetni. Az eredeti tartozásra tovább fizetni, mert az előző letiltási papír óta kamat és költségek is nőhettek, az elképzelhető.

Nem biztos, hogy ebben az ügyvéd tud segíteni.
Nagyon udvariasan, nagyon felkészülten, kimutatásokkal, rövid, érthető, lényegretörő kérdésekkel kell a végrehajtót keresni.

De ha nem akar segíteni, akkor kommunikáljon vele írásban az ügyvéded.

villingen # 2018.06.27. 07:02

Üdvözlöm.
A végrehajtó 33%os munkabér letiltást rendelt el-korábbi kölcsöntartozás megfizetése miatt.A végrehajtói okiratban tételesen szerepelnek az összegek és a sorrend.Kérdésem a következő,a munkáltató vonhat-e 33%-tól magasabb összeget mint ami a vh.-lapon szerepel,2,amíg a végrehajtást kérő nem nyilatkozik a a végrehajtónak, a követelés teljesítéséről,és nem jeleznek a munkáltatónak-addíg tilthatnak jövedelmet?
Válaszukat köszönöm!