MOKK fizetési meghagyás


Sherlock # 2014.09.20. 12:29

A törvény? Nekünk, nem-zugírászoknak igen.

Vh-ügyes # 2014.09.20. 13:33

"Nekünk"??? meg "zugírász"???
Egyre rosszabb vagy...

gerbera317 # 2014.09.20. 16:06

Nyugi. Sherlock golyószóróval dolgozik, joggal bízva abban, hogy a legfőbb illetékes úgyis majd kiválogatja. :-)

Nekem tetszenek a trükkjeid, még ha nem is értek velük egyet. Érdekesek, kreatívak, színesek, és - egy nem megfelelően képviselt jogosulttal szemben - talán még hatékonyak is. Amikor ellenvéleményt fogalmazok meg veled szemben, az tulajdonképpen arról szól, hogy élesben mivel hárítanám el a helyzetet, bízva abban, hogy a döntéshozót a saját álláspontomnak sikerül megnyerni. De nem gondolom, hogy ettől csinovnyikká válnék akár én, akár a döntéshozó.

Vh-ügyes # 2014.09.20. 16:23

Tisztában vagyok vele, hogy a jogérvényesítés nem olyan, mint egy matek egyenlet, ahol a változóknak ugyanazt az értéket adva, minden esetben ugyanazt az eredményt kapom.
(ugyanarra a kaptafára sem hoznak két egyforma végzést)
Persze ismerni és használni kell a sakklépéseket, ez világos.
Aki nem "nagyképűsködik" velem, azzal konstruktív tudok lenni, és mindannyian okulhatunk a többiek tapasztalataiból, elméleteiből.
(sőt, megengedem, hogy én sem vok tévedhetetlen...:))

Elina # 2014.09.21. 17:20

gerbera317, Nem volt célom a "keménykedés",sajnos ebben az esetben a Közjegyző "keménykedik". Mivel még azt is letagadták, amit eddig befizettem (5000 Ft-ot), ami a részletfizetéshez szükséges, ugyanis csekkbizonylatának másolatát is elküldtem válaszlevelemmel, azt írták, hogy azt sem küldtem el. Teljesen mindegy mit írok, ha megadom az adataimat, ha nem, rájöttem, hogy itt mindenképpen az a cél, hogy végrehajtásra adják. Azért köszönöm a segítséget.

Lara000 # 2014.10.09. 07:03

Tisztelt Vh-ügyes!

Ismerősöm kezességet vállalt egy hitelnél, amit, nem fizettek a hitelt felvevők. A MOKK levelet egy napja vették fel, amiből kiderül a hiteltartozás összege, ami a költségekkel majdnem 2 milliót ér el. Az iraton 5 kötelezett van megjelölve.
Kérdésem az lenne, hogy ellentmondással érdemes-e élni (akár indoklás nélkül is)? Illetve ilyen helyzetben milyen indoklás lenne helyénvaló (hiszen a felelősség az Övé is, mint kezes)?
Érdemes-e halasztást kérni a fizetésre? Esetleg részletfizetést? Ilyen esetben, amikor 5 fő kötelezett van, ha az egyik kötelezett részletfizetést kér, akkor a teljes összeget Neki kell kifizetni, vagy az összeg felosztásra kerül a kötelezettek között, és annak a részleteit kell fizetni?
2 fő számlájáról már vonják a tartozást. Ennek mértéke a nettó fizetés 50 %-a lehet maximum?
Válaszát előre is köszönöm!
Z. Lara

Vh-ügyes # 2014.10.10. 02:28

Nos igen, ha négyen vannak előttünk érdemes "akadékoskodni" hátha közben kitelik az adósság...
Jelzem, a "kezes" a tőle behajtott összeg tekintetében a vh kérő jogutódjává válik.

ius latratus # 2014.10.10. 09:42

Vh ügyes

Az utolsó előtti két mondatra vess már egy pillantást!
Hm?

Püski # 2014.10.15. 07:59

Tisztelt Jogi Fórum!
Elvált férjem 2011.nov. óta nem fizet tartásdíjat,/ elváltunk 2012.január,/, ezért 2014.szept.4-én büntetőper volt, ahol elismerte, /pénzbüntetésre ítélték/ tartásdíj azóta sem jön. Ezen kívül is tartozik, helyette kifizetett közlekedési bírságokkal, és gépkocsi részletekkel. Segít-e a problémám megoldásán a fizetési meghagyás? Egyedül nevelem 11 éves kisfiamat, és talán nem kell mondanom, hogy minden fillérre szükségünk lenne. Ismét jelentsem föl? Attól, hogy büntetik, a fiamat még etetni, ruházni, taníttatni nem tudom. Várom szíves válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.15. 11:10

Fizetési meghagyás? Mikor bírósági ítéleted vagy legalább végzésed van már róla?
Végrehajtás. Nem is értem, eddig miért nem kérted.

vi555555 # 2014.10.24. 12:11

Tisztelt!
Az Intrum Justitia által a végrehajtónak továbbított még 2003-ban felvett 2 darab hitelemet részletfizetéssel törlesztem a végrehajtónak havi 35.000 Ft-os részlettel jövő év augusztusáig. A napokban kaptam egy sima levelet az Intrumtól hogy 220.000 Ft-ot fizessek be 8 napon belül. Felhívtam őket, és megkérdeztem mi ez a tartozás. Kiderült, hogy még 2003-ban felvettem 200.000 Ft-ot a Providenttől, amit nem törlesztettem rendesen, csak 2005-ben amikor felkeresett otthonomban a Provident, akkor befizettem csekken 2 havi tartozást, majd a többit nem.Azóta nem jött semmilyen papír a Providenttől. Most, 2014-ben az Intrum küldte ezt a sima levelet a tartozásról. Az lenne a kérdésem, hogy nem évült-e el ez a tartozás? Köszönöm válaszát!

Dr.Attika # 2014.10.24. 12:17

Elévült. De maga az elévülés ténye nem szünteti meg a fizetési kötelezettséget. Bírósági eljárásban nem érvényesíthető az elévült követelés amennyiben elévülésre a kötelezett hivatkozik.

vi555555 # 2014.10.24. 12:20

Köszönöm a gyors választ!

Mitusz # 2014.11.06. 16:08

Tisztelt Jogi Fórum!
2009.02.03-án vásároltam a Vodafone-tól egy telefonkészüléket két év hűségnyilatkozattal. Azonban fél év múlva a telefont ellopták tőlem. Sajnos megszűnt a munkahelyem és az anyagi helyzetem olyan volt hogy a szolgáltató felé tartozásomat nem tudtam kifizetni ezért átadták az Intrum Justitia Zrt.nek. Most kaptam egy fizetési meghagyást a MOKK-tól. A kérdésem az lenne hogy hivatkozhatok-e elévülésre vagy sem.

metroscsaj # 2014.11.22. 19:49

Tisztelt jogi fórum!
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen jogon
inkasszózhat bankszámlát a végrehajtó.
2013-ban vásároltam flottás előfizetéssel mobiltelefont,nem magamnak.Sajnos az illető nem fizette a havidíjat.Mivel nem lakom azon a címen ahol eddig ezért nem kaptam semmi értesítést,hogy behajtják az elmaradást.Tegnap mikor bankszámlámról pénzt akartam levenni kiderült,hogy inkasszózva van a számla. Kérdésem jogosan járt-e el a végrehajtó amikor inkasszózta a számlát? Mivel rendszeres jövedelmem van.Úgy tudom abból kéne letiltani,és csak más esetben lehet inkasszó.Sőt így még csak lehetőségem se volt részletfizetésben megállapodni.

Grave7 # 2014.11.26. 20:19

@metroscsaj:
A végrehajtó a végrehajtási lapon megadott címre küldte ki a fizetési felszólítást, előtte a közjegyző is erre a fizetési meghagyást (valószínűleg ez volt az eljárás). Ha a posta erről a címről "2* kézbesítési kísérleti, nem kereste" megjelöléssel küldte vissza a levelet, az szabályszerű kézbesítés; nem kötelező utána nézni, hogy van-e más cím - a címet pedig a követelés jogosultja adta meg (mivel csak ezt ismerte).
(Ha azóta még mindig ez a bejelentett lakcímed, akkor nem is tudod megtámadni a fizetési meghagyás kézbesítését - egyébként fmhtv. 32. §)

Az inkasszó és a letiltás azonos szintű intézkedések, a végrehajtó azt alkalmazza amelyiket választja (általában ami gyorsabban eredményre vezet vagy amiről hamarabb tudomást szerez).

Érdemes a végrehajtót felkeresned és iratbetekintést kérni, illetve az eddig részedre postázott iratokat (/másolatokat) átvenned.

Amani # 2014.11.27. 11:33

Tisztelt Szakértők!
Az alábbiakba kérném a segítségüket. Egy Kft folyószámlahitelénél kezes voltam. A Kft jelenleg felszámolás alatt van. Még nem zárult le.
Viszont ma kaptam a MOKK-tól egy fizetési meghagyást ez ügyben.
Kérdésem, hogy a cég felszámolását nem kell megvárni a követelést kezelő cégnek?
A bank követelése 2009.04 havi, a követelést kezelő cégnek 2011.08.24-én engedményezte a követelést.
Az elévülés a 2011-es dátumtól számítandó?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

ius latratus # 2014.11.27. 11:42

Kettő kérdés volt.
A válasz mindkettő esetben: nem.
(még akkor is, ha az utolsó kérdésre a "nem feltétlenül" lenne a helyesebb)

Amani # 2014.11.27. 12:17

Köszönöm!
Ezek szerint semmi jogorvoslatra nincs lehetőségem? Teljesen helyes az eljárás?

ius latratus # 2014.11.27. 12:42

Jogorvoslat? Éppen ellentmondással is élhetsz a fizetési meghagyással szemben. Ebben azt esetben polgári perben - akár - elévülési kifogást is beterjeszthetsz. De én innen meg nem mondom neked, hogy ennek van-e (lehet-e) alapja, vagy sem.

Vh-ügyes # 2014.11.27. 19:02

Viszont, ha nem mondasz ellent, végrehajthatóvá válik és előállhat egy olyan szitu, mikor - a felszámolást megelőzve - belőled lesz térülés...

ruggiero # 2014.12.02. 10:49

Üdv a fórumozóknak! Külföldi végrehajtással (Románia) kapcsolatban lenne kérdésem, valaki csinált már ilyet. A kötelezettnek van magyar és romániai lakóhelye is. Akár magyar fizetési meghagyással és utána végrehajtási tanúsítvánnyal, akár európai fizetési meghagyással próbálkozunk, mindenképp ismerni kell a kötelezett romániai címét. Az meg nincs meg nekünk. Vkinek bármi ötlete, tapasztalata?


don

porcmistrec # 2015.01.16. 07:23

Sziasztok!

FHM-t küldött a közjegyző, nekem és a feleségemnek is.

Én vagyok a szerződő a hitelnél, a házasság jó néhány évvel a szerződés megkötése és a hitel folyósítása után köttetett.
Ez esetben jogosan hivatkozik a végrehajtást kérő a PTK-ra, ami alapján feleségemet mint II. rendű kötelezettet bevonja a végrehajtásba?

Ellentmondással szeretnék élni, amit időben megküldök a közjegyzőnek (tegnap vettük át a levelet). Van az ellentmondásnak illetéke, vagy feladom ajánlott tértivevénnyel és ennyi?

A részemre küldött FMH-t nem vitatom, csak a feleségem bevonását II. rendű kötelezettként.

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.16. 09:45

Az attól függ, hogy a kölcsön felvételekor élettársak voltatok-e.

Ha nem te vitatod a tartozásodat, akkor ne te mondj ellent.

(Amúgy meg közös kasszán vagytok, nem? Vagy van a feleségednek különvagyona?)

végrehajtó1 # 2015.01.16. 11:50

Van az ellentmondásnak illetéke, vagy feladom ajánlott tértivevénnyel és ennyi?

nincs illetéke.Fogsz egy a4 lapot és az ügyszámra hivatkozva annyit írsz:ELLENT MONDOK.
Ezt ajánlottan ad fel.

Majd ha lesz bírósági tárgyalás akkor tanúként a feleséged téged is idéztessen be .És mindketten nyilatkozzátok jegyzőkönyvbe hogy nem tudott a feleséged a kölcsönröl hiszen akkor még élettársi kapcsolatban sem voltatok.

Ezért a tartozásért nem egyetemlegesen feleltek.