Végrehajtás szünetelése / felfüggesztése


nonolet # 2018.03.22. 19:52

az nem úgy működik hogy árverezik csettintésre 200ezer ftért a 16 millás ingatlant

Aztán miért nem?!!!
Hisz EL VAN RENDELVE a végrehajtás...

Simán elárverezik azért a 200 eFt-ért is.
Ha máshonnan nem adod elő.

Tudod: adós fizess!

kaktuszpeti # 2018.03.24. 09:34

Sziasztok!
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni!
Örököltem egy zálogkötelezetti jogot. AXA lakáshitel, ami nem fizetés miatt felmondásra került. Keresetet nyújtottak be miatta a bíróságra, vitatva az általuk még követelt összeg miatt. Tárgyalás még nincs kitűzve, de az ügy már iktatva van a bíróságon. Közbe a faktoring már átadta a követelést a végrehajtónak, aki kiküldte nekem az utolsó felszólítást a követelt összeg rendezésére. ( amit csak én kaptam, az adósok nem). Kérnem kell a végrehajtás felfüggesztését, vagy amúgy is felfüggesztik, ha már lesz kitűzve tárgyalási időpont?

Vera9999 # 2018.03.24. 09:40

hm....adós fizess...igen tudom vannak végrehajtók is a csoportban de természetesen jelen esetben a megoldást keressük nem a mutogatást. tudom jól nagyon sok embernél jogos a követelés, persze vannak határok a fenyegetéseiken kívül. Esetemben a végrehajtó járt el jogtalanul, egyúttal nem kérte sem az ingatlan árverését, sem vagyontárgy lefoglalását a továbbiakban. Per eredményéről írok majd.

drbjozsef # 2018.03.24. 10:39

kaktuszpeti,

Örököltem egy zálogkötelezetti jogot.
...
kiküldte nekem az utolsó felszólítást a követelt összeg rendezésére

Itt valami zavar van az erőben. Ha zálogkötelezett vagy, nem szólíthat fel fizetésre, ha felszólít, akkor meg nem zálogkötelezett vagy. Nem készfizető kezességet örököltél?

Grave7 # 2018.03.24. 10:52

@kaktuszpeti: Ha azt akarod, hogy felfüggessze a bíróság a végrehajtást, akkor ezt kérned kell a bíróságtól. De gondolom van ügyvéded, tudnia kell ezt.

.
@drbjozsef: A zálogkötelezett is felszólítja fizetésre a végrehajtó, hiszen ha kifizeti a tartozást, akkor a zálogtárgyat nem fogja árverezni.

drbjozsef # 2018.03.24. 13:46

Grave,

gondoltam, nyilván logikus is, csak a "felszólítja" furán hangzik. Felszólítani azt lehet, aki adós vagy kezes. A zálogkötelezettnek legfeljebb jelzi, hogy teljesítés hiányaban mi fog történni.

Persze, lehet, hogy ez csak felesleges szemantikai érzelgés.

SaireyVMK # 2018.03.25. 12:08

Vera9999
A legegyszerűbb az lenne,ha fizetett volna. Akkor nem árverezhetnék a házat.(Mivel oda van bejegyezve a végrehajtási jog, és mivel minden egyéb behajtási mód nem járt sikerrel ezért jogosan akarják árverezni.)

"nem véletlenül nevetett az ügyvéd is és vállalta az ügyet."
Az eddig leírtak alapján valószínűleg az ügyvéd jókedve az ön előadás módja miatt lehetett csupán(nem sértés). De az alapszabály akkor is az,hogy "adós fizess".

Mivel a banknál felteszem nem jelentette be a lakcímváltozást ezért feltehetőleg nem marasztalható el a bank az értesítési dolog miatt. Tehát azért sem,hogy a dolog átkerült a végrehajtóhoz(végrehajtói díjak stb)

De azért szurkolok. Hátha kiderül,hogy magának van igaza. Úgy szokott az lenni.(!) Vagy nem.

Vera9999 # 2018.03.25. 19:41

KEdves Saylei!
Nem árverezik a házat, az ő hibájuk miatt 10évig ültek az ügyön, kézbesítési vélelemmel nyertünk bizonyítottan. Az ügyvéd nem a megnyilvánulásomon nevetett, ő régi kollégám, hanem a végrehajtók fenyegetésein, butaságán. Igenis érdemes perelni ha van bizonyíték ellenük.

gerbera317 # 2018.03.25. 20:00

És van bizonyíték?

Vera9999 # 2018.03.27. 15:44

Gerbera! Olvasd végig amit a másik írt, s ne arra kérdezz amire előtted van a válasz. Tehát azt mondom perelni az összes végrehajtót akik ellen van bizonyíték. Egy nyaralással kevesebb jut a retkeknek

touchdown # 2018.04.02. 19:14

Üdv.

Segítséget kérnék. Valaki tudna választ adni a kérdésemre?

A végrehajtást - a jegyzőkönyv szerint - behajthatatlanság miatt több éve szüneteltette a végrehajtó.
A végrehajtás újraindítására mennyi időn belül kerülhet sor, illetve ehhez szükség van a végrehajtást kérő bármilyen „közreműködésére”, ha igen milyen módon (írásban, szóban, stb.) formában kell ennek történnie?

Grave7 # 2018.04.02. 20:27

@touchdown: Bármennyi időn belül. Alapesetben írásos kérelem kell a végrehajtást kérőtől és utána díjelőlegezés - de vannak kivételek, amikor bármelyik nélkül is folytatja a végrehajtó az ügyet.

touchdown # 2018.04.02. 21:27

Grave7

Köszönöm a választ.

Milyen kivételek lehetnek ezek?

Egy 21 évvel ezelőtt kiadott végzésről van szó, ami miatt most letiltotta a végrehajtó a nyugdíjamat és inkasszót rakott a bankszámlámra is.
A kamat a töke sokszorosár növekedett időközben.

Sajnos jelenleg nincs pénzem ügyvédet fogadni, magam vagyok kénytelen utána járni, van-e bármi esélyem az ügyben.

Bevallom, arra sem emlékszem, hogy valójában ez a követelés tényleg hogyan áll. Egyelőre a papírokat sem találom.

nonolet # 2018.04.02. 21:32

"A kamat a töke sokszorosár növekedett időközben."

Tetszett volna már önként megfizetni, már korábban a tartozást.
Akkor nem gyűlt volna össze annyi kamat.

Hisz nyilván TUDTAD, hogy:
CSAK fel van függesztve a pénzbehajtás.

De ettől még ketyeg tovább a tartozásod.

gerbera317 # 2018.04.03. 11:00

Vera9999
Gerbera! Olvasd végig amit a másik írt
Dehogy olvasom. A te hozzászólásod is értéktelen, pedig még az olvashatóbbak közül való.

gerbera317 # 2018.04.03. 11:08

touchdown
54. § (1) d) A végrehajtást akkor lehet folytatni, ha az 52. § d) pontja esetén valószínűsítették, hogy az adósnak van olyan vagyontárgya, amely lefoglalható, illetőleg értékesíthető.
Semmi nem írja elő, hogy a végrehajtást kérőnek kell valószínűsítenie ezt. Ha tehát a végrehajtó saját érdekkörében adat merül arra vonatkozóan, hogy nem állnak fenn a behajthatatlansággal való szünetelés feltételei, a végrehajtó hivatalból folytathatja a végrehajtást.
Ilyen adat lehet például, hogy más végrehajtásban végrehajtást kérőként felbukkan az adós. Vagy indul ellene másik végrehajtás, és ott a munkabér-letiltás vagy inkasszó, vagy bármi sikerrel jár. Vagy más adós ellen folyó végrehajásban az ingatlan tulajdoni lapján te is ott virítasz. Vagy bármi ilyen.

Vadsuhanc # 2018.04.03. 14:32

touchdown

Össze kell szedni pár forintot és bemenni a végrehajtóhoz. A végrehajtási iratok másolatát kell kérni amely díjköteles készpénzben, így meg lesz minden iratod, ha esetleg bírósági iratok is vannak azt a bíróságon kell kikérni.

ezt írtad:

..." A végrehajtást - a jegyzőkönyv szerint - behajthatatlanság miatt több éve szüneteltette a végrehajtó."...

A több éve teljesen értelmezhetetlen 2 éve vagy nyolc éve? Mert, ha a szünetelés 5 évet meghaladja érdemes elgondolkodni, hogy a követelés nem-e elévült.

Herend # 2019.01.21. 05:38

Kérlek segítsetek,

Ingatlanra a követelésem alapján árverést tűztek ki.
A végrehajtó telefonon tájékoztatott, hogy kifizették a követelésem, de nem nyilatkoztatott az addig felmerült ügyvédi költségeimről.Az árverést megszüntette még mielőtt az általa kiszámolt és beszedett összget megkaptam volna.
Sokaknak tartozik az adós így más is kérte az újboli árverés kitűzését.Milyen hamar irható ki újra árverés?
Én az árverés megtartásában vagyok érdekelt nem a követelés behajtásában.
Helyesen járt el a végrehajtó?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.21. 07:17

de nem nyilatkoztatott az addig felmerült ügyvédi költségeimről.
Miért tette volna? A végrehajtó nem hajt - nem hajthat - be semmi olyat, ami nincs rajta a végrehajtási lapon. (Plusz a saját költségei, jutaléka.)

oligaliga # 2019.01.21. 08:31

Herend

Én az árverés megtartásában vagyok érdekelt nem a követelés behajtásában.

A végrehajtó pedig a tartozás beszedésében érdekelt. Ha az árverés ideje alatt befolyt a teljes tartozás, akkor meg kell szüntetni az árverést és ki kell fizetni a végrehajtást kérő(ke)t. Ha ez történt, akkor a végrehajtó helyesen járt el, és te is megkapod, ami a végrehajtási lap szerint jár.

0szandi09 # 2020.01.06. 18:59

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. Abban az esetben, ha szünetel a végrehajtás behajthatatlanság miatt (nincs lefoglalható vagyon/vagyontargy) , akkor ennek van elévülési ideje? (behajthatóságra gondolok) Jun. 6.án lesz 5 éve, hogy kiküldte a végrehajtó a levelet. Köszönöm.

drbjozsef # 2020.01.07. 06:22

0szandi09,

Igen van.

Kérdés, milyen fajta tartozás ez, és mikor keletkezett. Nem mindegy, melyik Ptk, vonatkozik rá, és mennyi az elévülési idő.

0szandi09 # 2020.01.07. 15:05

Kedves drbjozsef.
Köszönöm a válaszát.
Egy Telekom tartozásról van szó, ami 2012-es. A végrehajtási jegyzőkönyvben ez áll: Az eljárás a Vht. 52.§(d) bekezdés alapjan szünetel. Figyelmeztetés!
Vht.54§(d) alapján az eljárást akkor lehet folytatni, ha valószínűsítették, hogy az adósnak van olyan vagyontárgya, amely lefoglalható, illetőleg értékesíthető.

drbjozsef # 2020.01.07. 15:12

0szandi09,

Az kevés.
Az 1 éves elévülési idő csak telekommunikációs szolgáltatásra vonatkozik (gyk: telefonszámla). Ha a telekomos tartozás például egy részletre vásárolt készülék, akkor arra 5 éves elévülés vonatkozik.

A kiküldött levél eljárási cselekménynek számít, ami megszakította az elévülést. Ha azóta nem történt más végrehajtási cselekmény, akkor előbbi esetben már majd 4 éve elévült, utóbbi esetben most fog elévülni.

Ha biztosra akarsz menni, és te vagy az adós, várd meg az 5 évet, és utána kérd a végrehajtót a Vht.41.§ szerinti eljárás lefolytatására.

gerbera317 # 2020.01.07. 17:38

0szandi09
Ha érdekelné a telefontársaságot a követelésének a sorsa, akkor időben felszólalna. De ő erről már 4 és fél évvel ezelőtt lemondott. A Telekomál már irat sincs arról, hogy te a világon létezel, és a végrehajtó irattárában is már éppencsak nem rohadt meg az akta. Te meg 41-gyel ugráltatnád őket, mintha a csicskáid lennének; ahelyett, hogy megfizetnéd a tartozásodat?