Végrehajtás szünetelése / felfüggesztése


0szandi09 # 2020.01.07. 18:27

drbjozsef
Köszönöm szépen a segítséget!!

Kedves gerbera317!
Szó sincs ugráltatásról. Nem tudom, hogy ez a gondolat, a beszélgetés melyik részénél fogalmazódott meg Önben, de valamit nagyon félreértett. Ezen kívül, a végrehajtó is pénzért dolgozik. Nem szívességből "ugrál", ahogy Ön fogalmazott. Egy kérdést tettem fel tájékozódás céljából... Én kérek elnézést..

recece0609 # 2020.01.14. 21:54

Üdv!A végrehajtást kérő kéri a végrehajtás megszüntetését,(egyezség alapján megtérült a tartozás) akkor a végrehajtót milyen költségek illetik meg és kinek kell azt megfizetni? Lehet egyezkedni a végrehajtóval vagy törvény írja elő mennyi az annyi? A végrehajtási jog bejegyzését intézte egyenlőre.Köszönettel!

gerbera317 # 2020.01.15. 08:12

A végrehajtási jog bejegyzését intézte egyenlőre
OFF Egyelőre ON
Az több, mint elegendő ahhoz, hogy ne szabadulj csak úgy. De volt ott más is, amiről nem tudsz, de inkább amiről nem veszel tudomást, vagy csak simán elhallgatsz.
A végrehajtót megilleti a munkadíja, költségátalánya, adminisztrációs és ügyviteli díja, az általános költségátalány, a felmerült készkiadás. Ezek teljes összegben.
Valamint a végrehajtást kérőnek megfizetett összeg után megilleti annak a 8 százaléka. Ha kedvezménnyel teljesítettél, akkor annyak a 8 százaléka.
Ezeket az adósnak kell fizetnie. Ha nem teszi, akkor a végrehajtást kérőnek kell fizetnie, aki ezt - mivel ez nem része a megállapodásnak - azzal szokta díjazni, hogy a kedvezményt is megvonja, és a teljes összegre kéri a végrehajtás folytatását.
A végrehajtási kifogás felejtős.

recece0609 # 2020.01.15. 14:02

Köszönöm! Persze,hogy elhallgatom ennyit is alig mertem leírni ,mert egyből találtál benne hibát :D Ha leírom és elküldöm privátban válaszolsz rá?

gerbera317 # 2020.01.16. 08:42

Nem kell ezt privát útra terelni. A tényállás rémegyszerű
- végrehajtás indult.
- adós ettől észre tért, és egyösszegben, ráadásul kedvezménnyel kifizette a tartozását.
- mindezt persze a végrehajtó kihagyásával.
- de a végrehajtó sem hülye.
Gyakori eset, mind egyforma, de nem baj, mert a jogszabály ugyanaz. Ezen nem fogsz tudni privátban megküldött kisregénnyel változtatni.

drbjozsef # 2020.01.16. 08:53

recece0609,

Elég annyit tudni, hogy az adós fizesse be azt, amit kér a végrehajtó, tekintet nélkül arra, hogy éppen mennyi munkát végzett a végrehajtó. A lent felsorolt költségek és a jutalék a törvény szerint JÁRNAK, ha a végrehajtás elindul. Akkor is, ha egy szalmaszálat nem tesz keresztbe a végrehajtó. Nincs is rá szüksége, elég, hogy a végrehajtási kényszer alatt fizetett az adós. Így járt.

Ha nem fizeti meg ő vagy a végrehajtást kérő, akkor nem lesz megszüntetve a végrehajtás. De a végrehajtást kérőt hol érdekli ez, ha a pénzét megkapta?

gerbera317 # 2020.01.16. 09:22

tekintet nélkül arra, hogy éppen mennyi munkát végzett a végrehajtó
Az adós a végrehajtó nélkül soha nem tért volna jobb belátásra. Azt pedig illik tudni, hogy a végrehajtót nem csak úgy, szívességből ültetik oda a székheléyre, hanem nagyon sok pénzbe kerül végrehajtónak lenni. Ha valaki csak azt látja, hogy a végrehajtó "a kisujját sem mozdította", az nem jelenti azt, hogy a végrehajtó nem dolgozott meg a díjazásáért. De, igenis megdolgozott érte.

recece0609 # 2020.01.16. 10:00

Egy adósság 2 végrehajtónál. 1vh. vonja 4 éve a nyugdíjból.Az ellenem kért végrehajtás tűrésre kötelezés miatt indult.Ha a másik vh.-nál megtérül a teljes összeg(ott kifizetem)akkor is behajtják rajtam mégegyszer + a vh. költségeit?

gerbera317 # 2020.01.16. 10:20

Miért mégegyszer? Az a vh-költség a másik adóst terheli. Ha az ott megtérül, az ellened folyó végrehajtásban (csak egyszer) meg kell fizetni a munkadíjat, a költségátalányt, a készkiadást, és az általános kölségátalányt. Ha jófej a végrehajtó, akkor utóbbit nem fizetteti meg, de erre nem köteles. Jutaléot a te ügyedben nem kell fizetni.

recece0609 # 2020.01.16. 11:35

Édesapám az adós én fizetek mindent.Még egy kérdés a földhivatalban "főkövetelés és járulékai erejéig" 1.234.567.huf lett bejegyezve az konkrét összeg azt kell fizessem vagy annak még plusz a járulékai? Meg nyilván amit a vh.kér.

gerbera317 # 2020.01.16. 12:02

Édesapám az adós én fizetek mindent.
Az a te dolgod. Rendes esetben az adós fizeti a sajátját, és a tűrésre kötelezett is a sajátját. A te verziód nem kötelezi az eljáró végrehajtókat semmire.
Ne a földhivataltól akard megtudni, hogy mennyit kell a végrehajtásban megfizetned. Egyébként pedig ott van: főkövetelés és járulékai erejéig.

alsovonal # 2020.01.24. 10:02

gerbera

Valamint a végrehajtást kérőnek megfizetett összeg után megilleti annak a 8 százaléka. Ha kedvezménnyel teljesítettél, akkor annyak a 8 százaléka.

A pontosság kedvéért: 5M Ft-ig 8% a behajtási jutalék.

Pl. 10M

alsovonal # 2020.01.24. 10:06

Folytatás, véletlenül félig küldtem el. Tehát.

Pl. 10M Ft feletti összegnél fix 700E és ha van a 10M-n felül még tartozás, akkor plusz még annak a 3%-a.

Javíts, ha rosszul tudom!

gerbera317 # 2020.01.25. 11:22

Khmm... Tuggyuk, hogy sávosan kell kiszámolni a jutalék mértékét. Mivel ez színtiszta matek, nincs is helye vitának. Nem is ezen szokott menni a hiszti, hanem azon, hogy mi alapján kell a jutalékot felszámítani. És ez a téma is ezzel fog tovább folytatódni, akárki meglássa...

tomaj # 2020.01.30. 12:05

Üdvözletem!

Egy kb négy öt éve folyamatban lévő végrehajtási ügy eljutott odáig, hogy a végrehajtótól kaptam egy levelet, miszerint vagyontalan vagyok, nincs lefoglalható ingó és ingatlan vagyonom, tehát szünetelteti a végrehajtást.
Az összeg, 1,5 millió, és állítólag egy felszámolt cég házipénztárában kellett volna ezen összegnek rendelkezésre állnia. (sosem volt, csak a könyvelő cseszett el valamit)
Utána olvastam persze ez mit jelent, ki mikor és miért indíthatja újra, meg persze mikor évülhet el.
De!
Arra nem találtam semmi kapaszkodót, hogy az újraindításnál, kell hogy kapjak róla egy értesítést, vagy egyszerűen megy az inkasszó a bankszámlámra?

A kérdés azért lenne lényeges, mert egyéni vállakozó (Katás) vagyok, és a vállalkozói számlám évek óta áll, mert nem merek rá pénzt betenni. Pedig, az adókat és járulékokat elvileg onnan kéne rendeznem. Elintéztem, hogy fizethessem csekken, de örülnék, ha a mindennapi léthez szükséges bankszámla, bankkártya használatot végre megengedhetném magamnak.
Sajnos anyagi helyzetemet megrengetné, ha pl az adóra betett 50 ezremet hirtelen elvinnék ....:-(
Tehát, nem vagyonok tárolására, hanem a mindenhavi, nagyságrendileg százezres pénzmozgásra lenne használva.

Tehát tömören. Értesítés nélkül történhet e behajtás, a szüneteltetés alatt?

Köszönöm szépen.

gerbera317 # 2020.01.30. 12:12

Ennyit locsogni... Bezzeg, hogy ki a végrehajtást kérő, arról egy betűt sem bírsz írni, úgy-e? Pedig ha valami fontos, akkor ez éppen az volna...

tomaj # 2020.01.30. 12:13

Bocs.
Valami követeléskezelő. Fejből, Tomori köz.

tomaj # 2020.01.30. 12:15

Magyar Követeléskezelő Zrt

tomaj # 2020.01.30. 12:32

Nnaszép! :-)
Lecsesz, aztán nem válaszol :-(

wers # 2020.01.30. 12:45

Lecsesz, aztán nem válaszol :-(

Noooo, ha majd ráér, és kedves is lesz, válaszol, de az ilyenekkel nem szokták a kedvét meghozni. (másét sem)

tomaj # 2020.01.30. 12:55

Akkor megint Bocs!

Én teljesen laikusként idejöttem egy kérdéssel, amiről azt gondoltam, hogy a hozzáértőknek egy perc és egy mondat a válasz.
Ezek szerint tévedtem.
Türelmesen várom, amíg valakinek lesz ideje és kedve elmélyedni a kérdésben ...

gerbera317 # 2020.01.30. 13:27

Az MKK-tól kitelik, hogy nem kéri a folytatást az elévülés beállta előtt.

tomaj # 2020.01.30. 13:53

Köszönöm!

De most nem ez az aktuális kérdés.
Nem mondom hogy nem fontos, de az még öt év.

Most az érdekelne, hogy ha mégis kéri, akkor arról kapok e értesítést, vagy inkább továbbra is csekkezzek, sorba álljak a postán ... stb. :-(

gerbera317 # 2020.01.30. 13:58

Az a végrehajtón múlik, azon, hogy hogyan szokta csinálni. A gyakorlat szerint, újrainduláskor felszólítja az adóst a teljesítésre, és megismétli a vagyonkutatást. A bankszámla-válasz újabban már csak 2-3 nap szokott lenni, és ha van rá embere a végrehajtónak, akár mehet is az inkasszó.

tomaj # 2020.01.30. 14:08

Tehát, nincs értesítési kötelezettsége, csak a szokásjog?
Magyarul, még minimum öt évig lemondhatok arról, hogy utaljam az adómat? :-(