gyors választ szeretnék


Rexor # 2010.06.03. 14:49

Teljesen biztos.

Rexor # 2010.06.03. 14:50

Az egy másik kérdés, hogy a kasszahiányért (ha van ilyen)felelősségel tartozol a kolléganőddel együtt (tehárt levonhatják a munkabérből).

csakén1114 # 2010.06.03. 14:53

tehát akkor tuti nem jelenthet fel azért mert pletyka terjeng róla ami a munkájával kapcsolatos és elméletileg alaptalan rosszindulatú pletyka amit szerinte én terjesztek mert van benne olyan információ amit nem tudhat akárki csak én? itt ez esetben ugye az a bizonyos családtag tudja.
ugyanis itt az áll hogy:

Becsületsértés

180. §
(1) Aki a 179. § esetén kívül mással szemben
a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,

b) nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Rexor # 2010.06.03. 14:57

Ott van az a feltétel is, hogy "nagy niylvánosság előtt".

Ha jól láttam, Te semmilyen ilyen kifejezést nem használtál, és azt sen nagy nyilvánosság előtt tetted. tehát nincs bűncselekmény sem.

csakén1114 # 2010.06.03. 14:59

és a cég azért feljelenthet e engem mert egy másik értelmes és megbízható családtagomat beengedtem a pult mögé hogy kiszolgáljon 2 vendéget?és természetesen a kasszát is ő kezelte annál a két vendégnél, viszont én véig ott voltam a pultnál és figyeltem mit hogy csinál. persze ez hatalmas hülyeség volt az én részemről már látom de akkor azt még nem tudtam hogy ha akkor este jön egy ellenőr a céget bűntették volna meg nem pedig engem.

Rexor # 2010.06.03. 15:03

Ez tényleg hülyeség volt, de azért ez sem bűncselekmény (maximum a fizetésed bán (hat)ja, ha valami eltűnt a kasszából).

csakén1114 # 2010.06.03. 15:08

kedves rexor,

ne haragudj meg a kérdésért, nem megbántani akarlak vele csak tényleg kétségbe vagyok esve:
ugye te ügyvéd vagy, vagy ügyvédnek tanulsz, vagy pedig értesz ezekhez a dolgokhoz, nem pedig józan paraszt ésszel gondolkodva válaszolsz a hozzászólásaimhoz.

tényleg NE HARAGUDJ de nagyon be vagyok tojva és nem szeretném tévhitbe ringatni magam, aztán meg jön az idézés hogy bíróság, aztán elítélnek vagy valami, én meg végig azt hiszem majd hogy nem lesz semmi baj. tehát tényleg ne haragudj meg csak egyszerűen félek...:( tényleg bocsi ha ezzel megsértettelek, nem állt szándékomban

NE HARAGUJ!!!!

Rexor # 2010.06.03. 15:11

Nem vagyok ügyvéd, de szakvizsgázott jogász vagyok, és annyira értek hozzá, hogy tudjak válaszolni a kérdéseidre.

Kevin09 # 2010.06.03. 15:14

Üdvözlök mindenkit,

Egy nagyon egyszerű problémám van, írtó barom voltam.

Az expressz.hu-n találtam egy számítástechnikai alkatrésszel kapcsolatos hirdetést, amely megtetszett és felvettem a kapcsolatatot egy személlyel. Lebeszéltük a dologokat emailben, majd megadta a bankszámlaszámát és elutaltam a pénzt (6000 ftot), ő pedig állítása szerint feladta a terméket. (kértem hogy ajánlva adja fel)
Ez néhány napja történt, de még mindig nem érkezett meg, kértem, hogy küldje el emailben az ajánlott szelvény bizonylatát, ekkor azonban közölte, hogy nem ajánlottan adta fel.
Kérdésem csak annyi: Ha feljelentem van esélyem arra, hogy visszakapjam a pénzt, vagy egyáltalán utána nézzenek ennek a srácnak (egy bankszámlaszám van mint "nyom")? Vagy nem is fognak vele foglalkozni?

Előre is köszönöm a segítséget.

csakén1114 # 2010.06.03. 15:16

KÖSZÖNÖM SZÉPEN ÉS TÉNYLEG NE HARAGUDJ KEDVES REXOR!!! MOST MÁR TELJESEN MEGNYUGTATTÁL KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET!!!4

ÉS MÉGEGYSZER BOCSÁNAT HA MEGBÁNTOTTALAK AZ ELŐBBI KÉRDÉSEMMEL/HOZZÁSZÓLÁSOMMAL VAGYMIVEL

BOCSI:)
ÉS MÉGEGYSZER MINDENT KÖSZI:)
TOVÁBBI SZÉP NAPOT ÉS MINDEN JÓT

Rexor # 2010.06.03. 15:16

Ha nekem nem hiszel kérdezz meg egy ügyvédet, vagy bíróságon is érdeklődhetsz, de ez kissé körülményesebb. EGyébként nem úgy működnek a dolgok, hogy egyszer csak azt veszed észre hogy el vagy ítélve, ennek a következő a menete (nagy vonalakban):

  1. Feljelentést tesznek a rendőrségen
  2. A rendőrség megviszgálja a feljelenetést, ha nincs bűncselekmény akkor megszünteti az eljárást.
  3. EZt követően az ügyészhez kerül, aki szintén megvizsgálja történt e bűncselekmény.
  4. Majd jön a bírósági szakasz

A te ügyed (ha valaki feljelentést tenne) már az első szakaszban elakadna, mert nincs bűncselekmény (sőt még szabálysértés sem).

Rexor # 2010.06.03. 15:19

Nem bántottál meg, de engem alapban elég nehéz megbántani :). Szóval csak nyugalom.

csakén1114 # 2010.06.03. 15:19

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!:)

Rexor # 2010.06.03. 15:23

Nagyon szivesen.

andika993 # 2010.06.05. 22:16

Kedves Fórumozók!

Azt szeretném kérdezni, hogy jogerős ítélet után tehet-e még a vádlott beismerő vallomást? És ha tehet, ez perújításra adhat-e okot?
Dióhéjban: 2007-es,kábítószerrel való visszaélés az ügy, most májusban született másodfokú ítélet. A vádlott fenyegetés alatt állt az eljárás alatt,ezért nem beszélt,de a másodfokú ítéletet hallva( 5 év fegyház) elege lett,nem akarja olyan dolog miatt tartani a hátát amihez semmi köze sincs.Semmi bizonyíték nincs a bíróságon arra nézve, hogy ő követte volna el a bűncselekményt. Több dolog szól az ártatlansága, mint a bűnössége ellen. Az ügyvédje az egész eljárás alatt azt harsogta,hogy biztosan felmentő ítélet születik,erre 5 évet kapott.
Végső elkeseredésében hajlandó "beismerni" azt is amit soha sem csinált,ha ennek jogerős ítélet után van még valami értelme(bízva a büntetés esetleges mérséklésében),és érdekel egyáltalán valakit, hogy mi is az igazság.
Lehet ebben az ügyben valamit még csinálni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

*Dorina* # 2010.06.07. 20:34

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
BV intézetben való házasságkötésről szeretnék érdeklődni. Hol,kinél, milyen módon és kinek lehet ezt kérelmezni, van-e egyáltalán rá valami esély, hogy engedélyezik?
Próbáltam a neten kutakodni ebben a témában,de semmilyen eredményre nem jutottam.
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Dorina

hunfrakk # 2010.06.07. 20:46

egy kis támpont (de még nem válasz)

1979. évi 11. törvényerejű rendelet
a büntetések és az intézkedések végrehajtásáról
36/A. § (2) bekezdés
http://www.complex.hu/…jegy_doc.cgi?…

Az elítélt számára lehetővé kell tenni az egyházi házasságkötést.

*

2. § (1) Házasság akkor jön létre, ha az együttesen jelenlevő házasulók az anyakönyvvezető előtt személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek.

(2) Az anyakönyvvezető a kijelentés megtörténte után a házasságkötést a házassági anyakönyvbe bejegyzi.

(3) A házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében történik.

1952. évi IV. törvény
a házasságról, a családról és a gyámságról

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

petricia # 2010.06.12. 15:28

Tisztelt Fórumozók! Szeretném megkérdezni, hogy a kapcsolat tartó levelet ki írhatja alá, mint tanú? A levélben szerepel anya, apa, barátnő. Aláírhatja-e a megjelöltek közeli hozzátartozója, vagy csak idegen jöhet számításba.Köszönettel:petricia

ObudaFan # 2010.06.13. 09:38

Dorina

6/1996. (VII. 12.) IM rendelet
a szabadságvesztés és az előzetes letartóztatás végrehajtásának szabályairól
195. § (1) A szabadságvesztés végrehajtása alatt az intézetben történő házasságkötés iránti kérelmet az elítélt, illetőleg az a személy terjesztheti elő, akivel házasságot kíván kötni. A kérelmet az intézet haladéktalanul továbbítja a székhelye szerint illetékes anyakönyvvezetőnek.
(2) Ha az elítélt a vallásának megfelelő szertartás keretében kíván házasságot kötni, kérelmét az illetékes egyháznak is továbbítani kell.
(3) A házasságkötés időpontját az intézet az anyakönyvvezetővel, illetve az egyház képviselőjével egyezteti.
(4) A házasságkötésnél a házasuló feleken, az anyakönyvvezetőn, az egyház képviselőjén és a tanúkon kívül, a parancsok által engedélyezett személyek is jelen lehetnek.

andika993

Az ügy ismeretének hiányában senki nem fogja tudni megmondani, hogy hogyan lehetne perújítást elérni.

szabo16 # 2010.07.06. 21:10

Tisztelt Fórumozók! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok ,hogy megfogattunk egy ügyvédet aki előre elkérte a pénzt ám nem tett semmit azon kívül ,hogy beadott egy papírt tárgyalás még nem volt én visszavontam a megbízást de pénzt nem kaptam vissza semmit mit lehet ilyenkor tenni köszönöm a segítséget

kovacsz # 2010.07.06. 21:30

Gyors választ kérsz? Hát tessék: Elkérni a bírótól is a fizetését.

Ancsika1 # 2010.07.07. 05:26

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy az apósom légpuskával lövöldözőtt a kertjében, és állítólag az egyik lövedék átment a szomszédba és eltalálta a teraszon álló nőt..... aki kihívta a rendőrséget és most súlyos testi sértés kísérlete miatt nyomoz a rendőrség. A sértetten külsérelmi nyom nem látható.

Szeretném megkérdezni, hogy ilyen mi a legtanácsosabb, amit tenni lehet? Illetve, hogy mire számíthatunk?

Előre is köszönöm a segítséget!

Adrienn24 # 2010.07.07. 16:02

A problema hogy edes anyam kb 1 millio forintal tartozik (hitelkartya, kocsi lizing, telefon szamla, otp,) a legnagyobb problema most a telefon szamla.Birosagra vitte a telefon szolgaltato a tartozast.ugye mint mindig most is az a helyzet hogy mar keptelen fizetni a szamlakat.Ujabb hitelt mar nem tud fel venni hogy ezeket torlessze.Az hogy birosagra vittek a dolgot es nem tudja kifizetni a buntetest akkor annak mi lehet a kovetkezmenye?Borton?Esetleg utanna is ki kell meg fizetni a buntetest.Ha borton esetleg idotartalmat tud valaki?Valami kozmunka altal nem lehet lecsokenteni az osszeget?Vagy valami megoldast esetleg tud valaki?Elore is koszonom a valaszt es a segitseget.

barbra # 2010.07.07. 17:44

Börtön biztosan nem - ledolgozni szintén nem lehet a tartozásokat. Amennyiben a bíróság jogosnak ítéli a követelést, elrendeli a végrehajtást, ami az adós tulajdonában lévő vagyontárgyakra terjed ki, legutolsósorban akár a lakására is.
Amennyiben ennyire nehéz a helyzet, javasolnám a helyi Családsegítő Szolgálatot, és adósságkezelési szolgáltatás igénybevételét. Adott esetben elég sokat tudnak segíteni.

Adrienn24 # 2010.07.07. 23:06

Nagyon szepen koszonom Barbara!