feljelentés


A_Mester_Sikolya # 2010.12.12. 10:56

szerintem igen, sőt, egész biztosan. nem állta volna meg egyenként az egész. á, ennél bonyolultabb, nem fogom itt kiteregetni. :)

pa57 # 2010.12.12. 10:35

szerinted akkor ez dobott nagyot az ügyön, hogy több ember tette ?
csak nem a lány és az apa ?

A_Mester_Sikolya # 2010.12.12. 10:31

zaklatás. többrendbeli. nem tudom, miért emelt vádat, de egy utolsó mocsadéknak írtak le. de valószínűleg azért, mert tényleg többen tették ezt. nem, nem nyomozták le azok az észlények, pedig hazudott.

pa57 # 2010.12.12. 05:37

És akkor mivel vádolt meg az ügyész ? Amúgy írtad, hogy többen is feljelentettek. A leírásod alapján elég piti a dolog (2-3 levél az semmi,a sértett szava meg egy dolog .. ) , így fura, hogy az ügyész erre vádat emelt. Nem lehet, hogy főképp azért emelt vádat ellened , mert többen is feljelentettek ? Ez így együtt talán már erősebb, mint az a pár levél meg a sértett szavai.

Annak nem nyomozták le a számát, aki hívogatta ?? Pedig ez tök egyszerű lenne.

A_Mester_Sikolya # 2010.12.11. 12:26

úgy vagyok beállítva, hogy én kerestem valakit, úgy, hogy az nem is akart velem szóbaállni. egy postai levél van beadva, bizonyítékként, meg bevallottam, hogy jópárszor beszélgettem valakivel (a gond csak az, hogy az a valaki azt mondja, hogy ő elutasító volt, nem is akart - ami persze hamis), és hogy nem is kereste társaságom (megint hamis). főként internetes beszélgetések voltak, abból egyetlen egy sincs csatolva. vagyis van kettő (szerintem két üzenet nem hinném, hogy zaklatás), amire abszolút nem emlékszem, és semmi sem utal arra, hogy ezt valóban én írtam volna (tehát olyan, mintha wordben összerittyentettél volna valamit, más ember stílusában, és azt vitted volna be a zsarukhoz).
kb. ennyi

pa57 # 2010.12.11. 12:10

Mester sikolya :
De - ha nem vagyok indiszkrét - Te elkövetted a zaklatást ? Mármint van rá biznyítékuk , és be is vallottad ?

Mert nálam a a helyzet, hogy semmi bizonyíték nincs, és nem is követtem el (ergo nincs bzizonyíték) , leszámítva
egy tanú emlékfoszlányait, hogy a sértett élettársa magánembetként érdekelt meg a kedvs sértett 2 mondatos
bizonygatását a feljelenrésben, hogy a kedvesének írt chates leveleim és az őt zaklató 50-60 levele szerinte hasonlóak ...
mondanom se kell, nem hasonlóak, se a nevem, se rám utaló
megjgyzés nem szerepel benne. Az Ip címek meg nem hozzám vezettek.
És volt pofájuk erre meggyanusítani.

A Te eseted ben van legalább valami normális bizonyíték ? (Amellett, hogy írod, jól kiforgatták. A kiforgatást elhiszem, hallod ... Tapasztalom ..)

A_Mester_Sikolya # 2010.12.11. 11:53

értem, köszönöm!
de valami nem stimmel. nekem a rendőr valami megrovásról beszélt, hogy ő megrovást akart adni nekem, csak a sértett ragaszkodott a bírósághoz...
ez valami kamu volt, vagy tényleg történhet ilyen?

Gabicsek # 2010.12.11. 11:11

Feljelentő bemegy a rendőrségre, és magánindítványt terjeszt elő zaklatás miatt XY ellen. 3 napja van a rendőrségnek arra, hogy: elutasítja a feljelentést, vagy feljelentés kiegészítését rendeli el, vagy elrendeli a nyomozást.
Ezután kihallgatja a sértettet tanúként és az esetleges többi tanút, majd ha van megalapozott gyanú, akkor a gyanúsítottat is. Ha vége a nyomozásnak, a sértettnek és a gyanúsítottnak is értesítést küldenek az iratismertetésről. Ezután dönt: vagy megszünteti a nyomozást bűncselekmény hiányában, vagy tovább adja az ügyésznek. Az ügyész többféle-képpen dönthet, pl. megszüntetheti a nyomozást bizonyíték hiányában, esetleg vádat emel (a zaklatás közvádas)
A feljelentőnek nincs beleszólása, hogy fejezzék be a nyomozást. Feljelentést visszavonni nem lehet. Ha megváltoztatja a vallomását, (tehát visszvonja, hogy nem történt bűncselekmény) a rendőrség ugyan megszüntetheti a nyomozást bcs. hiányában, de ezután büntetőeljárást eredményező hamis vád miatt eljárást kezdeményez a feljelentő ellen (5 éves börtönnel fenyegeti a törvény).

A_Mester_Sikolya # 2010.12.11. 10:08

mi a feljelentés menete? pontosabban, vegyünk egy olyan ügyet, hogy zaklatás, hogy megy ez?
besétál a "sértett" a rendőrségre, és mondja, fel szeretném ezt az izét jelenteni.
megtörténik a feljelentés.
ezután? rögtön tanúvallomás?
visszavonhatja a feljelentést, megmásíthatja a vallomását?
és, mikor vége az ügynek, a rendőr hogy tehet? van a feljelentőnek valami beleszólása, mi és hogy lesz, miután a nyomozati szakasz befejeződött? pl. azt mondja a feljelentő, hagyjuk az egészet, vagy valami ilyesmi? a rendőrnek ezután muszáj elküldenie az ügyészségre az iratokat?
mint gyanúsított/vádlott, nem sokat tudtam meg erről.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.11. 08:54

Most szombaton igen.

pa57 # 2010.12.11. 04:31

Szombaton is benn vannak ?

filmes # 2010.12.10. 18:48

Gabicsek, kösz a választ.

Gabicsek # 2010.12.10. 17:56

mert pénteken fél 2-ig van munkaidő. Holnap is pénteki munkarend lesz.

filmes # 2010.12.10. 17:21

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Ma voltam a yardon, le se szartak, mondták, senki sincs bent (13.30-kor).

Holnap mehetek újra, de akkor sem biztos semmi.

No ennyi történt.

Para tovább.

Főlökött # 2010.12.10. 08:14

Tisztelettel :

Az esetek 99%-ában, telefonon keresztül nem adnak felvilágosítást.

Amúgy Bűnügyi Osztály.

--------------
  • Lökött
filmes # 2010.12.09. 21:55

Gabicsek, köszönöm.

Ez egyszerűen úgy zajlik, hogy betelefonálok a körzeti kapitányságra? Melyik osztályt kell kérnem?
Telefonon keresztül adnak információt?

Gabicsek # 2010.12.09. 21:28

Bármikor várható. A helyedben utánanéznék a rendőrségen. Elkövetés helye szerinti rendőrkapitányság az illetékes. Érdeklődj utána, van-e ilyen feljelentés, és beszélj az előadóval. Jobb mint rosálni. Feljelenetéstől - mint itt mondták is - elállni nem lehet, ha nem követtél el bűncselekményt, megszüntetik ellened. De nem kizárt, hogy végig kell az eljárást ehhez csinálni. Szóval tanácsolom, nézz körül az illetékes kapitányságon. (talán cég székhelye szerint illetékesnél elsősorban, másodsorban lakhelyed szerinti illetékesnél) És mennyi az érték? Kérdezték, de nem válaszolták. Ettől is függhet házkutatás.
Ha nov. 29-én tették meg a feljelentést, tegyük fel, 3 nap múlva rendeltek nyomozást. Innen indul a határidő.
Ilyen esetekben szoktak tartani házkutatást, de akkor mindent meg fognak nézni. Tehát jobb, ha te mész oda hozzájuk és elmondod, amit itt leírtál.

filmes # 2010.12.09. 20:40

kovacsz, köszönöm.
Újra felteszem a kérdést, ha a rendőrség nov 29-én kapta meg a feljelentést, mikor várható a házkutatás?

A házkutatás biztos ilyen esetben?

kovacsz # 2010.12.09. 20:31

Jobbára nappal, lehetőleg max. 22.00 -ig.

filmes # 2010.12.09. 19:49

kérek mindenkit, lehetőleg még ma válaszoljon valaki, be vagyok tojva alaposan.

filmes # 2010.12.09. 19:46

köszönöm a tanácsokat.

Ma megpróbáltam kapcsolatba lépni velük, nem álltak szóba velem (telefon, e mail).

Ezek szerint elkerülhetetlen a házkutatás?

Ha a rendőrség november 29-én hétfőn kapta meg a feljelentést, akkor már most várhatom a házkutatást?

Ez éjjel szokott lenni?

bolondmelós # 2010.12.09. 13:17

Igaz. De ha sikkasztás, akkor már nem valósult meg.

kovacsz # 2010.12.09. 13:15

Nem per. Ha már megtették a feljelentést attól nem állhatnak el. Kissé másabbak a szbályok.

bolondmelós # 2010.12.09. 13:04

+elállnak a feljelentéstől, mert nem történt kár/megtérült.

Főlökött # 2010.12.09. 09:55

Tisztelettel :

Mint ahogy javasolták, az összes ingóságot egy helyre összepakolni, elszámolást elkészíteni és előkészíteni ( legyen másolati páldány magunknak is ! ). Ha a nyomozó hatóság megy házkutatást foganatosítani, rögzíteni kell a jegyzőkönyvön hol, mit találtak. 3.-lapon szereplő, "házkutatás menete" helyen szerepeljen, hogy az összekészített ingóságokat ls az elszámolást a házkutatást szenvedő önként átadja.

Még annyi, ha netán megtörténne az elszámolás a céggel, 2 db jótípusú független tanu legyen jelen !, továbbá fel kell venni egy jegyzőkönyvet az elszámolásról, továbbá a cégtől kell akkor kérni egy igazolást, hogy nincs fennálló tartozás feléjük.

--------------
  • Lökött