feljelentés


filmes # 2010.12.08. 18:34

Kovacsz, köszönöm.

kovacsz # 2010.12.08. 18:29

Csak a házkutatásra értettem.
Ha megvannak a cuccok, és a levelezéseid, akkor talán még a gyanúsítotti kihallgatás is elkerülhető, de biztos meg fognak hallgatni. Addig 1-2 hét is eltelhet.

filmes # 2010.12.08. 18:25

A bármi félelmetesen hangzik.
Letartóztatás?
Hiszen én a feljelentés megtétele előtt 2 alkalommal ajánlottam az átadást...

Van tapasztalat, ha a rendőrség 1 hete kapta kézhez a feljelentést, mikor mozdulnak rá az ügyre?

kovacsz # 2010.12.08. 18:21

Bármit.

filmes # 2010.12.08. 18:10

Kovacsz köszönöm.

  • Amit írtál, az lenne ideális, ha megtörténhetne az átadás. Holnap ezt kezdeményezni fogom náluk. Ha ez sikerülne, akkor mit lép a rendőrség-hiszen erről értesíteni kellene őket.
  • A másik variáció a valószínűbb-mármint szóba sem fognak velem állni (a novemberi 2 mailemre sem válaszoltak), a volt főnök roppant rugalmatlan, önérzetes, büszke és vaskalapos.

Ebben az esetben viszont a dolgok mennek a maguk útján.

Elképzelhetőnek tartod a házkutatást?

kovacsz # 2010.12.08. 17:37

Te tudod milyen a viszonyod a volt megbízóval, de ezek szerint nem éppen a legjobb.
Ha hajlandóak az egyeztetésre, úgy minnél hamarabb telefonon időpontegyeztetés után a dolgokat tételesen átadni.
Ha egyeztetnek ajánlott levelet küldeni az átadás időpontjáról.
Addig is készítsd össze a cuccokat egy dobozba, az elküldött emaileket nyomtasd ki, ha netalántán mennek a rendőrök házkutatni, vagy neked kell azokat bevinni kéznél legyenek.

filmes # 2010.12.08. 16:45

Mindenkihez.

Ma 12.54-kor elindult maileket ha valakinek van türelme elolvasni, utolsó bejegyzésemben feltett kérdéseket valaki meg tudná válaszolni?

köszönöm,

filmes # 2010.12.08. 13:57

Bolondmelós, kösz a választ.

Nincs elszámolási vita.

Valóban időhiány miatt csúsztam.

A feljelentésről egy cégnél dolgozó volt kollégámtól értesültem, írásban tették meg.

Azt sem tudom melyik rendőrkapitányságoon.
Talán a kerületileg illetékesben.

Mit léphet most a rendőrség?

A Markót illetően valóban van rá esély?

Én is gondoltam egy levélre feléjük, kösz a megerősítést. A rendőrséget nem értesíthetném valahogy?
Persze aztsem tudom, hol landolt a feljelentés...

A jelzésem, hogy készen állok az átadásra, e-mailek voltak, nem postai levelek.

Ha a rendőrség múlt hét hétfőn kapta meg a feljelentést, mikor léphetnek konkrét dolgot és mit?

köszönöm

bolondmelós # 2010.12.08. 13:34

Honnan tudsz a feljelentésről, súgott valaki?

Akkor hivatalosan tértivevényes levélben - hivatkozva
a korábbi e-mailek-re /dátum idő, cím amiről küldted/
jelzed a korábbi megbízódnak, hogy átadnád a dolgokat.
Az se baj ha egy ügyvéd írja ezt meg, pénzbe kerül, de jobb, ha látják, hogy komolyan gondolod és nem fekszel be önként a Markóba.
Megértjük a paranoiát, nem kellemes dolog, ha büntetőjogi eljárás indul ellened- úgy, hogy igazából ....én egy elszámolási vitát érzek a háttérben.
Nem fizettek ki rendesen ugye, vagy valami mással is gond van?

Ha egy cégnek lógnak a leadással, akkor már ezernyi módon próbálja (fél év sok idő)elérni a "sikkasztót",
hogy hozza már vissza a dolgait.

bolondmelós # 2010.12.08. 13:25

Az lenne a legjobb, ha a jelzésed, hogy készen állsz az átadásra, az visszamenőleg bizonyítható lenne, pl. tértis levél tanúk, etc.

Sokszor elhangzik a VÁLASZ itt:
Mindenképpen jobb lenne egy ügyvéd- akár kirendelt/pártfogó is.
Ne várd meg, hogy a rendőrségi kivizsgálási/nyomozási szakasz odáig eljusson, hogy a gyanúsításból idézés kihallgatás,rabosítás legyen. Nem értek a büntetőjoghoz, de ha a cég el akar meszelni bosszúból akkor nem kellene hagyni-
pl jelezni kell hogy minden leltárban/átvételi elismervényben jelzett dolog megvan. Írásban.

Ja és az összérték amivel lógsz az mennyi?
Kb.

filmes # 2010.12.08. 13:16

Paranoiám se kicsi: arról vízionálok, hogy kijön a yard és bevisz, vagy házkutatást tart, gyerekeimet, feleségemet nem kímélve...

Megvannak az e-mailek, melyben kérdeztem, hogy elszámolhatunk-e.
Ezek nov. közepén és végén születtek, erre nem reagáltak, hanem feljelentettek a hónap legvégén.

Be vagyok tojva, mi lehet a további menetrend?

köszönöm

filmes # 2010.12.08. 12:41

Én is sikkasztásra gondoltam.
Persze vissza akartam adni, de nem reagáltak, hanem feljelentettek.
Most mit tegyek?
Várjam a rendőrség idézését?
Házkutatásra is számíthatok?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.08. 12:32

Hogy sikkasztottál. De ha megvannak azok a dolgok, és vissza is adod őket, akkor nem áll meg.

filmes # 2010.12.08. 11:54

Egy cég külsős partnere voltam, termékeiket forgalmaztam.
Nyáron lejárt a szerződésünk.
Nekem természetesen el kellett volna számolnom a rám bízott értékekkel, mobil, laptop, számlák, szerződések.

Ezt nem tettem meg, külföldön voltam, családi ok, vidéki tartózkodás.

Novemberben 3 alkalommal jeleztem feléjük, hogy készen állok a leadásra.
Nem válaszoltak, de ma értesültem arról, hogy feljelentettek a rendőrségen, 1 hete.

Mi várható?
Mi állhat a feljelentésben? Hogy elloptam a dolgokat?

Tanácstalan vagyok. OK, én késtem, de ez a hír letaglózott.

segítséget kérek, tanácsot.