Cellainfo


Dr.Attika # 2016.07.30. 07:33

Terhelt és védője is indítványozhatja azok beszerzését bizonyítási indítványként.Ők nem a szolgáltatótól kapják meg közvetlenül, hanem az adott hatóságon keresztül.

ObudaFan # 2016.07.30. 06:57

Nyomozó hatóság, ügyészség, bíróság, valamint nemzetbiztonsági szolgálat kérheti az adatokat törvényben meghatározott feladatai ellátásának biztosítása céljából.

piroska44 # 2016.07.29. 13:43

Kedves Kovács Béla Sándor!
Egy bizoyítási eljáráshoz kell!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 21:50

Sajátodat? Minek?

piroska44 # 2016.07.28. 18:58

Üdvözlök Mindenkit!
Az a kérdésem a cellainformációt,hogy lehet lekérni? Kitől és Kinek?
A választ köszönöm előre is.

piroska44 # 2016.07.28. 18:58

Üdvözlök Mindenkit!
Az a kérdésem a cellainformációt,hogy lehet lekérni? Kitől és Kinek?
A választ köszönöm előre is.

piroska44 # 2016.05.10. 21:10

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.06. 10:21

No, azért egy híváslistával összevetve, néhány tanúval megerősítve már egy kicsit másként néz ki a dolog...

Dr.Attika # 2016.05.06. 07:46

Bizonyítékként nem igazán arra a tényre, hogy hol volt a gazdája. Pl. valaki feladja postán a telefonját saját nevére feltöltött, lenémított állapotban kis csomagban. A telefon megjárja a posta logisztikai rendszerét. Pl. Szeged-Törökbálint-Szeged. A tulajdonos és a telefon is máshol volt.

piroska44 # 2016.05.06. 07:15

Tisztelt Hölgy/Úr!
Aki olvassa. Az lenne a kérdésem ,hogy a telefon cellainformációja alapján lekérhető e hogy egy adott időpontban hol volt a telefon és feltehetően a gazdája és ez használható e bizonyítékként?2015.06.amire kíváncsi lennék a telefon az én nevemen van és hol kérhetem ezt le?

kriisz # 2013.05.10. 09:25

Tiszteletem!

OLyan kérdéseim lennének, hogy ha engem kényzerítettek csalásra, amit meg kelett csinálnom, mert ha nem tettem volna meg akkor sajnos elintézték volna az életem,
Valamint, ezt az embert, a napokban feljelentettem a rendorségen. Mikor kihiívtam magamhoz a rendoroket, Eddig papírt még nem kaptam. Valamint állandoan fenyeget hogy bajom lesz. Kb a kicsalt pénz az emberektol amit el kellet végeznem osszeszen kb olyan 350 ezer ft lenne kb.
Ilyenkor hogy tudom megvédeni magam?
PL ha faceebookon fenyeget az bizonyításra szolgálhat? sajnos a pénzt azt mindíg személyesen kelett odaadni, de a száámámon szerepel az osszegek .
Esetleg ha felveszem a kapcsolatot azokkal akiktol elutalták a pénzt ok segítenének?
Mit tudok teenni ha állandoan bemocsokolja a nevemet, és az embrekkel olyan dolgokat hitet el, ami nem is igaz.
Mit tudok teenni, ha vannak olyan informácioim amit tudok és ha jol gondolom, akkor azok buncselekmények lennének, vagis tudok rola dolgokat, és ha leleplezném a rendorségen, akkor nekem az enyhíto kotulmények lennének? de ezek olyanok amikbe beleakartak réngatni,ezért tudok rola.
Valamint mit tudok olyan esetben teeni, pl egy kolbászlopás esetáben mikor kiderult a tettes, és ezek utám ég ebbe is beleakarnak keverni mikor már lezárult az ugy. ilyenkor mit tehetek? Ezt is természetesen mondtam a rndorségnek.
Valamint, a fenyegetzo ember, azt mondta hogy engem is feljelentett valaki, és én kérd3eztem a rendoroket, hopgy van e vali elenem, és mondták, hogy akkor kellett volna levelet kapnom. de nem aptam még. Mégvalami érdemesebb végigcsinálni a rendorségi procedurát, vagy magamn is bejelenthetem a bíroságon. melyik akonynyebb, vagy hatásosabb? Elore is koszonom válaszát.

Agent Cooper # 2013.05.07. 16:02

Kedves rb84!

A szolgáltató nem tárolhatja és nem is rögzítheti a telefonhívások hanganyagát. Viszont az arra felhatalmazott nemzetbiztonsági szolgálat elsősorban súlyos bűncselekmény esetén bírói végzés alapján rögzíthet és tárolhat telefonbeszélgetést.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

rb84 # 2013.05.07. 11:23

Én ezen sem lepődnék meg... :s

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.07. 11:14

Még szép!

rb84 # 2013.05.07. 11:13

Üdvözletem!

Azt jól gondolom, hogy a szolgáltatók a telefon-hívások hanganyagát nem tárolják?
Tehát csak azt tudják megmondani a szolgáltatok, hogy X szám hívta Y-t ekkor és ekkor illetve honnét, de azt nem, hogy mit beszéltek, igaz?

Ötvös Csöpi # 2013.05.07. 11:12

Kedves Agent Cooper!

Rendkívül sokat segített, még egyszer köszönöm!

Ötvös Csöpi # 2013.05.07. 10:57

Nagyon köszönöm a segítséget!

Agent Cooper # 2013.05.06. 19:57

Kedves Ötvös Csöpi!

Az Európai Unión belül a 2006/24/EK és 2009/136/EK irányelvvel módosított 2002/58/EK irányelv rendelkezik a távközlési szolgáltatók bűnüldözési célú adatmegőrzési kötelezettségéről. Magyarországon a megőrzési kötelezettségre vonatkozó részek az irányelvből az az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvényben kerültek átültetésre, külön szakasz rendelkezik a bűnüldözési, nemzetbiztonsági és honvédelmi célú adatmegőrzési kötelezettségről (l. 159/A. §).
A nyomozó hatóságok a szolgáltatóktól a Be. (1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról) alapján elsősorban megkeresés (l. 71. §) útján jutnak hozzá a szükséges adatokhoz.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Ötvös Csöpi # 2013.05.06. 17:35

Kedves Fórumozok!

Kérdésem arra irányul, hogy mely törvény, rendelet, alapján köteles a telefonszolgáltató megőrizni és kiadni a részletes híváslistát (bejövő, kimenő) ha a hatóság erre felkéri? Sajnos nem találom az erre vonatkozó szabályt.
Annyit tudok, hogy 1 évig köteles ezt megtenni.
Szeretném elolvasni az erre vonatkozó dolgokat.

Köszönöm!

Mazsoladeka # 2013.04.23. 18:09

Üdvözlök Mindenkit!
Ma megtörtént a másodfokú bíróság ítélethirdetése. Az elsőfokú bíróság ítéletét megalapozatlanság miatt hatályon kívül helyezték. Az ügyet az elsőfokú bíróság elé visszautalták. Az ügyben a Szegedi Járásbíróság fog eljárni. Ügyvédnővel nagyon elégedett vagyok. A másodfokú bíróság mellőzte az elsőfokú bíróság feljelentési indítványát.

Goodwitch # 2012.07.02. 09:42

Most hogy így hamuvá porladtam, csak megjegyezném: ennek nem azért nem lesz bjogi következménye (amit mellesleg nem is állítottam), mert az ügyvédnő azt mondta, hanem azért, mert a rágalmazás magánvádas bcs, és a bíró nem hiszem, hogy foglalkozna veled, ha egyáltalán tudomására jut.
Persze, ha még egy-két fórumon (értsd bíróság) megismétled hasonló stílusban a mondandódat vele kapcsolatban, elérheted, hogy mégiscsak legyen belőle ügy... De hiszem, hogy kolléganő azért ezt meg fogja akadályozni a Te érdekedben.


Goodwitch

Mazsoladeka # 2012.07.02. 09:11

Goodwitch!
Beégtél kedves! Az ügyvédnőtől megkérdeztem, és azt mondta, hogy ennek nincs büntetőjogi következménye, esetleg beperelhet a bíró, és polgárjogi igénye lehet velem szemben, de a kedves bírónő nem hiszem, hogy a fórumokat olvassa.

lajcsó # 2012.07.02. 07:46

Abban azért megegyezhetünk, hogy valakire a "majom" stb. megnevezés nem tényállítás. Tehát rágalmazás szóba sem jöhet.

Goodwitch # 2012.07.02. 07:29

volt ott még „marha”, és „szerencsétlen” is a „majom ”mellett. Ami tekintve, hogy egy bíróról beszélünk igencsak alkalmas a becsület csorbítására szvsz.


Goodwitch

AlexKirályfi # 2012.07.02. 07:25

Tényleg nem tudom.
Meg kérdés, hogy a majomnak nevezés az mennyire alkalmas a becsület csorbítására.
Egyeseknek szerintem kifejezetten dícséret is! :D