Válás, külföld, gyerekek


rick74 # 2011.10.24. 14:14

Tisztelt CSaszi 27. Egy évig az ég világon senki beleegyezése nem kell ha a gyermek nálad lesz elhejezve.Tisztelt ObudaFan,nálunk sem volt se másik szűllői fél se Biroi hozájátulás.

ObudaFan # 2011.10.24. 14:25
  1. A kérdező hosszú távú munkát említett.
  2. Egy évnél rövidebb idő esetén is a kapcsolattartás újraszabályozására van szükség.
rick74 # 2011.10.24. 16:45

Tisztelt ObudaFan!Az őn tanácsait kértem,eddig is s teljes köszönet érte s nem önt kérdőjelezem ez űgyben,ám a hatoság gyengeségét!!!!!Hosszu táv,vagy rövid táv?!Azt mond az érdekelt ami jo neki.....,bár az esetemben nem volt titkolt hogy hosszu táv!Ujra szabájzás?!Igen megtörtént összes nagyobb szünidőre kiterjesztve ősszi tavaszi téli nyári, igen ám most pont itt a héten Angliában az ősszi,s a gyerekeim?interneten láthatom őket ennyi..... téli szűnet? ááááá majd áprilisban tán......nem tehetek semmit ha kimentek, már futhat az ember...Ön tanácsolta hogy forduljak a gyám űgyihiv hoz,s ha elharapozik a hejzet akkor a birosághoz ujjragyermekelhejezést kérjek,őn szerint mit tehetek ebben a hejzetben,tanácstalan vagyok hogy ezt megteheti az anya s semmisnek tekinthet egy gyámhivatali határozatot!

ObudaFan # 2011.10.24. 20:55

Minden alkalommal 30 napon belül lehet végrehajtást kérni a gyámhivataltól, és ha van rá lehetőség, a pótlás elrendelését.

Shakespeare # 2011.10.25. 10:22

Segítsetek!
Németországban éltem néhány évig a családommal, 2009-ben haza jöttem és elváltam. A volt feleségem kint maradt a gyerekekkel. Kint a volt feleségem pert indított, mert szerinte kevés gyerektartást fizetek. Minimálbérem van, ebből 50 ezer forintot fizetek havonta.
A német bíróság 200-200 eurót állapított meg gyerekenként, plusz 8000 eurót visszamenőleg.
A házunkat, itt Magyarországon a volt feleségem kiadta,ezt az összeget is ő kapja. Én albérletben lakom.

Tehetek valamit? Hová, kihez forduljak?

ObudaFan # 2011.10.25. 12:42

Leginkább egy német ügyvédhez. Magyar bíróságnak itt nem lesz joghatósága a 2201/2003/EK rendelet 8. cikke értelmében, hacsak kifejezetten a magyar joghatóságban nem állapodtok meg.

Kicsi29 # 2011.10.27. 22:09

Segítséget kérek!

A volt feleségemmel 2007.December 27-én szűnt meg az életközösségünk,de akkor a gyerekek, 2 kislány velem maradtak,mert Ő külföldre költözött,és rám hagyta a gyerekek nevelését! Nagyon nehéz időszak volt ez nekem,és a lányoknak is,mivel akkor még eléggé kicsik voltak. Szandika akkor 4, Vanda pedig alig 3 éves volt.
Sajnos ezután úgymond rámszált a gyámügy,mivel egyedül neveltem őket,és mivel férfi vagyok,mindenbe belekötöttek. Amit tőlem tellett,mindent megtettem,hogy a gyerekek ne szenvedjenek hiányt,és sokszor anyjuk helyett anyjuk is voltam. De az anyjuktól sosem tiltottam el a gyerekeket. Majd 2009 márciusában betelt a pohár,és sajnos annyira elgyengültem lelkileg,hogy akkor úgy döntöttem odaadom a gyerekeket az anyjuknak,hogy ő nevelje tovább,mert én már nem bírtam sem anyagilag,sem lelkileg a megpróbáltatásokat! Ekkor kezdődtek meg a problémák. Feleségem erre beadta a válókeresetet,ami önmagában még nem is baj,de innentől kezdve a gyerekeket is kisajátította magának,és ellenem kezdte el nevelni őket! 2010 augusztusában kimondták a válást,és megállapították a fejenként 10 ezer Ft gyerektartást is,amit a mai napig sem tudok fizetni sajnos,mivel semmilyen jövedelmem nincs. A gyerekeket emiatt nem láthatom,mert az anyuka nem engedi,sőt hogy még jobban összetörje a lelkemet, másfél héttel ezelőtt elköltözött a gyerekekkel Németországba,hogy elvegye még azt a kis reményt is tőlem,hogy valaha láthassam a gyermekeimet!

Az lenne a kérésem,hogy ilyen esetben mit lehet tenni? Nyugodjak bele a történtekbe,vagy esetleg van még esélyem rá,hogy valaha láthassam őket?
Tisztelettel egy kétségbeesett apuka!

ObudaFan # 2011.10.28. 10:49

Ha odaköltözés szándékával hagyták el az országot, akkor kérheted a Hágai Egyezmény alapján a gyermekek hazahozatalát. Egyébként minden elmaradt kapcsolattartás után 30 napon belül kérhetsz végrehajtást, már eddig sem ártott volna ezt minden alkalommal kérni. Nehéz küzdelemre készülj.

gbibi # 2011.12.13. 22:21

sziasztok,
lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni!

A férjem külföldi állampolgár (nem EU) és úgy tervezzük, hogy egy időre kiköltözünk az ő hazájába. Van egy közös kisfiunk (6 éves), nem vagyunk összeházasodva. Szeretném, ha írnánk egy papírt arra vonatkozóan, hogy ha valami nagy gond lesz és én haza akarok jönni, akkor a gyerek velem jöhessen és nálam maradhasson Mo-on. Van ilyenre lehetőség? Közjegyzőnél, úgyvédnél? Esetleg rögtön bíróságnál kellene közösen megegyezni erre vonatkozóan?

Előre is köszi a tippeket!

gbibi # 2011.12.20. 21:48

sziasztok,
lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni!

A férjem külföldi állampolgár (nem EU) és úgy tervezzük, hogy egy időre kiköltözünk az ő hazájába. Van egy közös kisfiunk (6 éves), nem vagyunk összeházasodva. Szeretném, ha írnánk egy papírt arra vonatkozóan, hogy ha valami nagy gond lesz és én haza akarok jönni, akkor a gyerek velem jöhessen és nálam maradhasson Mo-on. Van ilyenre lehetőség? Közjegyzőnél, úgyvédnél? Esetleg rögtön bíróságnál kellene közösen megegyezni erre vonatkozóan?

Előre is köszi a tippeket!

rick74 # 2012.01.11. 17:18

Tisztelt Forum. Segitséget,tanácsot szeretnék kérni,két kisgyermekem londonban élnek 2011 agusztus 2.dika ota,édesanyukkal,én egy elkeseredett apa vagyok.A gyermekeim láthatását a gyámhivatal egyeségben határozatba foglalva minden isklai nagyszűnetre álapitotta,őssszi tavaszi téli ill nyári,ugy hogy anya Budapestig hoza őket.Az ősszi elmult amit jegyzőkőnyvben felvettetem gyám hiv on,ők irásban azt hiszem figyelmezteték az egyeség betartására,én mondtam a hőlgynek,nem azt szeretném ha pénzbirságot szabjon ki mert azt a gyeremeimtől veném el.Most elmult a téli szűnet karácsonnyal,gyermekeim nélkűl,ezt is jelezem,jegyzőkőnyveztesem?mit tegyek?S ha tavaszi szűnetbe sem jőn stb mlyen jogaim vannak még?S ha letelik az 1 év kint tartozkodás,kell e a beleegyezésem hogy kint maradhasanak?kérem tanácsoljanak valamit,segitsenek.tisztelettel egy apa

ObudaFan # 2012.01.11. 19:38

Amíg pénzbírságot nem szab ki a gyámhatóság, addig aligha tartja bármi vissza az anyukát ettől a magatartástól. Egy év után valóban vagy a hozzájárulásod kell, vagy ennek hiányában a bíróság hozzájárulása. Természetesen ez utóbbival lehetnek gondok, ha az anyuka ezt a magatartását folytatja. Végső soron, ha így megy tovább, esetleg el lehet gondolkodni az elhelyezés megváltoztatása iránti peren.

rick74 # 2012.01.12. 18:33

Értem,köszönöm tisztelt odudafan a válaszát.

ObudaFan # 2012.01.12. 19:53

Nincs mit.

Taurus227 # 2012.02.19. 21:12

Én magyar állampolgár vagyok, a feleségem francia, Budapesten házasodtunk össze. Most Svájcban (nem EU) élünk, válni szeretnénk. Gyerek nincs, ingatlan sincs, az ingóság elosztásában meg tudunk egyezni. Intézhetjük a válást Magyarországon?

Zotyika # 2012.02.20. 10:03

rick 74.
A gyámhivatal nem fogja megbírságolni, ergó Önnek igazat adni ha nem jelenik meg tanúval a budapesti átadás helyszínén abban az időpontban amit a határozat ír. Tehát ezt mindig meg kell tenni.

Minden esetben a pótlásra előírt határidő letelte után 30 napon belül kell bejelentést tenni. A téli szünettel már lehet, hogy elkésett?

Zotyika # 2012.02.20. 10:07

gbibi:
Szerintem nincs.
Persze lehet nyilatkozatot tenni, az majd bizonyítja az ekkori akaratot, de a gyermek érdekét fogják nézni mindkét országban ezért a jövőbeni döntés a nyilatkozattól eltérő is lehet.

miszike07 # 2012.02.22. 21:03

Szeretném a segítségeteket kérni!
4éves a kislányom,nem az édesapával nevelem.A kapcsolattartás szabályozva van 2hetente láthatja 3órát mert alkoholproblémái vannak,de persze ezt ő tagadja.A lányom szeret vele lenni,de mostanában már ő is mondja,hogy apa nem foglalkozik vele semmit az alatt a kis idő alatt sem amit vele tölt.De persze játsza az eszét mindenkinek,hogy neki mennyire fontos a lánya.Gyerektartást csak néha fizet,akkor sem a teljes összeget.Megmondta ahol tud alámtesz,na ezt már betartja.Van egy jól működő kapcsolatom,babát szeretnénk,de a párom kimegy külföldre és ha bejön neki minket is vinne magával.Ha babát várnánk a jelenlegi párommal akkor minden feltétel nélkül kimehetnénk külföldre?Vagy akkor is kell az apa beleegyezése?Kb 3havonta hazajönnénk látogatóba.A válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2012.02.23. 12:48

Az apa beleegyezése és gyámhatósági hozzájárulás, vagy az apa beleegyezése nélkül bírósági hozzájárulás kell.

Taurus227 # 2012.02.27. 09:41

Én magyar állampolgár vagyok, a feleségem francia, Budapesten házasodtunk össze. Most Svájcban (nem EU) élünk, válni szeretnénk. Gyerek nincs, ingatlan sincs, az ingóság elosztásában meg tudunk egyezni. Intézhetjük a válást Magyarországon?

Az is érdekelne, hogy mennyi időbe telik a válás. Valahol azt olvastam, hogy a házasság az elsõ tárgyaláson is felbontható, ha a házasságból gyermek nem született. Igaz ez? Akkor elméletileg akár egy hónap múlva már túl lehetek rajta (feltéve, hogy kapok időpontot a tárgyalásra egy hónapon belül)?

ObudaFan # 2012.02.27. 11:19

Brüsszel II. rendelet

7. cikk

Fennmaradó joghatóság

(1) Amennyiben egyetlen tagállam bírósága sem rendelkezik joghatósággal a 3., 4. és 5. cikk alapján, a joghatóságot minden tagállamban az adott állam joga határozza meg.

Így az Nmjtvr-t kell alkalmazni, aszerint pedig magyar állampolgár felbonthatja a házasságát Magyarországon.

Így tehát a magyar bíróság eljárhat.

Ha az utolsó közös lakás használata, ingó megosztás, házastársi tartás kérdésében egyezséget köttök, valóban az első tárgyaláson kimondhatja a bíróság a bontást.

ReGe7575 # 2012.02.28. 13:46

Tisztelt fórumozók,
Segítséget szeretnék kérni.
Tavaly elváltam, két iskoláskorú gyermekem van. Jelenleg munkanéllkülin vagyok, de lassan az is lejár. Itt nem kaptam állást de Angliába lenne munka áprilistól. Volt férjemmel beszéltem, kértem, hogy engedjen ki minket, mert itt nem tudom biztosítani a gyerekeknek a megélhetést. Gondolkodott 1 hónapig majd közölte, hogy nem engedi ki őket, én mehetek, ahová akarok. Mert akkor nem látja a gyerekeket sem ő sem a nagyszülők. 8-10 éve szinte csak a hétvégéket tölti itthon, tavaly óta fenyeget, szóban és telefonon is. Feljelentettem tavaly a rendőrségen is, de mivel „normális” lett így visszavontam a feljelentést. A gyerekekkel soha nem volt amióta megszülettek 24 órát egyedül, tőlünk 200 km-re dolgozik évek óta. Azt mondta szóljak ha én kimegyek mert akkor ő intézi a gyerekeket. Tervei szerint a nagyszülőknél lennének elhelyezve, mivel ugye ő másik városban dolgozik, és már ott van az új kapcsolata is. Megkérdeztem tőle, ez szerinte a gyerekek lelki és pszihés állapotára nem lenne rossz hatással? Azt mondta de, de majd túlélik valahogy ….
Én nem akarom őket magukra hagyni, így is szinte apa nélkül nőttek fel, én mindig mellettük álltam. Fenyeget fűvel fával, rendőrséggel, gyámhatósággal, Hágai egyezménnyel, mindennel ha ki merem vinni a gyerekeket. Kint lenne állásom, lakás, iskola, orvos, biztosítás … mindent megérdeklődtem, mindent elintéztem. Csak mennünk kéne.
Kérdésem annyi lenne, hogy mit tehet az apa, ha kimennék a gyerekekkel a tudta nélkül? A gyámhatóságnál ezt a szándékomat jelezném természetesen. A láthatást biztosítanám neki, amikor csak akar jöhet … Illetve, előbb a gyámhatósághoz adjam be a szükséges papírokat és utána menjek ki? Vagy előbb menjek és utána postázzam a papírokat?

ObudaFan # 2012.02.28. 19:32

Hazahozathatja a Hágai Egyezmény alapján.
Ehelyett a bíróságtól kérj hozzájárulást.

ReGe7575 # 2012.02.29. 19:58

Köszönöm a gyors választ.
Ha mi nem mennénk ki max egy évre, akkor is kell a bíróság?
A bíróságtól ezt hogy kérhetem meg?
Voltam ma bent a gyámügynél, ott azt mondták, ha max egy évre mennék ki, akkor fogjam a gyerekeket és büntetlenül kivihetem őket. Apa nem tehet semmit.
Akkor hol az igazság?
Felhívtam egy ügyvédet aki szintén ezt mondta, ha max egy év akkor simán kivihetem gyerekeket.

ObudaFan # 2012.03.01. 07:26

Ha maximum egy év, akkor valóban nem kell bíróság jóváhagyása. Csak a kapcsolattartást kell biztosítani a határozatban foglaltak szerint, vagy annak a módosítását elérni.