Segítségkérés derilltől


B.Endre # 2006.02.15. 23:34

Derill: köszönöm szépen a választ - ez nagyon rossz hír.

Üdvözlettel:
B.Endre

derill # 2006.02.15. 21:34

Macaroon: sajnos nem tudtam megnézni a hozzászólásotokat, mivel törölték. Ha gondolod, küldd el emailben, ha még aktuális.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

derill # 2006.02.15. 21:28

Még valami: bocsánat, hogy mindenkit tegezek (senkit nem akarok ezzel megbántani), de ez fórum, igy könnyebb, itt engem is mindenki tegezhet.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

derill # 2006.02.15. 21:27

kérdés: inditsd meg a gyermekelhelyezési pert, és ha a gyereket elhelyezik nálad, akkor csináltathatsz útlevelet az apa beleegyezése nélkül is a jelenlegi szabályok szerint - ha addig nem változik ez meg (őszintén szólva azon vagyok, hogy megváltozzon, mert véleményem szerint indokolatlan, hogy az egyik szülő vihesse külföldre a gyerekét, a másik ne, csak azért, mert közben elváltak egymástól - tehát lehet, hogy rövidesen ez változni fog.). Természetesen az apának van láthatási joga, jobb, ha megegyeztek ebben a kérdésben, ha nem tudtok megegyezni, akkor gyámhivatal, vagy gyermekelhelyezési perben a biróság fogja szabályozni.

B.Endre: sajnos nincs. A jogszabály csak az iskola megválasztásának jogát adja (tehát, hogy milyen tipusu iskolába menjen), azt a jogot nem, hogy eldöntsd, hogy menjen, vagy ne. Ezzel ugyan nem nagyon értek egyet, de sajnos akkor is ez van jelenleg. Az a körülmény, hogy május 31-ig be kell töltenie a gyereknek a 6-ot, tehát nem befolyásolja azt a tényt, hogy ha már betöltötte volna, akkor sem lenne beleszólásod abba, hogy menjen-e vagy halasszon. Egy csomó másba sincs a különélő szülőnek beleszólása, ami szerintem indokolatlan (pl. hogy legyen-e a gyerekének abortusza vagy sem, kössön-e házassogot vagy sem, milyen mütéteket hajtsanak végre rajta stb.)

Macarnon: irhattok bármikor az email-cimemre. Sajnos mostanában el vagyok havazva, ezért a fórumra ritkábban tudok jönni, de azért igyekszem néha. Az emailjeimet viszont naponta - kétnaponta megnézem.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

B.Endre # 2006.02.15. 14:07

Köszönöm a válaszokat, ez így időlegesen megnyugató.

Továbbra is szeretnék az Ügyvédnőtől választ kapni arra vonatkozóan, hogy az elvált apának van-e joga arra, hogy a kötelezőnél korábbi iskolába íratást megvétózza, ha azt a gyerek szempontjából úgy tartja jobbnak.

Köszönettel:
B. Endre

Macaroon # 2006.02.15. 08:31

Szia Kedves derill,

A Gyerektartás mértéke és a sima gyerektartás topicban ketten (Macaroon és perec) vázoltunk egy helyzetet. Légy oly jó és olvasd át, sokat segítene a véleményed. Vmint kérdés: hol lehet téged fórumon kívül "igénybe venni"?

Köszönöm,

M.

balazs01 # 2006.02.15. 06:56

Egészen pontosan május 31-ig kell betöltenie a hatot, csak akkor mehet az idén szeptemberben.
Az én kisfiam is most elsős, ő tavaly júniusban töltötte a 7. évét és nagyon-nagyon jó, hogy 7 éves korában került suliba. Most a legjobbak között van, matektagozaton.:))

kiábrándult # 2006.02.15. 06:43

Ha júliusban tölti a hatot, nem mehet szeptemberben iskolába, a jelenlegi előírások szerint valamikor tavasszal be kell már tölteni, hogy mehessen.

B.Endre # 2006.02.14. 21:04

Tisztelt Ügyvédnő!

Elvált apa vagyok, a két fiam édesanyjuknál elhelyezve, közös szülői felügyelet nélkül.

Exemmel vitánk van a nagyobbik gyerek iskolába íratásával kapcsolatban. Az exem úgy akarja, hogy a nagyobbik, aki júliusban tölti a hatot, már az idén kezdje el az iskolát.

Én úgy látom, hogy a gyereknek sokkal jobb lenne, ha csak egy évvel később kezdene.

Kérdésem: mint elvált apának jogom van-e beleszólni, hogy a gyerek szeptemberben iskolás legyen, illetve dönthet-e az anya nélkülem?

Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel:
B. Endre

kérdés # 2006.02.12. 19:24

Hello derill!
A kérdésem a következö lenne röviden. Van egy kisfiam, aki nem házasságból született, de apasági nyilatkozat készült. Azóta nem élünk együtt. Szeretnék útlvelet a kisfiamnak, utazni szeretnék vele. Ha az apa nem járul hozzá nem tehetek semmit a fiam 18 éves koráig? És egyáltalán milyen jogai vannak az apának? Értem ezalatt a láthatást? Nagyon várom válaszát. Elöre is köszönöm.

derill # 2006.02.11. 23:35

Vikus: megnéztem, de nem tudok segiteni. Amig a nőnek kell kihordani és megszülni egy gyermeket, ő dönti el, hogy akar-e gyereket vagy sem, és abba a férfinak semmiféle beleszólása nincs, akkor sem, ha ő nem képes szülni, de nagyon szeretne gyereket, a nő pedig nem hajlandó megtartani, és akkor sem, ha a nő terhes lett, és a férfi nem szeretne gyereket.

Egyet tudok érteni Kálával, huzott volna óvszert magára.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

derill # 2006.02.11. 23:29

Vikus: köszi:) nézem, csak el voltam havazva.
Füsi: Továbbra is fennáll. Ha majd nem, mert abbahagyja, vagy elvégezte, a bíróságtól kell kérned a tartásdij fizetési kötelezettséged megszüntetését.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Füsi # 2006.02.11. 20:54

Hello derill

Segitség kellene tartásdij ügyben.

Ha érettségi után ugyanazon iskolában 2 éves technikusi, nappali tagozatos képzést is kap a gyermek, továbbra is fennáll-e a fizetési kötelezettség?

Ha nem, hogyan kérhetem a tartásdij levonásának megszüntetését? Saját Pénzügyemnél, vagy a válást kimondó Biróságnál, vagy hol?

Üdv: Füsi

Vikus # 2006.02.03. 13:10

Derill!
Elmondanád a véleményedet a "segítségkérés" topicban "terességmegszakítás" címmel segítséget kérőről, gondolatmnetéről és a rá érkező válaszokról?
Láttam, már válaszoltál neki, de úgy láttam arrafelé nem jártál.
Tudod, lehet, hogy most sokan elítélnek, de nem feltétlenül érzem úgy, hogy meg kellene kövezni az illetőt.

Az ügyvéd azt jelenti, hogy megvan, sikerült?

derill # 2006.02.03. 13:02

Helyes:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

speedy # 2006.02.03. 09:18

Off

Szia Derill!
Csak érdekeségképp, emlékszem volt egy téma a gyereknévváltoztatásáról.
Hát nálunk is felmerült a téma , fogalmam sincs honnan vette a gyerek.
Persze nem komoly a dolog, jó neki a régi neve is, csak gondolom szeretne névileg is a családhoz tartozni. Egész pontosan összevonta az apja és az én nevemet, és ráírta a füzetére.

Hihetetlen a gyerekagy...
Persze nem lesz semmiféle névváltozás, csak e kellett magyarázni neki, hogy nagyon szép neve van.

On

derill # 2006.02.02. 22:16

Nem. Még akkor sem, ha a gyermek tőled származott volna.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

koba853 # 2006.02.02. 12:35

Jó napot kívánok!

Az lenne a kérdésem,hogy nekem,mint férfinak van-e jogom és lehetőségem a volt barátnőm abortusz műtétének elvégzéséről kiállítottdokumentumot látni,másolatát megkapni.Magyarul,ha a lány nem hajlandó nekem megmutatni,akkor kikérhetem-e a műtétet végző intézményben?

Köszönöm.

derill # 2006.01.30. 19:28

Ez az, amiről a másik topicban irtam Neked. Ha például a kapcsolatot nem tartja, szóba sem áll az apjával, holott erre az apa önmagában nem adott okot, tehát sosem bántalmazta, a tartásáról gondoskodott stb.
A Ti esetetek pont ez az eset véleményem szerint. A biróság igen nehezen állapitja meg, de volt már példa rá, szerintem érdemes megpróbálni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

iboly # 2006.01.30. 15:10

# a gyermek a tartásra kötelezettel (vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával) szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenné válik) ,
Fenti résszel kapcsolatban kérdezném,hogy mit jelent. Mikor nem kell tartásdíjat fizetni egy még tanuló, de 18. életévét betöltött gyerek után , aki évek óta nem tartja a kapcsolatot az apjával, az úton köszsönés nélkül megy el mellette.
Köszönöm a segítséget

derill # 2005.12.10. 19:12

Köszönöm gasko, csak a fórum pang, én meg el vagyok havazva. De azért hétvégenként tuti felnézek:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

gasko # 2005.12.09. 09:09

Szia derill!

Rendszeresen olvaslak ám, de ez a karácsonyi őrület úgy látom mindenkire hatással van... Eléggé pang a fórum mostanában. Azért ugye minden oké?

derill # 2005.11.29. 02:42

Minden rendben:) csak épn is el vagyok havazva.
Nem kaptam semmit, remélhetőleg azért, mert minden rendben van náluk.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

gasko # 2005.11.28. 09:24

Szia derill!

Nem tűntem ám el nagyon, csak elég sok dolgom van. Minden rendben?
Látom itt még mindig megy a szkander... Engem is érdekelne, hogy mire gondolt moamoa, kaptál már valamit?

derill # 2005.11.23. 10:06

másik: azt, hogy a pasik nem szoktak borderline-k lenni, általánosságban irtam.

moamoa: Igénylem:) Szivesen tanulok a saját és más hibáiból is.

Ne aggódj rád nem is irtam, hogy borderline vagy. Hihetetlenül intelligensnek én sem neveztem feleséget, annyit irtam, hogy az ő története legalább logikus.

Azt sem irtam, hogy Te tipikusan kapcsolattartást akadályozó anya vagy, de azt igen, hogy az a sztori, amit előadtál az utlevéllel kapcsolatosan, az a kapcsolattartás akadályozására ment ki, és ezt most is tartom. Viszont becsüllek, amiért végül elfogadtad az érveimet, és csináltattál utlevelet a gyermekednek, annnak ellenére, hogy nagy vonalakban nem értettél velem egyet. Ez arra utal, hogy nagyon fontos neked a gyermeked, és képes vagy a sértődést mellőzni az ő érdekében.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu