KFT üzletrész eladás


Nevum # 2014.04.27. 07:11

Tisztelt fórumozók.

Szeretném a segítségeteket kérni. Egy ismerősömmel alapítottunk 1 Kft-t, én tulajdonos vagyok 48%-ban a társam ügyvezető 52 %ban,A Kft- főleg az Ő befektetett pénzéből és az én szakmai tapasztalatom alapján indítottuk el. Mindketten dolgozunk, de sajnos a pár hónap alatt kiderült, hogy a társam teljesen alkalmatlan a feladatra és rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz. Ezért arra a megállapodásra jutottunk,hogy kiszállna a cégből.A cégből ez idáig semmi pénzt nem vettünk ki, minden bevételt visszaforgattunk és fizettük a járulékokat, a társam most követeli a Kft-be beletett pénzét, csak abban az esetben hajlandó kiszállni belőle. Azt szeretném kérdezni, hogy megilleti e Őt a befektetett pénzének a teljes összege vagy csak az 53%-a ,ahogy a társasági szerződésben szerepel.

Várom mihamarabbi válaszukat

Üdv

ObudaFan # 2013.07.20. 06:05

A kft. ingatlanjait a kft. ügyvezetője értékesítheti a kft. nevében. A bevétel is a kft-é lesz. Ez a bevétel ugyanúgy a társasági adó alapja, mint bármilyen más bevétel.

dzsungel # 2013.07.17. 14:40

Társammal együtt el szeretnénk adni a saját tulajdonu kft.-nk ingatlanjait(iroda,telephely).Hogy jutunk a pénzünkhöz?Mit jelent adózás szempontjából,egy képletet szeretnék kérni arra ,hogy az adó hogy lesz kiszámolva.köszönöm

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.21. 18:18

(2) A vezető tisztségviselő tisztségéről bármikor lemondhat, ha azonban a gazdasági társaság működőképessége ezt megkívánja, a lemondás csak annak bejelentésétől számított hatvanadik napon válik hatályossá, kivéve, ha a gazdasági társaság legfőbb szerve az új vezető tisztségviselő megválasztásáról e határidő elteltét megelőzően gondoskodott, illetve gondoskodni tudott volna. A lemondás hatályossá válásáig a vezető tisztségviselő a halaszthatatlan döntések meghozatalában, illetve az ilyen intézkedések megtételében köteles részt venni.

32. § (1) Ha ezt a társasági szerződés nem zárja ki, a társaság legfőbb szerve a vezető tisztségviselők tevékenységének segítése érdekében egy vagy több cégvezető kinevezéséről határozhat. A cégvezető olyan munkavállaló, aki a vezető tisztségviselők rendelkezései alapján irányítja a társaság folyamatos működését. A cégvezető feladatkörében a gazdasági társaság érdekeinek elsődlegessége alapján köteles eljárni. A cégvezető tevékenysége nem érinti a vezető tisztségviselők társasággal szembeni 30. § szerinti felelősségét.

Aisa2011 # 2013.06.21. 17:45

Tisztelt Szakértők!

2008 évben 50%-50%-os tulajdonban alapítottunk KFT.-t a volt társammal,saját magam lettem ügyvezető.
A viszony megromlott,adóssága is van a cégnek.Semmilyen tevékenység nem folyik már a cégen,2010 óta.
A minap kaptam egy levelet a volt társtól melyben idézem ez szerepel
"a KFT-ben betöltött határozatlan időtartamú ügyvezetői tisztségemről azonnali hatállyal lemondok"
és jelentsem ezt a cégbíróság felé...
A kérdésem a következő,hogy ő tehet ilyet?
mi a következménye rám nézve ha nem foglalkozom az üggyel?
Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2013.06.20. 09:17

Nem.

tímea78 # 2013.06.20. 08:30

Tisztelt Ügyvéd Urak!
A következőben szeretnék felvilágosítást kérni: ha a kft tagjának 50%-os üzletrészét a végrehajtó lefoglalta és árverésre bocsájtotta (tartozás miatt)akkor a tag milyen kötelezettséggel és követelésekkel élhet a cég ill. a vezető felé? Gondolok itt arra, hogy leltár és könyvekbe való betekintés elszámolás a cég vagyonával kapcsolatos ügyekben? Ilyen esetben nem a végrehajtó rendelkezik az üzletrészhez kapcsolódó jogokkal?
Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.06.08. 11:43

Nem lehetetlen, de azért nem ugyanaz a helyzet, mintha az ügyvezető házastársa lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 08:06

... felelőssé váljék... Bocs.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 08:06

(„Nem felelsz a cég tartozásaiért.
Tényleg csak zárójelben: az a tag, aki az ügyvezető tag élettársa is egyúttal nem lehetetlen, hogy személyesen is felelőssé tegyék a cég tartozásaiért.)

ObudaFan # 2013.06.08. 06:28

Meg kell állapodni a feltételekben és egy ügyvédet fel kell keresni. Költség lesz az állam részére az eljárásban fizetendő 18e Ft, valamint az ügyvédi munkadíj. Nem felelsz a cég tartozásaiért.

1155 # 2013.06.07. 10:25

Üdv!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy 2008ban alapítottunk az akkori párommal egy kft-t. Nekem 20% tulajdonrészem van a cégben. Ő az ügyvezető a 80%-ával. Szeretnék ettől az üzletrésztől megszabadulni, eladni neki.
Mi ennek a módja, folyamata? Mi mi után következik? Esetleg jogszabályi hivatkozást meg tudnának-e velem osztani, hogy lássam a folyamatot részleteiben?! Milyen költségekkel jár ez? Igazából jelképes összegért adnék túl rajta, s neki is adnám el. NAV felé van bejelentési kötelezettségem?

Hogyan fogjak ennek neki? A cégnek van köztartozása....ez engem akadályoz valamiben? Felelek érte? Csak tagja vagyok a társaságnak, semmilyen részesedést nem kapok belőle

Válaszukat előre is köszönöm!
Üdv: Judit

zoli0504 # 2013.04.28. 19:09

Tisztelt Fórumozók!

1991-ben 5-en alapítottunk egy Kft-t. 3 MFt törzstőkével.
Az én részem 20 %, amelyet most el akarok adni. Tud-e valaki abban segíteni, hogy 30 MFt-os eladási ár után nekem mennyit kell adóznom. Köszönöm: Zoli

ObudaFan # 2013.03.27. 21:04

Egy jópár esetben maga a cégbíróság közli az adóhatósággal.

Rexor # 2013.03.27. 14:11

nem

remarque # 2013.03.27. 14:00

Akkor nem kötelező bejelenteni a vagyoni betét megszerzését (illetve eladását) a magánszemélynek?

Rexor # 2013.03.27. 13:54

Előfordulhat ilyen eset pl. bejelentett részesedés esetén. Egyébként nem kötelező.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.27. 13:04

Tagváltozást az adóhatóságnak? Minek?

remarque # 2013.03.27. 12:21

Tisztelt Fórumozók,

kérem segítsenek abban, hogy üzletrész adásvétel esetén az adóhatóság felé miképp kell lejelenteni a változást? Melyik adatlapon? Vagy milyen formában?

Köszönöm!

Ferenczi Gábor

ObudaFan # 2013.03.08. 11:39

A NAV felé a cég fog felelni. A cég meg, ha ebből kára lesz, a korábbi ügyvezetőtől követelheti főszabály szerint annak a megtérítését.

Angmar # 2013.03.06. 14:53

Kedves Fórumozók! A következő lenne a kérdésem: 2012 áprilisában vásároltam egy kft-t, amely egy büfét üzemeltetett, én is folytattam ezt tovább. Most kaptam egy Apeh ellenőrzést 2012-es és 2011-es évre. Az én könyvelésemmel minden rendben van, de mi lesz ha a korábbi időszakra, amikor nem az enyém volt a kft. az Apeh adóhiányt talál. Felel-e ezért az előző ügyvezető?
Köszönöm a válaszokat.

Matyika66 # 2013.03.05. 22:47

Tisztelt ObudaFan,

Köszönöm a válaszát, kicsit bonyolódott a helyzet, ugyanis az új cégtársat még az egykori üzlettársam irányítja a háttérből. A mostani nem enged betekintést nyerni a könyvelésbe, s kijelentette, hogy nem hajlandó átvenni a részemet, sem eladni az övét, majdhogynem semmiféle kompromisszumra nem hajlandó. Úgy pedig nehéz lenne eladnom valakinek, h a könyvelésbe nem tekinthetne bele az esetleges vevő..
Van valami ötlete,h mitévő legyek ilyen esetben?!!?
Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2013.03.04. 20:45

Matyika66

Egyetlen lehetőséged van: ha találsz valakit, akivel megegyezel, hogy milyen feltételekkel ruházod rá az üzletrészedet.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.03. 17:48

Én azt írtam, ő jogosult dönteni. Már a saját hatáskörében. A felelősség egy másik kérdés.

Péter6 # 2013.03.03. 17:33

Értem, köszönöm a gyors választ. (Esetemben a másik 50% és az ügyvezető ugyanaz a személy, így ha jól értem ilyenkor ő az egyetlen felelős a döntéseket illetően)