KFT üzletrész eladás


Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.17. 14:47

Érvényességi ideje nincs, de 30 napon belül be kell jelenteni, különben bírságolhatnak.

Pjozsef # 2009.07.17. 12:35

A társasági szerződés szeretném módosítani a tulajdonrészemet adnám el családon belül. A létesítő okiratnak milyen érvényességi ideje van? (tehát a módosított okirat aláírásától számított mennyi idő áll rendelkezésre) a cégbíróságra történő benyújtásra?

Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2009.06.29. 11:45

Nem kell elfogadniuk. Szerintem előzetesen egyeztess a kamaráddal.

Nicole1 # 2009.06.29. 10:22

köszönöm, akor teht van lehetőség egy fantázianév felvételére, amennyiben ezt szeretném?? el kell fogadniuk pl angol nevet ha nem külföldi cég itthoni irodája vagyok??

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 10:16

Elvileg csak a tagok nevét viselhetné, gyakorlatilag azonban már elég elnézőek a kamarák. Lásd a nemzetközi irodák hazai filiáléit.

Nicole1 # 2009.06.29. 09:59

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy alakuló ügyvédi iroda neve kizárólag ügyvéd nevét viselheti vagy lehet neki más nevet adni, mint law company vagy bármi más? Van a semlegesebb, nem személyhez fűződő megnevezéshez bármiféle megoldás, formula, vagy kizárólag ügyvéd nevét viselheti az iroda?
Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2009.06.29. 08:16

Igen, csak nem volt a helyzet magaslatán a gépem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 07:26

Mármint az elővásárlási joggal. :)

ObudaFan # 2009.06.28. 09:30

e ha nem élsz vele, megteheti.

tomaa # 2009.06.27. 11:05

Alapítottam egy Kft.-t amiben a társammal 50-50% arányban vagyunk vezető tisztségviselők.
Tetemes adósságot halmozott fel míg én külföldön tartózkodtam és most a tulajdon részétől megszeretne váni.

Az én beleegyezésem nélkül megteheti?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.27. 10:55

Főszabályként semilyen. De ezt Rexor már mondta.

ld30 # 2009.06.26. 18:35

Nagyon köszönöm a gyors válaszát!

Még egy kérdésben kérném a segítségét, amennyiben csődeljárás vagy felszámolás indul a cég ellen és mi a férjemmel mint kisebbségi tulajdonosok még bent vagyunk a cégben, akkor minket milyen felelősség terhel? (A cégnek nincs már vagyona, csak hitele és tartozásai).

Köszönettel:
Lné

Rexor # 2009.06.26. 10:00

Ha ügyvezetőként nem dolgoztatok a társaságban, akkor nincs felelősségetek. Ha odaajándékozzátok az üzletrészeteket az ügyvezetőknek nem keletkezik semmi adófizetési kötelezettségetek (max az ügyvezetőknek lehet ajándékozási illetékfizetési kötelezettsége Romániában).

ld30 # 2009.06.26. 09:57

Tisztelt Hozzáértők!

Segítségüket kérném a következőkben.
Romániában van egy KFT-nk (családi vállalkozás), ami úgy tűnik csődbe fog menni. A férjemmel az alapítást követő évben léptünk be, összesen 30%-os tulajdonrészt szereztünk és a tőkénkkel megemeltük a cég törzstőkéjét. Nekünk nem volt beleszólási jogunk a döntésekbe, azokat a két ügyvezető hozta meg, aminek hatására a cég csődbe ment.
Kérdésem a következő, ha átruházzuk a két ügyvezetőre a tulajdonrészünket (eladni sajnos nem tudjuk, mert nincs semmilyen vagyona a cégnek, sem az ügyvezetőknek magánoldalon), akkor minket terhel e a későbbiekben bármilyen felelősség, ha kiderül, hogy nem fizettek adókat, járulékokat, hiteleket stb. (magánvagyonunkkal felelünk e), illetve ha pénz nélkül átruházzuk a tulajdonrész, bármilyen adófizetési kötelezettség terhel e minket?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel:
Lné

ObudaFan # 2009.04.06. 14:01

Hozhatsz magad vevőt, de az elővásárlási jogról előre, a vevő ajánlatának ismerete nélkül nem lehet lemondani. Először a vevőd tesz egy ajánlatot, aztán a többi tag, a társaság, vagy a taggyűlés által kijelölt személy arra majd nyilatkozik, hogy az ajánlatban foglaltakkal azonos feltételek mellett szeretnék-e megvenniaz üzletrészt.

amszi # 2009.04.06. 10:59

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2009. március 9-én felmondtak a kft-ben, ahol mellesleg tag is vagyok. Felajánlották az üzletrészem névértéken való megvásárlását, amit - az értékét tekintve - nem fogadtam el. A taggyűlési jegyzőkönyvben azt válaszolták, hogy meggondolják és később tesznek ajánlatot erre. Úgy tudom, hogy 15 nap elteltével kell reagálniuk, ám választ azóta sem kaptam tőlük.
A kérdésem az volna, hogy most hogyan tovább? Ha felszólítom őket a válaszadásra és továbbra sem reagálnak, ezzel lemondanak az elővásárlási jogukról, hozhatok magam vevőt? Mi a teendőm, ha én mihamarabb értékesíteni szeretném az üzletrészem az általam kért összegért, és tudom, hogy a kft nem nagyon szeretné, ha idegen ember lépne a cégbe, de nem is akarják megadni a kért összeget?
Köszönettel: Ambrus Laura

ObudaFan # 2009.01.16. 12:21

Ha üygvéddel íratod, akkor nyilván rendben lesz. Különösebb formai követelményei nincsenek.

Ugyvez # 2009.01.15. 20:33

Köszönöm a választ. A lemondást is ügyvéddel írassam magamnak, vagy megírhatom én magam? Utóbbi esetben milyen formai követelményei vannak egy ilyen lemondásnak?

ObudaFan # 2009.01.15. 15:31

Az üzletrészedről nem tudsz lemondani, azt átruházni tudod, ha van, aki igényt tart rá. Az ügyvezetői megbízásodról tudsz lemondani, de a cég még 60 napig igényelheti a közreműködésedet. Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya, az illeték 15e Ft, a közzétételi költségtérítés 3e Ft.

Ugyvez # 2009.01.15. 14:09

Üdvözlöm a fórumozókat. Kérdésem a következő: szeretnék megszabadulni egy KFT. ügyvezetői igazgatói megbízásomtól és tulajdonrészemtől.
1.
Tudna valaki segíteni lemondó nyilatkozat szövegével kapcsolatban?
2.
A lemondással és az üzletrész eladásával kapcsolatban kb milyen ügyvédi és egyéb költségekre kell számítani a Kft-nek?

Köszönöm

ObudaFan # 2008.12.18. 12:17

Az eladónak legfeljebb lehetősége van: ha a cég nem jelenti be a változást, akkor törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezhet.

bandeeraz # 2008.12.17. 14:07

Az eladónak semmi kötelezettsége sincs. Zsebre teszi a pénzt és kész. A téged kötelező szakasza a szerződésnek meg baromság, a vevő teheti csak meg. A cégbíróságon meg még ő sem.

ObudaFan # 2008.12.17. 12:16

Az ügyvezető köteles bejelenteni. Plusz az üzletrész szerzője, ha minősített többséget szerez.

drgonzo # 2008.12.17. 10:37

Magát a szerződést nem ügyvédnél írtuk alá, de a vevő (egy másik tulajdonos) és a másik tag már módosították a társasági szerződést az ügyvédnél, amihez én már nem kellettem, és az átírást is elintézték elvileg. Csak pl. gépkocsi adásvételnél ugyebár minkét félnek be kell jelentenie a tulajdonos váltást, erre lennék kiváncsi hogy ebben az esetben kell e.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.17. 10:15

Ügyvéd nem működött közre az ügyletnél?