KFT üzletrész eladás


Rhino23 # 2013.01.17. 12:32

Óbudafan
Kire értetted, hogy nem lesz felelősségre vonás? az új, vagy a régi tulajra?

Valami olyasmi, nem tudok mindent még, mert nem tudtam most beszélni vele!
Annyit tudok, hogy ő felrakott az eladó számlájára x 100 ezret, amennyiért "vette" a céget!

Dr.Attika # 2013.01.17. 10:41

Céget senkire nem lehet "rásózni". Itt egy strómanról van szó?
Ha igen, akkor ezzel kellett volna kezdeni a kérdést.

ObudaFan # 2013.01.17. 10:33

Ismerősöd szempontjából ez akkor kellemetlen, ha a beszámolókat sem lehet elkészíteni, annyira hiányos a könyvelés. Ha azokat el lehet, akkor is azért nem árt könyvelővel, ügyvéddel átnézetni az egész történetet, hogy mi a legjobb megoldás, de ebben az esetben azért személyes felelősségre vonás aligha lesz.

Rhino23 # 2013.01.17. 10:10

Az, hogy az ismerősömre rásóztak egy ilyen céget! Én ismertem hallomásból az előző tulajdonost, és majdnem csak 100%-ig biztos vagyok benne, hogy fiktiv számlákat vásároltak!
Itt az a kérdés, hogy ha az ismerősöm cége, kap egy ellenőrzést, és nincsenek meg a számlái stb, akkor őt fogják-e elővenni?
Vagy tudnak valamit kezdeni a régi tulajdonossal is?
Üdv.

Dr.Attika # 2013.01.17. 09:57

Nem vonható felelősségre a korábbi tulajdonos.
Milyen elévülési időre gondol? Büntetőjogi, polgári jogi, közigazgatási jogi?
Mi a konkrét probléma?

Rhino23 # 2013.01.17. 09:43

Ez nem volt valami bő...:)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.17. 05:57

Nem megy az ilyen könnyen.

Rhino23 # 2013.01.17. 00:10

Adott egy cég, ami (szerintem) adót csalhatott fiktív költség számlákkal, ezt xy megveszi, majd aláírja a megfelelő papírokat, hogy minden iratot, papírt átvett, amit utána elhagyott, ellopták stb, ezek után az előző tulajdonost felelősségre vonhatják-e? Tehát mi alapján, tudom kideríteni a csalást, ha nincs meg semmilyen papír? Van-e ebben elévülési idő a volt tulajdonos részéről?
Köszönöm a segítséget! Üdv

ObudaFan # 2012.12.03. 14:02

Nyilván ebben az esetben az ügyvéd a felelős azért a bírságért, amit a cégbíróság ki fog szabni.

babenyeczp (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 23:24

Szeretném kérni a tanácsotokat, illetve véleményeteket az én esetemnél.
Alapítottunk a barátommal egy kft.-t két éve (a tulajdonos 80%ban én, 20%ban ő, az ügyvezető én).
3 hónapja megvásárolta a teljes üzletrészemet, ügyvezetői szerepemről lemondtam és kiléptem, mint munkavállaló is a cégből. Az üzletrész átadásáról adásvételi szerződést írtunk a partnerem ügyvéd rokona ”közreműködésével” , ugyan nem személyesen előtte, de két tanúval.

Immáron 2,5 hónapja várjuk, hogy megkapjuk a Cégbíróságtól a végzést a változásról. Az ügyvéd ilyen-olyan informatikai hibákra hivatkozva, de vállalta a felelősségét a csúszásért, de ”intézi!”, persze az ingyenes cégadatbázis szerint semmi nyoma ezidáig.
Azt szeretném tudni, hogy ilyen esetben mi történhet? Mik a következményei és szankciói egy ilyen csúszásnak? Augusztus végén szerződtünk a partneremmel, viszont pl. a bejelentési kötelezettség határidejét messze felülmúltuk.
Ezért mi, azaz a cég lesz elmarasztalva vagy védekezhetünk az ügyvéd mulasztásával? Illetve ilyenkor jogilag jelenleg még én minősülök a cég ügyvezetőjének vagy a szerződés aláírása óta már nem?
Köszönöm előre a válaszokat,tanácsokat!

ObudaFan # 2012.09.22. 10:26

Nincs.

Hunmagicboy # 2012.09.22. 08:58

Tárgyi eszközökre..vagyonára...... bocs....

ObudaFan # 2012.09.21. 14:33

Apportjára? Arra nincs, de nem biztos, hogy ezt akartad kérdezni.

Hunmagicboy # 2012.09.21. 14:12

Sziasztok....

A kérdésem az lenne, hogy kft apportjára, a kft tulajdonosának van-e elővásárlási joga, harmadik személlyel szemben? Nem árverésen értékesített, hanem taggyűlés szavazta meg az eladást, harmadik személynek!

zolt72 # 2012.09.14. 15:37

Köszönöm ,Ön étrhetőbben leirta mint kollégája.Maximálisan tisztában vagyok most már a helyzetemmel.Köszönöm segitségét.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 14:53

Mondtam neki órákkal ezelőtt. Csak ő is az a fajta, aki azt hiszi, ha újra és újra megkérdezi, előbb-utóbb neki tetsző választ kap.

Mit is mondott Einstein, mi az őrültség lényege?

ObudaFan # 2012.09.14. 14:44

Semelyik. Végrehajtják a cég üzletrészét, vagy fedezetelvonó szerződésnek tekintik, és magát az ingatlant.

zolt72 # 2012.09.14. 12:57

Üdvözlöm!
Magán adósságaim miatt céget szeretnék alapitani és a jövőben vásárolt lakást cégre iratni vagy szlovákiában vagy magyarországon alapitanám a céget,kérdésem az lenne,hogy magán vagyon végrehajtás elől melyik cégforma védi meg a lakásomat ha itt vagy ha külföldön alapitok céget?Várom válaszát.Tisztelettel ZOLT72

ObudaFan # 2012.09.03. 11:16

Főszabály szerint le. De azért is van a társasági szerződés, hogy ott legyen szabályozva, ha valamit nem főszabály szerint szeretnétek.

Kati002 # 2012.09.01. 11:19

Kedves Fórumozók!

Most szeretnénk KFT-t alapítani, a tagok 50%, 40% és 10%-kal indulnának.
A 10%-kal rendelkező tag lenne az ügyvezető.

Kérdésem lenne, hogy a jövőben milyen beleszólása, joga stb. lehet egy 10%-kal rendelkező tagnak a másik kettő tag ellenében, és bármikor le lehet e váltani, mint ügyvezető?

Majin # 2011.11.24. 10:31

Kedves Fórumozók,

Felmerült pár kérdés bennem, amire talán itt választ kaphatok:

Adott egy több éve sikeresen működő kft. 2 ügyvezetővel 50-50% tulajdonrésszel. Egyéb okokból kifolyólag az egyik tulajdonos kiszállna a kft-ből, jelképes összegért megválna a tulajdonrészétől a másik ügyvezető javára, aki így 100%-os tulajdonrésszel rendelkezne. Így ugye egyszemélyes lenne a kft.

  • Milyen előnyei, hátrányai lennének a kft.-ben maradt tulajdonosnak?
  • Jár-e valamilyen többletköltséggel, járulékkal?
  • Korlátlan felelősséggel (teljes vagyonával), vagy ugyanúgy korlátolt felelősséggel (csak a bejegyzett törzstőkével) felelhet?
  • Munkaviszonyban csak akkor állhat, ha az alapító okiratba ez belekerül?

Hirtelen ezek merültek fel, előre is megköszönöm a segítő válaszokat! Szép napot!

ObudaFan # 2011.09.19. 12:55

Nincs mit.

ObudaFan # 2011.09.15. 14:04

Az természetesen nem lehetséges.

smad # 2011.07.04. 09:32

Kedves Fórumozók!

2004-ben alapított Kft többségi tulajdonjogát ajándékoznám el gyermekemnek.
Kérdéseim:
1, Keletkezik-e szja vagy egyéb adófizetési kötelezettségem az ajándékozás után?
2, Keletkezik-e a gyermekemnél vagyonszerzési illeték?

(a cég nem rendelkezik ingatlan tujadonjogával)

Köszönöm a választ

noble # 2011.03.18. 16:32

Igen a megállapodásban az aláírásoknál úgy szerepel, hogy az én régi társam az akkori ügyvezető az adós, és az új tag pedig tartozás átvállaló "titulusban" van. Én pedig a hitelező vagyok.

A vállalkozásba én 1.000.000 forintot tettem bele, legalábbis ennyit kértem a helyettem belépett személytől. Ekkor már be volt adva az Áfa visszaigénylésünk, ami szerint 600.000 forint visszatérítést fog kapni a cég márciusban. Ez természetesen a cég számlájára fog érkezni, illetve érkezett. A helyettem belépő személy azt találta ki, hogy akkor ő úgy lép be, hogy a részem átadásánál kifizet nekem 400.000 forintot és a maradék 600.000 forintot pedig ide adják, akkor ha megérkezett a visszatérítés. Így valójában 400.000 forintért lehetett benne a vállalkozásba. Ezért találták ki, illetve az ügyvéd ezért javasolta azt, hogy én 1.000.000 forint tagi kölcsönt adtam a kft-nek, amiből 400.000 forintot az új tag átvállalt és meg is fizette a maradék 600.000 forint felől pedig idézem "továbbá az adósi Kft és a hitelező megállapodnak abban, hogy a fönnmaradt 600.000 forint kölcsöntartozását az adósi Kft akkor fogja visszafizetni, ha a 2011. március 10. napján várt Áfa-visszatérítést a cég az adóhivataltól visszakapta és annak összegét a cég számláján jóvá írták"
Az átadásról annyit írnak, hogy vagy készpénzben, vagy átutalással kellett volna felém törleszteniük az összeget.
Ez az, ami nem történt meg. Annyit még érdemes tudni, hogy hiába van két ügyvezető, csak a réginek, az én volt társamnak van a bankszámlához hozzáférése. Ezzel a lehetőséggel élve, ő felvette az összeget, én viszont nem kaptam semmit. A régi ügyvezető azt mondta,illetve sms-ben írta, hogy ő odaadta a pénzt az új társának, és azt ő nem tudja, hogy én miért nem kaptam meg. Természetesen arról semmilyen bizonyítékkal nem tud szolgálni, hogy ő oda adta volna a pénzt akárkinek is. Tehát egyértelmű, hogy lenyúlta és nem hajlandó fizetni. Nekem elvileg a cég tartozik, ezért kérdeztem azt, hogy ilyenkor mind a két ügyvezető felelősségre vonható? Mit tehetek? Rendőrségi feljelentés megállja a helyét? Így hogy egy adott összegről állapodtunk meg, ami az adóhatóságtól jön meg, így megállja a helyét az ő tevékenysége, mint csalás vagy sikkasztás?
Eléggé szövevényes, de bízom benne, hogy kezd rajzolódni az esemény!

Köszönettel: N.