KFT üzletrész eladás


drgonzo # 2008.12.17. 09:33

Köszönöm a válaszokat, az üzletrészt névértéken adtam el.
A cégbíróságon nem kell bejelentenem hogy eladtam? Csak azért mert a szerződésben van egy pont, hogy: a vevő jogosult az eladótól követelni, hogy a tulajdonosváltozás a cégbírósági nyílvántartásba vétele történjen meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.17. 07:22

Nem kivétel - adásvétel. S a "kifizető" akár magánszemély is lehet, akinek nem kell tudnia, hogy az eladó maga menyiért szerezte a most eladott üzletrészt.
De egyébként igazad van: a jövedelem adóköteles. Természetesen.

nandy # 2008.12.16. 22:44

Ha a tőkebefizetésnél magasabb összeget vettél ki, azután szja-fizetési kötelezettséged keletkezik. Az adót főszabály szerint a kifizető vonja le, és erről igazolást ad. Ennek alapján kell az éves szja-bevallásba beírni.

drgonzo # 2008.12.16. 22:31

Kft üzletrész eladása után, nekem mint eladónak van e valami teendőm (bejelentési kötelezettség..)?

ObudaFan # 2007.08.14. 14:14

Szerintem a székhely, telephely, tev. kör módosítást a vevőknek hagyd meg, mert nem tuidhatod, ők hogy szeretnék, és dupla költség, ha káétszer kell módosítani. A teljes törzstőkét be kell fizetni eladáshoz, de ezt a vevő meg is előleezheti akár.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.08.14. 13:43

8000+15ezer + ügyvédi költség
egyébként vigyázz mert vannak szabállyok amik esetében a felelősségedet megállapíthatják mint rosszhiszemű átruházó tekintetében avolt cég tartozásai tárgyában

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.14. 13:06

Ugyanúgy, ahogyan a nyereségeset.

kekalma # 2007.08.14. 12:32

Sziasztok! Ha veszteséges egy társaság, hogyan lehet eladni?
Ok: Családi cég, nyugdíjas lett a papa, átveszi a céget, ő lenne az ügyvezető is. A székhelyet módosítanánk, meg telephely is lenne, tevékenységi kört is módosítanánk, hátha így jobban menne.
Mennyibe kerülne ez nekünk? Illeték+ügyvédi ktg?

ObudaFan # 2007.07.22. 12:18

Ha a társasági szerződés nem tiltja , és a taggyűlés ehhez hozzájárul, akkor lehetséges. Tekintettel arra, hogy a cégbírósági képviselethez úgyis kell ügyvédi közreműködés, így ezt is azzal az ügyvéddel kellene megbeszélni.

bbarbi # 2007.07.21. 15:33

sziasztok, lenne egy kérdésem.
van-e lehetőség olyanra Kft-ben, hogy valaki nem az egész üzletrészét, hanem csak a felét adja el valakinek ?

tehát teszem azt, Kft alapító tagnak van egy 900.000 Ft-os törzsbetétje, ami 30 % üzletrészt jelent és ebből elad 450.000 Ft-ért egy 3. személynek, így annak is lesz 15 %-a, meg neki is marad annyi.

ilyet lehet, ugye ? kérlek, segítsetek, köszönöm.

ObudaFan # 2007.02.19. 21:00

Hát nyilván annyit kérhettek, amennyit egy vevő hajlandó adni. Mindenesetre ez a történet így törzstőke csorbítása vétségének hangzik.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.19. 20:06

"Kivettünk"... És ezt itt így hogy?

trixiandrea # 2007.02.19. 14:43

üdv. mindenkinek!

én is szeretném eladni a Kft.-met. 2006-ban létrehozot, két tulajdonossal, 50-50% részesedésel, 3 millió törzstökével amit utolag kivetünk. vagyis fele-fele arányban vagyunk. nem volt tevékenység a cégen belül, kereskedelmi és árú fuvarozási a fö tevékenysége. hogyan tudnénk eladni a cégünket és menyit kérhetünk érte?
elöre is köszönöm a válaszokat

ObudaFan # 2006.12.30. 14:59

Akkor felhívja a céget, hogy helyezze letétbe a beszámolóit meghatározott időn belül. Ha nem teszi meg, akkor esetleg büntet.

lütyőke # 2006.12.27. 17:12

köszönöm a választ!

de hogyhogy nem szokott? ha érkezik egy kereset (egy jóakarótól), hogy X cég nem tartott eddig éves pénzügyi beszámoló elfogadást, akkor erre azt mondja a bíróság, hogy ejnye ejnye és nem bünteti meg?
(főleg ha netán - az egyik tag kérésére - a vezetés kifejezi szándékát arról, hogy a jövőben fog tartani ilyen jellegű taggyűlést?)

ObudaFan # 2006.12.27. 15:45

Igen, törvényességi felügyeleti eljárás keretében bírságolhat a cégbíróság.
Viszont nem szokott.

lütyőke # 2006.12.26. 08:27

sziasztok.
szeretnék információt kérni.

KFT-nek minden évben kötelező-e mérlegelfogadó taggyűlást tartania? ha ez nem volt meg (fennállása óta), akkor ezért felelősségre vonható-e bíróság által?

ObudaFan # 2006.12.04. 17:19

Mondjuk akkor is csak 5000 Ft lenne, mert ha két változás van, és az egyik a tev. kör, akkor 5000 Ft.
Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy jelentettem már be olyan változást, ami csak a tev. kört érintette, és csak ezzel összefüggésben kellett a társasági szerződést módosítani, és nem róttam le sem illetéket, sem közzétételit. Elfogadták. Viszont most az új Gt-re áttérés miatt túlnyomórészt egyébként is módosítani kell a tsz-t, ez viszont azzal is jár, hogy erre tekintettel kell illetéket fizetni.

Tiburtius # 2006.12.04. 07:47

Igaz, ebben az esetben tényleg csak 1 rovat változik. A tevékenységi kör változásnál viszont már két rovat változik, így az illeték elvileg 8.000,-Ft és már nem is ingyenes a változásbejegyzés.

popsimon # 2006.12.02. 08:28

adásvételi szerződésnek lényeges tartalmi eleme az érték-ellenérték, azaz a vételár meghatározása, ha az nincs meghatározva, akkor semmis, persze, ha egy külön, kiegészítő megállapodásban szerepel, akkor rendben, de csak a kettő együtt teszi érvényessé a jogügyletet, így szerintem a cégbíró nem elégedhet meg a "felével".
másik: miért ne lenne egy rovatot érintő változás, pl. csak megváltozik a taggyűlés összehívásának a rendje, az erre vonatkozó tsz. részt módosítja a taggyűlés, más nem változik, így csak a 8. pont, a létesítő okirat kelte váltzik, egyéb cégjegyzéki adat nem.

ObudaFan # 2006.12.01. 15:18

Nincs egy rovatot érintő változás, sőt, ilyen alapon ami illetékmentes lenne (tevékenységi kör változása) az sem illetékmentes, hanem 5000 Ft-os. :)

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.12.01. 11:54

ja érdekes, mert akkor gyakorlatilag nincs egy rovatot érintő változás...

ghabbor # 2006.12.01. 09:06

Nekem már jött hiánypótlás Pécsről, hogy töltsem ki azt a rovatot, is, és egészítsem ki az illetéket... Bp-en nem nézik ezt, hanem automatikusan átvezetik a nyilvántartáson.
Furcsa..

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.12.01. 08:19

mondjuk én azt a rovatot rendszeresen elfelejtem használni, még egyetlen egyszer nem szóltak érte.

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.12.01. 08:17

sztem is átmegy, mert az adásvételi szerződés polgári jogi szerződés, nem kötelező eleme a vételár meghatározása, de a cégbíróság sztem annak érvényességét nem vizsgálhatja.