Intrum Justitia


ius latratus # 2018.06.19. 09:37

Ja, hogy ide itt is megkérdezted? Ha tudom, hogy ilyen pofátlan vagy, akkor a másikban nem is válaszolok.

nonolet # 2018.06.19. 18:13

Szerintem a provident tett fel...

drbjozsef # 2018.06.20. 04:14

gaböce,

de mi az, amiért szerinted nem járna? Ha jól értem, nem fizettél, a providentnek fel kellett volna raknia kapásból (ha tényleg nem ő rakott fel). Most csak később kerültél fel.

Éva1979 # 2018.06.25. 13:03

Intrum... Múlt héten lekértem a KHR listát, azzal a tudattal, hogy "tiszta" vagyok, vagyis passzív. Erre kiderült, hogy az Intrum felpakolt 2 millió forinttal aktív adósként. Telefonon azt a felvilágosítást adták, hogy K&H Bank Zrt.-s tartozás. A dolog érdekessége az, hogy a K&H Zrt.-nél egy autóhitelem volt, az autót lefoglalták még 2004-ben és egy 2009 novemberi KHR tudakozványon ezzel kapcsolatban az szerepel, hogy megszűnés: 2004. 12. 31., megszűnés módja: tartozás rendezve. A K&H sem keresett soha elmaradással. Úgyhogy nem értem az Intrum 2018 májusában hogy pakolhatott fel aktív adósként. Egyelőre annyit tudtam tenni, hogy lekérem az iratanyagot, mi alapján állítják ezt.

SaireyVMK # 2018.06.25. 13:22

"Tartozás rendezése" történhetett úgy is,hogy átadták egy végrehajtócégnek. Pénzért. De nyilván ez is benne volt. Magyarul felteszem nem te fizetted ki a tartozást,csak megörültél mindkét fülednek és annyit bírtál kiolvasni,hogy tyűha, rendezve van a tartozás, akkor már nem is kell foglalkozni vele-gondoltad te.Az igazság pedig az lehet,hogy a tartozásod máshoz került és most szeretnék behajtani azt amit helyetted kicsengettek(esetleg többet is,de maximum annyit amennyivel tartoztál+ költségek +kamatok,ami szintén a te tartozásod részét képezik immár).

Éva1979 # 2018.06.25. 13:34

16 évig miért nem kerestek akkor? Se a K&H, se a behajtócég. Az autót értékesítették, minimális hitel volt rajta az önerő mellett, a 3 havi részlet rendezve lett, ami az elmaradás volt, amiért elvitték.

Éva1979 # 2018.06.25. 14:01

SaireyVMK!

A 2009-es ügyfél tudakozványon semmi nem volt, csak hogy rendezve van, semmi egyéb, hogy behajtócégnél lenne. Passzívként szerepelt a státusz. A múlt hetin van az Intrum.

turbo71 # 2018.06.25. 19:57

Azt azét senki ne higyje el hogy egy faktorcég mint az intrum jucika majd többet csenget ki egy banknak mint a tartozás összege!SaireyVMK igaz? ejnye bejnye jo ha 5 vagy 10 % adtak érte!

drbjozsef # 2018.06.26. 05:02

Éva,

egyelőre nem is tudsz mást tenni. Legfeljebb annyit, hogy előkeresed a papírjaidat a hitelről, hogy rendezve lett, és ha az Intrumtól megjön, hogy pontosan mit akarnak, akkor megmutatod nekik, hogy ez valami tévedés lesz.

Ha nem vesznek le, legfeljebb pert indíthatsz ellenük, aztán a bíróság eldönti, hogy az Intrum téved, vagy Te.

Éva1979 # 2018.06.26. 07:40

Köszönöm a választ!
Volt már ügyem az Intrumnál, amit jogosan követeltek, ki is fizettem nekik.
Viszont azt végképp nem értem, ha a bank levett passzív státuszúra ugyanazon ügyből kifolyólag 2004-ben, miért csak múlt hónapban tett fel az Intrum? Továbbá azt sem értem miért nem kerestek. Most sem tudnék róla, ha nem kérem le a KHR-t, az Intrumnak nem kellett volna értesíteni, hogy feltettek? Az adataim ott vannak náluk már 7 éve kb., és együttműködő is voltam velük folyamatosan. Történt mostanában valamilyen jogszabályváltozás a KHR-re való feltétellel kapcsolatban?

gerbera317 # 2018.06.26. 08:17

Az Intrum hogyan tehet bárkit is KHR-re? Ő nem pénzintézet. Ennyi erővel én is feltehetnélek rá. Biztos, hogy az történt, amit állítasz?

Éva1979 # 2018.06.26. 08:29

Ez történt, ott van a KHR listán egyértelműen, hogy referencia-adat szolgáltató Intrum Justitia... Szerződésazonosítóként is az Intrum 12 számjegyű azonosítója szerepel. Felhívtam őket, mert nem tudtam miről van szó és mondták, hogy K&H tartozás miatt (ami nem lehet más, mint a 14 évvel ezelőtti). Amit vitatok, de én sem értem az Intrum mióta tehet bárkit KHR-re. Főleg, hogy a K&H már leszedett ugyan emiatt egyszer.

ius latratus # 2018.06.26. 09:19

Egyszer én is érdeklődtem már itt, igaz, akkor az OTP Faktoring tette a KHR-re az akkor éppen 9 éve a listán szereplő adóst. (értsd: egy éve volt hátra, hogy lekerüljön róla)
Én is kíváncsi lennék rá, hogy erre mi jogosítja fel őket.

Mamzi # 2018.06.28. 05:13

Üdvözletem!
Szeretném megtudni,hogy 2006-ban felvett Provident hitelt nem fizetés miatt átadta a Instrum Justitia Zrt.nek semmilyen értesítést nem kaptam,a hitel vissza lett fizetve. Még is 49.832.- Ft-al nyilván vagyok tartva
a KHR.redszerben aktív adósként.Hogyan tudom töröltetni magam?

nonolet # 2018.06.28. 08:16

A bizonyítékaid alapján... hogy MINDENT megfizettél amit kellett.

Dr.Attika # 2018.06.28. 09:51

Tisztelt Mamzi!
Úgy ha valahogy eléri, hogy ezt az Intrum Justitia felszámolását eléri, mint szükségtelen "herék" a társadalomban.

drbjozsef # 2018.06.28. 10:14

Amennyire az Intrum szükségtelen here a társadalomban, pont annyira élősködő paraziták az ügyvédek is a nemzettesten. Vagyis semennyire.

Éva1979 # 2018.06.28. 11:00

Az ügyvéd megbízást teljesít, általában fix, a megbízási szerződésben rögzített megbízási díj ellenében. Az Intrum viszont elévült, kamatos kamattal felturbózott, a tőketartozás töredékéért felvásárolt adósságokat hajt be (próbál behajtani), így károsabbak a nemzettestre, mert rengeteg embert tönkretesznek, akiknek lehet, hogy lenne fizetési hajlandóságuk az adósságaikat illetően, de amikor 400 ezer forint helyett 2-3 millió forintot követel az Intrum 10-20 év távlatából, egyszerűen nincs miről megállapodást kötni velük, mert amint elindul az egyezkedés, megszakad az elévülés, és az uzsorakamatos összeget követelik, ha nem sikerül a megegyezés. Tudom, tudom, erre az lesz a reakció, hogy miért nem teljesítette a delikvens anno a szerződést, de ennek rengeteg oka lehet. Pl. mire valaki egy tönkrement vállalkozásból elkezd "felállni", elkezdené törleszteni a régi adósságait, addigra megfizethetetlen összegeket követelnek. Ha már "here", akkor az Intrum inkább az, mint az ügyvédek. A legjobb tudomásom szerint a 2014-es Ptk. módosítás (elévülés tekintetében) épp amiatt volt, hogy ne évtizedek múlva jusson valaki eszébe követelni, mert a kamat addigra nagyon felhalmozódik.

drbjozsef # 2018.06.28. 11:30

Ez igazán kiegyensúlyozottra sikerült, de sebaj.

nonolet # 2018.06.28. 12:19

Éva1979

"akiknek lehet, hogy lenne fizetési hajlandóságuk az adósságaikat illetően, de amikor 400 ezer forint helyett 2-3 millió forintot követel az Intrum 10-20 év távlatából,"

Aha...

Aztán 10-20 évig hol a faszba is volt a fizetési hajlandóságuk?!

HA VALÓBAN lett volna nekik, akkor nem nőtt volna meg az adósságuk se.

Sőt NEM IS MARADTAK VOLNA ADÓSOK!!!!!!!!!!!!!
Mert megfizették volna időben a tartozásukat.

Tudod: "Adós fizess!"

Már 8 ezer éve is ezt vésték a törvény oszlopra...
Mellé pedig a kamatról is rendelkeztek már akkor is.

Szóval: el vagy tévedve nagyon.

nonolet # 2018.06.28. 12:31

Éva1979

elévülés

Az elvülés NEM szünteti meg a tartozást!!!!!!

Csak annyit jelent, hogy utána már törvény+állam ereje nem segít behajtani a tartozást.

Ettől még magán úton belehet hajtani!!!!!!!
Sőt egy sikeres

  • tartozás elismerés
  • "Fizetés meghagyás"
  • perbeni ítélet után

ISMÉT igénybe vehető a törvény+állam ereje is.

Az elévülés tehát nem jelenti azt, hogy a tartozásod megszűnt
Az elévülés után is egy rohadék adós vagy, aki nem fizetett, aki TARTOZIK!

Ezért a tartozása követelhető is tőle.
MINDADDIG amíg meg nem fizeti azt.
(alkudni persze lehet belőle, ha sikerül)

A becsület CSAK a tartozás rendezésével áll helyre.

Az elévülés csak azt jelenti,
hogy
annak akinek tartozol a törvény+ állam
az elévülés után nem segít behajtani a tartozást.

Azért nem mert ő maga is lusta kutya volt, nem érdekelte, nem sürgette.
Ami miatt a törvény+ állam kivonul a háta mögül.

- -

A fentiek okán a behajtók igenis JÓ CÉLT követnek!

A rohadék adósokat rászorítják a fizetésre!!!!
Ami fontos társadalmi cél...

Jelzi, hogy nem érdemes sunyin tartozni,
mert akár 20 év múlva is elcsíphetnek
és fizetned kell... sokkal TÖBBET is akár.

Tudod:
Adós fizess!!!
Kamatostul...

Éva1979 # 2018.06.28. 12:56

Értem. Szóval ön szerint jó cél, amikor olyan tartozást is követelnek uzsorakamattal, ami nem is létezik. Gratulálok!
Az elévüléssel kapcsolatban nem írtam olyat, hogy az az adósság nem létezik. Az jó cél, hogy néhány tízezer forintért felvásárol az intrum régi adósságokat és százezreket, milliókat hajt be saját magának? Ez egyedül az Intrumot segíti, nem a társadalmat, ezzel még az eredeti követelőt sem segíti, kizárólag saját magát.

nonolet # 2018.06.28. 13:00

Éva 1979

"ami nem létezik"

Ez a TE álláspontod.
Ami persze igaz is lehet.

HA tévedett az INTRUM, akkor igazold az álláspontod.
De ne köpködd a céget...

Ha nem tudod igazolni, akkor meg mégis létezik.

Éva1979 # 2018.06.28. 13:02

Dicsérni sosem fogom az Intrumot, mert nincs miért. Ön szerint az adósok "rohadékok", szerintem pedig az uzsorakamatra játszó behajtócégek. Ennyi!

ius latratus # 2018.06.28. 13:28

10-20 év távlatából, egyszerűen nincs miről megállapodást kötni velük, mert amint elindul az egyezkedés, megszakad az elévülés,

Hát, éppen nem.

Ez egyedül az Intrumot segíti, nem a társadalmat, ezzel még az eredeti követelőt sem segíti, kizárólag saját magát.

Az eredeti "követelő" (Úristen...) már régen nincs képben, magasról sz@rik az egészre miután engedményezte a követelést. A megbízásos viszony meg soha nem tart évekig.
Az Intrum szerint az adósok nem "rohadékok", hanem ügyfelek. Rohadékokká akkor válnak, ha nem teljesítenek.
:)