Egyébként a vázolt helyzetet valahol a nyolcadik-kilencedik feladatsor tájékán fogják vele gyakoroltatni, és bele fogják verni, hogy ilyenkor még QQ-val se.
Jogász Póker
Ne zavard össze! A kezdő örül, ha a saját lapjaira meg a pozíciójára tud figyelni, nincs érkezése, ideje, energiája az ellenfelek játékstílusát leolvasni.
Te sosem voltál kezdő?
Zoli, az, hogy bizonyos kezekkel "általában all in lehet menni" nem jelenti, hogy annál gyengébbekkel nem lehet.
Vö.: A 90-60-90 paraméterű, húszéves, babaarcú Icukával bármikor nyugodtan "allin" mehetsz. Ez azonban nem zárja ki, hogy adott esetben, ha a körülmények olyanok - pl. már nagyon kell - a 80-70-90-es harmincéves, kicsit nagyorrú Mancikával is betold az... ööö... összes zsetonodat.
Ez nem póker, ez elemi logika. :D
én sakkozok is.
nem mondanám, hogy a póker "nehezebb", de az biztos, hogy stabil nyerőnek maradni pókerben nagyobb kihívás, mint pl sakkban. Sakkban egyszerű: gyengébb ellenfelekkel kell játszani, pókerben ugyanakkor figyelni kell arra is, hogy az ellenfeleid és közötted nagyobb legyen a különbség, mint a kaszinó sápja.
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
(az előző példában a vakok 100-200)
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
oké vegyünk egy példát.
4en maradtunk egy 10 fős SNG-ban
a díjalap megoszlása 50-30-20
(ezt hívják úgy hogy "buborék szituáció")
te vagy a nagyvak azaz "B"
a zsetonok: A: 6500, B: 6500, c:500, d:500.
"A", azaz a kisvak rendkívül feszesen támad, most azonban, miután C allin ment, majd D megadja, ő is rádtolja az allint.
Ász-bubi van a kezedben. Megadhatod? (nem)
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
Nem gondoltam volna, hogy ez a cucc nehezebb még a sakknál is. lol
Nem gondoltam volna, hogy ez a cucc nehezebb a sakknál is. lol
ez magas :D
mondjuk a feladatsort nem láttam, de általános elv, hogy minél kisebb a vakok várható megadási hajlandósága, annál tágabb a támadó lapok köre, akár egészen x-x-ig lemehet.
minél ritkábban támad valaki, annál valószínűbb, hogy dobni kell, adott esetben a két dámát is.
írd be a konkrét példát, megpróbáljuk megmondani, miért annyi, amennyi.
(az ICM megadja a pontos támadási laptartományt, az általad használt "ökölszabályok" pedig segítséget nyújtanak ahhoz, hogy ne kelljen az ICM-et használni)
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
Meg a megoldás után kiírja a program, hogy még mikkel lehet az adott helyzetben all-in menni, és gyakran olyan kezeket is kiír, amik a jobb oldali szöveg tanácsa alapján indokolatlanok lennének.
Pl:
Párok: Ha senki sem szállt be a kézbe előtted, akkor minden pár erős kézzé válik, amivel gyakran all-in mehetsz. Nagyon figyelned kell a pozíciódra. A legtöbb párral all-in mehetsz a gombról, azonban az alacsony párokat dobnod kell korai pozícióból.
Egyszínű lapok: Az egyszínű lapok gyakran sokkal értékesebbek, mint a különböző színűek. Például az egyszínű Ax-szel vagy a 2 egyszínű figurás lappal nagyon gyakran all-in lehet menni.
Na ezekhez a szövegekhez képest azt ríja, hogy all-in lehet menni pl. KTs+ Ez ugye nem egyszínű Ax, és nemis 2 egyszínű figurás lap, MÉGIS all-in lehet menni vele. A különböző színű lapokról már nemis beszélve (ilyenekkel is lehet all-in menni, csak ezt elfelejti leírni a jobboldali szövegben).
Egyébként eddig egészen jó a statisztikám szerintem:
Első feladatsor 10-ből 10 helyes válasz
Második feladatsor: 10-ből 9 helyes válasz
Harmadik feladatsor: 10-ből 10 helyes válasz
kbs,
jó, az rendben van, de nem értem, hogy MIÉRT. Szóval olyan érzés, mint amikor megmondja a szülő a gyereknek, hogy na kisfiam, ezt kell csinálni, a gyerek pedig megcsinálja, mert a szülő mondta, viszont nem tudja, hogy ezen az indokon kívül (azaz hogy a szülő mondta), mi indokolja annak a tettnek a helyességét, amelynek végbevitelére fel van szólítva.
Zoli, ott van a programban jobboldalt, amit tudni kell a feladatok megoldásához: "minél korábbi pozícióban vagy, annál kevesebb lappal tudsz játszani. MAgas párokkal elsőként mindig allin mehetsz, AJ+-val szintén." Ehhez a feladatsorhoz ennyit kell tudni.
kbs,
köszi a hozzászólásaidat, nagyon jó, hogy ezeket leírtad (a legutolsót kivéve, mert azt nemigazán értem :D ), örülök, hogy megértetted, mait wasp-nak próbáltam elmondani. Remélem, most már neki is világosabb, és azt is érti, hogy ha egy kezdő nem ért valamit, akkor nem a kezdőt kell kiröhögni, hanem el kell gondolkozni azon, amit mond. (Birom én wasp-ot is, csak furcsáltam egy kicsit a legutóbbi hozzáállását, dehát emberek vagyunk, felejtős. :) )
Egyébként ezzel az ICM trainer light-tal tényleg az a gond, hogy nemnagyon van mialapján dönteni. Push or fold, 50% esély mindegyikre...látom, hogy jobb lapokkal push, egyébként meg fold (volt 1 kivétel), én csak ennyit látok, de hogy MIÉRT meg hogyan...azt nem. Ennyiben tényleg igaza van wasp-nak, dehát nem én találtam ki, hogy kezdőknek ezt adják.
Még mielőtt Wasp kolléga kijavítja; önkorrekció: az is megvert volna, ha a maradék három hetesből kettő lejön. De ennek olyan kicsi az esélye, hogy nem számolunk vele.
Azt is tudom, hogy 64s is lehetett volna a nagyvaknál, amivel kész sora van; én azonban szettel nem szoktam különösebben félni a flopolt sortól, hiszen van vagy 7 jó lapom vele szemben. A turnon meg már tíz is. (Igaz, itt momentán 5 volt meg 8. :) )
Volt egy kifejezetten vicces leosztás is, bár az én mosolyom nem volt túl őszinte.
Osztott ötös párral ültem, csak a nagyvakot kellett megadnom, előttem egy játékos szállt be, és mögöttem a nagyvak passzolt. Tehát hárman maradtunk, én leghátul.
A flop remek, 753 szivárvány, szetem van, ami erős lap. A flop előtti passzivitás után kissé meglepett, hogy nagyvak félbanknyi emeléssel kezdett, gondoltam, ez valami magasabb zsebpárral ravaszkodott, és ráfaragott. Mondtam is magamban, hogy "gyere csak galambocskám". Arra már felhúztam a szemöldököm, amikor a harmadik játékos a nagyvak hívásának a háromszorosát emelte rá. Nála el tudtam képzelni egy hetes párt, amivel - magasabb szettel - megver. De mivel neki csak 3$-ja volt összesen, a nagyavak meg 15$-ral ült (én 12-vel) a legrosszabb esetre is enyém a nagy mellékbank. Ergo: betoltam az összes zsetont. Mind a ketten megadták. Mutatás, mint egy álom: a nagyvaknál két király, a másik játékosnál pedig két hármas. Csak a maradék két király és az egy hármas ver meg.
Nem is kaptam ki, az asztal a következőképpen alakult: 75346.
No, így lehet veszteni, amikor nyersz. Igen combos jutalékot kellett ugyanis fizetni a teremnek a felhízlalt bank után.
Egy emilt nekem is dobhattok, hátha le tudom küzdeni eredendő lustaságomat.
A tegnapi esti sessiont kis híján 40$ nyereséggel zártam. (Egész tisztességes órabér lett volna.) Azért kis híján, mert 25$ pluszban voltam, és már csukogattam befelé az asztalokat. Egy volt már csak, ahol 12$-nyi zsetonnal ültem, és még két leosztás maradt, mielőtt odaér a vak, és kiszállok.
Ekkor kaptam egy AJ-t pikkben. Elsőként emeltem vele 4 nagyvakig. (Tudom, hogy ez nem standrad játék, de 4 SSS-játékos ült mögöttem, ők általában dobnak egy emelésre, ha meg visszaemelnek, akkor nyugodtan dobhatok én.)
Egyedül a nagyvak adta meg a hívást, a flop: T8J szivárvány (három különböző szín). Villain emelt egyharmad bankot, én az ászkísérős top párral visszaemeltem az eredeti bank duplájáig. A megadása elgondolkoztatott, és arra jutottam, hogy hibázott a megadásasal, kilences van nála, és a félblöffjét nem tudta feladni.
Sajnos a turnon hetes jött, amivel, ha igazam van, meglett a sora. Ezt valószínűsítette az is, hogy elsőként betolta az összes zsetonját.
S mit csináltam, én hülye?! Megadtam a hívást, miközben tudva tudtam, hogy sora van (kilences pár volt a kezében egyébként), és azt is, hogy nem jöhet olyan lap, amivel én nyerek. (A leterülő harmadik bubi kifejezetten gúnyosan vigyorgott.)
Ezt csak okulásul, Zoli: így nem szabad játszani. Annyira bosszantott, hogy a fickó rossz játékkal, mázlival elnyer tőlem 7 dollárt, hogy utána dobtam még ötöt. És még magyarázat sincs rá.
én jövök, perszehogy, beígérkeztem már pár napja, méghozzá nem is egyedül....
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
Limpelj Imppel:-D.
Sunshine after the rain.
Mondtam, hogy kifejezetten didaktikusak. :)
óvatosan, Imp elnyeri a gatyátokat is:)
Wasp, te jössz találkozóra? KBS, te?
nem kell a link, megtaláltam.
a cikkek viszonylag jók, ami tetszik, hogy a végén van ellenőrző kérdés.
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
hát mittomén.
ha ti mondjátok, elhiszem. Csak fura, hogy kezdőknek ICM-et oktatnak, amikor az még - gyakran - a stabilan nyereséges játékosoknak is magas.
na adjatok egy linket a teszthez, megnézem, mert már kiváncsi lettem...
_Wasp_
póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása
Ja, és a push or fold helyzetekben soha nem azt kell eldönteni, hogy mi a leggenygébb lap, amivel allin mehetnél - hanem azt, hogy a konkrét lapoddal a konkrét körülmények között allin mehetsz-e. Ehhez pedig kezdő szinten elegendő néhány nagyon egyszerű szabály, amit a program közöl is, Zoli meg is tanulta - úgy hogy észre sem vette. HA nem tanulta volna meg, nem tudta volna teljesíteni a feladatsorokat.
Természetesen a programmal senki nem sajátítja el a hibátlan ICM-számítást. De hát ember nincs, aki online asztal mellett a rendelkezésre álló fél perc alatt ICM-et számolna, pláne nem számolja senki hibátlanul. Ahhoz pedig, hogy kis hibaszázalékkal tologasd be a zsetonjaidat, kezdetben elég, amit a program tanít.
Jut eszembe, Zoli! Ha a bronz szintet eléred, akkor már hozzáférsz az alap versenytáblázatokhoz. Lesz köztük a push-or-foldhoz való is.
A táblézatokat nem kell fejben tartani,, kinyomtatod, és az asztalon tartod őket játék közben. (Az online játék előnye.) Aztán meg úgyis megtanulja az ember , ha már ötszászor megnézte, hogy az ATs-zel lehet-e elsőként emelni középen.
A program jó. És ha teljesítetted az elvárt szintet egy-egy feladatsoron, az is jó. És valóban nem érdemes belefogni a végigcsinálása nélkül a versenyesekbe, mert teljesen fogalmatlan lennél. Ha viszont a feladatsort megcsináltad, már előnyben is leszel a legtöbb mikrotétes versenyzővel szemben. Nagy előnyben.
Drága Wasp kolléga! A program mint neve mutatja, egy egyszerű oktató, edző program (trainer) kifejezetten kezdők számára szóló feladatokkal (ezért light). Az ICM elmélete valóban magas és szükségtelen a kezdőknek (tulajdonképpen nekem is), ezért nem is ismertetik ezen a szinten, csak annyit, hogy a feladatsor ezen alapszik.
Csak tudnám, Zoli miért nem hiszi el nekem, hogy verseny helyett sss-t kellene játszania. Legalábbis kezdetben. Mondjuk, olyan 300$-os tőkéig. :)
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02