Pályakezdő Jogászok


HE0222 # 2005.08.05. 14:38

Csodálkoznék, ha a Dunántúlon szélesebbre tárná az ügyvéd a jelöltje előtt e pénzes bugyellárist, mint Bp-en. Ugyan, miért tenné? De lehet, hogy tévedek...

K.E. # 2005.07.25. 12:28

Ja, ügyvédjelöltként gondoltam :) .

K.E. # 2005.07.25. 12:27

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, mennyit keres egy jogász szűk 1 év ( nem ügyvédi irodánál, de jogi területen szerzett ) gyakorlattal a Dunántúlon? Ugye nem minimálbért, mint Észak-Mo.-on?

HE0222 # 2005.07.25. 11:01

Tapasztalataim a következők:

  1. van iroda, amelyik már az állásinterjút azzal kezdi, hogy 3 évig csak minimálbért fizet, hiszen ez nem is igazi munka, hanem tkp az egyetem meghosszabbítása, 3 év tanulás
  2. van, amelyik ezen felül azt mondja, ha viszel ügyet, 10% jutalék kapásból üti a markodat, ha egyedül viszed végig, akár 50%-ot is kaphatsz jutalékként a bevételből
  3. Van, aki közli, hogy ne vigyél ügyeket, mert nem éri meg piszmogni 1-2 milliós piti ügyekkel, inkább vegyél részt a csapatmunkában, napi 12 órában+ hétvégén is, nagy projektekben, mert ha bejön, abban nagy pénz van. De hogy bejön-e, az majd 2 hónap iszanyat meló után derül ki, hogy a megrendelő elfogadja-e, amit az iroda kidolgozott számára. Ha nem, no jutalék, marad a minimálbér.
  4. És, lássatok csodát, van olyan hely is, ahol megkérdezi a főnök, mennyit szeretnél keresni, és a szeme nem rebben az összeg hallatán, tovább kérdez, és tetszel neki. Szóba nem hozza a minimálbért, ez nem is téma.
onom # 2005.07.22. 15:09

én bevállalom: br 70 e Ft kezdőként próbaidőre (n 56 e Ft), próbaidő után pedig (munkába járás köktségeként, amit ugye elszámolt) fizette a bérletemet. összességében, keveset kaptam, de ma már nem is üjelöltként dolgozok és mindjárt nem is ennyi a fizum...:)

Petrocelli # 2005.07.22. 13:45

Kiváncsi lenné, hogy jelöltek mennyit keresnek. Vannak aki beválalják hogy megírják mennyi gyakorlati idővel mennyi nettó üti a markukat ???

Linda81 # 2004.11.24. 13:05

Derill, köszi a választ.
Tudom, hogy nagyon sok múlik azon, hogy kinek milyen az ismeretsége, sajnos én is találkoztam ilyennel, nem is egyszer.

A kérdés lényege az volt, hogy mi az, amit nem vagyok jogosult végezni. Azért merült ez fel bennem, mert valaki azt mondta, hogy a kifejezetten szakvizsgához kötött feladatokon kívül mindent el lehet vállalni, volt, aki azt mondta, hogy a jogi képviselet már nem fér bele. Szóval szinte ahány emberrel beszéltem, annyi mindent mondtak.

derill # 2004.11.23. 10:29

Lehetsz akár jogi képviselő is, mondjuk egy cégnél. Adhatsz jogi tanácsot is pl. itt a fórumon, de ha cégnél dolgozol, akár ott is. Például elhelyezkedhetsz egy családsegitő központban, és ott szinte kizárólag ezzel foglalkoznál. Tehát ez igy nincs kizárva. Mindig a kereslet-kinálat dönti el, hogy egy friss diplomás hol tud elhelyezkedni, és persze a rátermettség, tudás. Találkoztam már olyan jogásszal, aki 45 éves volt, még szakvizsgával is rendelkezett, de utána tuti amnéziát kapott, mert az alapokkal sem volt tisztában. És találkoztam olyan joghallgatóval (legjobb példa erre a fórum), aki gyakorlott ügyvédeket is megszégyenitene a tudásával, és én is sokat tanulok tőle.

Tehát nem jó a kérdés. Nyilvánvalóan minél több a tudásod, minél több nyelvet beszélsz, és minél jobbak a kapcsolataid (szüleid kapcsolatai), annál jobbak az esélyeid. Néha tudás nélkül is kerülnek emberek nagyon magas pozicióba, és néha nagyon nagy tudással sem tudnak előrelépni csak azért, mert nincsenek megfelelő kapcsolataik.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Linda81 # 2004.11.19. 08:02

Meg tudná valaki mondani, hogy friss diplomával mi az, amit jogi területen nem lehet végezni. Nem ilyenekre gondolok, mint nem lehetek ügyvéd, bíró, stb, ez nyilvánvaló. Az érdekelne, hogy azonkívül, h jogi képviselő nem lehetek, jogi tanácsot adhatok-e és hasonlók.
Előre is köszi.

Legislator # 2004.07.31. 20:20

Ugyan Order, külföldön mit érsz a magyar jogi diplomával. Az EU jogi tudás önmagában kevés (kivéve ha az EU intézményeiben akarsz dolgozni, de ott szerintem csak a politikai kinevezetteknek van igazán esélye) az adott ország nemzeti jogát kell ismerni. A lelkes kezdőket (akiket az EU nem szívesen alkalmaz, mert egy 5 évnyi intenzív joggyakorlatot minimum elvárnak, szakvizsga, ilyenek) halálra dolgoztatják, és egy év múlva megköszönik, hogy ott voltak.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2004.07.31. 20:15

Szerintem a BV-nél még lehet karriert csinálni.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2004.07.31. 20:14

Régen jobban volt. A rendőrség kiképzi a saját személyi állományából a jogászokat, nem nagyon vannak oda a civilekért. Próbálkozz, de számíts rá, hogy nem nagyon fognak semmibe se nézni. Viszont a BV-t próbáld meg. Főleg, ha van egy-két nyelvvizsgád.


Sunshine after the rain.

dr.joci # 2004.07.31. 14:01

Még egy kérdés:Rendőrségen milyen elhelyezkedési esélyei vannak egy kezdő jogásznak?

dr.joci # 2004.07.31. 11:09

Köszönöm Szépen az eddigi tájékoztataást!!Nem valami bíztató amit írtok,bár kezdem a saját bőrömön is megtapasztalni!Ügy védjelölt nem szeretnék lenni,de még lehet,hogy rákényszerülök...Order Te mióta és hol próbálkozol?Külföldre nem szeretnék menni(család miatt főleg!!)

Order (törölt felhasználó) # 2004.07.31. 09:04

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Order (törölt felhasználó) # 2004.07.31. 09:02

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Legislator # 2004.07.31. 07:34

Nem akarlak lelombozni, de bíróságon vagy ügyészségen aligha sikerül elhelyezkedni. Nem tudom, hogy a többiek hogyan látják ezt?


Sunshine after the rain.

dr.joci # 2004.07.30. 13:10

Megkérnék tisztelettel valakit,hogy tájékoztasson arról,hogy egy kezdő jogásznak (már persze,ha sikerül elhelyezkednie..)egy bíróságon vagy ügyészségen pontosan milyen helyzettel kell szembenéznie!?Elvárások,feladatok,előrejutási lehetőségek,elhelyezkedési esélyekre lennék kiváncsi!!Köszönettel:dr.Joci