Évismétlés-Költségtérítés emelkedett


Asus # 2005.07.21. 10:37

van új ötlet?

Asus # 2005.07.16. 07:39

Ez így volt,nem volt infláció az egyetemen:-)
Ez korrekt volt tőluk!

DE A KÉRDÉS NEM EZ!

HANEM,az ,hogy joga volt-e átsorolni más kategóriába,ha nem abba vettek fel!
A másik példa valóban más,de az ELV analóg!

Bogie # 2005.07.16. 07:11

Nekem ez teljesen új, hogy félévente 50 ezer forint, mert eddig még akár hová jártam, sehol nem volt garantált a féléves díj, csak az első félévé. Jellemzően megadják az első félév díját és fenntartják az igényt a változtatásra, ami általában követi is az inflációt, díjtól függően 5-10 ezer forintot emelkedik évenként.

A másik példád azért nem ugyanaz a kategória, mert a hallgató nem költségtérítéses kategóriában volt, hanem államilag finanszírozottban a csoporttársa voltak ktg térítésesek.

Asus # 2005.07.15. 15:45

Egyéb vélemény van?

Asus # 2005.07.14. 07:04

Akkor miért van az,hogy egy másik egyetemen (kecskeméti kar) felvették az egyik ismerősömet államilag finanszírozottra (utolsó ilyen évfolyam volt) őt is évismétlésre kötelezték és a következő évfolyam már kizárólag költségtérítéses hallgatókból állt.

Õ mégis az évismétlése ellenére nem került a következő évfolyam követelményrendszerébe és nem kellett egy petákot sem fizetnie........

Analógia van a két eset között..........rosszul látom?

Kála # 2005.07.14. 06:57

Az egyetem nem azt vállalta, hogy bármennyi idő alatt végzi el az egyetemet, minden évben 50 EFt lesz a tandíj, hanem azt, hogy az adott évfolyamban annyi lesz.
Mivel nem abban az évfolyamban végez, hanem egy másikban (ahol már mindenki más 60 EFt-t fizet) szerintem értelemszerű, hogy annak a szabályai vonatkoznak rá.

Asus # 2005.07.14. 06:42

Mostanában minden rokonom problémájával ide fordulok:-)

Szeretném,megkérdezni a következőről a véleményetek?

Az uncsimat felvették még 1999-ben az egyetemre úgy,hogy félévente 50 ezer forint költségtérítést kellett fizetnie,önhibáján kívül-ami lényegtelen-évismétlő lett és a következő évfolyamba kerülve már 60 ezer forintot kellett fizetnie félévente.
Az az évfolyam ,amibe felvették végig 5 év alatt 50-et fizetett,tehát nem évközbeni emelkedésről van szó.

Kérdésem az lenne,hogy jogában állt e az egyetemnek őt a 60-as kategóriába tenni,noha az 50-esbe vették fel?

Köszönöm előre is a véleményeket!