Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Lisacica # 2021.03.09. 13:42

Tisztelt Fórumozók!

Az ügyben szeretném kérni a segítségüket, információnyújtásukat, hogy

  • 2021 áprilisba jár le a rokkantsági járadékom (nem ellátás, járadék) és még nem kaptam értesítést, hogy a papírjaimat küldjem-e be, vagy egyáltalán a körülményekre való tekintettel be hívnak-e komplex minősítésre.

Előfordult-e már, illetve előfordulhat-e, hogy nem hívnak be határidőre , de a pénzbeli ellátást folyósítja a szerv.
Illetve ilyen esetbe ha nem állapítják meg s 80 % feletti egészségkárosodást (szinte nem tudtam sehova menni felülvizsgálatokra a helyzet miatt) akkor visszafizetési kötelezettségem támad?

Hozzáértő és segítő válaszukat előre is köszönöm szépen!

Üdvözlettel: Lisa


Lis

Norbi9021 # 2021.03.08. 13:11

A rehabilitációs ellátás, rokkantsági ellátás, rokkantsági járadék esetében:

  • annak van igaza, aki azt állítja, hogy a novemberi emelésekkor ugyan január-októberre megkapja visszamenőleg, ill. a novemberi emelt összeg, viszont a decemberi megegyező azzal az októberi összeggel, amely még nem volt emelt és ezáltal a januári emelést is ehhez vagyis az október/decemberi és nem a novemberi összeghez viszonyítva kapja?

vagy

  • annak van igaza, aki azt állítja, hogy novemberi emelés esetében megkapja a január-októberi elmaradt összegrészt majd decemberben a novemberi emelt összeggel megegyező összegű ellátást kap decemberben és a következő januári emelést már ehhez képest állapítják meg neki?

A megtisztelő válaszukat, segítségüket előre is köszönöm!

Norbi9021 # 2021.03.07. 12:20

A szöveg, amit bemásolok részben fiktív lesz, részben nem. A kérdés viszont a végén reális, mégpedig olyan szempontból, hogy eddig tiszta és egyértelmű választ még az érintettektől sem kaptam. Volt, aki azt mondta, hogy a novemberi kiegészítő emeléssel növelt összeghez kapta a következő év elején az ellátás emelését, és volt olyan is, aki azt mondta, hogy az előző év januárban kapott tájékoztatóban szereplő összeghez viszonyítva kapta a következő év elején meg az emelést és az előző év novemberi kompenzáció nem volt benne (volt olyan is, aki azt mondta, hogy már a decemberi ellátást sem a novemberi emeléssel növelten kapta.

A Kormány” .../2021. (X. ...) „Korm. rendelete
a nyugellátások és egyes más ellátások
” 2021. évi „kiegészítő emeléséről

A Kormány
a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 101. § (1) bekezdés f) pontjában kapott felhatalmazás alapján,
az 5–8. § tekintetében az Alaptörvény 15. cikk (3) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében,
az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § (1) A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tny.) 62. § (3) és (4) bekezdése
alapján
” 2021. november 1-jétől − 2021. január 1-jei „visszamenőleges hatállyal” − 1,2 százalékkal „hivatalból kell emelni

  1. azt az öregségi nyugdíjat,
  2. azt az özvegyi nyugdíjat,
  3. azt a szülői nyugdíjat,
  4. azt az árvaellátást,
  5. azt a baleseti hozzátartozói nyugellátást,
  6. azt a mezőgazdasági szövetkezeti öregségi, munkaképtelenségi, özvegyi járadékot,
  7. azt a mezőgazdasági szakszövetkezeti tagok növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi, özvegyi járadékát,
  8. azt a korhatár előtti ellátást,
  9. azt a szolgálati járandóságot,
  10. azt az átmeneti bányászjáradékot,
  11. azt a táncművészeti életjáradékot,
  12. azt a rokkantsági ellátást,
  13. azt a rehabilitációs ellátást,
  14. azt a baleseti járadékot,
  15. azt a bányászok egészségkárosodási járadékát,
  16. azt a fogyatékossági támogatást,
  17. azt a vakok személyi járadékát,
  18. azt a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján

folyósított ellátást,
19. azt a polgármesterek közszolgálati járadékát,
20. azt a honvédek jogállásáról szóló törvény szerinti kiegészítő rokkantsági támogatást,
21. azt a honvédek jogállásáról szóló törvény szerinti árvák kiegészítő támogatását,
22. azt a honvédek jogállásáról szóló törvény szerinti, valamint a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek
hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló törvény szerinti kiegészítő hozzátartozói támogatást,
23. azokat a hadigondozásról szóló törvény alapján a Tny. 62. §-ában foglaltak szerint megemelendő rendszeres
pénzbeli ellátásokat,
24. azt a házastársi pótlékot,
25. azt a házastárs után járó jövedelempótlékot,
26. azt a nemzeti helytállásért elnevezésű pótlékot, és
27. azokat az egyes személyes szabadságot korlátozó intézkedésekkel vagy semmissé nyilvánított elítéléssel
összefüggésben járó emeléseket, amelyeknek a Tny. 62. §-ában foglaltak szerinti emelését kormányrendelet
elrendeli, és
amely után a jogosultnak a nyugellátások és egyes más ellátások
” 2021. január havi emeléséről szóló
538/2020. (XII. 2.) „Korm. rendelet 2. §-a alapján emelés (a továbbiakban: januári emelés) járt.

Nekem 2020. december 4-én lett rokkantsági ellátás megállapítva. Amennyiben 2021. októberében - valami csoda folytán - megjelenne egy olyan kormányrendelet, amilyen a fenti - egyébként 2020. október 21-én megjelenő 461/2020. kormányrendeletből - idézett rendelethez hasonló, ámde a 2021-es emeléshez való kiegészítésről, akkor én pl jogosult lennék rá vagy sem? Amennyiben igen, akkor az új összeghez kerülne megállapításra egy 2022-es emelés?

A kérdéseim azért merültek fel, mert azoktól sem kaptam egyértelmű választ, akik évek (esetleg évtizedek) óta ellátottak, mint csökkent munkaképességű - rokkant - emberek.

aniko7777 # 2021.03.05. 17:57

Tisztelt fórumozók !
Férjemnek lejar az egy éves betegállománya május végen .Sajnos a gerince miatt nem tud tovább dolgozni .Kérdésem hogy várjuk meg míg lejár és közös megegyezéssel jöjjön el és utána kezdje el intézni a rehabilitáziós járadék kérelmet a kormányablakba vagy van más megoldás.? Köszönöm

Timi529 # 2021.03.01. 21:07

Kedves BJúlia!

Nagyon köszönöm válaszát.

BJúlia # 2021.01.30. 18:22

Ritkán vagyok itt, de válaszolok rehab jogi szakértőként a feltett kérdésekre, inkább mobilon csengessenek rám, visszahívom készséggel és 5 perc alatt válaszolok.

Alecx:
rehab jogi szakértőként rövid válaszom: a megváltozott munkaképességű személyek ellátását - ha beadta nem cska a komplex minősítésre a nyilatkozatot, hanem kérelmet adatlapot a megv.munkak.személyek ellátására - megállapítja vagy elutasítja megyei Korm.hiv. illetékes Rehab Hatósága a komplex minősítés szakv.alapján.

Tehát elsősorban az orvosi feltétel fennállását vizsgálja Hatóság, hogy mikortól 60% egészségi állapota (EÁ) vagy kevesebb a szakértői szerv szerint és együttesen kell fennállnia az orvosi feltételnek a jogi feltételekkel.
Vizsgálja ezután hatóság, hogy hogy megvan-e a jogszabályban előírt (Mmtv 2.§) biztosítási idő (nem ,imden esetben vizsgálandó), valamint keresőtev.-t végez-e a kérelem benyújtásakor és rendszeres pénzellátásban részesül-e. A jogi feltételek teljesítésére különböző esetekben különböző a megoldás.

Más az elbírálás összege akkor ha van jövedelme (ennek a fogalomnak is értelmezése van) vagy nincs és a komplex minősítéstől (B1, B2, C1, C2, D,E) és az átlagjövedelemtől, ha van, ha nincs az alapösszeg X %-a az ellátás összege. Van természetesen 2012.01.01-jétől minimum és max megállapítható összeg. MINDE ESET más.
Bővebben mobilon személyre szólóan díjmentesen 5 perc alatt, az ellátások összegeiről is itt szakmai honlapomon:
https://versenykepesseg.eu/…sairol-2020/

Gitta01,
a munkáltató alap esetben nem kérheti (diszkrimináció) a komplex minősítést, hogy a járulék kedvezményt igénybe vehesse, de ÖN kérheti a rehab hatóságtól a hatósági bizonyítvány kiállítását az érvényes szakvéleménye alapján, elküldöm ezt a kérelmi adatlapot, és a hatóági bizonyítványt adja le munkáltatónak (ez is az ön döntése, de ezt érdemes), mivel a hatósági bizonyítványon nem szerepelnek diagnózisok, ami különösen védett személyes adat, a hatósági bizonyítványt az érvényes szakvélemény alapján kérelemre készíti el hatóság felülv.nélkül, és a hatósági bizonyítvány egy döntés, ugyan azt tartalmazza, mint a szakv., csak diagnózisok nélkül. Ez elegendő a munkáltatónak a járulék kedvezmény igazolására.
DE ez is Ön döntése, hogy megosztja munkáltatóval vagy sem, mert az egészségi állapot különlegesen védett adat az adatvédelmi törvény szerint.

Viszont akkreditált munkáltatónál alá kell írni, ha foglalkoztatatást akar egy beleegyező nyilatkozatot, amely szerint az akkreditált munkálttaót 5 hivatal ellenőrzi a plusz költségvetési támogatás miatt, és emiatt együtt kell működnie a szükséges iratai rendelkezésre bocsátásával, ha ezt aláírta, akkor joga van az akkreditált munkáltatónak kérni pl. ezt a komplex minősítést is, ami tartalmazza a diagnózisait is a rehabilitációban részvétel érdekében,

Más munkáltató esetén csak az alkalmassági üzemorvosnak, foglalk.eü szakorvosnak köteles csak megmutatni a komplex minősítését.
Bővebben mobilomon, díjmentesen, visszahívom ha kell, itt található elérhetőségem, én is csak szakmai honlapomat írom, mert a telszámom is személyes adat, védett, azonban így szakmai honlapomon szerepel ez kiadható:
https://versenykepesseg.eu/

TIMI,
B2 rokkantsági ellátás esetén nincs sem időben korlátozva, ha bír dolgozzon (már 2008.óta), és keresetben sincs korlátozva 2021.01.01-jétől:

Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás:

A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) 2021.január 1-jetől havibér alkalmazása esetén 167 400 forint, A legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló garantált bérminimuma a teljes munkaidő teljesítése esetén havibér alkalmazása esetén 219.000Ft.

https://versenykepesseg.eu/…si-ber-2020/

2021.01.01-jétől korlátlan összeget kereshet – ha bír és van lehetősége – a megváltozott munkaképességű személy a rokkantsági ellátás folyósítása mellett anélkül, hogy megszüntetésre kerülne rokkantsági ellátása a kereset korlátozás szabály megszegése miatt, ami 2020.12.31-ével megszűnt, ill. erre vonatkozó bejelentési kötelezettsége is megszűnt.

Hatályos: 2021.01.01-jétől, ebből következően visszamenőleg nem. Hivatkozás: Magyar Közlöny 285. sz. (2020.12.22.)

2020. évi CLXXI. törvény, amely módosítja az Mmtv.13. §-t

https://versenykepesseg.eu/…sairol-2020/

Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás:

Bizonyára tudják, hogy megszűnt a közigazgatási határozat elleni fellebbezés lehetősége 2020.03.31-ével és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok. Utóbbiak helyét az országban összesen 8 Törvényszék vette át, többek között megváltozott munkaképességű

személyek ellátásai ügyekben.

Szerencsére képviselheti magát a Törvényszék előtt ez ügyben az ügyfél továbbra is, ám ha nem hozzáértő fogalmazza meg a keresetet, akkor könnyen lehet, hogy elbukja ügyét, vagy talán még az eljárás elindításáig sem jut el a komplikált tartalmi / jogszabályi elvárások miatt. Továbbá az ügy pozitív lezárását számos más buktató akadályozza, leggyakrabban a kirendelt szakértőnek aggályos

véleményét nem tudja az ügyfél érdemben vitatni, csak az ő érdekeit képviselő hozzáértő, ha szükséges.

Rehabilitációs szakértőként végig segítem a pert útmutatásaimmal, okirat szerkesztéssel Ön helyett, és az általam adott jogi,-szakmai információk alapján.

Ahhoz hogy megnyerje a pert, elengedhetetlen felismeri hogy a kirendelt szakértő véleménye hol aggályos, érvelését képesnek kell lennie pontosan megfogalmazni írásban, azt megindokolni, valamint állításait jogszabályokkal, bizonyítékokkal alá kell tudni támasztani. Ebben a témában nyújtok személyre szóló konzultációt, rehab. jogi szakértőként, felkészítem, és lépésről lépésre támogatom Önt, hogy növelje az esélyét az ügy sikeres végkimenetelére és magabiztosan, félelem, kétségek nélkül képviselhesse önmagát.

Keressen telefonon, ahol pár perc alatt megismerve a tényállást szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen,

visszahívom, ha szükséges, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/

Timi529 # 2021.01.28. 09:26

Üdvözlök mindenkit! Azután szeretnék érdeklődni B2 ellátottként, hogy tudja e valaki, hogy hány órát lehet dolgozni egy nap? Lehet, hogy találnék munkát, de csak olyanokat, hogy 12 órában 3 nap munka, 3 nap pihenés. Most kicsit tanácstalan vagyok, hogy elvállalhatom, vagy sem, mert megszüntetik az ellátásomat. Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

Stefan49 # 2021.01.06. 14:23

Engem 2015 decemberben százalékoltak le,ami 2020 december 31.-én járt le!C1-es rokkantsági besorolást kaptam és 54%!Betöltöttem az 58 évet,vagyis az öregségi nyugdíj eléréséig 7 év van!Az lenne a kérdésem,a 2020-ban történt változások után még hívnak-e felülvizsgálatra?Köszönöm,ha valaki érdemlegesen válaszol!

Gál M. Alex # 2020.12.03. 21:48

A sérüléseim miatt a háziorvosom javaslatára valamint a kezelőorvosom támogatásával (szakvéleményével) 2020. október 27-én beadtam az igényemet a "leszázalékolásra" valamint mivel 1987. július 1. óta rendelkezem igazolt munkaviszonnyal, így ellátás iránti kérelmet is nyújtottam be, mégpedig 2020. november 9-én.

javítás: 2020. október 27-én nyújtottam be az összegmegállapításra vonatkozó igényt is.

Megjegyzés: 2020. november 9-én un. fizetés nélküli szabadsággal lett megszakítva a táppénz, majd november 10-én szabadság és 11-től újra táppénz. (Ez utóbbi a kezelőorvos szakmai érintettsége miatti eljárás volt)

javítás: 2020. október 27-én fizetés nélküli szabadsággal, majd október 28-30 között szabadsággal lett megszakítva a táppénz. Az utóbbi a szakorvos szabadsága miatt.

Gál M. Alex # 2020.12.03. 21:44

Tiszteletem!

2020. augusztus 28-án szabadságidő alatt balesetet szenvedtem. Ennek következtében mai napig is táppénzen vagyok.

A sérüléseim miatt a háziorvosom javaslatára valamint a kezelőorvosom támogatásával (szakvéleményével) 2020. október 27-én beadtam az igényemet a "leszázalékolásra" valamint mivel 1987. július 1. óta rendelkezem igazolt munkaviszonnyal, így ellátás iránti kérelmet is nyújtottam be, mégpedig 2020. november 9-én.

Az lenne a kérdésem, hogy az ellátást a "rokkantosítással" egyidejűleg fogják megállapítani, ahogy az beadásra került, vagy külön eljárásban?

A munkáltató nekem két igazolást adott.

  • 2019. január 1 és december 31 közötti időszakra vonatkozik
  • 2019. október 1 és 2020. szeptember 31 közötti időszakra vonatkozik

A munkáltató által kiadott két igazolás közül melyiket fogja a hatóság várhatóan figyelembe venni?

Van-e valami minimum vagy maximum ellátás, amit egy rokkant (megváltozott munkaképességű) munkavállaló ellátás címén jogosult lehet?

A harmadik kérdésem pedig az, hogy a 2020. november 9-én benyújtott és folyamatban levő eljárásra vonatkozik-e és ha igen, akkor mennyiben a 461/2020 (X. 21.) korm. rendelet valamint az 538/2020. (XII. 2) korm. rendelet 1.§ és 9.§-a vagy sem?

Megjegyzés: 2020. november 9-én un. fizetés nélküli szabadsággal lett megszakítva a táppénz, majd november 10-én szabadság és 11-től újra táppénz. (Ez utóbbi a kezelőorvos szakmai érintettsége miatti eljárás volt)

A megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

JKariL81 # 2020.11.21. 12:00

Nekem annyi lenne a kérdésem, hogyha valakinek a komplex minősítése 60% vagy annál nagyobb egészségkárosodást állapít meg (már hogyha ilyen előfordulhat a hatályos törvény alapján), akkor rehabilitációs ellátásra vagy rokkantsági járadékra jogosult valamint amennyiben 3650 nap felett van a megelőző 10-15 évben biztosítotti ideje, akkor mekkora összegre jogosult?

Eddig csak 60% alatti komplex minősítés esetén találtam összeget.

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

Gitta01 # 2020.11.16. 06:58

Rokkantsági ellátásban részesülök. Jelentkeztem munkára a munkáltató nem csak a Rehab szerv határozatát kérta hanem az állapotról a komplex minősítést is. Kérdésem?Joga van elkérni a rehab komplex minősítést is vagy csak a határozatot Köszönettel: Gitta01

BJúlia # 2020.09.12. 13:21

Györgyusz89

Rehab jogi szakértőként tájékoztatom:
C2 rokkantsági ellátásban részesül, 2020.aug. az előírt felülv,időpontja. Kérdése, tegyen-e valamit a felülv.érdekében.

Attól függ, hogy 10 évvel a nyugdíjkorhatár előtt van-e fv.időpontjában, mert akkor mentesül fv.alól. (Mmtv.szerint)

Keressen meg, kérem, mobil ingyen válaszolok kérdéseire, visszahívom, ha kell készséggel. https://versenykepesseg.eu/

Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás
bizonyára tudják, hogy megszűnt a közigazgatási határozat elleni fellebbezés lehetősége 2020.03.31-ével és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok. Utóbbiak helyét az országban összesen 8 Törvényszék vette át, többek között megváltozott munkaképességű személyek ellátásai ügyekben.

Szerencsére képviselheti magát a Törvényszék előtt ez ügyben az ügyfél továbbra is, ám ha nem hozzáértő fogalmazza meg a keresetet, akkor könnyen lehet, hogy elbukja ügyét, vagy talán még az eljárás elindításáig sem jut el a komplikált tartalmi jogszabályi elvárások miatt. Továbbá az ügy pozitív lezárását számos más buktató akadályozza, leggyakrabban a kirendelt szakértőnek aggályos véleményét nem tudja az ügyfél érdemben vitatni, csak az ő érdekeit képviselő hozzáértő, ha szükséges.

Rehabilitációs szakértőként végig segítem a pert útmutatásaimmal, okirat szerkesztéssel Ön helyett, és az általam adott jogi,-szakmai információk alapján.Ahhoz hogy megnyerje a pert, elengedhetetlen felismeri hogy a kirendelt szakértő véleménye hol aggályos, érvelését képesnek kell lennie pontosan megfogalmazni írásban, azt megindokolni, valamint állításait jogszabályokkal, bizonyítékokkal alá kell tudni támasztani.

Ebben a témában nyújtok személyre szóló konzultációt, rehab. jogi szakértőként, felkészítem, és lépésről lépésre támogatom Önt, hogy növelje az esélyét az ügy sikeres végkimenetelére és magabiztosan, félelem, kétségek nélkül képviselhesse önmagát.Keressen telefonon, ahol pár perc alatt megismerve a tényállást szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen, visszahívom ha szükséges,
szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem
https://versenykepesseg.eu/

PDoMoni1978 # 2020.08.16. 16:42

Amennyiben valaki tudna segíteni azt megköszönném.
A kérdésem a következő linken olvasható:
https://www.jogiforum.hu/forum/23/153949

BJúlia # 2020.07.17. 06:37

Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás: bizonyára tudják, hogy megszűnt a közigazgatási határozat elleni fellebbezés lehetősége 2020.03.31-ével és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok. Utóbbiak helyét az országban összesen 8 Törvényszék vette át, többek között megváltozott munkaképességű személyek ellátásai ügyekben.
Szerencsére képviselheti magát a Törvényszék előtt ez ügyben az ügyfél továbbra is, ám ha nem hozzáértő fogalmazza meg a keresetet, akkor könnyen lehet, hogy elbukja ügyét, vagy talán még az eljárás elindításáig sem jut el a komplikált tartalmi / jogszabályi elvárások miatt. Továbbá az ügy pozitív lezárását számos más buktató akadályozza, leggyakrabban a kirendelt szakértőnek aggályos véleményét nem tudja az ügyfél érdemben vitatni, csak az ő érdekeit képviselő hozzáértő, ha szükséges.
Rehabilitációs szakértőként végig segítem a pert útmutatásaimmal, okirat szerkesztéssel Ön helyett, és az általam adott jogi,-szakmai információk alapján.
Ahhoz hogy megnyerje a pert, elengedhetetlen felismeri hogy a kirendelt szakértő véleménye hol aggályos, érvelését képesnek kell lennie pontosan megfogalmazni írásban, azt megindokolni, valamint állításait jogszabályokkal, bizonyítékokkal alá kell tudni támasztani.
Ebben a témában nyújtok személyre szóló konzultációt, rehab. jogi szakértőként, felkészítem, és lépésről lépésre támogatom Önt, hogy növelje az esélyét az ügy sikeres végkimenetelére és magabiztosan, félelem, kétségek nélkül képviselhesse önmagát.
Keressen telefonon, ahol pár perc alatt megismerve a tényállást szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen, visszahívom ha szükséges, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/

BJúlia # 2020.07.17. 06:24

Györgyusz,
rehab jogi szakértőként válaszom kérdésedre a vonatkozó jogszabályok értelmében:
nincs teendő, 2020.08. hóban az esedékes felülvizsgálaton a hivatal hív felülvizsgálatra, gondolom 1969-ben születtél, tehát a felülv.időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam a 10 évet nem haladja meg, és nem "E" minősítéssel rokkantsági ellátásban részesülsz, mert ezen esetekben többek között nem kell elvégezni a felülv.-t. Minden eset más, konkrét tények szükségesek a személyre szóló korrekt válaszhoz. Mondtam, ennek érdekében keress bátran mobilon, öt perc alatt a tények ismeretében ingyen választ adok bárki kérdésére, aki érintett, itt megtalálod személyes elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/

Györgyusz69 # 2020.07.16. 16:07

T. Fórumozók!

2017-ben C2 minősítést kaptam. Az okmány szerint 2020. augusztusban lesz aktuális a felülviszgálatom. Kérdésem, hogy automatikusan kapok időpontot a felülvizsgálatra vagy lépéseket kell-e tennem ennek ügyében.

Köszönettel várom a választ!

BJúlia # 2020.07.15. 06:08

Gret49,
sosem váltják át a rehab ellátást rokkant ellátássá, ilyen törvény nincs. B1 rehab ellátását 2021 február20-ig kapja, ahogy írta, a határozatban írtak szeriint, amit nem ismerek. A határidő után, ami határozatában benne van, semmit sem fog kapni. Javaslom, mielőtt megszűnne rehab ellátása, előtte 60 nappal legalább adjon be újabb kérelmet MMK ellátás megállapítására.

Önnek kell kérnie az ellátást, a komplex minősítést, nem a hivatal hívja!!

Ha bárki elakad, bizonytalan - itt ritkán vagyok - keressen bátran szakmai honlapomon található elérhetőségeken, mobilon pár perc alatt elmondom, mit hogyan miért tehet, alternatívák,...ingyenesen (sorstárs) rehab jogi szakértőként készséggel tájékoztatom személyre szólóan: https://versenykepesseg.eu/

Gret49 # 2020.07.12. 13:18

Tisztelt Szakértő!

Rehabilitációs ellátás B1 kategóriájában vagyok. Ellátásom 2021 február20-ig kapom: nettó 28.395ft.
A felülvizsgálatra kb januárban be kell adni a kérvényem, hogy februárra legyen határozatom.
2021 Júniusban tölteném a 60. életévemet.
Behívnak felülvizsgálatra?
Nálam érvényes az a rendelet, hogy átváltják a rehabilitációs ellátást - rokkant ellátássá?

Köszönöm a válaszát:Gret49

BJúlia # 2020.07.01. 17:17

Rehab jogi szakértőként tájékoztatlak (és sorstársként) röviden:

Andrea72:
"E" minősítéssel rokiellátásban részesülsz, 2022.06.hóban van előírt felülvizsgálatod. Kérdésed, lesz-e. NEM kell elvégezni esetedben. (Mmtv)Hivatal köteles értesítést küldeni erről az információról, így alkalmad van és egyébként is ettől függetlenül kérni a felülvizsgálatod pl. állapotrosszabodás esetén.

Áfonya 2020:
rokkantsági ellátásban részesül, 53 éves lesz, tehát 1967-es születésű és kérdése ugyan ez, hogy lesz-e előírt felülvizsgálata 2021-ben.
Ha nem "E" minősítésű, akkor elvégzi hivatal (Mmtv) értelmében a felülvizsgálatot, hiszen az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam a 10 évet meghaladja az előírt időpontban (Mmtv)

Zsu2011!
Van 2018-ban megállapított 70%ÖEK, D minősítés, de nincs ellátás.
A szakvéleményed hatálya alatt (érvényessége) bármikor kérheted az ellátás megállapítását, és ha a jogi feltétteleknek megfelelsz pl. nem vagy táppénzen az igény benyújtásakor, de más jogi feltétel is van, akor megállapítható az MMK ellátás.
De ez hosszú, kérlek, jelentkezz, hívj szakmai honlapomon található elérhetőségemen, mobilon 5 perc alatt elmondom, mit hogyan kell tenni,... https://versenykepesseg.eu/

bojkovska!
Szerintem nincs választásod, ha nem tudsz dolgozni, egészségi állapotod okán és 2 év van az öregségi nyugdíjig. Át kéne beszélnünk eseted, melyik a legjobb, járható lehetőség a megváltozott munkaképességű személyek ellátásánál nem szolgálati idő (35 év írtad), hanem biztosítási idő az egyik jogi feltétel, és nem biztos, hogy azt teljesíteni tudtad éppen tán egészségkárosodásod okán, de van egyéb lehetőség más ellátásra, de hosszú, nincs erre időm, mobilon gyorsabb, készséggel visszahívom sorstársaim és ingyen nyújtok útmutatást a jó irány érdekében. Itt egy évben egyszer, kétszer vagyok pontosítani.
Szakmai honlapomon megtaláltok rehab jogi szakértőként: https://versenykepesseg.eu/
Mára ennyire volt időm.

bojkovska # 2020.05.04. 18:06

A múlt évben 5 hónap munkanélküli voltam, a többiben fizikai munkával nettó 180 000 Ft kaptam. Január elején szívműtétem volt mindhárom koszorúeret kicserélték, Azóta nettó 100 000 Ft a táppénzem. Szeretném magam leszázalékolni mert fizikai munkát nem végezhetek és még 2 évem van a nyugdíjig. Pláne most nem kapnék munkát. Nem tudom még kb sem belőni mennyi pénzt kapnék, csak az van nettó 46 00-156 000 Ft között van . Ha sikerül leszázalékolnom magam és kapok 70 000 Ft 35 év után nem tudok megélni. Ha nem megyek bizottság elé, semmi jövedelmet nem kapok, nem tudok elhelyezkedni. köszönöm

Juci79 # 2020.04.08. 07:55

Kedves Zsu2011!

Írta, hogy 2018-ban leszázalékolták , de nem kapott ellátást ha jól értelmeztem, amit leírt. A határozatán meg kellene nézni, hogy a felülvizsgálatához milyen dátumot írtak. Hogy szükségesnek találják felülvizsgálatát vagy nem?! Ettől függ, hogy érvvényes-e a papírja vagy lejárt. Ezt követően tudok Önnek válaszolni a további kérdéseire!
Üdvözlettel: Judit

Juci79 # 2020.04.08. 07:48

Kedves Bébycica!

Fellebbezést azért nem adhat be, mert kevésnek találja az összeget, amit megállapítottak Önnek. A havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább az alapösszeg 45 százaléka és legfeljebb az alapösszeg 150 százaléka lehet a rokkantsági ellátás. Az összeg megállapítása függ az átlagjövedelmének az összegétől, ha kevés volt a fizetése kevesebbet kap, ha több volt akkor természetesen többet kap. Ha a rokkantsági ellátásban részesülő személy havi átlagjövedelemmel nem rendelkezik, a rokkantsági ellátás havi összege akkor az alapösszeg 45%-a = 46.982.ft-
Üdvözlettel: Judit

Bébycica # 2020.03.31. 10:16

Tisztelt Cím!

Megkaptam a határozatomat ami a B2 kategóriáról C2-re változott!
Az ellátás összegének megállapításánál figyelembe vehető havi átlagjövedelem 81880,- Ft melynek 60 %-át 50510,- Ft rokkantsági ellátásban állapítottak meg.
A maximális összeg 150 %-a 156.610,- Ft.
Az lenne a kérdésem,hogy aminek alapján én csak a 60%-ot kapom. Ami kicsivel több mint a minimumként adható?
Lehet e ezzel kapcsolatban fellebbezést vagy kérvényt beadni,hogy a megítélt összeg magasabb legyen?

Köszönöm a választ.

Bébycica # 2020.03.31. 10:00

Tisztelt Cím!

Megkaptam a határozatomat ami a B2 kategóriáról C2-re változott!
Az ellátás összegének megállapításánál figyelembe vehető havi átlagjövedelem 81880,- Ft melynek 60 %-át 50510,- Ft rokkantsági ellátásban állapítottak meg.
A maximális összeg 150 %-a 156.610,- Ft.
Az lenne a kérdésem,hogy aminek alapján én csak a 60%-ot kapom. Ami kicsivel több mint a minimumként adható?
Lehet e ezzel kapcsolatban fellebbezést vagy kérvényt beadni,hogy a megítélt összeg magasabb legyen?

Köszönöm a választ.