Munkajogi kérdések.


dentalpink # 2013.04.01. 13:03

Tisztelt hozzáértők!
A Munkaügyi bíróságon megnyertem egy pert a volt munkáltatómmal szemben melynek tárgya volt az elmaradt járandóságok és a végkielégítés kifizetése.A kérdésem az lenne,hogy kihez kell fordulnom,ha a kifizetés ezután sem történik meg.A volt munkáltatóm fizetésképtelenségre hivatkozik, de ez nem igaz.Nem rég tudtam meg,hogy van egy üzlethelyisége amit most éppen egy pékségnek ad ki.Az előző bérlővel beszéltem aki számlákkal tudja igazolni,hogy ettől a cégtől bérelte az üzletet kb 3 héttel ezelőttig.Segítségüket előre is köszönöm !

-AurorA- # 2013.03.28. 13:50

Köszönöm szépen a választ!

végrehajtó1 # 2013.03.28. 13:37

Az orvosi alkalmassági vizsgálatot a munkáltatónak kell állnia.Nem követelhető vissza.

-AurorA- # 2013.03.28. 13:36

Igen el is lett végeztetve a vizsgálat és megfeleltem.Ezért aztán rá pár napra munkába is állhattam.Holnap megyek a kilépő papírokért ezért aztán fontos lenne tudnom,hogy levonhatja e a béremből az orvosi vizsgálat árát.Az egy másik kérdés,hogy elméletileg szerződés nélkül nem dolgozhattam volna,de a bejelentési folyamat már megtörtént csak felmondtam mielőtt aláírhattam volna a papírokat.Szóval az egyetlen fontos kérdés számomra az amit már eddig is kérdeztem.Levonhatja-e a béremből az alkalmassági vizsgálat árát vagy nem?

wers # 2013.03.28. 13:30

Kezdjük ott, hogy a munkakezdésnél az orvosi vizsgálatot előbb kell elvégeztetni, és ha alkalmas másnap lehet munkaszerződést kötni, ha nem akkor nem végezhet munkát.

-AurorA- # 2013.03.28. 13:26

Az a durva az egészben,hogy az első napon még munkaszerződést sem kaptam.Utána meg már ugye másnap nem is mentem dolgozni.Viszont nekem azt mondta a vállalkozó,hogy ha 1 éven belül kilépek akkor nekem kell kifizetni a vizsgálatot,de ha egy évnél tovább dolgozok ott és akkor lépek ki akkor nem.
De arra lennék kíváncsi,hogy van-e törvény arra vonatkozóan,hogy kinek kell állnia a költségeket.

wers # 2013.03.28. 13:19

a munkáltató fizeti (még nem hallottam olyant, hogy ezt kifizetteti a munkavállalóval, de nem ez lenne az első csoda)
Munkaszerződésben van róla valami?

-AurorA- # 2013.03.28. 13:01

Tisztelt hozzáértők!

A kérdésem az lenne,hogy a munkáltatónak vagy nekem kell fizetnem az orvosi alkalmassági vizsgálatot?Valamint,ha az első nap után a munka körülmények miatt felmondok és mondjuk 10.000ft-ot kerestem és 6000ft az orvosi vizsgálat akkor azt levonhatja e a fizetésemből?Mit tehetek ha egyáltalán nem fizet semmit arra a napra?

A válaszokat előre is köszönöm.

lazaccino # 2013.03.28. 11:37

Tisztelt Szakértők!

Több éve dolgozom egy állami intézménynél, de köteleznek minket arra, hogy vállalkozók legyünk. Csak így alkalmaznak minket. A munkaszerződésem akkor sem tetszett és most sem tetszik. Tudom, hogy titoktartásra köt a szerződésem, de szeretném ha valaki végre átnézné. Mert szerintem ez látszatszerződés. Most többet nem szeretnék ide leírni.

Várom mielőbbi válaszukat!

Üdv, M

west10 # 2013.03.28. 11:07

Tisztet Fórumozók!!

A segítségükre lenne szükségem.

A munkahelyemen pár hete lépett életbe a "munkaidő keret"-es beosztás.

1.kérdés:
A szerződésbe 2 hónapos ciklus van írva, amire 324 munkaidőt kapunk. Elméletileg, ha a 2 hónap alatt túllépjük a 324 órát, akkor azt túlórapótlékként kellene kifizetnie a munkáltatómnak??

2.kérdés:
A munkaidőkerettel minket most úgy dolgoztatnak, hogy 6 munkanap (napi 8 óra), majd 2 pihenő, és így tovább, és így tovább. Ez így lehetséges???

3.kérdés.
Közeleg a Húsvét, és a főnököm szerint a törvény úgy írja elő, hogy ünnepnap, csak 6:00-tól 21:00-ig tart, kvázi engem éjszakás műszakba be is hivatott dolgozni!
Ez most valójában így van??

Előre is köszönöm szépen

Üdvözlettel
west10

nyuszi.,12 # 2013.03.28. 10:45

besszerrita, határozatlan munkaszerződésem van. Igen tudom, hogy végkielégítés nem jár, de arra gondoltam, hogy bármilyen címen adható lehetne egy kis jutalom, vagy valami, ennyi év után, vagy ha már semmit nem adnak, akkor legalább mondjuk a femondási idő felére felmentést kapok, így 1 hónapot munkavégzés nélkül fizettek volna. De hát akkor így csak az első mondatot közlöm a munkáltatómmal, aki egyébként már a nyugdíjazásom pillanatától tudja ezt a dátumot, mert akkor így beszéltük meg.
Köszönöm a válaszod, üdv.M

nyuszi.,12 # 2013.03.28. 10:09

Tisztelt Fórumozók!

2001.-től dolgozom a jelenlegi munkáltatómnál.
2011.től, mint nyugdíjas.
2013. júliustól már nem dolgoznék tovább. Végkielégítést sem, és semmilyen plusz pénzt nem kaptak az így kilépő munkatársaim sem.
Kérdésem, hogy felmondási idő van-e, illetve a felmondási idő idejére, ami 30 + 25 nap, munkavégzés alóli felmentés kérhető e.
Szerintetek így jó lesz?
Munkaviszonyomat kérem megszűntetni nyugdíjba vonulás miatt 2013.07.15. napjával.
A felmondási időre 2013. május 15. napjától kezdődően kérem mentesítésemet a munkavégzési kötelezettség teljesítése alól.

Köszönöm, M

primo # 2013.03.28. 08:05

Az 1973. és 1979. közötti időszakban vállalatnál (Tankönyvkiadó Vállalat) dolgoztam, onnan áthelyezéssel kerültem egy általános iskolába közalkalmazott tanárként. (Azóta is folyamatosan közalkalmazottként dolgozom.) Ezek az évek beleszámítanak-e a jubileumi jutalom jogosultsági idejébe?

Öreg Csezi # 2013.03.27. 14:33

Tisztelt Fórum!

59 éves vagyok és 10 éve vagyok közalkalmazott egy fegyveres rendvédelmi szervnél.
Az alapfokú képzést belépésemkor megkaptam.(érettségim is van)
Most akarnak elküldeni középfokú szakképzésre, amikor már 10 éve itt vagyok, és négy év múlva nyugdíjba megyek.Hogyan tudnék ez alól kitérni, mert már nehezen viselném ha nyolc hónapon keresztül havonta egy hetet 25 éves "gyerekekkel" kellene az iskolapadban töltenem.Van erről valami a kjt-ben, hogy tudnék felmentést kérni?

Köszönöm a választ.

WAMozart # 2013.03.25. 21:02

Nagyon kérem, ha tudnak, válaszoljanak!

WAMozart # 2013.03.25. 20:52

Tisztelt Szakértők!

A kérdésem munkaszerződésmódosítással kapcsolatos. A szerződésemben, ami 2011 szeptemberében kelt, az szerepel, hogy " A Munkavállaló a személyi alapbéren felül 12.000 Ft étkezési utalványt és 6.000 Ft. értékben személyzeti étkezést kap.", azonban ezt a szerződést 2012 áprilisában (2012. januári! dáutmmal) módosították, úgy, hogy ezt a passzust egyszerűen kihúzták belőle. Természetesen béren kívüli juttatást 2011. decemberétől nem kaptam...A szerződésmódosítást enm írtam alá, ez senkit sem érdekelt...Kérdés követelhetem-e az elmaradt juttatásokat? A cafeteria törvények megváltoztak 2012 január 1-ével kezdődően, de elvileg ez nem mentesítené a munkáltatót, ugye?

Előre is köszönöm a válaszokat!

fanni125 # 2013.03.25. 15:38

Csak attól tartok, hogy nem fogja odaadni a szerződésemet. Sajnos az is, illetve minden orvosi eredményem neki lett elküldve, mert ő tartotta a kapcsolatot külfölddel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.25. 15:15

Akkor fizetési kötelezettséged sem lehet.

fanni125 # 2013.03.25. 14:09

Nincs szerződés, csak ha átmentem az orvosi vizsgálaton a külföldi cég küldi a közvetítőnek, de magával a közvetítővel semmi sincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.25. 13:55

Mi van a szerződésben?

fanni125 # 2013.03.25. 11:50

Jó napot!
Én munkaközvetítővel kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Külföldre készülök másodszorra, és mindent sikerült magamnak elintézni, vízum, orvos. A közvetítő csak az interjút szervezte meg, és amennyire én tudom, ezért a külföldi cég fizet neki. Találtam repülőjegyet is, de a közvetítő azt mondta ő ajánl egy néhány ezer forinttal olcsóbbat, így rábólintottam. Mikor jelentkeztem a munkára, már akkor mondta, hogy 50 ezer lesz a közvetítői díj, amit nem értek. Miért? Most viszont azt gondolom, csőbe húzott a repülőjeggyel, és az az 5 ezer forintos kedvezmény plusz 50 ezret jelent nekem. Első alkalommal is általuk mentem ki, és akkor jogosnak éreztem, mert minden helyre ő kért időpontot, adott elérhetőséget, segített elintézni, én csak jelentkeztem. Semmit nem írtam még alá, és a repülőjegy is elvileg csak foglalva van, nincs kifizetve. Mit gondolnak erről a helyzetről? A választ előre is köszönöm.

attivad # 2013.03.23. 12:53

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem,hogy ha 2012 márciusában munkahelyi balesetet szenvedtem, akkor rám az új Mt vagy a régi vonatkozik?

Úgy tudom,hogy az új Mt szerint a kártérétést akarok akkor nekem kell bizonyítani ,hogy a munkáltató jogellenesen járt el, de a réginél objektív a munkáltató felelőssége.

Kérem segítsetek.

Ka--ti58 # 2013.03.22. 20:08

Szeretném megkérdezni, hogy a munkáltató felmondhat-e táppénz ideje alatt.
Köszönöm.

WAMozart # 2013.03.22. 16:01

Kedves Szakértő!

A kérdésem munkaszerződés-módosítással kapcsolatos. A szerződésembe, ami 2011 szeptemberében kelt, az szerepel, hogy " A Munkavállaló a személyi alapbéren felül 12.000 Ft étkezési utalványt és 6.000 Ft. értékben személyzeti étkezést kap.", azonban ezt a szerződést 2012 áprilisában (2012. januári! dáutmmal) módosították, úgy, hogy ezt a passzust egyszerűen kihúzták belőle. Természetesen béren kívüli juttatást 2011. decemberétől nem kaptam...A szerződésmódosítást enm írtam alá, ez senkit sem érdekelt...Kérdés követelhetem-e az elmaradt juttatásokat? A cafeteria törvények megváltoztak 2012 január 1-ével kezdődően, de elvileg ez nem mentesítené a munkáltatót, ugye?

Lesz még kérdésem, de egyelőre nem szeretném halmozni...

Előre is köszönöm a válaszokat!

monalisa1 # 2013.03.22. 11:20

lovasné

Az összes- a betegségével kapcsolatos időt figyelembe veszik hiszen tb biztosításban töltött időnek számít az is.

Nagyon alaposan számolja össze az évek/napot idejét h tényleg kilegyen a 40 év, aztán ha ez megvan az összesített adatok alapján a Nyufigtól kérjen előzetes lekérdezést. http://www.onyf.hu (A honlapon letölthető az erre vonatkozó űrlap, illetve az elektronikusan is kitölthető.)

Külün: a Jogi fórumon a tovűbbiakban jelentkezzen be egy új- másik nich néven a "törölt felhasználó" helyett...

---
  • laikus hozzászóló