Előrehozott öregségi nyugdíj


virágkötő # 2010.11.23. 15:08

És a szakmunkás évek miért nem számítanak? Tudja valaki?
a szakmunkások ugyanúgy dolgoztak reggel 6 órától délután 2-ig mint a többi dolgozó! jól kihasználtak bennőnket! és még járulékot is vontak a kis ösztöndíjunkból!
NAVRACSICS és a többi csavargó is jól átverte az agyondolgozott nőket!!
SZÉGYELJÉK magukat az "urak"!!!

  • és a munkanélküli segélyből is vonták a járulékot ám!

mi nem tehetünk arról, hogy rendszerváltáskor mindent tönkretettek és nem volt munkahelyünk.
és aki több gyerekkel volt otthon mint 8 év??
Hazudozás ez kérem szépen!!!!
Mellédumálás!!!!!!

Veci # 2010.11.23. 15:33

Nemcsak a 3 gyermek esetén lesz kedvezmény.

Ma ezt mondta a kormányszóvivő:
Gyerek nélkül is áll a 40 éves korkedvezményes nyugdíj
http://tv2.hu/…orkedvezmeny

Bár a korkedvezmény fogalma eddig az egészségre ártalmas munkakör esetén volt. Szerintem itt megint van értelmezési probléma (vagy nem jól gondolom?).

Tájékoztató a korkedvezményes öregségi nyugdíjra jogosultság feltételeiről
http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci

havasi gyopár # 2010.11.23. 16:04

Kedves Veci, köszönöm szépen!

fabatka # 2010.11.23. 16:05

Tudom hogy most a nők 40 év munka utáni nyugdíjba vonulása a téma (bár nem ezen az oldalon)Az előrehozott öregségi nyugdíjnál is kedvezőtlen változások vannak.A munkaügyi központba kaptam egy nyomtatványt ahol már az 1951 es születésűeknél kezdődik a nyugdíj csökkenése ami a redes nyugdíkorhatár elérése után sem emelkedik.Eddig szó sem volt csökkentésről!!!!!!!A csökkenés maximum 8,4%.A netten kerestem az erre vonatkozó anyagokat de nem találtam.Akit érint és utánanéz írja már le az elérhetőségét az információnak.Üdv.Mindenkinek.

anett53 # 2010.11.23. 16:19

Kedves Szakertök,
már egyszer kértem tanácsot, kaptam is Vecitöl, de most megint össze vagyok zavarodva. 53 januári születésü vagyok, 36 és félévet dolgoztam, kihaszáltam az álláskeresési és munkanélküli támogatásokat, amivel együtt megvan a 38 évem. Mivel munkalehetöséget nem találtam, jelenleg semmiféle ellátásban nem részesülök. Esetleg arra van lehetöségem amit Veci ajánlott, hogy 58 évesen a nyugdij elötti munkanélküli segélyt kérelmezzem.A jogszabályok értelmében 59 évesen mehetek elöre hozott öregségi nyugdijba, csökkentéssel. Ami megzavart az itt olvasott válaszokban az, hogy a mostani szabályok szerint a munkanélküli ellátás nem számít bele a szolgálati idöbe ezután? Ezt jól értettem? Meg ha két gyerekkel voltam 6- és 9 hónapig gyesen az mennyit számít, vagy változtat az egy évvel ezelött kiszámított szolgálati idömbe? Sajnos nincs sok lehetöségem a jogszabályokat böngészni, ezért nem vagyok képben a pillanatnyi helyzettel.
Segitségeteket köszönöm,
Anett53

spaniel # 2010.11.23. 16:22

Korengedmény = engedik, megengedik, hogy elmehes-
sél előbb nyugdíjba, - csökkentett
összeggel!

Korkedvezmény: Miután az egészségedre ártalmas munkát
végeztél, kedvezményben részesülsz!

Laikusan így tudtam megfogalmazni!

spaniel # 2010.11.23. 16:25

Anett

A munkanélküli segélyen töltött időszak, csak a 4O év mv.-ba nem számít bele.

Veci # 2010.11.23. 16:31

fabatka
Sajnos az 1951-es férfiak előrehozott nyugdíja csökkentett lesz. Az 51-es nő már 57 éves kora óta jogosult a csökkentés nélküli nyugdíjra, ha 38 éve van.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 16:36

fabatka

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

18/B. §(1) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően két évvel előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az az 1950. december 31-ét követően született férfi, valamint az az 1958. december 31-ét követően született nő, aki

  1. legalább 37 év szolgálati időt szerzett, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az előrehozott öregségi nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2) Az (1) bekezdés szerinti előrehozott öregségi nyugdíj összegét úgy kell meghatározni, hogy az öregségi nyugdíj összegét

  1. annyiszor 0,3 százalékkal kell csökkenteni, ahányszor 30 naptári nap hiányzik az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez, ha a jogosult az öregségi nyugdíjkorhatárnál legfeljebb egy évvel fiatalabb,
  2. 3,6 százalékkal, továbbá annyiszor 0,4 százalékkal kell csökkenteni, ahányszor 30 naptári nap hiányzik az öregségi nyugdíjkorhatárnál egy évvel alacsonyabb életkor betöltéséhez, ha a jogosult az öregségi nyugdíjkorhatárnál több mint egy évvel fiatalabb.

Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.23. 16:43

anett53
Az előrehozott nyugdíj szabályai nem változnak, 59 évesen elmehetsz előrehozott nyugdíjba, a szolgálati időd alapján, ha meglesz a 40 év, akkor csökkentés nélkül.
Amibe nem számít a munkanélküli ellátás, az téged nem érint, mert élhetsz ez előrehozott nyugdíjazással.

„A módosítás további kedvezményt jelent az érintett nők számára, a jelenlegi előrehozott, csökkentett összegű előrehozott nyugdíjkonstrukciók továbbra is igénybe vehetők.”

Terád ez vonatkozik:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

18/A. §(1) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az a 60. életévét betöltött, 1950-ben született férfi és az az 59. életévét betöltött, 1952-ben vagy 1953-ban született nő, aki

  1. legalább 40 év szolgálati időt szerzett, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az előrehozott öregségi nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2) Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az a 60. életévét betöltött, 1950-ben született férfi és az az 59. életévét betöltött, 1952-ben vagy 1953-ban született nő, aki

  1. legalább 37 év szolgálati időt szerzett, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően a csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(3) A (2) bekezdés szerinti esetben a csökkentés mértéke a társadalombiztosítási nyugdíj megállapításának időpontjától az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig terjedő időszak minden 30 napjára, de legfeljebb 1095 napra - 40 év szolgálati időnél

  1. 1-365 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkező személy esetében - havi 0,1 százalék,
  2. 366-730 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkező személy esetében - havi 0,2 százalék,
  3. 731-1095 nappal rövidebb szolgálati idővel rendelkező személy esetében - havi 0,3 százalék.

Üdvözlettel Veci

fabatka # 2010.11.23. 16:47

Köszönöm Veci.Itt van előttem a táblázat, de én úgy emlékeztem hogy ez csak a csökkentett összegű előrehozott nyugdíjra vonatkozott. Lehet hogy én emlékszem rosszul. Kösz az információt.

Üdvözlettel: fabatka.

anett53 # 2010.11.23. 17:32

Köszönöm a választ, meg vagyok nyugodva, várok hogy muljon az idő.

anett53 # 2010.11.23. 17:32

Köszönöm a választ, meg vagyok nyugodva, várok hogy muljon az idő.

anett53 # 2010.11.23. 17:32

Köszönöm a választ, meg vagyok nyugodva, várok hogy muljon az idő.

Kincsem0 # 2010.11.23. 17:35

Köszöntöm a kedves Forumozókat!

Kedves Veci!
Engem is foglalkoztat a nők 40 év munka utáni nyugdíjba vonulás lehetősége. Nekem 2011.03.15-én lenne meg a 40 év munkaviszonyom, de sajnos egy súlyos betegségem miatt közben 3 évig rokkant nyugdíjas voltam. Ez az időszak szolgálati időnek számít a "normál" nyugdíjnál. A kérdésem az, hogy ebben az esetben ez beszámít-e a 40 évbe, mert erről sehol nem beszéltek még eddig, csak a többi kieső időszakról, mint a tanulmányokkal töltött időszak, munkanélküli ellátás, ápolási díj.

Üdvözlettel Kincsem

Veci # 2010.11.23. 18:39

Kincsem

Az szerintem nem számít munkaviszonynak, kiveszik a körből. Mikor születtél, hátha az előrehozott nyugdíj előnyös lenne számodra? A rokkantnyugíj hány %-os volt? A régi 67 %-ot figyelembeveszik az előrehozott nyugdíjnál, de a régi 50 %-ot nem.


Üdvözlettel Veci

Virág53 # 2010.11.23. 23:06

Sziasztok most értem haza a munkából,fáradtan és olvasgatok.Ami itt megy már fárasztó,én már nem is akarok menni nyugdíjba pedig elmehetnék.Nem ezt érdemlik meg a nők!15 évesen kezdtem dolgozni mert a körülmények így akarták,fiatalon 3 műszakba.Én nem bántom a szakmunkásokat akik most fel vannak háborogva ,mennyit dolgoztak pedig nem így van!Rájuk semmi és senki nem szolt ha nem dolgoztak,elülhettek egész nap a sarokba nem úgy mint aki rendes munka viszonyba volt.Nem bántani akarok senkit sem,de gondoljanak vissza azokra a gyönyörű diák évekre,hogy milyen jó is volt.Nem az eszem hiányzott hanem a háttér amit én sajnos nélkülöztem.

kissmama # 2010.11.24. 04:17

virág53

Te szerencsés vagy akkor,hogy elmehetsz nyugdíjba,de azzal nemértek eggyet,hogy a szakmunkások ültek a sarokban.Lehet,hogy a te munkahelyeden ez így volt de mi keményen dolgoztunk,Volt olyan amikor sürgős volt a munka délutánosok voltunk és reggel már a piacra mentek az emberek mi pedig akkor mentünk haza,Ké órára meg visszakellett menni,Hát???akkor nemtudom hogyis van ez????

meritre # 2010.11.24. 04:22

Virág53! Nem veszem bántásnak, amit írtál, de a magam és a hasonló sorstársaim nevében kikérem magamnak az általánosítást. Minket betettek szakmunkástanulóként a szalagba dolgozni. Előttem szakmunkás, utánam szakmunkás. Szerinted ott lehetett lazsálni? Volt olyan, hogy még enni se tudtam, mert akkor nem tudtam volna az előttem lévőnek munkát adni. Semmivel nem dolgoztunk kevesebbet, mint a rendes munkaviszonyba dolgozók.
Diákévek? Valóban volt benne jó is. De amikor haza mentem írány kukoricát kapálni vagy egyéb mezőgazdasági munkát végezni, mert hátterem nekem se volt.Másnapra tanulni pedig csak este jutott idő. Az akkori diákéveket össze se lehet hasonlítani a mostanival.

Kincsem0 # 2010.11.24. 04:27

Veci!
Köszönöm a válaszod.
1955-ben születtem és a régi 67%-os volt a rokkant nyugdíjam. Most nagyon elvagyok keseredve, mert bíztam benne, hogy végre én is nyugdíjba mehetek, mert beteg és fáradt vagyok.
A választási ígéretekben mindvégig szolgálati időről beszéltek nem munkaviszonyról (ami sokkal kedvezőtlenebb) sokan ezért is szavaztak a Fideszre és most becsapva érzik magukat. A szóvivő azt nyilatkozta, hogy most ennyire futja, a választások előtt is ezt kellett volna mondani. Az erre vonatkozó többlet kiadást is az emberekkel fizettetik meg, hisz a 0.5%-os nyugdíjjárulék emelést erre a célra találták ki. Eddig bizakodó voltam, de most mélységesen csalódtam. Ez így nem korrekt.

Virág53 # 2010.11.24. 10:08

Én azt írtam meg amit sok sok évig láttam!Szalag munkánál tényleg nincs idő,dolgoztam én is tudom,hogy milyen,ott össze kell tartani a darabszám miatt.Sokáig dolgoztam forgácsoló üzembe és ott láttam évekig,hogy a tanulóink hogyan állnak hozzá a munkához. .1953 as születésű vagyok még mindig keményen dolgozóm egy Japán vállalatnál.Itt is látom a mai fiatalok hozzá állását.Bocsánat akit én akaratlanul megbántottam .

izentai # 2010.11.24. 11:29

Üdv. Mindenkinek.!
A Szakmunkás tanuló évek alatt levonták az ösztöndíjunkból a nyugdíjjárulékot, amit most jogtalanul elvesznek!!!
Nem tudom mit szólna a Kormány ha ezt a pénzt, összefognánk,és visszakérnénk a kamatokkal együtt. Nem az összeg számít, hanem az elv... Mi a véleményetek?
Via

Klárika1 # 2010.11.24. 12:22

Nyugdíjunkat akarjuk: a gyerekneveléssel töltött időszak és a szakmai képzést,munkanélküli beszámitását kérjük

dinyoka # 2010.11.24. 12:24

Üdv Mindenkinek!

Olvasom a hozzászólásokat és nagyon nem tetszik ....
Szóval ne bántsuk egymást, azért mert ilyen helyzetbe hoztak minket... Volt ilyen szakmunkástanuló és volt másmilyen is...
Nem tudom látta -e valaki tegnap az Atv-n az egyenes beszéd c. műsort? Mert Nagy Anna kormány szóvivő nyilatkozott a nyugdíj törvénnyel kapcsolatosan. Szóval ha jól értelmeztem akkor számítanak bele a szakmunkás évek, ha a munka könyvben is szerepelnek.
Remélem aki nem látta, akkor most gyorsan megnézi a könyvét és örül annak amit benne lát(természetesen ha benne szerepel).
Viszont lenne egy kérdésem : mit tudtok a magánnyugdíj megszüntetéséről, mert tegnap erre a kormány szóvivő, csak körvonalakban válaszolt és nagyon úgy fest, hogy nem kapjuk vissza amit elvesznek. Szóval államosítanák?
Csak hát ez magán tulajdonnak minősül! Vagy tévedek? És van még egy másik magán nyugdíj amit a cégek juttatásként (cafateria) nyitottak ill. utaltak a dolgozóknak. Ezt is elvennék? De hát ez pláne nem az államé!

spaniel # 2010.11.24. 12:37

dinyóka!

Az a "másik", az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztári befizetés, azt nem vehetik el, az 10 év befizetése után fel lehet venni!

Reggel a rádiós óra arra ébresztett, hogy "megszünt a magánnyugdíj, csak állami és önkéntes nyugdíjbefizetés van!