Előrehozott öregségi nyugdíj


dinyoka # 2010.11.24. 12:46

spaniel!

Köszönöm gyors válaszodat! Akkor csak a kötelező szünt meg, de nagyon...
Akkor a céges magán, van és lesz is és 10 év után (jövőre) fel is lehet venni? Legalább ez meg marad...

spaniel # 2010.11.24. 13:15

Én csak a hozamot vettem fel, mert jelenleg nagyon magas az adó, ha a tőkét is felveszed. Ha akkor veszed fel a pénzt, amikor elmentél nyugdíjba, akkor nem kell adóznod. Most csak a hozamot vedd fel, azután nincs adózás!

dinyoka # 2010.11.24. 13:16

Ó, de jó infok!

Köszönöm szépen

mama4x # 2010.11.24. 14:01

Sziasztok!

Ha nekem benne van a munkakönyvben a szakmunkás évek,mert benne van.Akkor nekem beleszámít a munkaviszonyba,
VIDEOTON 1970-73-ig.

modosításák! # 2010.11.24. 14:12

A következő linken lehet megtalálni a törvényjavaslatot:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Eddig két módosító indítvány van beadva.
Én azt a módosító indítványt várom, ahol a szakmunkás képző évek beszámítását kezdeményezik végre.
Ugyanis:
a 60-as években 14-17 éves, tehát fejlődő korban lévő gyereklányok 6 napos munkahétből 5 napot töltöttek effektív munkával, egy nap iskola mellett ahol fokozott megterhelésnek voltak kitéve, a leg alantasabb munkákat végeztették velük, valamint nyugdíj járulékot fizettek.
Az Országgyűlés honlapján a 2010. őszi ülésszakára vonatkozó törvényalkotási programban: Törvényjavaslat a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997 . évi LXXXI.törvény módosításáról, ahol a szabályozás célja ként: A 40 év szolgálati idővel rendelkező nők öregségi nyugdíjjogosultságával összefüggő módosítás szerepel.

kissmama # 2010.11.24. 16:36

Ezt olvastátok?
http://portfolio.hu/…41913.htmlátok? Megáll az ész!!!

kapo # 2010.11.24. 16:56

kedves Veci
már kettö éve hogy tájékoztatást adtál részemre.
Most szeretnélek megkérni megint.Légyszives ird meg hogy az alábbi adatok alapján mikor mehetek elörehozott nyugdijba: 1953.09.03-án születtem 42év igazolt szolgálati idöm és 2 év korkedvezményem van.
válaszod megköszönve kivánok minden jót és boldogságot most és az elkövetkezökben

spaniel # 2010.11.24. 17:02

Kedves Kapo !

Nem előrehozott nyugdíjba kell menned, hanem
öregségi nyugdíjba, amelyre minden lehetőséged meg van. /bár nekem lenne/
Január 1-el ígérik a bevezetést, és ezt be fogják tartani, Te minden képpen meg tudod csinálni!
Teljes összeggel, öregségi nyugdíjba mehetsz!

kapo # 2010.11.24. 17:13

kedves veci
lehet hogy elkapkodtam nem irtam meg hogy férfi vagyok a névböl meg nem derül ki
elnézésedet kérem

Annazsu # 2010.11.24. 17:22

Kedves Veci!
köszönöm szépen a válaszodat.
Ha jól értem, hiába adtam be 2009 decemberében a nyugdij kérelmemet,( 35 év igazolt munkaviszonyom volt akkor - egyetemmel együtt és 5 év korkedvezményem van (izotópos munka miatt)). A korom miatt (1956 júliusában születtem) nem mehetek el nyugdijba... csak akkor ha 64,5-5=59.5-2=57.5 éves leszek és akkor is csak csökkentett összegü nyugdijat fognak megállapítani????
Tavaly még 62 év volt a nyugdijkorhatár és akkor elmehettem volna az akkori törvények szerint (62-5=57-3= 54 éves voltam, de csak ha jól tudom, hogy 3 évvel hamarabb el lehetett menni csökkentett összegü előrehozott nyugdijba. Az 5 év korkedvezményem munkaügyi biróság előtt volt - ezt a pert most megnyertem. Visszamenőleg nem lehet érvényesiteni az akkori szabályokat?
Jó hogy van ez a fórum, mert még a munkaügyi jogász se tud válaszolni a kérdéseimre, de ti igen!!!!!
Várom a válaszod, mit gondolsz erről.
Üdv!

mokus123 # 2010.11.24. 18:21

Sziasztok!

Én 1970-1971.-ig voltam szakmunkástanuló. Sajnos a munkakönyvemben nem szerepel. Azóta is folyamatosan dolgoztam május 31.-ig, amíg ki nem rúgtak. Június 1.-től megkaptam a rokk.nyugdíjat /50%/ de csak 1 évre. Augusztus végétől emellett dolgozom 4 órában, így március 23.-ra lenne meg a 40 év szolgálati időm.
Ha az 1 év szakm. tanuló időt nem számítják be, akkor én már nem leszek nyugdíjas. A rokk.nyugdíjat nem biztos hogy mégegyszer megadják. A 4 órás takarítással 30 ezer ft.-ot keresek csak, de 8 órában nem is bírnám 55 évesen. Szerintetek mi lesz az 1 évemmel?

Köszönöm a válaszokat!

Veci # 2010.11.24. 18:51

kapo
Csak most olvasom a kérésed, és kikövetkeztettem, hogy férfiként kérdezel.

NOS, te az 58. szülinapod után kérheted a korkedvezményes előrehozott nyugdíjad megállapítását. A te részedre a nyugdíj max. 3,6 %-al lesz csökkentve. A férjem is ugyanezekkel az adatokkal rendelkezik, mint te (sz. év, szolg. idő, korkedvezmény). Amit válaszoltam megerősítést az Onyf-től kaptunk, a magyarorszag.hu oldalra beírt kérdésemre válaszolva.

Téged a nyugdíjtörvény 18/B. § (3) b) pont és a 19. § érint.
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

Lyonee # 2010.11.24. 19:00

Annazsu!
A megszerzett jogot most is érvényesítheted. Add be a nyugdíjkérelmedet újra, de még az idén, hogy nyugdíjemelésben is részesülj. Nem lesz csökkentett a nyugdíjad, mert több, mint 38 éved van,- 40 év-, ha a 35 évbe nem számoltad be a +5 évet. Ha csak azzal együtt van 35 év szolgálati időd, akkor csökkentett lesz a nyugdíjad.

izentai # 2010.11.24. 19:03

Mókus123!
Az én munkakönyvemben sincs benne a szakmunkás tanuló évek. Azért az egyszerű oknál fogva mert csak akkor válthattuk ki a munkakönyvet amikor az iskolába levizsgáztunk. Én 1973-ban. Akinek benne van nem tudom, hogy került bele? Lehet, hogy szakmunkás suli előtt dolgozott valahol? De mindegy is mert a NYUFUG-nál nyilván vagyunk tartva, hogy fizettük a járulékot.
Via

Lyonee # 2010.11.24. 19:09

Virág53!
Az özvegyi nyugdíj feléledése szempontjából (de csak abból!!!!) 62 év az öregségi nyugdíjkorhatárod!
2015-ben szerencsédre még 10 évnél kevesebb idő fog eltelni az ideiglenes özv, ny. megszűnése után, így jogosult leszel. De neked kell kérned, mert hiába éled fel, ha nem nyújtod be az igényedet rá!

Veci # 2010.11.24. 19:20

Annazsu
linkeld be légyszíves hol van a beírásod. Bocs minden adatra nem emlékszem és azóta sok beírás volt itt (15 oldalt visszamentem és nem találom).

Ha te 2009-ben adtad be a nyugdíjazási kérelmet, illetve rendelkeztél az akkori feltételekkel, akkor az úgy tudom később is érvényesíthető. Nem csökkentett nyugdíjat kaphatsz, mert a megszerzett szolgálati idő+5 évvel már arra lehetsz jogosult.

Pontosítás végett a Nyugdíjbiztosítónál érdeklődj a korkedvezményes előrehozott nyugdíjazásról a 2009-ben érvényes szabályok szerint.
Nem értem a 62-5-3=54 év-ben a 3 évet. Már nem emlékszem, hogy az akkori tv szerint mennyivel lehetett korábban elmenni előrehozott nyugdíjba (úgy tudom, hogy az 1951-ig születettek 5 évvel mehettek korábban, az 1952-1953-ban születettek 3 évvel, azt követően születettek 2 évvel). Ezért pontosítsd az adatokat a Nyugdíjbiztosítónál. DE Lyonee járatosabb a korkedvezményes nyugdíjazás kiszámításában, anno Ő segített nekem is a férjem korkedvezménye okán.

Ha te 1956-ban születtél, tavaly még 53 éves voltál.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.24. 19:22

Annazsu
Most látom, amíg írtam a válaszom Lyonee is írt neked.


Üdvözlettel Veci

becsaptak # 2010.11.24. 19:34

Kedves Veci vagy Lyonee!

Megtudnátok nekem mondani,hogy az én férjem 2006-ban hunyt el az özvegyi nyugdíj feléledése érvényes rám ?
Köszönöm a választ előre is. 56.os vagyok.

Lyonee # 2010.11.24. 20:33

becsaptak!
Számításaim szerint nem fog feléledni az özv. nyugdíjad korbetöltés címén, mert 2018-ig, 62 éves korodig több, mint 10 év fog eltelni az ideiglenes megszűnése után.

becsaptak # 2010.11.24. 20:52

lyonee!
köszönöm szépen a választ,sajnos így jártam!

gabusch # 2010.11.24. 21:59

megszünt a 40 éves link ??

becsaptak # 2010.11.25. 04:19

gubusch!
Elnézést kérek,ha ezt rám értetted oké!!!!!

Virág53 # 2010.11.25. 06:59

Köszönöm a választ,picit megnyugodtam és ha megérem élni fogok vele.

fabatka # 2010.11.25. 08:18

Így is kevés a gyerek,most még inkább meggondolja a dolgot az aktuális korosztály....Rossz döntések sorozata,elbizonytalanítás..Én 58 éves férfi vagyok .Most éppen munkanélkülin.43 év munkaviszonnyal de nem vesznek fel .Már le is tettem róla.Csak az a baj hogy így feléli az ember a megtakarítását de dolgozni nem lehet és már nincs is kedvem ....ezek után.Azt a teljesítményt várják tőlem mintegy 35 évestől,persze nem megy.Stressz,deprasszió.kórház...eddig.Ha lehet a sok idióta miatt nem akarok előbb megdödleni.Pedig nekik az lenne a legjobb.Üdv. Mindenkinek.

csera # 2010.11.25. 09:43

fabatka
igaz nem idetartozó téma, de mégis kapcsolódik a hozzászólásodhoz - ha az alkotmányba beveszik a magzati jogokat lesz itt "kényszer" gyerekáldás a jövőben, ugyanis a tervezet szerint csak az anya életét veszélyeztető esetben lehet majd abortuszt elvégezni - anya jogai = magzat jogai
ez egy külön témát is megér