Gemius - erőszakos közvéleménykutatás


drbjozsef # 2021.07.27. 13:27

De azért az megvan, hogy ez egy jogi fórum...? :D

nemtudom # 2021.07.27. 11:58

Szomorú örökös

Szerintem zaklatás, csak nem jogi értelemben.
;)
A köznyelv és a jogi szakkifejezések közt vannak átfedések, eltérő jelentéssel. Két ilyen kedvencem a rágalmazás és az önbíráskodás. Nem értek a joghoz, egyszer valakivel volt egy vitám ezen kifejezések értelmezéséről, akkor néztem utána, hogy mit jelentenek a jogban. :)

Szomorú örökös # 2021.07.21. 19:16

Mardel

ez zaklatás

Nem, nem az!

Én most csakis a megfogalmazását eme bűncselekménynek másoltam ide, csakis a büntetési tételek nélkül.

222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja...
(2) Aki félelemkeltés céljából

  1. mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy
  2. azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be
drbjozsef # 2021.07.21. 08:13

Olyasmi, bár mivel nem állnak itt százával a felháborodott hozzászólások, talán másnál nem akkora gond ez. Nálam pl. nem dobálja fel. Vagy rossz oldalakat olvasok, vagy jó az adBlockerem...
Szóval nem lehetetlen a védekezés.

Mardel # 2021.07.21. 07:55

ez olyan mintha valaki folymatosan kopogtatna az ajtódon, és nem értené meg, hogy nem érdekel, nem akarsz benne részt venni... ez zaklatás. régebben egy jó vírusirtó kiszedte az ilyeneket

Szomorú örökös # 2021.07.21. 04:29

Ez szerintem egyáltalán nem jogi kérdés. Nekik is annyi joguk van jelen lenni az interneten, mint neked.

Mardel # 2021.07.20. 22:52

Sziasztok!! A kérdésem az lenne, hogy lehet e valamit tenni ez ellen az erőszakos közvélemény kutató cég ellen ? olyan mint egy vírus, bármit teszek, időnként feldobja az oldalt, már többször letiltottam a süti beállításoknál, de amint nem figyelek és automatikusan elfogadom a sütiket egy adott oldalon már fent is van, és dobja ki az oldalt. komolyan minden oldalon át kell már nézni az összes sütit ???