Jogi tanács kérése


right101 # 2009.08.06. 21:13

Tisztelt Szakértő!

A problémám a következő:ingatlanomra svájci frank alapú jelzálogkölcsönt vettem fel,így 100%-ban jelzálogterhelt.Jelenlegi forgalmi értéke kb.8 millió Ft.Tekintettel a jelenlegi gazdasági,pénzügyi helyzetre-árfolyamingadozás-a jelenlegi tartozásom a bank felé kb.11 millió Ft.Emelett több banknál,pénzintézetnél több kisebb hitelem is van,és más családtagoknak is.Ezek személyi kölcsönök,hitelkártyák,áruhitelek.Eddig kisebb csúszásokkal minden hitelt tudtunk fizetni,most azonban két családtag is munkanélkülivé vált,jövedelmünk gyakorlatilag nincs.A kamatok miatt a tartozások jelentősen megemelkedtek,amit már lehetetlen törleszteni.A pénzintézetek már megpróbálkoztak a jogi úton való érvényesítésre-inkasszó,munkabér letiltása,stb...-de mivel ez nem vezetett eredményre,jelenleg végrehajtás előtt állunk.Más ingatlanunk,személygépkocsink,egyéb vagyonunk nincs,és az alapvető háztartási cikkeken kívül gyakorlatilag más ingóságunk sincs.
Kérdéseim a következők lennének:
Mi történik ilyenkor?Hogyan tudják egyáltalán érvényesíteni a pénzintézetek a követeléseiket?
Mivel ingatlanom 100%-ban egy másik bank által jelzálogterhelt-ezt a hitelt törleszteni tudom-,a többi bank,pénzintézet mit tud tenni ilyenkor ebben a helyzetben?
Ingatlanomban több műszaki cikk nem az én tulajdonom,nem adós tulajdona.Végrehajthatók-e ezek az ingóságok?Hogyan,és mivel igazolom hivatalosan a bírósági végrehajtó előtt,hogy ezek más tulajdonát képezik?
Szíves válaszát előre is köszönöm!

right101 # 2009.08.06. 21:11

Tisztelt Szakértő!

A problémám a következő:ingatlanomra svájci frank alapú jelzálogkölcsönt vettem fel,így 100%-ban jelzálogterhelt.Jelenlegi forgalmi értéke kb.8 millió Ft.Tekintettel a jelenlegi gazdasági,pénzügyi helyzetre-árfolyamingadozás-a jelenlegi tartozásom a bank felé kb.11 millió Ft.Emelett több banknál,pénzintézetnél több kisebb hitelem is van,és más családtagoknak is.Ezek személyi kölcsönök,hitelkártyák,áruhitelek.Eddig kisebb csúszásokkal minden hitelt tudtunk fizetni,most azonban két családtag is munkanélkülivé vált,jövedelmünk gyakorlatilag nincs.A kamatok miatt a tartozások jelentősen megemelkedtek,amit már lehetetlen törleszteni.A pénzintézetek már megpróbálkoztak a jogi úton való érvényesítésre-inkasszó,munkabér letiltása,stb...-de mivel ez nem vezetett eredményre,jelenleg végrehajtás előtt állunk.Más ingatlanunk,személygépkocsink,egyéb vagyonunk nincs,és az alapvető háztartási cikkeken kívül gyakorlatilag más ingóságunk sincs.
Kérdéseim a következők lennének:
Mi történik ilyenkor?Hogyan tudják egyáltalán érvényesíteni a pénzintézetek a követeléseiket?
Mivel ingatlanom 100%-ban egy másik bank által jelzálogterhelt-ezt a hitelt törleszteni tudom-,a többi bank,pénzintézet mit tud tenni ilyenkor ebben a helyzetben?
Ingatlanomban több műszaki cikk nem az én tulajdonom,nem adós tulajdona.Végrehajthatók-e ezek az ingóságok?Hogyan,és mivel igazolom hivatalosan a bírósági végrehajtó előtt,hogy ezek más tulajdonát képezik?
Szíves válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.08.06. 18:02

A férj számláját zárolni nem tudja, de a fleek megegyezésének hiányában a bíróság dönt arról, hogy a közös vagyont hohyan kell felosztani.

memory61 # 2009.08.06. 15:21

kedves szakértők!

Kérdésem, hogy válóper alatt a feleség zároltathatja-e férj számláját?
Véleménye szerint a megtakarítás összegének fele is őt illeti meg, annak ellenére, hogy a teljes lakást ő használja az ingóságokkal együtt, és a válás után az az övé is maradna mindenestől. (ráadásul nem kis értékű amit kap, mégsem elég neki) A férj évek óta nem él már vele. Ráadásul nevezett összeg egy része a mi kettőnk megtakarítása, amiben benne van az én örökségem is, amit ezalatt a saját otthonunk megteremtése végett spóroltunk össze. Arra sajnos nem gondoltunk, hogy a számla a kettőnk nevén legyen.
mit tehetünk? A választ előre is köszönöm!

varusz (törölt felhasználó) # 2009.07.23. 16:10

Kedves monaliza.Kösz a tanácsot,átteszem a kérdést máshová.Ugy tudják ellenőrizni,hogy kulcsos beléptető rendszer van a cégnél,egyszerüen ha kimész a kijelölt dohányzó helyre,be kell dugni a kulcsot egy gépbe,beütni hogy munka idő megszakitás,ha végesztél ismét beütni hogy munkaidő kezdete.Műszak végén a gép összeadja a munkával töltött időt és azt fizetik.Ha valakit elkapnak hogy nem csekkolt ki azonnali elbocsájtással fenyegetőznek.Engem ez a rabszolgasorsra emlékeztet.

Sz.Márton # 2009.07.22. 09:16

Á a helyi törvénytár első régebbi változata is bentmaradt az első sorban, de a második a hatályos! Kis pajkos szerkesztők...

Sz.Márton # 2009.07.22. 09:10

Wasp!

Kösz, valóban

/Szomorú, hogy a helyi törvénytárból bemásolhatóan még ez volt, és nem a DVD jogtárban naprakészen is szereplő új./

_Wasp_ # 2009.07.22. 08:47

Márton, nem hatályos a jogszabály, amiből idéztél:
legalább húsz perc, legfeljebb egy óra egybefüggő munkaközi szünetet kell biztosítani.

fiatalkorúaknál 4,5 óránál hosszabb munkavégzés esetén legalább 30 perc a munkaközi szünet,

a munkaközi szünet a munkavégzés időtartamába nem számít bele.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Sz.Márton # 2009.07.22. 06:47

idézet az 1992. évi XXII. törvényből:

A pihenőidő

122. § (1) Ha a napi munkaidő a hat órát meghaladja, a munkavállaló részére legalább húsz perc munkaközi szünetet kell biztosítani.

(2) Ha a három- vagy többműszakos, illetve a megszakítás nélküli üzemelés miatt a munkaidő nem szakítható meg, továbbá a készenléti jellegű, illetve az olyan munkakörben, ahol az étkezés munkaidőn belül is biztosítható a munkaközi szünetet a munkaidőn belül kell kiadni.

_Wasp_ # 2009.07.21. 21:42

az mvt-t kene ehhez atfutni, holnap ha el nem felejtem megnezem...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

monalisa1 # 2009.07.21. 20:08

Laikus hozzászólóként csak azt tudnám javasolni, hogy a kérdést tedd át a munkajog, foglalkozatás rovatba, és azon belül is http://www.jogiforum.hu/munkajog ahol munkajogi szakjogász tudna érdemi választ adni.

Általánosságban annyit, hogy egy hegesztő a napi 8 órai munkaidőn belül bizonyára jogosult x perc pihenőidőre - részben vagy egészben -, egyrészt mert a védőpajzs ellenére is időnként csak pihentetni kell a szemet, másrészt ebben a dög melegben a hegetszési hőhatás (...) ami külön rosszullétet okozhat esetleges non-stop munkavégzés esetén. Valamint lehet hogy jár védőital pl. x lit/nap szódavíz kötelező biztosítása.

Azt meg nem is értem, hogyan tudják ellenőrizni/mérni: x vagy y mennyi időt töltött alkalmi szünidővel - és az emiatti munkabérlevonás...

Nem robot az ember, hogy bekapcs - kikapcs egyvégtében "robotoljon".

Szóval kérdezd a munkajogászt, ő bizonyára jogszabályhellyel is tud szolgálni.

varusz (törölt felhasználó) # 2009.07.21. 19:07

Üdvözlet a tisztelt fórumozóknak.Egy multi cégnél dolgozom hegesztőként,kölcsönadási szerződéssel.A cég aluminium hegesztéssel foglalkozik.A napokban bevezették a cégnél,hogy a nyolcóráss munkanapon belül egyszer félóra kajaidő van,amit természetesen ledolgoztat,ezen kivül semmi féle pihenőidőt nem biztosit.Cigarettázásra,kávézásra van lehetőség,aminek ideje levonásra kerül a napi munkaidőből,igy a fizetésből.Jogilag megteheti egy cég hogy nem biztosit megfelelő pihenőidőt e szakma esetében?

kasparow # 2009.07.21. 18:56

üdv!
Köszönöm a választ! Csak nemtudom, mi az a "hr" osztály!? Mellesleg nem az a cél, h kirúgják az embert, csak rakják vissza a régi helyére, vagy bárhová, csak tőlünk el!!!!!

_Wasp_ # 2009.07.20. 22:18

művezetői poszt betöltéséhez a bkv-énál, milyen végzetség a kritérium?
há' honné' tuggyam?

Szóval fogalmam sincs, a HR osztályt kéne megkérdezni.
Az viszont valószínű, hogy nem fogják emiatt kirúgni a fönökötöket....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

kasparow # 2009.07.20. 22:06

Üdv! tisztelt Jogász!

Én tanácsot szeretnék kérni öntől, , illetve talán inkább útbaigazítást! Ugyanis jómagam bkv-és vagyok és nemrégiben kaptunk egy új főnököt, akinek rettenetes dolgai vannak, miket nem részleteznék, mert talán felesleges, de a lényeg, h úgytudom, h 8 osztályos végzetsége van, és a viselkedése alapján ezt elis hiszem és azt szeretném megkérdezni, h egy művezetői poszt betöltéséhez a bkv-énál, milyen végzetség a kritérium? Mert azt tudván, tudom, h volt a drága „főnöknek“ felsőbb vezető részéről támogatottsága a poszt betöltésében és feltételezem, h elnézték neki tán a gyengébb islolai végzettséget? Én úgytudom, h lassan már a közterületfelügy­elethez is kell , érettségi, nemhogy egy művezetői poszt betöltéséhez!? Ha ez így van, ahogyan gondolom, jópár kollégámmal egyetemben, akkor szeretnénk lépni és ebben is kérném a tanácsot, h miképpen kellene azt? A választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.07.19. 14:41

Akkor irány az illetékes fogyasztóvédelmi felügyelet.

babi53 # 2009.07.18. 13:39

Már eladták a lakást, ez nem az ő felelősségük, a csapot kijavították, csak ez tartozik a garanciába.Mért nem tettünk alá vödröt, vagy elzárhattuk volna a főcsapot/ nem voltunk otthon, a vízbekötés után pár napra tőrtént/

ObudaFan # 2009.07.18. 12:29

Mire hivatkozik a garanciára kötelezett cég?

babi53 # 2009.07.18. 09:01

Vásároltam egy új lakást beépített konyhabútorral.Lehetőség nyilt arra, hogy egy kis pénz ráfizetésével minőségileg szebb bútort kérjek.Ez elkészült.
Még az elején jártunk, szinte üres volt a lakás hazamegyek és a konyhában a flexibilis csőnél a tömítés elpattant/ezt mondták a szerelők/és ennek következtében a konyhabútor be van ázva a csaptelep alatti lap és a fa léc.A károsodott konyhabútor alkatrészeit nem akarja kifizetni a garanciára kötelezett cég. Kinek van igaza?

ObudaFan # 2009.07.17. 15:18

Én azt kérdezném konkrétan tőled,hogy ha te meglátod a másik fél egyébként nem túl szimpatikusan viselkedő jogi képviselőjét kávézni ilyen helyzetben a viharos hangvételű tárgyalás után,akkor mit tennél?

Megvárom az ítéletet, és ha az sérelmes, fellebbezek.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.17. 14:49

Nem pont ezt mondták a kollégák.

bicus # 2009.07.17. 12:02

Érdekes történetek.
Akkor ezek szerint igaz a mondás és várjuk meg a végét.
/Az nevet,aki utoljára nevet./
Hát, nagyon köszönöm a segítségeteket.Ezek szerint ez egy ilyen szakma, a színfalak mögött építeni kell a kapcsolatokat.

Egyjogász # 2009.07.17. 11:38

Húúú, hány ilyen ügyem volt....

Mondjuk az az igazán kemény, amikor ügyvéd úr a bíróság folyosóján harsog (gondolom azért, hogy én is halljam), hogy így ledarálja ezeket a szemeteket, meg úgy megjárjuk mi ezt és még mi fizethetünk, stb. (és hasonló stílusú a pervitele is), aztán mikor csont nélkül bukja be a pert, jön rinyálni, hogy az ügyfele csóró, adjunk részletet, stb.

Aztán amikor megkérdezem, hogy egyezségi ajálattal miért nem az első tárgyaláson állt elő, akkor vigyorog, hogy kellett egy kis műsor a megbízási díjért... (sic.)

_Wasp_ # 2009.07.17. 11:28

ő már régen megegyezett volna, csak az ügyvédje nem hagyta
:) :) :)

ez milyen kemény...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Egyjogász # 2009.07.17. 11:25

Egy vidéki helyi bíróságon egyáltalán nem zárható ki, hogy az ügyvéd évfolyamtársa volt a bírónak vagy az ügyésznek, az iratkezelővel meg egy gimnáziumba jártak vagy egymás szomszédai.
(Mint tudjuk, egy községben vagy kisebb városban mindenki ismer mindenkit, de ettől a bírónak elvileg el kell tudni vonatkoztatni.)

Az, hogy egy ügyvéd modortalanul viselkedik, más kérdés, szerintem ez független attól, hogy ott kávézott a bíróságon.

Nekem is volt több olyan ügyem, ahol a modortalan ügyvéd rendreutasítását hiába kértem a bírótól (pedig ez Pesten volt, és biztos nem ismerték egymást), és olyan is, ahol több év után akkor tudtunk megegyezni rövid úton az alperessel, amikor egy tárgyalásra az ügyvédje nem jött el, mert - mint az alperes elmondta - ő már régen megegyezett volna, csak az ügyvédje nem hagyta.....