Segítség kérés


Sanci06 # 2022.07.16. 22:38

Drbjozsef
Köszönöm szépen!
Igen, én is sejtettem , hogy ez így van, hogy mindenki azt csinál a vagyonával amit akar.
Azt szeretném kérdezni, hogy a nagy "alapelvek" közül a jóhiszeműség, tisztesség , az elvárható magatartás, a gyermek érdekei és jogai...stb. ezek valahogyan közvetetten nem alkalmazhatók ilyen esetekben, amikor a szülő tényleg durván szembemegy a saját (akár nagykorú) gyermeke érdekeivel, kérésével, élethelyzetével? Hiszen egy Családban azért mégsem ez az elvárható, mégsem ez a tisztességes! Ha már nem kiskorú a gyermek, akkor rajta már senki nem segít, ha erkölcstelen családban kell tovább vinni az életét?

Sanci06 # 2022.07.16. 22:50
Osztap! Nagyon szépen köszönöm! 1.Azt szeretném kérdezni, hogy ebbe a gyámhatóságis dologba hogy kell belemenni, és hogy tudok majd kijönni belőle? Azaz, mi az első lépés , hogy kezdjem, hogy a gyermekre íratom a negyed részt, és a legvégén, hogy tudom majd mégis eladni a lakást, hogy legyen pénz? A gyámhatóság köt engem is----
  • gondolom.!
2.Meg kell indokolnom, hogy miért íratom a gyermekre és miért adok másnak vagy magamnak haszonélvezetet? 3.A gyámhatóság mikor járul hozzá -ilyen esetben- a lakás eladásához?
László88 # 2023.03.27. 16:24

Üdvözlöm.

1 hónapja vásároltam egy bontó cégtől egy automata váltót amiről kaptam számlát és beépítési garanciát 200.000 Ft volt a váltó.

Ma szerelték össze az autót, aminek a munka díja 120.000 Ft volt és kellett bele egy alkatrész is még hogy hibátlanul működjön a váltó ami 110.000 Ft.

A szerelő sajnálattal közölte nem jó a váltó, meg van a hiba is amiről írni fog jegyzőkönyvet.

Hívtam az alkatrész akitől megvásároltam, nem nagyon sikerült megbeszélni a dolgokat.

Kérdésem, az lenne amennyiben nem kapom vissza az alkatrész árát, hiába van a szerelésről számlám és jegyző könyvem is, mit tehetek, hová fordulhatok? Nekem az is megfelelne, hogy az én részemet lenyelem, de az alkatrészt vissza viszem és adják vissza az árát.

drbjozsef # 2023.03.27. 17:34

László88,

Bírósághoz.

László88 # 2023.03.27. 18:27

esetleg egy kártérítési perben lehetne érvényesíteni az igényeimet? pl, munka díj, alkatrész ár, ügyvédi díj? stb...?

drbjozsef # 2023.03.27. 18:52

László88,

Ha valaki (az alkatrész eladója, a beépítője) hibásan teljesít, akkor én inkább szavatossági igénnyel lépnék fel.
Ha a szavatosság elévülési határidejéből kifutsz, akkor kártérítésért bizonyos feltételek esetén még lehet perelni.
(Feltételeztem, a kijavításra és cserére határidővel való írásos felszólításon már túl leszel ekkor, és az igényedet elutasítják.)

Majordomus # 2023.03.27. 19:47

Eléggé macerás az ügy jobb ha megbízol egy ügyvédet

László88 # 2023.03.28. 12:28

Köszönöm szépen, a rendőrségen van értelme feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen?

drbjozsef # 2023.03.28. 12:44

László88,

Nincs.
Eleddig még csak nem is céloztál bűncselekményre.
Vettél valamit, ami vagy jó, vagy nem, beszerelték, amit vagy elrontottak, vagy nem, ezek polgári jogi viták.

Nem mondom, hogy teljesen kizárt, de bajos lenne bizonyítani, ahogy nézem.
Kaptál számlát, írtak jegyzőkönyvet, ez nem utal semmilyen bűncselekményre.

Majordomus # 2023.03.28. 19:47

Csak felesleges papírmunkát okozol nekik.